Kupuvane na kashta...mortgages i dr. glavobolia

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

foxxbatter написа::D бгмонтреал, чета ти постингите и гледам вече цвят и подчертавки, болд, италик. На комикс го докарваш...и дисклемър си си сложил в подписа.... 8)
ами ти знаеш ли някога да се е било угодило на българин?

ти едно пишеш, а друго се чете.
прилича ми на БГ коментатор по футбол - винаги се чудя тия коментатори същия мач ли гледат, дето го коментират
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

bgmontreal написа:ами ти знаеш ли някога да се е било угодило на българин?

ти едно пишеш, а друго се чете.
прилича ми на БГ коментатор по футбол - винаги се чудя тия коментатори същия мач ли гледат, дето го коментират
:D Е това са рисковете на виртуалното общуване.... :D
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Zaemi

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Nalaga si da napisa I mojata gledna tochka.
Ste pomolja chitatelite ako prekalime s BG Montreal da pisete I da spirame. Nali sme v toja biznes I iskame da vi dadem razlichni gledni tochki.

No tozi posting ne e za izpuskane.

Otsenjavam vremeto koeto e zagubil BG montreal da smetne olihvjavaneto na 6-mesetsa na mesets I na den.

No kakvoto I da smjata pak razlika ima

6.70890% na ipoteka i 6.69719% na kreditna linaja

Taka che postapkata mi e opravdana da sloza down za kasta a ne da namalja linajata. Moze I da e 1 dolar spesten pak e po pravilnoto resenie.

1 saved dollar = 1 + tax earned dollar ( tukasna pogovorka )

Zasto ne mi puka tolkova za malkata razlika e zastoto kogato gi polzvam za zaem na biznesa tezi pari ot linjata na kraja na godinata maham lihvata ot pechalbata

50 000 $ linja * 6 % sredno za godina = 3000 Interest expense ( razhodi za lihva )

Pechalba 50 000 primerno sled kato sam mahnal vsichki razhodi bez lihva Minus lihva 3000 = 47 000 predi danak

50 000 * 30 % danak = 15 000 danak ako ne polzvah pari na zaem
47 000 * 30 % danak = 14 100 danak kato ima zaem za biznes
15 000 – 14 100 = 900 spesteni ot danak zaradi lihvite

I taka stigame do po malka pechalba I saotvetno do po malak danak.

Spestenia danak ot 900 $ go nalagame kam 6.69719% na kreditna linaja I taka tozi % stava po malak. I moze da se okaze che e nad 0.1 razlikata. No ne mi se smjata che stava slozmo za koito ne razbira ot schetovodstvo

I BGMontreal pak se okazva s gresna smetka.

Dokato pari plateni za lihvi po ipoteka ne moze da mahas po sastia nachin kakto pri biznes.

Za plavastia % e vjarno no toi e plavast I po nisak kogato osnovnata lihva e po niska. Kakto sega e 6.5 % taka e I bil i 4.5 % taka che nestata se balansirat na godisna baza ako se vdigne lihvata.
Kato se vdigne ( ako se vdigne ) ste mu mislja no stom izkarvam poveche ot lihvata sas biznesa ne me pritesnjava.


A sega za dumu upotrebjavani ot BGMontreal. Koito mislja che dalech nadminavat moite po ostrotata si na kolegialen ezik

kopja ot BGMontral postingi
Tsitiram:

За хилбойското изхвърляне няма нужда да коментирам.

Хилбой и хуба,
Не знам защо се мъчите да дезинформирате хората!

Позволих си отново да се намесвам в тази тема само защото се прави някаква отявлена анти-кампания, която да беше поне 1% вярна!

(Tuk pravim mnogo konspirativna anti kampanja ot kojato pechlim kakvo ? napravo ne vjarvam kato cheta.;) )

Ако си мъж (за разлика от нашия приятел батето, които ги наговори едни преди време а сега и един телефон не вдигна) ми се обади, за да заключим сделката.

ти не каза, че имаш лоша кредитна история ( ne samo che njamam ama ne sam I pisal daze takova nesto )

колкото до газта и тока - ти марихуана ли ще отглеждаш на балкона?

Всеки брокер тогава шеще да те "оправи" без пари.

