търсят ли се учители

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Надя Божинова
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Фев 01, 2006 9:16 am

търсят ли се учители

Мнение от Надя Божинова »

Попаднах на информация,че се търсят учители,вярно ли е?
M.Sc.
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 8:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от M.Sc. »

Zdravei, Nade!

Edna ot nai sladkite I VISOKOPLATENI profesii tuk( govoria za Quebec, 4astnost Montreal) e u4itelskata profesia. No( zalko no fakt, triabva da go izpolzuvam) tuk, vsiaka profesia si ima Order( zadruga) v koiato mnogo trudno se vliza i za vlizaneto v neia ima dalga procedura, izpiti...ta , na vaprosa. Da tarsiat, no bez da si prieta v gorespomenatiat Order, nemozesh da praktikuvash i da si namerish rabota kato takava. Zalko 4e, te razo4arovam, no az sam si takav. Priam i iskren .
Pravi tova koeto neiskash da ti napraviat!
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

M.Sc. много си мил! Ако може - аз да отговоря, че тамън вече съм станала даскал :lol: (сменям си професията на 5 години!!!)
Ордер на учителите няма!
Учители се търсят.
Условието да преподаваш е да имаш лиценз от Министерството (перми д'ансенье) и изкаран изпит по френски.
Хубавото на тази работа е, че не ти търсиш, а теб те търсят от съответната училищна комисия към която си ангажиран.
Постоянен пост се получава след 4-5 години (или въпрос на късмет и момент), като преди това се работи по заместване от ден за ден (викат те в различни училища и заместваш там където има нужда - музика, пеене, математика и т.н. без оглед на професионалната ти квалификация) или по договор (за договор се счита всеки пост, който се заема за повече от 21 дни - ако не ме лъже паметта) - тук говорим вече за преподаване според квалификациите.
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
PAVLINAP
Мнения: 204
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 12:24 pm

Мнение от PAVLINAP »

А какъв е този лиценз от Министерството?Извинявай за въпроса :oops: ,но не съм много запозната?
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

информация за учителски лиценз

За да получиш този документ, трябва да отговаряш на определени изисквания. В линка, който съм дала по-горе всичко е описано, но дори да не отговаряш 100% на изискванията - пращай документи, за да не се разминеш с пермито!
По принцип, нямаш паво да преподаваш в средните училища без въпросното разрешително. Има и изключения, обаче не мога да говоря в детайли за тях. За да преподаваш в колеж или университет перми не е нужно.
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
petia4444
Мнения: 508
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 9:17 am
Местоположение: Edmonton,AB
Обратна връзка:

Мнение от petia4444 »

Elia е права!Няма ордер на учителите,изчети хубаво всичко в сайта и ще ти се изяснят много от въпросите! :D
Всичко идва ,за да си отиде!
Остава само кристалната форма на онова,
което е било и никога няма да се върне!
M.Sc.
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 8:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от M.Sc. »

Pri vas bilo pesen. Sazaliavam za neto4niat otgovor....kazi mi samo...ingenerna mu glupost i me podmini... :(
Pravi tova koeto neiskash da ti napraviat!
Аватар
petia4444
Мнения: 508
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 9:17 am
Местоположение: Edmonton,AB
Обратна връзка:

Мнение от petia4444 »

Не се притеснявай,може да се случи на всеки,нали затова четем толкова хора,ако има нещо да се поправяме!
Всичко идва ,за да си отиде!
Остава само кристалната форма на онова,
което е било и никога няма да се върне!
Аватар
petia4444
Мнения: 508
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 9:17 am
Местоположение: Edmonton,AB
Обратна връзка:

Мнение от petia4444 »

Izcheti i tazi tema,moje da ti e sushtoot polza
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=15938
Всичко идва ,за да си отиде!
Остава само кристалната форма на онова,
което е било и никога няма да се върне!
bravo

Мнение от bravo »

Za kolej se iska magistarska stepen, za universitet- doktorat, nai-dobre tuka6ni.
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

bravo написа:Za kolej se iska magistarska stepen, za universitet- doktorat, nai-dobre tuka6ni.
Да бе - що в университета всичките ми преподаватели беха само с магистърска степен!? Това мен много ме потресе!
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Elia написа:
bravo написа:Za kolej se iska magistarska stepen, za universitet- doktorat, nai-dobre tuka6ni.
Да бе - що в университета всичките ми преподаватели беха само с магистърска степен!? Това мен много ме потресе!
Takyw ti e uniwersiteta znachi :lol: :lol:
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Ми аз за това го напуснах, бе!!!
Принципно, за да преподаваш ниво бак, не е задължително да си с докторска степен, така че много не се надувайте, щото е само въпрос на време и аз да стана университетски кадър!!! :twisted:
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Krassiiv

Мнение от Krassiiv »

ОРДЕН а не ордер. :lol: :lol:

ордер е нещо мног различно. :lol: :lol:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

глей са, къф ти орден, ордер :wink:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Заключено