кризата в/и Канада?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Мнение от kikolilokiko »

Kpetrov написа:
kikolilokiko написа:точно това й е хубавото на пазарната икономика, че кризата изчиства неефективното - като в природата, Дарвин, естествен подбор и т.н.
Един въпрос към kikolilokiko, ти наистина ли вярваш в теориите на Дарвин, естесвен подбор и т.н.
Защото има доста големи въпросителни в тея теории и доста неща, които ги опровергават.
самият Дарвин е преразгледал теорията си
аз вярвам в науката - благодарение на нея има интернет, чрез който да ми зададеш този въпрос
църквата също е преразгледала разбирането си за света - преди са горели хора на клада затова, че са вярвали, че Земята е кръгла и т.н.
да не говорим, че има различни религии, а аз не смятам че само на християните е позволено да знаят истината, или само на мюсолманите, или само будистите, или само...
и това е последното, което пиша по темата с теб, защото няма смисъл да спорим ;) нито ти ще ме убедиш, нито аз теб :) по-добре е да се уважава събеседника. предполагам няма да ми се обидиш, че няма да отговоря на отговора ти...това е моят избор
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Драго , понякога се вслушвай в това , което ти казват хората , не всички са злонамерени!Да , ама , не , казваш :D Ти си пожарникар , ще ме разбереш , знаеш ли онзи майтап дето един тип се оказал на покрива на горяща сграда , пожарникарите опънали отдолу платно , в което да скочи и да се спаси , обаче нашият човек е със собствено мнение по въпроса , да , ама не , те ще му дават посока в живота , плйоснал се десет метра в дясно от платното и ги изненадал :wink:
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Мнение от kikolilokiko »

темата е много актуална
има ли криза в Канада?? мнения?
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Да кажат тези, които са там. От това, което знам и са ми казвали, а аз доста питам, си правя изводите, че в канада има зачестили съкращения на персонал заради свития пазар в САЩ за където е насочен 80% от износа на Канада. До колкото знам в Канада проблеми на пазара на недвижими имоти и кредити няма проблеми.

Чакаме мнения.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Мнение от Kpetrov »

kikolilokiko написа:
Kpetrov написа:
kikolilokiko написа:точно това й е хубавото на пазарната икономика, че кризата изчиства неефективното - като в природата, Дарвин, естествен подбор и т.н.
Един въпрос към kikolilokiko, ти наистина ли вярваш в теориите на Дарвин, естесвен подбор и т.н.
Защото има доста големи въпросителни в тея теории и доста неща, които ги опровергават.
самият Дарвин е преразгледал теорията си
аз вярвам в науката - благодарение на нея има интернет, чрез който да ми зададеш този въпрос
църквата също е преразгледала разбирането си за света - преди са горели хора на клада затова, че са вярвали, че Земята е кръгла и т.н.
да не говорим, че има различни религии, а аз не смятам че само на християните е позволено да знаят истината, или само на мюсолманите, или само будистите, или само...
и това е последното, което пиша по темата с теб, защото няма смисъл да спорим ;) нито ти ще ме убедиш, нито аз теб :) по-добре е да се уважава събеседника. предполагам няма да ми се обидиш, че няма да отговоря на отговора ти...това е моят избор
Аз и не съм и мислел да те убеждавам. просто исках да изкажа мнение, че нищо не е случайно, дори и кризата. А самия факт, че се говори толкова за нея значи я има.
За науката отдавна съм се отчаял, защото знам, че в сегашното общество тя не работи за хората, нито фармацевтичните компании ще ти дадът лекарството което ще реши проблемите ти защото след това няма да си им клиент, нито някой ще ти даде енергиина независимост, тъй като вече няма да си под контрол.
Особенно мнението ми за сегашната наука се промени след създаването на генно модифицирани семена, както и това, че в много от случайте те след пълния си жизнен цикъл не дават семена годни за повторна употреба. Някои се бъзкат много яко и повярвай от това нищо хубаво няма да излезе. Науката в ръцете на хора, които слагат всеки ден отрова в храната ти и не ги е грижа за живота не е никаква наука, а оръжие за масово унищожение.
Колкото до мнението ми за кризата аз споделям това, че след като няма катаклизъм и сме способни да произвеждаме количествата храна, които сме произвеждали и до сега криза няма.
И обратното, докато се организират събития, като 9/11 и ответните им реакции без никоя от другите световни сили да си мръдне пръста криза винаги ще има
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