2ро виждам си инкорпориран ( I takova nesto ne sam pisal firmata e sabiratelno druzestvo ) partnership

кажи ми как да ти стана клиент, като сам питаш къде да изкараш МИРИЗЛИВИ 5-6%

Само не ми казвай, че ънсекюър заем ти е с по-малка лихва от ипотеката (ако е така - бягай да трепеш ипотечния си брокер)
(Naisitna e s po malak % lihvata po kreditna linja da go ubivam li choveka sega, vizte kakav tsenen savet poluchavam tuk .)

Затова и единствените хора с по-голям опит тук (голямата мечка и аз) ви съветваме да не слагате даун.
( tova da go zapomnite zavinagi )

Няма какво повече да споря, аз с това се занимавам, самия аз съм пример и моите клиенти ( primer za kakvo )

ами ти знаеш ли някога да се е било угодило на българин?

Мисля, че нашата дискусия е изключително полезна за много хора, но не ми харесва това да е във формата на спор и използване на думи от рода на "всеки разумно мислещ", "да обяснявам елементарни неща".

Moja komentar:

Az takiva dumi kato v gornite tsitati I da se napavam ne bih upotrebil osobenno ako ochakvam njakoi da mi stane klient .
No mezdu tjah ima biseri za Famous Quotes

Нека всеки да си изложи теорията, а читателите сами да преценят!

( E tova e veche seriozna prikazka Hullboy s neja zavarsva I dava dumata na chitatelite)

Pozdravi

Hullboy
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

1:0 za Hullboy , първо полувреме :D очакваме смяна и вихрени атаки от бгмонреал второто полувреме :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

ОК Другия път ще си купя имота 100% кеш

Ама ДРУГИЯ път, засега нека ми е зле :wink:
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Инспектора
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Окт 12, 2005 9:44 pm
Местоположение: Където е необходимо и законът и честта го изискват.

Мнение от Инспектора »

bgmontreal написа:ОК Другия път ще си купя имота 100% кеш

Ама ДРУГИЯ път, засега нека ми е зле :wink:
А Вие..........откъде имате такава сума пари? 8)
Любопитството е признак на любознателност,най-вече в моята професия.
Аватар
penka
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Ное 01, 2003 2:06 am
Местоположение: montreal
Обратна връзка:

Мнение от penka »

hullboy bi li razkazal za kredintata linia?

koga si a wzel? na kolko %? predi ili sled morgecha? wliae li towa na kredit istoriata? wednaga li drypna parite?
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Re: Zaemi

Мнение от bgmontreal »

hullboy написа:2ро виждам си инкорпориран ( I takova nesto ne sam pisal firmata e sabiratelno druzestvo ) partnership
1. hullboy ти си във финансовия сектор, а там няма много кеш сделки, дето могат да се скрият от данъчните и от това следва че декларираш определено по-голямата част от печалбата си
2. смятах, че си инкорпориран, защото каза че не декларираш много доходи и затова си на 6.6% ипотека. Корпорацията е единствения начин хем да правиш пари, хем да нямаш/декларираш много лично.
Партнершип-а е флоу тру, т.е. всеки цент печалба отива директно при партньорите.

Та отново ме постави в шах - хем партнершип-а не прави пари, защото ако прави ти ще декларирваш много доходи и нямаше да имаш грижи да вземеш на 3.95% (по това време това бяха ФИКСИРАНИТЕ лихви за 5 години), хем имаш 30К за даун пеймънт
Да не говорим, че казваш че правиш повече от 6.5% възвращаемост на капитала (иначе нямаше да теглиш от кредит лайн дето е 6.5%), инвестирал си 50К, а ...

само не ми казвай, че това идва от кеш сделки дето не минават през данъчните - мразя да ме правят на първолак!
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Никога не е късно да се върнеш в първи клас :lol:
Let it go...
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

Zaemi

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Hora stava vse po zle sas vseki posting.
Ot kupuvne na kasta gledaite kakvo stana.
Trjabva da se objasnjavam kato uchenichka I pak elementarni nesta da objasnjavam

BgMontreal napisa

смятах, че си инкорпориран, защото каза че не декларираш много доходи и затова си на 6.6% ипотека..

