kakvo mislite

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
blind
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 1:18 pm

kakvo mislite

Мнение от blind »

Zdraveite,
obrushtam se za suvet kum vas.Ot nqkolko meseca mi se vurti v glavata da napusna Bulgaria i da doida v Canada.Prosto adski ogurchen sum ot rabotite koito stavat tuk.Vseki gleda da te precaka vseki gleda te izluji vseki gleda da e nad tebe.Grozna rabota.Ne mojesh da si namerish svqstna rabota zashtoto ti iztukvat prichina che oshte nqmash nujniq opit ili nujnata vuzrast.Na 22godini sum zanimavam se blizo ot 10godini s komputri.Vmomenta ne rabotq v nito edna firma zashtoto vuv firmite v koito sum rabotel do sega nikoga ne sum vzemal dogovorenata zaplata.Rabotq na svobodna shaiba.Iskam da se razvivam iskam da postigna neshto iskam da vurvq nagore.Tuk osven omraza i zavist ne vijdam nishto drugo.Ot nqkolko meseca seriozno se zamislqm da napusna BG edin mi kazva edno drug mi kazva drugo.Znam che dokato ne doida i ne vidq sus sobstvenite si ochi nqma da stane no vupreki tova bih se radval ako nqkoi ot vas mi dade suvet ili prosto mi otvori ochite i tam li e taka kakto e tuk.Ne znam mnogo sum razucharovan ot vsichko.Kak e jivota kato cqlo v Canada?Kak se namira rabota trudno lesno?Ima li mqsto za razvitie?Kak sa horata?
Nadqvam se da ne sa mi banalni vuprosite no prosto mi pisna da buda zaobikalqn ot hora koito izpitvat samo omraza zavist i gledat kak da te zakupaqt.Mqsto v koeto realizaciqta i ideite ti sa mnogo trudni ako nqmash rodnina v gornite sloeve ili razpolagash s poveche finansovi sredstva.Nadqvam se da chuq mneniqta vi.Shte sum vi mnogo blagodaren.
pozdravi
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Значи.
1. Уж от 10 години се занимаваш с компютри, а не знаеш как да си кирилизираш мнението. На твое място бих се замислила това какво говори за останалите ми "компютърджийски" способности.
2. На портала има един камион статии, а във форума - поне три камиона мнения обсъжданици. Щом си толкова навит, седни, прочети и тогава идвай с конкретни въпроси.
3. Съдейки по правописа ти, се съмнявам, че владееш английски на нужното ниво да прокопсаш тук. Човек, който не знае как да напише елементарни думи на собствения си език дори и посредствен не е на чуждите.
Айде сега кръгом, иди се дообразовай, включително и със статиите от портала.

Еййййййй, писнА ми от *********** значи. А днес съм особено зла, личи ли ми?
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

blind написа:kakvo mislite
Ние тук не мислим. Особено вместо някой друг! :idea:
blind написа:...Na 22godini sum zanimavam se blizo ot 10godini s komputri..
:rotfl: :nut: :nenam:
Independent написа:.... А днес съм особено зла, личи ли ми?
С просто око се забелязва! :lol: :wink: :beer:
Let it go...
Аватар
bliasaka
Блясъчко Мечтателник
Мнения: 350
Регистриран на: Пон Авг 04, 2003 1:20 pm
Местоположение: Canada

Мнение от bliasaka »

Hvashtai se da uchish ezik i zaminavai.Kakvo tolkova ima da mu mislish?Mlad si,jivota e pred teb.Razbira se,che tuk neshtata ne sa kato v BG.Za shtastie.Ima + i - ,no idvai i sam shte go vidish.Ne e nujno da smenish 20 raboti v BG i da ostareesh za da razberesh,che v BG ako ne si chalgadjia i/ili vrazkar prokopsane niama.Ne che tuk niama prostotia.Navsiakade po sveta ima prostotia,no balgarskata e gadna.
galiciq
Мнения: 63
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:08 pm
Местоположение: Montreal

Re: kakvo mislite

Мнение от galiciq »

blind написа:Здравейте,
обръщам се за съвет към вас.От няколко месеца ми се върти в главата да напусна България и да дойда в Canada.Просто адски огорчен съм от работите, които стават тук.Всеки гледа да те прецака ,всеки гледа те излъжи, всеки гледа да е над тебе.Грозна работа.Не можеш да си намериш свястна работа защото ти изтъкват причини че още нямаш нужния опит или нужната възраст.
На 22години съм и с компютри се занимавам от близо 10години .
В момента не работя в нито една фирма ,защото във фирмите ,в които съм работил до сега никога не съм вземал договорената заплата.Работя на "свободна шайба".
Искам да се развивам, искам да постигна нещо ,искам да вървя нагоре.Тук освен омраза и завист не виждам нищо друго!
От няколко месеца сериозно се замислям да напусна БГ ,но един ми казва едно ,друг ми казва друго.Знам че докато не дойда и не видя със собствените си очи няма да стане, но въпреки това бих се радвал ако някои от вас ми даде съвет или просто ми отвори очите и там ли е така както тук.Не зная!Много съм разочарован от всичко.
Как е живота като цяло в Canada?Как се намира работа? Трудно?Лесно?Има ли място за развитие?Как са хората?
Надявам се да не са ми банални въпросите ,но просто ми писна да бъда заобикалян от хора които изпитват само омраза, завист и гледат как да те закопаят.Място ,в което реализацията и идеите ти са много трудни ако нямаш роднина в горните слоеве или разполагаш с повече финансови средства.Надявам се да чуя мненията ви.Ще съм ви много благодарен.
Поздрави!

