търсят ли се учители

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Namali si avatara, be chovek! Razchekna mi se ekrana! Ordenite baba mi si gi kichi kato hodi na manifestacia! :lol:
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

Здравейте,
аз съм главен кандидат и чакам покана за интервю към юни юли. учител съм по английски с 5 год стаж. има ли работа за учители като мен в Монреал. имам задочна филология от Шумен с магистърка степен.
разбрах от линка че трябва да се изкара пермит, но ще ми признаят ли шуменската хартийка или не. и какво трябва да направя докато съм още тук в БГ.
благодаря.
Krassiiv

Мнение от Krassiiv »

А бе орден е. :lol: :lol: :lol:

Преведете си думата с речник, ако не можете иначе :lol: :lol: :lol:

А аватара ще си го зумна още :lol: :lol: :lol:

• ordre

m. (lat. ordo, ordinis) 1. ред; mettre qqch. en ~ поставям в ред, подреждам; mettre de l'~ поставям ред в нещо; ~ des mots словоред; 2. ред, редуване, следване; ~ alphabйtique азбучен ред; 3. ред, дисциплина; rйtablir l'~ възстановявам реда; 4. заповед, нареждане, разпореждане; recevoir un ~ получавам заповед; а vos ~s, commandant! воен. слушам; 5. строй, ред; en ~ de bataille в боен ред; 6. орден (отличие); l'~ de la Lйgion d'honneur орденът на Почетния легион; 7. вид, естество; choses de mкme ~ неща от еднакво естество; 8. професионално сдружение, корпорация, колегия; ~ des avocats адвокатска колегия; 9. съсловие, класа; les trois ~s ист. трите съсловия; 10. архит. стил; ~s grecs гръцки стилове (dorique, ionique, corinthien); ~s romains римски стилове (toscan, composite); 11. биол. разред; 12. орден (организация) ; ~ de chevalerie рицарски орден; 13. фин. джиросване; ~ d'achat нареждане за покупка; ~ de vente нареждане за продажба. Ќ dans le mкme ~ d'idйes в същия ред от мисли; d'~ gйnйral от общ характер; d'~ йconomique, d'~ politique от икономическо, от политическо естество; mot d'~ лозунг; ~ judiciaire съдебен ред, начин; ~ du jour дневен ред; jusqu'а nouvel ~ до ново нареждане; кtre sous les ~s de qqn. подчинен съм на някого; vente par ~ de justice продажба по юридически път; а l'~ du jour актуална тема, събитие; aux ~s de qqn. на разположението на; c'est dans l'~ des choses това е в реда на нещата


Ако го произнасяте ОРДЕР на български, тогава има смисъла на:
13. фин. джиросване; ~ d'achat нареждане за покупка; ~ de vente нареждане за продажба. и .т.н.


Аре със здраве. :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Колегата продължава с този грамаден аватар! :lol:
За колегата по английски - в момента има страхотна липса на учители по английски, понеже са увеличили часовете по този предмет в училищата...Това го разбрах от директорката на програмата в университета.
Също така чух нещо, което ми се струва абсурдно, но сме в Квебек... - макар и по анлгийски, трябва да се държи прочутия изпит по френски СЕЛ...Дано не съм разбрала правилно. Освен това от септември се чака изменение на закона, който ни касае - трябва да се следи страницата на министерството на образованието:
http://www.mels.gouv.qc.ca/
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Krassiiv

Мнение от Krassiiv »

Колежке промених го, дано ти хареса :lol: :lol: :lol:
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

питане и питане

Мнение от nikito »

Elia, благодаря ти за любезния отговор.
но нека направим уточнение, защото не съм единствен от БГ-то - как хората от Квебек харесват задочното. дайте инфо хора, минавали или не?
например по лингвистика имам 16 часа лекции и 4 часа практич. упражн. обаче това как ще отговаря на техните критерии като те искат напр. повече часове. давам лингв. като пример а не като правило.
добре че търсят учители, но в крайна сметка аз какво да готвя оттук преди да съм скочил в авиона? да ходя ли до любимия на всички Шумен village и какво да правя там?
мерси :D
Аватар
Shock
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Яну 01, 2006 10:08 pm
Местоположение: Solun
Обратна връзка:

re

Мнение от Shock »

Я, че хубава темичка :) Да питам и аз в тази връзка за да не пускам нова тема за това:) Моята половинка е завършила предучилищна педагогика с 4 години стаж, от които 2 в дом за сираци. Освен, че ще трябва да държи именитият изпит по френски там , какво друго ще й бъде необходимо за да практикува специалността си ?
Аватар
petia4444
Мнения: 508
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 9:17 am
Местоположение: Edmonton,AB
Обратна връзка:

Мнение от petia4444 »

Всичко идва ,за да си отиде!
Остава само кристалната форма на онова,
което е било и никога няма да се върне!
Аватар
Shock
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Яну 01, 2006 10:08 pm
Местоположение: Solun
Обратна връзка:

re

Мнение от Shock »

мерси Петя :) много си добра :) като понаучим по-добре френския ще разберем и повече :lol:
lorna
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 9:49 am
Местоположение: plovdiv

Мнение от lorna »

Shte mi se priznae li neshto ot semistrialno savarshena(zadochno)predochilishna pedagogika ?
Заключено