kakvo mislite

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
bravo

Мнение от bravo »

Aaaaaaaaaaa, nikvi takiva! Ti sia kat gladuva6, dai i nie! Az cialo agne imam, dai sia da ne go iam! Dieta se prai kat niama praznici, da ne se izku6ava6!

Pa na si4ko otgore idva6 da si doiajda6 v na6ensko, da ni obviniava6 posle, 4e ti provaliame gladoriata! :beer: :beer: :beer: :beer:

niama emotikoni s iaica, nito kozunaci, ta zatva- BIRA
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

N.Vlahovski написа:Ах, Ти дали ако, Левски мислеше като теб щеше да я има твоята мила България на картата.Такива като теб трябва да им се организира масово извозване към далечни далечни галактики!!!
Аз найстина разбирам икономическите имигранти които, поставиха семействата си на първо място и се заробиха в самота далеч от тях ....
В нито един момент не съм мислил и чувствал че, моето място не е в моя роден дом за това съм тук в РБ и се боря с това дето теб те е отвратило.Защото всичко друго (говоря за себеси) би било дезертиране от отговорностите които дедите са ни даверили преди 13 века.
Винаги съм се възхищавал на хора които имат такова голямо желание да се борят с вятърни мелници.
Питам се обаче дали наистина разбираш, както твърдиш, икономическите имигранти?
N.Vlahovski
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 1:06 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от N.Vlahovski »

Koko написа:
Винаги съм се възхищавал на хора които имат такова голямо желание да се борят с вятърни мелници.
Питам се обаче дали наистина разбираш, както твърдиш, икономическите имигранти?

Е как няма да разбирам човеко като съм го живял този живот и дали се боря с мелници незнам но, аз немерих своето място в БГ и се радвам на много доволен живот .Живот дето мойте (или нашите както искате) съграждани бленуват. И това което, съм споделил е мое лично мнение породоно от писанята на човек който, явно се отрече за мен от свойте корени и който, със сигурност не е имал минало което да помни или е много ама много лошо научен от един строй който, ни направи чужденци в собствената ни родина.Да ама аз не съм съгласен и реших за себе си Ти вероятно също.И пак да кажа в Патриотизма няма нищо лошо и ако, това не сте нучили досега .... и всичко си е мое мнение и нямам за цел никой да обидя .... И ако , има такъв му се извинявам най-искрено.
creator of...
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Дон Кихот е комедия, но някои хора го възприемат от към трагичната му страна. N.Vlahovski, кво търсиш във форума за Канада, като си си намерил бленуваното място в България?
Патриотизма няма нищо лошо и ако, това не сте нучили досега ....
Много обичам някой като размахва поучително пръст! :twisted:
Let it go...
N.Vlahovski
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 1:06 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от N.Vlahovski »

Ivet написа:Дон Кихот е комедия, но някои хора го възприемат от към трагичната му страна. N.Vlahovski, кво търсиш във форума за Канада, като си си намерил бленуваното място в България?
Патриотизма няма нищо лошо и ако, това не сте нучили досега ....
Много обичам някой като размахва поучително пръст! :twisted:

Приемам критиката и се извинявам ...

а във форума се намерих от линк постнат в моя такъв

Няма да се пречкам повече размахвайки получително пръст, само не разбрах какво те вбеси толкова нали за това са форумите всеки да си каже мнението.

Ако, това дето съм го писал е досадно или противоречи на правилата във форума нека някой модератор го затриее само мир да има!
creator of...
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Не че е досадно, но ако не си имигрант ми се струва нередно да ни съдиш. Всеки си има своя причина да се махне от БГ-то и надали на някой тук му е много лесно, безгрижно и безметежно щастливо. И всички си спомняме с носталия и горчивина за родината си. Та така. Иначе - уелкъм, почети, може и да ни разбереш по-добре, и не само икономическите емигранти, а и сдъвканите от бг-действителността такива. :wink:
:beer:
Let it go...
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Не се пали Ивет,
Аз бях абаут да тегля една виртуална на Господина Влаховски, ама празник е днес. Та подишах дълбоко, преброих до 17 и сега съм си ОК.
Но не мога да се въздържа и да изкоментирам малко, щото мине не мине 3-4 месеца и се появи някой патриот във форума, дето Левски му е в устата всеки 2-3 изречения.
Абе батка (Влаховски), какви са тези заробвания в чужбина, какви са тез пусти деди от 13 века!!??!! Ти не си ли разбрал, че всеки си има своя истина и своя идеална България.
Аз например, си правя риалити чек веднъж на 2-3 години, демек отскачам до България да видя за кво иде реч в тая пуста моя Татковина.
За последен път бях в Бг-то през Октомври/2005. Няма да описвам абсурда в България, само ще цитирам жената след 3 седмици престой в България. Значи тя ми каза - "Дарлинг, представяш ли си ако трябваше да свикнем да живеем в този ужас пак."
Аз дълбоко в себе си съм се простил с България.
България в, която гъзът на Азис и ГСМ-ът са издигнати в култ не я чака нищо добро. България, където циганизацията е тотална и където има региони където всички, АМА ВСИЧКИ, решения се вземат от турци, няма бъдеще.
Сега, ако се окаже, че не съм прав и след 15-20 години България заприлича на Чехия, ще се върна с кеф.
Наздраве
П.С. Горенаписаните хави са си мои мисли. Никого не укорявам и на никого не се опитвам да вменя каквато и да е вина или гузна съвест.
qqqq
Мнения: 151
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2003 6:41 am

