Въпрос на новоизлюпен имигрант

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
chrst
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Авг 16, 2009 8:19 am
Местоположение: Edmonton, AB

Въпрос на новоизлюпен имигрант

Мнение от chrst »

Здравейте!

Наскоро успешно приключих процедурата за имиграция (federal skilled worker) и следващия месец пътувам за Канада.

Въпросът ми е към тези, които вече са поживели известно време в Канада и са се установили в някаква степен: Според вашия опит, кои документи е важно да се носят от България, кои трябва да се преведени, от кои няма смисъл? Може ли да се превеждат на място в Канада?

Освен това - ако някой има наблюдения - при тази икономическа стагнация, има ли търсене на компютърни техници или системни/мрежови администратори ?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос на новоизлюпен имигрант

Мнение от ablood »

Не превеждай, купувай, раждай нищо което не можеш да направиш тук след месец.

Компютърни техници има много. И работа има много. Ти можеш ли да пребориш конкуренцията?
Битовите компютри като се скапят направо се сменят.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Въпрос на новоизлюпен имигрант

Мнение от bp_de »

chrst написа: Освен това - ако някой има наблюдения - при тази икономическа стагнация, има ли търсене на компютърни техници или системни/мрежови администратори ?
To дали има търсене е едно на ръка ами по добре виж колко плащат за тая работа .......лично моито мнение е че дават много малко кинти.
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: Въпрос на новоизлюпен имигрант

Мнение от army »

chrst написа:Здравейте!

Наскоро успешно приключих процедурата за имиграция (federal skilled worker) и следващия месец пътувам за Канада.

Въпросът ми е към тези, които вече са поживели известно време в Канада и са се установили в някаква степен: Според вашия опит, кои документи е важно да се носят от България, кои трябва да се преведени, от кои няма смисъл? Може ли да се превеждат на място в Канада?

Освен това - ако някой има наблюдения - при тази икономическа стагнация, има ли търсене на компютърни техници или системни/мрежови администратори ?
Здрасти!
1. Дипломи, шоф. книжка, лична карта от БГ/може да потрябва, ако се наложи да отскочиш до БГ/.
-ако си с деца: имунизационните картони, актове за раждане.
2. Може и тук да се преведат/нямам представа къде е по-изгодно от финансова гледна точка/
3. Има работа.
Мой познат в момента е на $25 на час/комп. техник/ Започна преди 1,5години на $19.
Дали е много или малко!- ти си решаваш :wink:
Успех!
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Въпрос на новоизлюпен имигрант

Мнение от cocose »

Документи:
1.Диплома. Непременно си я преведи, след което тука ще е добре да я дадеш на местен университет за да я преведат и те и да ти дадат едно документче което да показва на какво отговаря според тяхната система. Ако решиш да учиш, или да доказваш/показваш диплома, това упражнение има смисъл.
2.Шофьорска книжка. Непременно. тука без кола е трудно.
3.Лични документи. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Не знам кога ти изтича срока на твоите, но ако е като на почти всички, това означава 2010, така че е по добре да загубиш сега време да си изкараш нови лична карта и паспорт, вместо тука да се тормозиш с местното консулство.
4.Работа - Ако си работил в международна фирма, или навънка, гледай непременно да им вземеш референсе писмо. Тука това оказва въздействие :)
5.Работа има много, но за тебе ще е трудно като начинаеш. Първо един съвет, още отсега се ориентирай и търси работа в така наречените "индустриални" зони. Примерно за Онтарио това са: Mississauga, Brampton, London, Kitchener...
chrst
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Авг 16, 2009 8:19 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Въпрос на новоизлюпен имигрант

Мнение от chrst »

Здрасти отново. Благодаря за информацията и отговорите.

