кризата в/и Канада?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
desiR
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 8:13 am
Местоположение: Montréal, QC
Обратна връзка:

кризата в/и Канада?

Мнение от desiR »

Здравейте на тези, които вече сте в Монтреал! Въпросът ми е към вас... Усеща ли се кризата там и как? Питам, защото тези дни говорих с едни познати и останах малко притеснена. Те ми казаха, че квартири, храна и пр. били поскъпнали... Как усещате вие нещата и има ли място за сериозно притеснение? :?:
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Мнение от teomat.com »

Виждам че никой не ти отговаря вече два дена и на мен ми е трудно да ти отговоря с някаква по-голяма точност.

В магазините в които пазаруваме все още няма видимо покачване на цените. За наемите е много относително, ако не се бърза може да се намерят доста изгодни неща. То си е малко и до късмет.
С намирането на работа нещата може би са малко по-сложни, защото много хора покрай нас започнаха да остават без работа, но това не е само в Монреал а в цяла Канада. То е ясно че никъде няма 100% сигурност. Всеки и по всяко време може да си загуби работата, въпросът е колко бързо може да си намери нова.
Емиграцията носи риск който никой не може да предвиди, можете малко да се подсигурите като научите езика добре и намерите кой да ви посрещне и да ви помогне да си намерите квартира. Някои хора си оставят и вратичка за евентуално връщане.
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Jim »

Кризата няма как да бъде усетена освен ако не те връхлети драматично - да си загубиш работата или да останеш без пари.
Дори и това да се случи човек не винаги може да си даде ясна сметка дали едно неблагополучно събитие е резултат от лични, сезонни, конюнктурни или други процеси.

Виж за сметка на това пролетта е много по-лесно да бъде усетена.
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Мнение от kikolilokiko »

аз лично никога не съм харесвал социала
но в криза е положително (макар че предполагам има хора, които злоупотребяват)
и искам да попитам социала вариант ли е?
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Мнение от petar krastev »

да решение е ама само да не ти се услади много,че тогава трагваш здраво надолу
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Мнение от kikolilokiko »

petar krastev написа:да решение е ама само да не ти се услади много,че тогава трагваш здраво надолу
е аз затова не го харесвам
мой познат преди време ми обяснява как да емигрирам и как веднага да мина на социал - желанието ми за Канада тогава се изпари
но в тази криза е временно решение на въпроса, който беше зададен по-горе
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Мнение от teomat.com »

kikolilokiko написа:аз лично никога не съм харесвал социала
но в криза е положително (макар че предполагам има хора, които злоупотребяват)
и искам да попитам социала вариант ли е?
Разбира се че е вариант. Някой беше написал че през първите три месеца от пристигането не може да се кандидатства, но това трябва да се провери на място. Все пак трябва да докажете че наистина имате нужда от тази помощ с извлечение от банковата ви сметка и разходите които сте направили за наем, храна, облекло и други належащи плащания.
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Мнение от petar krastev »

Верно има много които са против социала,ама аз го виждам като спасение за хората докато се настаниш и пооправиш е ОК.Все ми се струва,че ако ниамаше социал шеше да има престапност по-голиама.А тези които са срешту него че се плаштал от техните данаци да ми докажат че ако го премахнат данаците ште намалеиат и тогава да викат.Ама това граничи с научна фантастика.(как беше- на рафта до Левски европейски шампион :wink: )
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Мнение от teomat.com »

petar krastev написа:Верно има много които са против социала,ама аз го виждам като спасение за хората докато се настаниш и пооправиш е ОК.Все ми се струва,че ако ниамаше социал шеше да има престапност по-голиама.А тези които са срешту него че се плаштал от техните данаци да ми докажат че ако го премахнат данаците ште намалеиат и тогава да викат.Ама това граничи с научна фантастика.(как беше- на рафта до Левски европейски шампион :wink: )
Прав си. Ако не беше от значение правителството на Квебек нямаше да се занимава с индексации.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Работа има колкото си искаш. Ако се целиш обаче по-високо от нивото си няма да получиш нито един пост. Освен, ако по случайност всички други кандидати със с по-лош език от теб и също без канадски опит.
aseto

Мнение от aseto »

ablood написа:Работа има колкото си искаш. Ако се целиш обаче по-високо от нивото си няма да получиш нито един пост. Освен, ако по случайност всички други кандидати със с по-лош език от теб и също без канадски опит.
Ablood, не се ли усещаш, че ти си единственият, който твърди, че "работа има колкото си искаш"? Или всички останали са слепи или просто ти караш в насрещното. Хубавото при теб е, че всеки път очаквам да напишеш някой нов бисер и ти никога не ме разочароваш. Дерзай :beer: :D
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

aseto написа:
ablood написа:Работа има колкото си искаш. Ако се целиш обаче по-високо от нивото си няма да получиш нито един пост. Освен, ако по случайност всички други кандидати със с по-лош език от теб и също без канадски опит.
Ablood, не се ли усещаш, че ти си единственият, който твърди, че "работа има колкото си искаш"? Или всички останали са слепи или просто ти караш в насрещното. Хубавото при теб е, че всеки път очаквам да напишеш някой нов бисер и ти никога не ме разочароваш. Дерзай :beer: :D
Почти всички останали си имат работа. Ако нямаш, мога още днес да ти намеря, но щом до сега не си започнал и за тази ще кажеш, че е под нивото ти :wink:
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Вто Ное 30, 2010 7:12 pm, променено общо 1 път.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Бих могъл да се съглася, че заради прославутата криза в доста отрасли предлагането на работа е намаляло.
Но не е както е било по време на голямата рецесия:
Изображение
Но ако просто отворите различните сайтове за работа ще видите, че все още пазарът се върти. Хора се пенсионират и се развиват, други трябва да заемат местата им... Ако им се работи де.
Изображение
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Вто Ное 30, 2010 7:12 pm, променено общо 1 път.
Публикувай отговор