kikolilokiko написа: темата за заетостта ме интересува много :)
имам две ръце
на тях разчитам за прехраната си
и намирането на работа е особено важно
предстои да емигрираме
предполагам /иска ни се/ в едно по-добро общество
но като емигранти не сме в равностойно положение
други са по-конкурентоспособни
ако кризата се задълбочи и много хора останат без работа, то те ще почнат да търсят и нискоквалифицирана
тогава ние какво?
не можем да дойдем и да нямаме работа
и започвам да се плаша
и се чудя дали да не отложим малко
Криза има по тукашните представи, без съмнение. За да оцелеете тук в сегашните условия:
- Трябва да сте готови на всякаква работа, за която ви вземат;
- Да имате готовност да преживявате продължително време без работа;
- да имате търсена професия и умения за Канада;
- способности да убеждавате работодателя, че вие сте неговия човек;
- да нямате никакви съмнения за емигрирането...

Сам си отговорете на въпросите, които те вълнуват. Разгледайте примерно 1 канадски вестник или сайт с обяви и помислете, къде бихте се вписали.
Embrace your climate change!
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Мнение от kikolilokiko »

7George написа:
kikolilokiko написа: темата за заетостта ме интересува много :)
имам две ръце
на тях разчитам за прехраната си
и намирането на работа е особено важно
предстои да емигрираме
предполагам /иска ни се/ в едно по-добро общество
но като емигранти не сме в равностойно положение
други са по-конкурентоспособни
ако кризата се задълбочи и много хора останат без работа, то те ще почнат да търсят и нискоквалифицирана
тогава ние какво?
не можем да дойдем и да нямаме работа
и започвам да се плаша
и се чудя дали да не отложим малко
Криза има по тукашните представи, без съмнение. За да оцелеете тук в сегашните условия:
- Трябва да сте готови на всякаква работа, за която ви вземат;
- Да имате готовност да преживявате продължително време без работа;
- да имате търсена професия и умения за Канада;
- способности да убеждавате работодателя, че вие сте неговия човек;
- да нямате никакви съмнения за емигрирането...

Сам си отговорете на въпросите, които те вълнуват. Разгледайте примерно 1 канадски вестник или сайт с обяви и помислете, къде бихте се вписали.
Благодаря!!! :)
- бачкал съм всякаква работа и не ме е страх да се трудя
- нямам представа какво разбираш под това да преживяваме дълго време без работа :( четох, че спорихте кой с колко пари е тръгнал. Примерно да се тръгне с повече пари ли?? Ние няма да можем да тръгнем с много :(
- и двамата сме с търсени професии на документи :) ама за да ги практикуваме трябва да се признаят от канадските ордери :( така че ще се позва с нискоквалифицирана предполагам за период поне година и повече
- за убеждаването нямаме представа как е в Канада, в бг сме убедителни :) но това нищо не значи
- за емигрирането нямаме НИКАКВИ съмнения, единственото дали не сме оцелили най-кофти момента, но със сигурност сме за Канада!!!

обяви сме гледали колкото за интервюто да вадим оферти, но благодаря за идеята да видим какво можем да намерим реално
поздрави
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
aseto

Мнение от aseto »

За хората още в България е важно да знаят, че съотношението между живота в България и Канада не се е променило. Просто и на двете места е станало е станало два пъти по-гадно за хората, които не са със здрав гръб и корени в средната класа и нагоре. Така че на новопристигащите пожелавам кураж и късмет, рано или късно ще изядат черния си хляб и ще дойдат по-добри времена.
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Мнение от kikolilokiko »

aseto написа:За хората още в България е важно да знаят, че съотношението между живота в България и Канада не се е променило. Просто и на двете места е станало е станало два пъти по-гадно за хората, които не са със здрав гръб и корени в средната класа и нагоре. Така че на новопристигащите пожелавам кураж и късмет, рано или късно ще изядат черния си хляб и ще дойдат по-добри времена.
благодаря за пожеланията
но тук всеки горе-долу оцелява и се е захванал за нещо и то с много труд
а тръгне ли, няма връщане
или поне при мен е така - трябва да късам всичко
и трудно се взема решение да се оцелим момента :)
това не е нерешителност, а непознаване на нещата от житието-битието е Канада :(
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Мнение от Kpetrov »