Nikade ne sam pisal che ne objavjavam dohodi. Pisah che kogato vzimah zaema imah po malko ot 3 godini kato selfemployed I za tova bankata ne se saglasi da dade zaem.
Takiva sa im uslovjata, Koito ne vjarva da ide v banka I da pita. Ne gi intersuva nikava pechalba. Ako ste da e 100 000.$ Ne se stiga do tam da ti gledat dokumentite.
Kazvat ti ela sled 3 godini ot kakto si v biznes tova sa usloviata. I poneze ne mozah da vzema ot banka otidoh chrez broker pri chastni kreditori. Za tova e 6.6 % za ziliste.

Za Partnership sasto ne e prav BGMontreal.
Negovite dumi.

Корпорацията е единствения начин хем да правиш пари, хем да нямаш/декларираш много лично.
Партнершип-а е флоу тру, т.е. всеки цент печалба отива директно при партньорите.

Kak taka otiva direktno pri pratnjorite?

Partnership moze da bade kakto 50 % : 50% , taka I 99% : 1% kogato sa samo dvama choveka kakto e v nasia sluchai.
Zavisi koi kolko e investiral ili izteglil ot djala si v posledstvie. Sigurno BgMontreal si go predstavja 50 : 50 samo. Ili 10 choveka s po 10 % vseki.

V nasia sluchai v nachaloto bese 90 % moi i 10 % na pratnjora.
Toi ima oste dva drugi biznesa. V posledstvie iztegli pari zastoto mu trjabvaha I taka ostana s 5 %. Daze ne stapva v ofisa prosto e pasiven pratnjor s 5 %

Sega saotnosenieto e 95 % moi I 5 % negovi.

Sled kato platim vsichki razhodi I danatsi I ima 50 000 $ pechalba na godina primerno.

Koi kolko vzima:

50 000 $ * 95 % = 47 500 $ za men.
50 000 $ * 5 % = 2 500 $ za nego.

Tsitat na BG Montreal

всеки цент печалба отива директно при партньорите

Kade otiva vseki tsent neka toi da obajsni. Az ne moga. Daze na razbiram kakvo iska da kaze.

Da tochno taka. Nachalnia capital bese 50 000 $ linja, Studentski zaem 15 000. Kreditni karti 15 000,. Moi pari doneseni ot BG( ne sam dlazen da kaza kolko ) plus investitsiata na pratnjora ravna na 10% ot tova koeto imah az.

I kakvo stranno ima da sam izkaral 30 000 $ za po malko ot 3 godini. Koito sam dal za downpayment. Ako njakoi kaze malko sa nali imam i drugi razhodi za ziveene. Ako njakoi kaze mnogo sa ( praveli sme go na parvolak)
.
Az ne vizdam nisto stranno.

Pozdravi

Hullboy
o
Аватар
Igor
Мнения: 423
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 2:19 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Zaemi

Мнение от Igor »

hullboy написа:Hora stava vse po zle sas vseki posting. Ot kupuvne na kasta gledaite kakvo stana.
Вярно, дискусията отдавна стана обикновен чат. :lol:
Забравихте как изглежда България? Тя е красива - http://nigor.myphotoalbum.com/
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Re: Zaemi

Мнение от bgmontreal »

hullboy написа:Zdraveite

Hora stava vse po zle sas vseki posting.
Ot kupuvne na kasta gledaite kakvo stana.
Trjabva da se objasnjavam kato uchenichka I pak elementarni nesta da objasnjavam

BgMontreal napisa

смятах, че си инкорпориран, защото каза че не декларираш много доходи и затова си на 6.6% ипотека..

Nikade ne sam pisal che ne objavjavam dohodi. Pisah che kogato vzimah zaema imah po malko ot 3 godini kato selfemployed I za tova bankata ne se saglasi da dade zaem.
Takiva sa im uslovjata, Koito ne vjarva da ide v banka I da pita. Ne gi intersuva nikava pechalba. Ako ste da e 100 000.$ Ne se stiga do tam da ti gledat dokumentite.
Kazvat ti ela sled 3 godini ot kakto si v biznes tova sa usloviata. I poneze ne mozah da vzema ot banka otidoh chrez broker pri chastni kreditori. Za tova e 6.6 % za ziliste.

Za Partnership sasto ne e prav BGMontreal.
Negovite dumi.

Корпорацията е единствения начин хем да правиш пари, хем да нямаш/декларираш много лично.
Партнершип-а е флоу тру, т.е. всеки цент печалба отива директно при партньорите.

Kak taka otiva direktno pri pratnjorite?

