Новопристигащи в Канада, Обществото в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Новопристигащи в Канада, Обществото в Канада

Мнение от Californian »

klisurov написа:
kill_u написа:... Ако наистина има PR за какво му е паспорт?...
PR статуса е за срок от 5 години. За да го подновиш трябва да имаш 2 от тези 5 години в Канада.
Паспорта (респективно канадско гражданство) си е во веки веков.
Друг е въпроса, че канадски паспорт не означава разрешение за работа в САЩ ... ама аз какво ли разбирам ...
не естествено, означава сигурност, че няма да ме депортират обратно в България(а в Канада което си е северна америка пак) Американците когато вече не съм им нужен( рано или късно) и право на 3 месеца да си седи човек и да си търси работа. ;)
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Новопристигащи в Канада, Обществото в Канада

Мнение от Californian »

Uspial написа:Както казах има нещо ронг в цялата картина та за това реших да го попитам автора на темата ей така малко по директно.
Ето и това изречение подсказва че може и да си имаме работа със стара муцуна с нов ник
Напротив аз съм едно младо момче тепърва имащо да учи и работи.
Та интересно е да чуем колко младо е момчето и какво точно е изучил за да може със заплата за 5-6 години да купи къща в Калифорния или подобна такава за 3-4 години в Канада?
Как и кога я взе ПР картата като е още млад и има още да учи?

Успяле, аз не съм интересен, я кажи за теб, как си успял, какво си направил, както се казва да ми станеш ролмодел на мен и на другите млади хора. ;)
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Новопристигащи в Канада, Обществото в Канада

Мнение от Californian »

prace написа:Тогава ела в Бритиш Колумбия да не мръзнаш докато чакаш канадски паспорт. Е, не е Калифорния, ама в сравнение с останалата част на Канада е Калифорния.

Здравей Prace,
Да ти кажа май сърцето на там ме тегли, аплайвъл съм за едни неща и места и т.н точно в този щат пък и казват, че Ванкувър е невероятен град, още повече това което изчетох за него в уикито ми хареса.
Климата там е много по-мек от другите места в Канада - Торонто, а за другите места дори няма нужда да говорим.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Новопристигащи в Канада, Обществото в Канада

Мнение от Californian »

prace написа:Той иска паспорт, а не само да работи. Поне аз така разбрах.

Аз искам ако може Канада и Щатите да си сменят физически местата като страни :$ :P
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Re: Новопристигащи в Канада, Обществото в Канада

Мнение от koceto77 »

Californian написа: а за другите места дори няма нужда да говорим.
Защо така с лошо бе Californian :D . И в наше село има ИТ индустрия даже някои фирми от твоята долина отварят офиси тук. Е не е Ванкувър ама на 3 часа със самолет кеф ти Лас Вегас кеф ти ЛА.
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Новопристигащи в Канада, Обществото в Канада

Мнение от Uspial »

Калифорнина написа
Успяле, аз не съм интересен, я кажи за теб, как си успял, какво си направил, както се казва да ми станеш ролмодел на мен и на другите млади хора.
Ами аз Канадски паспорт си имам отдавна.
В УСА не искам да ходя че много са ви дебели мадамите а разни луди стрелят на ред по молве, униветситети, църкви и военни бази.
Изкупих 1-2 фирми на фалирали канадци дето ги отворили ама не знаят какво правят и давам работа на такива като теб дето искат да вземат канадски паспорти без значение дали от УСА от Африка или от Европа идват.

Иначе Успял ми е само никнейма. :D
Та кажи сега ти кога взе ПР картата за Канада и на колко говдини си?
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Новопристигащи в Канада, Обществото в Канада

Мнение от prace »

Да ти кажа честно калифорниецо и мен ме тегли много към Ванкувър, ама не ми е по джоба. Щото един живот няма да ми стигне, за да си купя реал естейт там, а ще живея все под наем, което не ми е мечтата.
Но пък и на 90 км от Ванкувър климата е същият та поне това ме успокоява...
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Новопристигащи в Канада, Обществото в Канада

Мнение от Павел »

Иванчо, сори, помислих че долното го каза ти, на втори прочит видях, че е написано от някой си Инюит.

“Ясно! Ти си от комшиите дето Господ ни наказал с тях.”

Това всеки би го подразбрал като „Кой си ти да ни се натрисаш в държавата?”

Това, че съм взел американски паспорт не мисля, че ме е направило американец. Ако се мислех за такъв, щях да си избера ник Американеца или Калифорниеца, щото 15 години съм живял в Калифорния.

Чудя се, от трите си командировки до САЩ ли разбра, че америкаците са арогантни или по навик си обобщаваш? Щото за всичките си години в САЩ аз не видях един шофьор да застане и се пререди най-отпред на кръстовището. За всичките тези години никой не ме опуши на публично място или не ме събуди в 3 през нощта с надута до дупка музика, нещо което беше ежедневие в Бг за едната година дето изкарах там.

Моите скромни впечатления за американците са, че като цяло са много толерантни, скромни и доста наивни. Мога да ти изброя имената на куп ТОП везди, които срещах доста често и които нито имаха лични шофьори, нито бодигардове, като всеки втори боклук в Бг.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Новопристигащи в Канада, Обществото в Канада

Мнение от Uspial »

Павеле стига си се обяснявал като ученичка.
Кажи сега на кой плащаш данъци на УСА или на Канада.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Новопристигащи в Канада, Обществото в Канада

Мнение от Ivan1007 »

Павел написа:Иванчо, сори, ....
Моите скромни впечатления са, че боклуци има навсякъде и определено нито моите лични впечатления нито твоите могат да претендират, че са единствено правилните.
Онова беше шега естествено, но тя се основава на това, че ти се държа наистина арогантно, критикувайки личността на автора на постинга (не само мен), а не това което се казва в него. За да го разбереш по този начин обаче майте бие някакъв комплекс. :D
Аз имам доста добри впечатления от американците, когато съм бил там и не чак толкова добри от тези дето се подвизават извън САЩ. Естествено не всички са такива, но има доста, които се държат с някакво чувство за превъзходство, каквото и ти демонстрира без да имаш основание при това.

Аз просто посочих една възможност за работа в САЩ, която е уникална за канадските граждани. Тя има предимства пред работата с Н1В виза, но има и някои недостатъци (не много съществени според мен) Всеки си решава сам кое е най-добро за него.

Най-добре е да спрем наистина с обобщенията. От моя страна те бяха шега. Никой не е по-горе или по-долу заради националността или паспорта си.
Усмихни се! :)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Новопристигащи в Канада, Обществото в Канада

Мнение от Павел »

:)
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: Новопристигащи в Канада, Обществото в Канада

Мнение от pamelaa »

Някои хора мислят явно, че калифориеца е менте и се е регисртрирал да се бъзика с тяхното принудително напускане на УСА, и затова се пенявят 8) Ама може и да греша ;)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Новопристигащи в Канада, Обществото в Канада

Мнение от ablood »

pamelaa написа:Някои хора мислят явно, че калифориеца е менте и се е регисртрирал да се бъзика с тяхното принудително напускане на УСА, и затова се пенявят 8) Ама може и да греша ;)
Безсъмнено е стар познат с нов Ник.
Както и ти. :)
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: Новопристигащи в Канада, Обществото в Канада

Мнение от pamelaa »

Тук не позна :rofl:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12490
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Новопристигащи в Канада, Обществото в Канада

Мнение от Ivan1007 »

Доцент Дочев написа:Ванката е нъмбър уан,з лично като чорбаджия на 100 расови овсе гарантирам за него.
И аз за адаша! :D
Коч от сой! :rofl:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор