как да си помогнем при адаптацията на децата

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Ето що е хомеопатия:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0% ... 0%B8%D1%8F
Шаманство са съвременни глупаци.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Да и аз това имах предвид и затова се учудих, че класифицираш хомеопатията като "основа" на една истинска и древна наука като фармацията. Може пък да не съм те разбрал нещо :roll:
Аре отивам да приема една доза Кофиум Тим Хортънум в потенция 2M2Z (2 Mляко със 2 Zахар) :lol:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Аз не се изразих правилно.
Съвременната наука е взаимствала някои от успешните форми на лечение на хомеопатията. Все пак всяко правило си има изключеня.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

speedy написа:По едно време, когато децата бяха почнали да хващат често настинки се зачетох за хомеопатията. Не намерих нито едно доказателство, че работи, освен твърденията на хомеопатите. За мен попада в категорията на астрологията и подобни "науки". В крайна сметка гледайте да ядат плодове и зеленчуци и да си мият често ръцете.
Па как ше намериш като не върши работа на мутрите с отровите които произвеждат и продават на раята ???
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Marginal39 написа:
speedy написа:По едно време, когато децата бяха почнали да хващат често настинки се зачетох за хомеопатията. Не намерих нито едно доказателство, че работи, освен твърденията на хомеопатите. За мен попада в категорията на астрологията и подобни "науки". В крайна сметка гледайте да ядат плодове и зеленчуци и да си мият често ръцете.
Па как ше намериш като не върши работа на мутрите с отровите които произвеждат и продават на раята ???
По същата логика няма да прочетеш нищо добро за горчивите сухари, защото пречат на мутренския бизнес с бисквиткете ли?
Всеки фен на хомеопатията, при сериозен проблем тича в болницата при истинските доктори. Но все пак в никакъв случай не трябва да подценяваме лечебните свойства на плацебото.
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Аз мисля, че първата година е нормално да боледуват, но след това отминава. И ние като дойдохме първата зима беше ужасна, направиха и бронхит и пневмония, но след това всичко е ок и дори мога да кажа, че тук боледуват по-малко вече отколкото в България. То без едни сополи не може да мине през зимата, но това е всичко. Тук изкарват децата доста навън през зимата и те се каляват. Поне аз така мисля. Дъщеря ми в България все с абокатите ходеше, но тук направи един бронхит първата есен и оттогава нищо сериозно, само хрема и кашлица от време на време, но и това рядко.
Хомеопатията беше много на мода в България преди да дойдем тук и всички лекари изписваха хомеопатични лекарства, които изобщо не ни помагаха и след това детето се влошаваше и си пиехме пак антибиотика.
Аватар
SevMontreal
Мнения: 54
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 7:13 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от SevMontreal »

аз не боледувам много често, ама като ме удари, удря здраво.
несъм много много по лекарствата но понякога си трябва.

за настинки и тем подобни, винаги съм си помагал с черен чай сутрин и вечер, инхалаций с лайка всяка вечер и аз си зимам от едни малки "помпи" с спрей за носа, помагат да не тече и да се излекува по бързо.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Моят пулмолог навремето твърдеше, че чайчетата са доста полезни при настинка, но задължително трябва да са хладки, иначе само влошават симптомите.
Това влезе в смущаващо противоречие с ценното учение от баба, както и с това на майка ми (лекар, но с друга специалност). И двете твърдяха, че горещите чайчета лекували кашлицата.
Все пак реших да се доверя на пулмолога, който десетки години се беша занимавал единствено с дихателни заболявания. Аман от шамани!
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Всяка година караме 2-3 яки вируса - 2-3 дена с 39-40 градуса температура, след което ако нямаме късмет бактериите нападат гърлото и пием нещо широкоспектърно като Амопен, Оспамокс.
Профилактично пие омега-3 на Ескимо кидс когато се сетя да му дам, есен и пролет правя по един курс 15 дена по 4-5 капки екстракт от грейпфрут семки или орегано ойл, естествени антибиотици. Цинков глюконат с витамин С имаме на смучещи таблетки, уж помагал при наченки на грип. Не знам дали помага :?, понякога като че ли. Ехинацеи и хомеопатии не ползваме
Циганите - на Сатурн !
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

anxeli написа:Всяка година караме 2-3 яки вируса - 2-3 дена с 39-40 градуса температура, след което ако нямаме късмет бактериите нападат гърлото и пием нещо широкоспектърно като Амопен, Оспамокс.
ууупс, е това ако кажеш отде го зимаш тука, ща черпя бира Загорка :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