Мнение от qqqq »

vlahovski, bulgaria ne e neshto abstraktno - tia e realnostta v koiato jiveesh - s mrusotiata po ulizite, prodajnite i debilni politizi, korumpiranite polizai i sudii, prostashtinata i bezhaberieto, zariashti navsiakude okolo teb. jivota na 4ovek e edin i minava mnogo burzo, taka 4e nikoi niama pravoto da kazva na niakoi drug kak da go izjivee. kato ti haresva v bulgaria, jivei si i ostavi drugite da napraviat izbora si sami.
ima edin mnogo star laf : - vsi4ko e vupros na vkus - kazalo ku4eto i si oblizalo zadnika
qqqq
Мнения: 151
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2003 6:41 am

Мнение от qqqq »

vlahovski, setih se i za oshte edin bradat viz:
stariat glist povel malkoto si otro4e na razhodka iz gunkite na debeloto 4ervo. po edno vreme stignali do izhoda. stariat zapo4nal da pokazva na malkoto:
- tova sine zelenoto sa livadite, tam v dale4inata sa planinite. sinioto otgore e nebeto.
malkiat se poogledul i rekul:
- ei, tate, kakuv e hubav svetut, a nie sme se zavreli v toia guz.
-rodina sine, rodina- otgovoril golimia glist.
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Мнение от nibis »

N.Vlahovski написа:
nibis написа:Дискриминацията е много натурално явление. Да предпо4етеш някой, който ти е по близьк по култура и на4ин на живот, от друг, които е доста разли4ен, ми се струва много нормално.
Да си спомним само как бяха третирани виетнамците в София, за да си дадем сметка за инстинското расово дискриминиране.
По мое мнение, пове4ето имигранти не се 4увстват дискриминирани и се реализират доста добре тук в Канада. Така както има канадци бедни така има и имигранти бедни.
Който иска да живее в правова дьржава, кьдето законьт е за вси4ки, да идва тук. Бьлгария не е била никога правова дьржава и ще и трябват доста години докато стане.
А за това какво мисля дали да се имигрира в Канада е 4е загубата е огромна в слу4ай на имигриране. Роднини, приятели и любими места остават дале4, а те представляват пове4е от 50% от моя живот. Косвените виновници за тази загуба са политиците, които ме отвратиха от Бьлгария и ми отнеха правото на пьлноценен живот. Поемам си изцяло отговорноста за имигрирането, но когато един 4овек гледа всекидневно простащина, в един момент му писва. Така 4е, ако реша да се вьрна някой ден в Бьлгария, това ще стане само срещу обещетяване за всяка загубена година от моя живот в родината ми, 100 000 евро на година. Така както никой никога няма да ме обещети и аз никога няма да се вьрна. А, Бьлгария загуби в лицето на моето семейство това от което има най-много нужда : 4естни хора, които искат искат да работят и да си плащат даньците. И вси4ко това стана само защото исках да имам достоен на4ин на живот. Е, сега мога да кажа, 4е го имам, само 4е загубих това което описах по горе.
Това изобщо не зна4и, 4е ако бьлгарската дьржава реши да ме обещети утре, аз ще се вьрна. Това ще стане само срещу солидни доказателства, 4е отношението на дьржавата кьм хората е станало поне 50 % от това в Канада. Може и да е смешно и абсурдно, но това е истината.

Ах, Ти дали ако, Левски мислеше като теб щеше да я има твоята мила България на картата.Такива като теб трябва да им се организира масово извозване към далечни далечни галактики!!!
Аз найстина разбирам икономическите имигранти които, поставиха семействата си на първо място и се заробиха в самота далеч от тях ....
В нито един момент не съм мислил и чувствал че, моето място не е в моя роден дом за това съм тук в РБ и се боря с това дето теб те е отвратило.Защото всичко друго (говоря за себеси) би било дезертиране от отговорностите които дедите са ни даверили преди 13 века.