Partnership moze da bade kakto 50 % : 50% , taka I 99% : 1% kogato sa samo dvama choveka kakto e v nasia sluchai.
Zavisi koi kolko e investiral ili izteglil ot djala si v posledstvie. Sigurno BgMontreal si go predstavja 50 : 50 samo. Ili 10 choveka s po 10 % vseki.

V nasia sluchai v nachaloto bese 90 % moi i 10 % na pratnjora.
Toi ima oste dva drugi biznesa. V posledstvie iztegli pari zastoto mu trjabvaha I taka ostana s 5 %. Daze ne stapva v ofisa prosto e pasiven pratnjor s 5 %

Sega saotnosenieto e 95 % moi I 5 % negovi.

Sled kato platim vsichki razhodi I danatsi I ima 50 000 $ pechalba na godina primerno.

Koi kolko vzima:

50 000 $ * 95 % = 47 500 $ za men.
50 000 $ * 5 % = 2 500 $ za nego.

Tsitat na BG Montreal

всеки цент печалба отива директно при партньорите

Kade otiva vseki tsent neka toi da obajsni. Az ne moga. Daze na razbiram kakvo iska da kaze.

Da tochno taka. Nachalnia capital bese 50 000 $ linja, Studentski zaem 15 000. Kreditni karti 15 000,. Moi pari doneseni ot BG( ne sam dlazen da kaza kolko ) plus investitsiata na pratnjora ravna na 10% ot tova koeto imah az.

I kakvo stranno ima da sam izkaral 30 000 $ za po malko ot 3 godini. Koito sam dal za downpayment. Ako njakoi kaze malko sa nali imam i drugi razhodi za ziveene. Ako njakoi kaze mnogo sa ( praveli sme go na parvolak)
.
Az ne vizdam nisto stranno.

Pozdravi

Hullboy
o
явно нищо не четеш и забравяш какво си писал!

аз казвам отива директно при партньорите партниориТЕ, т.е. всеки един от участниците/партньоорите - да не би да кажеш, че ти не декларираш твоята част (като партньор) ДИРЕКТНО на твоята данъчна декларация.
За твоя информация - ако си инкорпориран няма да е нужно да декларираш на твоята ЛИЧНА декларация.

За теб явно в Канада има една банка, защото все говориш за банкаТА - са твое сведение има много повече от една банка и повечето имат изисквание САМО за 2 години.
Сега като пресмятам имаш поне 4 години и СЛЕД КАТО си партньор, а не акционер си натрупал достатъчно ДЕКЛАРИРАНИ лични доходи.
в твоя пример 47500, ами с тия доходи всяка банка ще се надпреварва да ти вземе ипотеката - я като суброгейшън, я като рефинансирана и то на 4.39-4.5%, да не говорим, че ще е конвенционален моргич и не трябва да минава през застраховател
Няма да ти казвам колко ще спестиш - ти си по километричните сметки.

Та преди да се дават съвети е добре да погледнеш в твоя двор!

Сега всеки ще те рефинансира на 4.5%, ако нещата които пишеш са верни (което обаче ме съмнява - сравнявайки какво пишеш сега и какво преди в статията в иде.ли и други постинги)

Ако не друго поне ти ще бенефитстваш от този "спор" и ще се рефинансираш на 2.1% по-малко.
Както видяхме ти си доволен на 0.01%, така че здраво черпене трябва да падне
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
foxxbatter

Мнение от foxxbatter »

:D мисля че вече дойде времето тази тема да бъде деликатно ключната... :wink:
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Момчета, по средата между Монтреал и Отава има едно много симпатично градче с (доколкото са ми разказвали) симпатичен стриптийз бар, където можете да се срещнете и да си доизясните позициите! Девойките ще ви служат за разведряване от икономическите показатели и сухата материя на цифрите! :lol: :wink:
:beer:
Let it go...
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Mom4eta, sprete se.
Tova va6to zapo4va da prili4a na razgovor mejdu gluhi.
Момчета, по средата между Монтреал и Отава има едно много симпатично градче с (доколкото са ми разказвали) симпатичен стриптийз бар, където можете да се срещнете и да си доизясните позициите! Девойките ще ви служат за разведряване от икономическите показатели и сухата материя на цифрите!
Ivet, dobra ideia, daje moje6e bilet4eta da sabirame, ama go zatvoriha za sajalenie
:beer: :beer: :beer:
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Заключено