Животът е пред теб! Щом искаш да вървиш напред- учи езици,усъвършенствай се в областта,която те вълнува !
Опитай и в Канада!
Прочети внимателно всички статии от първа страница на bgcanada.com и действай! Има много мнения за живота в Канада и за реализацията там.Само трябва да ги потърсиш с търсачката.Щом работиш с компютри 10 години ще се справиш без проблем с това.
Щом искаш нещо много силно няма начин да не успееш! Щом искаш да се усъвършенстваш и да промениш живота си - направи го!
Успех!:)
http://www.bgcanada.com/portal/index.ph ... egory&id=1
Аватар
darklady
Непокорна
Мнения: 2132
Регистриран на: Пон Дек 06, 2004 8:25 am
Местоположение: Под звездите

Мнение от darklady »

Действай смело! Дори това да означава безрасъдно, все пак възрастта ти го позволява.
Вече ти казаха преди мен - чети първо, после питай.
Успех!
Невъзможното е предизвикателство!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Re: kakvo mislite

Мнение от sasho71 »

blind написа:.Rabotq na svobodna shaiba.
баси лафа, хареса ми :D а какво значи това?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Re: kakvo mislite

Мнение от LaRue »

blind написа:kakvo mislite
Нищо!:idea:
Аз лично се чудя, дали жената е сложила узото във фризера защото и мен като теб ме мързи да проверя :lol: :lol: :lol:
Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Може да сме напуснали България, но сме си българи, много сме завистливи все още и обичаме да закопаваме туй-онуй.
Това за шайбата и мен ме заинтересува.
Реализацията на идеите и тук е ужасно трудна, ако не разполагаш с повече финансови средства :cry: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Re: kakvo mislite

Мнение от Ivet »

sasho71 написа:
blind написа:.Rabotq na svobodna shaiba.
баси лафа, хареса ми :D а какво значи това?
Сигурно е компютърджия на повикване. :lol:
Let it go...
palavec
Мнения: 109
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2003 1:29 pm
Местоположение: USA

Мнение от palavec »

[quote="Independent"]Значи.
1. Уж от 10 години се занимаваш с компютри, а не знаеш как да си кирилизираш мнението. На твое място бих се замислила това какво говори за останалите ми "компютърджийски" способности.
2. На портала има един камион статии, а във форума - поне три камиона мнения обсъжданици. Щом си толкова навит, седни, прочети и тогава идвай с конкретни въпроси.
3. Съдейки по правописа ти, се съмнявам, че владееш английски на нужното ниво да прокопсаш тук. Човек, който не знае как да напише елементарни думи на собствения си език дори и посредствен не е на чуждите.
Айде сега кръгом, иди се дообразовай, включително и със статиите от портала.

Еййййййй, писнА ми от неграмотници значи. А днес съм особено зла, личи ли ми?[/quote]

Zlobno i pretenciozno, kakto podobava na istinska gaska..
Inache momcheto e mlado i naivno, no ne zaslujava takova prezrenie. Misli si, che
tuka horata sa po-razlichni i shte go "galiat s perce", ama de da beshe taka. Sas
sigurnost sa po-vaspitani, no ne sa po-dobri ili chestni, nito pak po-loshi ili lajlivi ot
kadeto i da bilo. Interesa klati fesa i tuka, kakto navsiakade..
muggle

Мнение от muggle »

palavec написа:...
Zlobno i pretenciozno, kakto podobava na istinska gaska...
и защо? може и да е малко остро, но затова пък е точно. а младежът очевидно е доста зле с правописа
palavec
Мнения: 109
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2003 1:29 pm
Местоположение: USA

Мнение от palavec »

[quote="muggle"][quote="palavec"]...
Zlobno i pretenciozno, kakto podobava na istinska gaska...[/quote]

и защо? може и да е малко остро, но затова пък е точно. а младежът очевидно е доста зле с правописа[/quote]

I kakvo ot tova ? Toi idva s konkreten vapros/problem i se nujdae ot otgovor po
sashtestvo, a ne niakakva gaska da mu pravi gramaticheski i sintaktichen razbor
i da mu natiakva izRodite, deto si bila napravila...
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

palavec написа: I kakvo ot tova ? Toi idva s konkreten vapros/problem i se nujdae ot otgovor po
sashtestvo, a ne niakakva gaska da mu pravi gramaticheski i sintaktichen razbor
i da mu natiakva izRodite, deto si bila napravila...
И къде ги видя тея конкретни въпроси, на които да се даде конкретен отговор? Аман от хора, дето чакат някой друг да им реши съдбата! :twisted: И да те подпомогна малко - аз не съм гъска, а патка, така че не се аби да ми отговаряш! :twisted:
Let it go...
Аватар
bliasaka
Блясъчко Мечтателник
Мнения: 350
Регистриран на: Пон Авг 04, 2003 1:20 pm
Местоположение: Canada

Мнение от bliasaka »

Shto ne karate malko po-spoko.Ako niama kakvo drugo da pravite ne go pravete tuk.
Kakvo ste se zahvanali s momcheto.To ima nujda ot savet,a vie daite sega da se pokajem kolko mnogo znaem ot jivota.Ia sega mu razkajete prez kakvi neshta ste minali vie za da doidete v Canada i da ne vi zanimava s glupostite si.
Заключено