anxeli написа:Всяка година караме 2-3 яки вируса - 2-3 дена с 39-40 градуса температура, след което ако нямаме късмет бактериите нападат гърлото и пием нещо широкоспектърно като Амопен, Оспамокс.
Профилактично пие омега-3 на Ескимо кидс когато се сетя да му дам, есен и пролет правя по един курс 15 дена по 4-5 капки екстракт от грейпфрут семки или орегано ойл, естествени антибиотици. Цинков глюконат с витамин С имаме на смучещи таблетки, уж помагал при наченки на грип. Не знам дали помага :?, понякога като че ли. Ехинацеи и хомеопатии не ползваме
Нещо не ми се връзват бактериите с вирусите,ама нали ти си медикът,ако се съди по аватара :wink: та както и да е :lol:
JBD30

Мнение от JBD30 »

А захар по колко килограма ядете и пиете на месец,сметка правили ли сте?Ако не е време да направите и крайно време да спрете изобщо да я употребявате.Метаболизмът на бактериите и вирусите зависи 100% от захарта,защото те със това се хранят за да се възпроизвеждат и отделят супер токсини,които съсипват вашите клетки.
Вие какво правите да унищожите тези вредни микроорганизми?
Може би пиете хапчета?Ако е така то знайте,че хапчетата са изключително тясно специализирани,за да не може един тип да умори всички микроорганизми,а да трябва да купувате и използвате поне няколко и то скъпи,защо ли е така а?
Вие какви храни освен захар ядете,нещо дето не е минало трансформация и не му е извлечено всичко полезно има ли в менюто ви?Нещо натурално расло на истинска земя и съдържащо необходимите микроелементи?
Не нали?Повечето хора отдавна не ядат такива неща,и може би им е още чудно защо умират от ужасни болести.Ами за наказание че са забравили корените си.
А на слънце печете ли се,колко процента от кожата ви е изложена на слънчеви лъчи повече от 5 минути?
В северните страни е много трудно да се поддържа добър вътрешен баланс на тялото,затова в тях заплатите са по високи-защото ви плащат предварително здравето ,което ще ви вземат,и в южните има всичко,освен пари,там няма нужда от тях,там е раят за който може да го види.Изобщо е много желателно да преразгледате начина ви на живот кардинално,за да не стане твърде късно,големите проблеми са предшествани от малки.Пожелавам ви успех в нелекото начинание!
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Аз лично почти не ям захар, замествам я с мед, като ми се наложи да я ям (около 1 път в месеца) ям само кафява.
Преди даже ядях "тапа" която бях купил от Коста Рика, ма свърши ...
Само не ме карай да почна да обаждам кво правя да разкарам токсините че вечерта няма да ми стигне :-)
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

JBD30 написа:А захар по колко килограма ядете и пиете на месец,сметка правили ли сте?Ако не е време да направите и крайно време да спрете изобщо да я употребявате.Метаболизмът на бактериите и вирусите зависи 100% от захарта,защото те със това се хранят за да се възпроизвеждат и отделят супер токсини,които съсипват вашите клетки.
Вие какво правите да унищожите тези вредни микроорганизми?
Може би пиете хапчета?Ако е така то знайте,че хапчетата са изключително тясно специализирани,за да не може един тип да умори всички микроорганизми,а да трябва да купувате и използвате поне няколко и то скъпи,защо ли е така а?
Вие какви храни освен захар ядете,нещо дето не е минало трансформация и не му е извлечено всичко полезно има ли в менюто ви?Нещо натурално расло на истинска земя и съдържащо необходимите микроелементи?
Не нали?Повечето хора отдавна не ядат такива неща,и може би им е още чудно защо умират от ужасни болести.Ами за наказание че са забравили корените си.
А на слънце печете ли се,колко процента от кожата ви е изложена на слънчеви лъчи повече от 5 минути?
В северните страни е много трудно да се поддържа добър вътрешен баланс на тялото,затова в тях заплатите са по високи-защото ви плащат предварително здравето ,което ще ви вземат,и в южните има всичко,освен пари,там няма нужда от тях,там е раят за който може да го види.Изобщо е много желателно да преразгледате начина ви на живот кардинално,за да не стане твърде късно,големите проблеми са предшествани от малки.Пожелавам ви успех в нелекото начинание!

Още един напълно конфюзен :lol:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

JBD30 написа:Метаболизмът на бактериите и вирусите зависи 100% от захарта,защото те със това се хранят...
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
o не не не, не мога, май ша си фърлям PhD-тo в коша :lol: :lol: :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Публикувай отговор