По горното ми мнение беше продиктувано от разискването дали кризата е изкуствено създадена.
Иначе ако питаш дали има смисъл да се идва по време на криза аз мисля, че е все едно дали е по време на криза или не.
Щом нямаш съмнения относно емиграцията, и ти се работи каквото и да е нямаш проблем според мен.
Аз бях на същото дередже, без съмнения за емиграцията, готов да работя каквото и да е, пристигайки със малко пари (3000 на заем за 4 членно семейство) и "търсена" професия. Не съм имал никакви проблеми с емиграцията до сега и въобще не съжалявам за избора си.
Проблема с ордера зависи от сферата ти на работа. Поне в мойта сфера машинно инженерната няма никакъв проблем да работиш без да си в ордер.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
taki_f
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:33 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от taki_f »

Има криза да :) И в БГ има нали?Ха да видим наде ще свърши по бързо!!Хващай куфарите и трагвай ако разбира се не вземаш 2000 лв заплата и имаш гадже фолк певица или баща ти има 2 рестетуирани ТКЗС-та на черноморието.Kакво има тук: Криза, полиция ,съд работа социал, шумаж ....Ще се оправиш за нула бройки ако не те спъне някой българин философ :(
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Jim »

С криза или без криза - за новопристигналите е нужно време - горе долу 2-3 години, докато привикнат с живота и докато се реализират на трудовия пазар.
Това означава 2-3 години по-скромно съществуване, като е възможно жизнения ви стандарт да падне и под-този в България - соециално ако сте свикнали с някои достъпни услуги и удоволствия в България като алкохол, цигари, ресторант, козметик и прочие.

Така че кризата няма да удари точно новопристигналите. За тях канадската система се е погрижила като им осигурява КОФИ, социал и разни курсове за адаптация, квалификация и прочие. Докато преминат през тоя етап - бъдещите емигранти имат шанс да стартират кариерата си когато кризата вече ще е отминала.
desiR
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 8:13 am
Местоположение: Montréal, QC
Обратна връзка:

Мнение от desiR »

Благодаря на всички за страхотната дискусия! Колкото повече мнения ( и по разноспосочни) толкова по-добра оценка на нещата. Точно това исках да чуя, създавайки темата. Сега, повече от всякога знам, че съм взела правилното решение - да емигрирам и то в Канада. Не ме плаши, че там има криза, би ме уплашило ако се твърди, че няма. Предпочитам най-лошата, НО истина (за да взема най-правилните решения за справяне със ситуацията), отколкото каквито и да е полуистини. Едва ли казвам нещо супер важно и ново, но поне се надявам с тази дискусия да окуражим хората, които вече са започнали да инвестират в емиграцията си. И то сега! Защото всяко отлагане може да те отведе в друга ситуация и после пак отлагане, пак чудене... БЕЗМИСЛЕНО Е! Или правиш нещо от раз или не го правиш. Поне в моя живот смислените неща са се случвали рязко, радикално и без много обмисляния... което НЕ ОЗНАЧАВА безотговорно. В случая отговорността на взелите решение да емигрират се свежда до това да имат ПОВЕЧЕ ПРЕДВАРИТЕЛНА информация, за да се подготвят за повече изненади! И за това още веднъж БЛАГОДАРЯ на всички, които се включиха с мнение. Ще продължавам да следя с интерес темата :)
ivan1901
Мнения: 137
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 10:28 am
Местоположение: Montreal

Мнение от ivan1901 »

Не забравяйте, че всеки случай е уникален. Аз когато пристигнах преди 3 години си намерих работа за 3 месеца (пращайки по 20-30 CV-та на ден - ИТ) в голяма тукашна компания чрез monster.ca. Всичко е комбинация от знания, умения, мотивация и разбира се късмет.

От тогава насам всеки месец получавам по няколко емейл-а с предложения от търсачи на ИТ персонал. Ако сте добър и с ИТ нямате грижи - за другите професии не мога да кажа.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Мнение от Kpetrov »

Да вярно, ако имате някакви специфични умения и особенно ако има търсене за тях може всичко да стане много лесно.
Аз лично почнах работа по специалноста след 3, 4 безрезултатни CV-та. Обадиха ми се директо от компанята без да съм им пращал нищо, видели резюмето ми в monster.ca
Но от фруга страна има и специалисти, които си разбират от работата и немогат да започнат.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Публикувай отговор