доказателства за стаж

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
maioka
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 11:07 am

доказателства за стаж

Мнение от maioka »

интересува ме какви доказателства изискват за това че си упражнявал някоя професия (от списъка с търсените професии) и дали се прилага и справка от НОИ
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: доказателства за стаж

Мнение от kill_u »

Прилагат се Reference letter от работодателя. Заверени и подпечатани с печат на фирмата където си работил.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: доказателства за стаж

Мнение от valioiko »

maioka написа:интересува ме какви доказателства изискват за това че си упражнявал някоя професия (от списъка с търсените професии) и дали се прилага и справка от НОИ
Също и преведена от "заклет" преводач трудова книжка, длъжностна характеристика и трудов договор. Справка от НОИ може да се приложи, а може и да не се прилага. Колкото повече официални документи приложиш, толкова по-малко повод за допълнителни проверки ще им дадеш.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
Мими
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 06, 2007 2:59 pm
Местоположение: New Westminster, BC

Re: доказателства за стаж

Мнение от Мими »

Ние приложихме:
- трудова книжка (нотариално заверено копие+превод оригинал от заклет преводач),
- договор от последната месторабота (нотариално заверено копие+превод оригинал от заклет преводач),
- длъжностни характеристики за всичките местоработи (които ние си направихме на английски и мъжа ми се подписа отдолу).
Както и за стажа ни в Щатите прикрепихме копие на офертата за работа с изброени в нея задълженията и позициите ни.

Референции от работодател не сме изпращали, не ни и поискаха.
Изпратени докс до Букурещ--12.05.2008
Искане за доп.докс--19.12.2008
Изпратени доп.докс до Букурещ--11.04.2008
Получени Медицински--15.06.2009
ОК Медицински--10.07.2009
Покана за ВИЗА--30.07.2009
ВИЗИ--18.08.2009
Permanent residents--28.10.2009 :) :)
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: доказателства за стаж

Мнение от kill_u »

Аз не прилагах трудова книжка само заверено и преведено копие на договорите, плюс референции от работодателя. Но в крайна сметка всеки документ е в плюс.
liankulov
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Юли 06, 2009 1:57 pm

Re: доказателства за стаж

Мнение от liankulov »

по федералната процедура не се ли явява кандидата на интерю
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: доказателства за стаж

Мнение от hadministratora »

Не.
niko.78
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 10:44 am

Re: доказателства за стаж

Мнение от niko.78 »

Ако стажа ми е вав Англия, това като предимство ли се смята, или като недостатък? Всащност и брака ми е сключен там и детето ми се роди там, всичко това ще ми даде ли някакв опредимство?
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: доказателства за стаж

Мнение от kill_u »

Без да искам да изказвам мнение, само ще споделя какво ми се случи като влизах в Канада преди една година за екскурзия. Точно до нашия офицер имаше друг, който разпитваше едно момче идващо от Англия. Та аз подочувах нещо и общо взето момчето го разпънаха на кръст. Питаха го въпроси от типа:
"Имаш ли къде да спиш като отиваш при сестра си?".
Той - "Ами тя работи в една ферма".
Офицерката - "Е като работи във ферма къде живее да не би фермата да е нейна?".
Той : "Ами не тя живее в една сграда до фермата." - обаче вече изглеждаше притеснен
Офицешата:"И какво работи сестра ти?".
Той:"Ами тя работи като помошник." - ама вече съвсем обезсърчен горкия
Офицершата: "И какво искаш да ми кажеш че ще спите в една стая със сестра ти ли?"
Това беше края на това което чух докато ми обработваха документите, обаче за радост на момчето и моя до някъде щото ми стана симпатичен, след това го мярнах да си взима багажа.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: доказателства за стаж

Мнение от hadministratora »

niko.78 написа:Ако стажа ми е вав Англия, това като предимство ли се смята, или като недостатък? Всащност и брака ми е сключен там и детето ми се роди там, всичко това ще ми даде ли някакв опредимство?
По отношение на имиграционната процедура не мисля че ще е предимство или недостатък къде си направил това или онова. Ако, обаче, стъпиш на канадска земя и тръгнеш да си търсиш работа, стаж в Англия вероятно ще е по-интересен за работодателите от стаж в България.
stereophonic
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Мар 16, 2009 4:28 pm
Местоположение: sofia/BG

Re: доказателства за стаж

Мнение от stereophonic »

Здравейте и от мен,
Моят стаж е малко над 3 год. , но точния превод на позицията ми е structural design engineer , което не отговаря точно на construction manager(noc0711) ,но с малко игра в превода може да отговаря, тоест въпроса ми е мога ли спокойно в първоначалните документи според вас да си напиша construction manager i после да представя написани от мен и подписани от работодателя ми референции , които малко съм окрасил за да съвпадат с NOC0711 или да пиша по-правилното structural engeneer a пък само като код да споменавам въпросния 0711.
Може и да малко глупав въпрос , но доста се чудя за това с нетърпение очаквам вашите съвети
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: доказателства за стаж

Мнение от hadministratora »

stereophonic написа:...точния превод на позицията ми е .... референции , които малко съм окрасил за да съвпадат с NOC0711...
От значение е само степента до която задълженията ти се покриват с тези от NOC. Превода на длъжността почти няма значение.
stereophonic
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Мар 16, 2009 4:28 pm
Местоположение: sofia/BG

Re: доказателства за стаж

Мнение от stereophonic »

мерси за бързия отговор
Публикувай отговор