Явно не си разбрал нищо от това което сьм написал.
bravo

Мнение от bravo »

Vlahovski, mnogo hora jiveiat s nastoia6teto, ne s 13 veka minalo. S tova ne kazvam, 4e se rzgrani4avam ot istoriata na rodinata si, no samo s 13 veka kultura ne moga da si gledam semeistvoto, nito da zave6taia ne6to duhovno na decata si, Azis i drugi izrodi sa na moda, ne mi haresva tova da vliae pri oformianeto na li4nostta.

A ikonomi4eskite emigranti naposledak ne se izjiviavat kato ha6ove, ako slu4aino ot vreme na vreme puska6 po edin krak i v nastoia6teto, 6te6e da si go usetil.
Потребител
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:43 pm
Местоположение: Канада, а след следващия референдум - в Свободен Квебек

Мнение от Потребител »

Много правописни грешки бе, родолюбецо N.Vlahovski. Че и ника ти изписан с латиница. Излагаш патриотичната клика, доколкото е останала. Между впрочем, оказва се че повечето използващи латиница пишат от България, защо ли? Патриоти??!!
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

N.Vlahovski написа:Ах, Ти дали ако, Левски мислеше като теб щеше да я има твоята мила България на картата.Такива като теб трябва да им се организира масово извозване към далечни далечни галактики!!!
Аз найстина разбирам икономическите имигранти които, поставиха семействата си на първо място и се заробиха в самота далеч от тях ....
В нито един момент не съм мислил и чувствал че, моето място не е в моя роден дом за това съм тук в РБ и се боря с това дето теб те е отвратило.Защото всичко друго (говоря за себеси) би било дезертиране от отговорностите които дедите са ни даверили преди 13 века.
А всъщност ти самия взимаш ли пример от Левски ? Стараеш ли се да постъпваш като него ?
Пиешеш, че се БОРИШ. Това добре. Направо невероятно добре. Поздравления ! (искрен съм, това не е сарказъм)
Евала на хората котито се борят с тези неща.
А сега би ли дал по-конкретно примери, какво точно правиш по въпроса? Конкретно какво си направил, да кажем последния месец, или последната година, по въпроса с оправянето на България.
Ние ще се вдъхновим от твоя пример много повече, отколкото да цитираш име на свят българин, с който ти нямаш нищо общо. Извини ме, ако съм прекалено директен. Напоследък живота ме научи да спестявам част от такта.

Помсисли и върху следното:
"Можеш ли да си острижеш косата и да оплетеш от нея терлици за родителите си"
Отговора е .... НЕ !

Конфуций е казал: " Ти си длъжен да се грижиш и да пазиш себе си, и косъм не трябва да падне от главата ти, в името на родителите"
Основата на почитта към родителите е - не да дадеш себе си за тях, а да се грижиш за себе си и да се пазиш.

Разбира се не омаловажавам това, което Левски и другите са направили. Но понякога човек прави преценка, какво може и какво не може да направи, и кога е момента.
Ако ти не можеш да направиш нещо особено за България, мислиш ли че нако съм там ще мога. А може би аз като съм тук, правя много повече за нея, отколкото ти там ?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Мнение от nibis »

N.Vlahovski написа:

Ах, Ти дали ако, Левски мислеше като теб щеше да я има твоята мила България на картата.Такива като теб трябва да им се организира масово извозване към далечни далечни галактики!!!

Другарю Влаховски, аз преди няколко години реших да се самоизвозя, сам сами4ьк, кьм една дале4на галактика. Мога да те осигуря, 4е местото в което се самоизвозих, е сьщо толкото студено като това в което ти би искал да ме извозиш.
Тьжно е да костатирам, 4е след 16 години демокрация в Бьлгария, все още има индивиди, които имат желанието да извозват други хора, кьдето и да било, само защото не споделят тяхното мнение. А, ако слу4аино си в Канада, с времето ще се оправиш.
Pincher
Мнения: 274
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 4:15 pm
Местоположение: u kanadsko, do rekata v diasno

Мнение от Pincher »

istinata e che ne e vajno kade jiveesh
vajno e kolko poluchavash i kolko potrebiavash (harchish)
inache jivota v BG e po-dobar v mnogo otnoshenia v sravnenie s tozi v Ca.
sashtoto vaji i za ca.
vapros na lichen vkus. no tai kato si bezraboten. vijdam che niamash perspektiva. ela i opitai tuk. moje da uspeesh, zavisis ot teb. :oops: :beer: :beer: :beer:
Заключено