Прави ми впечатление нещо - докато чета във разделите различните мнения, много хора, които пребивават в Канада от повече време говорят за живота там като за нещо не толкова приятно. Интересно ми е на какво се дължи? Какво не ви харесва? Кое се оказва проблем за новопристигнали българи (доколкото може да има нещо общо при различните хора?)
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: Въпрос на новоизлюпен имигрант

Мнение от army »

На мен не ми допада времето/климата/, но другото си е ОК.
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Въпрос на новоизлюпен имигрант

Мнение от prace »

На мен климата в BC ми харесва. Има много други объркващи неща в Канада, но всеки сам трябва да ги открие като дойде. С разказване не става.
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Въпрос на новоизлюпен имигрант

Мнение от 7George »

prace написа:На мен климата в BC ми харесва. Има много други объркващи неща в Канада, но всеки сам трябва да ги открие като дойде. С разказване не става.
Съгласен с горното.

Няма ги безгрижните балкански сутрини с безкрайни кафета, както и обедно-следобедните редовни служебни банкети... :beer: Сбъднатите мечти си имат своята цена...
Embrace your climate change!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос на новоизлюпен имигрант

Мнение от ablood »

Ако можеше Монреалската зима да е малко по-късичка, а Юли и Август по-хладнички....

Фантастът Дъглъс Адамс беше писал за някаква планета, където вечно царял "късен априлски слетобед". Ееееех....
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Въпрос на новоизлюпен имигрант

Мнение от 7George »

ablood написа:Ако можеше Монреалската зима да е малко по-късичка, а Юли и Август по-хладнички....

Фантастът Дъглъс Адамс беше писал за някаква планета, където вечно царял "късен априлски слетобед". Ееееех....
Април тука си е чиста зима само с по-дълги дни... Обаче Септември си е трепач... 8)
Embrace your climate change!
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Re: Въпрос на новоизлюпен имигрант

Мнение от todorovi »

7George написа:
prace написа:На мен климата в BC ми харесва. Има много други объркващи неща в Канада, но всеки сам трябва да ги открие като дойде. С разказване не става.
Съгласен с горното.

Няма ги безгрижните балкански сутрини с безкрайни кафета, както и обедно-следобедните редовни служебни банкети... :beer: Сбъднатите мечти си имат своята цена...
То, това да е проблемът. Аз никога не съм се възползвала нито от едните, нито от другите.
chrst
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Авг 16, 2009 8:19 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Въпрос на новоизлюпен имигрант

Мнение от chrst »

todorovi написа: То, това да е проблемът. Аз никога не съм се възползвала нито от едните, нито от другите.
:P И при мен винаги е било така в България. Не съм попадал на работни места, където да се среща това легендарно явление. Но аз съм завършил образованието сравнително скоро, така че не съм имал и толкова време. Не очаквам проблеми с банкетите и кафетата... По-скоро ми е интересно кое й е толкова страшно на Канадата, та много хора във форума ожалват живота си там толкова драматично, без в същото време да са поне малко конкретни...

Имам предвид изказвания от типа:
"Радвай се сега, че после ще видиш какво те чака...";
"През първите няколко месеца гледаш през розови очила"
и т. н. виждали сте ги и вие.

Какво се случва след първите няколко месеца, след като мине "розовия" период? И моля ви само не ми отговаряйте с реплики от сорта "Като дойдеш, ще видиш". Знам, че ще видя, но ми е интересно да разбера вашата гледна точка още преди да съм погледнал на живота от перспективата на канадски/български или знам ли какъв още имигрант.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос на новоизлюпен имигрант

Мнение от ablood »

7George написа:
ablood написа:Ако можеше Монреалската зима да е малко по-късичка, а Юли и Август по-хладнички....
Фантастът Дъглъс Адамс беше писал за някаква планета, където вечно царял "късен априлски слетобед". Ееееех....
Април тука си е чиста зима само с по-дълги дни... Обаче Септември си е трепач... 8)
Повечето от монреалските априлски следобеди ги изкарахме по къс ръкав. Разбира се имаше и студени дни.
За сравнение ето една стара снимка на колата ми в София на 10-ти Април, няколко месеца преди идването ми тук. Трябваше да спра и да разбия част от леда от решетката, че започна да прегрява.
Изображение
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Въпрос на новоизлюпен имигрант

Мнение от kill_u »

ablood написа:.........==>, че започна да прегрява.
Това да не е някой тунинг на Лъв 405 че да ти прегрява? Моето 205 в най горещото не може да загрее като хората :D
Заключено