за начинаещи кандидат емигранти

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
mimozka
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Авг 26, 2008 2:53 am
Местоположение: Shumen

за начинаещи кандидат емигранти

Мнение от mimozka »

Salut ! На всички начинаещи и напреднали момиченца и момченца ! Това е мое първо включване ,все още проучвам процедурите и ще имам нужда от вашия опит.Като за начало имам питане ,каква е максималната възраст за емиграция в Квебек,защото прочетах на едно място/не помня вече къде /,че е 44г.Вярно ли е ?
prosto pluvai,prosto pluvai...
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

здравей
няма максимална възраст - това да не са ти бг-работодатели :lol:
просто над 35 не се получават точки за възраст
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
mimozka
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Авг 26, 2008 2:53 am
Местоположение: Shumen

Мнение от mimozka »

Благодаря,Amental за бързия отговор.Чета от един месец форума и се чудя как сами се оправяте/без фирма посредник/ за това кандидатстване.Аз все още не съм намерила познат,в нашия град ,който да е минал по този път и да ми съдейства .Така че,на този етап ще разчитам изцяло на вас.За попълването на формулярите учителката по френски ли помага?
prosto pluvai,prosto pluvai...
zenman
Мнения: 185
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 11:12 am

Мнение от zenman »

Amental, не бъркай хората. Естествено, че и над 35 години се дават точки за възраст, просто са по-малко, над 40 не се дават точки за възраст.

Facteur 3. Âge Maximum = 18

Critères Points

18 à 35 ans 18
36 ans 14
37 ans 10
38 ans 6
39 ans 4
40 ans 2
41 à 50 ans 0

http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... 2R3_02.htm

Ето, четете и изчислявайте. Успех на всички. Linko и Milla са пуснали подробни теми, в които е обяснено всичко, заковани са най-отгоре на този подфорум. Използвам случая да им благодаря още веднъж за усилията и за всичко, което правят за този сайт.
zenman
Мнения: 185
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 11:12 am

Мнение от zenman »

И само да кажа, че за събота всички са добре дошли. Познати и непознати. :beer: :beer: :beer: има за всички :)
mimozka
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Авг 26, 2008 2:53 am
Местоположение: Shumen

Мнение от mimozka »

Пак ще питам ,имам осигурителна книжка и трудова книжка ,последните 5 години стаж по професията с която кандидатствам са в трудовата книжка ,необходимо ли е да прилагам и копие със заверка и за осигурителната книжка.Ако има къде да прочета по темата , моля кажете.
prosto pluvai,prosto pluvai...
zenman
Мнения: 185
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 11:12 am

Мнение от zenman »

според мен е излишно да представяш и осигурителната книжка. стажът ти от трудовата е по-актуален и е достатъчен.
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

mimozka написа:Благодаря,Amental за бързия отговор.Чета от един месец форума и се чудя как сами се оправяте/без фирма посредник/ за това кандидатстване.Аз все още не съм намерила познат,в нашия град ,който да е минал по този път и да ми съдейства .Така че,на този етап ще разчитам изцяло на вас.За попълването на формулярите учителката по френски ли помага?
Ние сами сме правили всичко по процедурата,с помощ от учителката ни по френски и приятели,но в нашия град имаше доста хора заминаващи за Канада. Успехи, ще се оправите и сами, с помощ от форума,само чети добре и питай. :thumbsup:
smotan
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 8:18 am
Местоположение: Cucumber Market

Мнение от smotan »

Здрасти.
Копирайте, преведете и изпратете трудовите книжки, а на интервюто си носете и осигурителните, ако поискат още едно доказателство за трудовия стаж, преводачката на място може да потвърди.
Албата дет се вика ви е на 2 часа път с влака, така че се организирайте и елате до Варна за някоя сбирка и ще се запознаете с цял отбор юнаци, запътили се към Канада.
Ако разполагате с време и имате достатъчно желание, няма никакъв смисъл да харчите пари за фирми, по-добре да се почерпите. :beer:
Успех!
mimozka
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Авг 26, 2008 2:53 am
Местоположение: Shumen

Мнение от mimozka »

Да,така е ,май по добре да се почерпим ! Ще се постарая да се явим на следващата сбирка ,наистина имамаме нужда от по- точен ориентир в началото,а и любопитството ми да се съберем със съмишленици в идеята нараства. Ще чакам датата !
prosto pluvai,prosto pluvai...
azalia
Мнения: 165
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:25 pm
Местоположение: Montreal,QC

ZDRAVEITE VSI4KI KANDIDATI!!!

Мнение от azalia »


НИЕ СЪС СЪПРУГА МИ СЪЩО ЗАПОЧВАМЕ ОТ НУЛАТА, ТЕПАРВА ЗАПОЧВАМЕ КУРСОВЕ ПО ФРЕНСКИ,КАКТО И ДА НАМЕРИМ ВСИЧКИ ДОКУМЕНТИ.
ЖЕЛАЕМ ВИ УСПЕХ И ДО СКОРО ПАК ВЪВ ФОРУМА :D
AZALIA
Betty L.
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Авг 23, 2008 4:52 am

Мнение от Betty L. »

Ето тук още една темичка, в която пишем напълно начинаещите - http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=31902.
Ние също сме съвсем в началото. Започнахме уроците по френски, ще почвам да събирам и документите. Следващата седмица мисля да подам молбите за паспорти, обикновена поръчка. Трябва да станат за месец, през което време ще събера и останалите неща. Планът е края на октомври-началото на ноември да ги пратя към Виена.
Късмет на всички!
bogi
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2008 3:23 pm

И аз съм нов кандидат-емигрант за Канада-Квебек !

Мнение от bogi »

Здравейте!Аз съм Боги ! Изчетох всички статии и съм очарована от солидарността и изчерпателното обяснение на постажените въпроси !разбрах за срещата на 13.09.08 и ще се радвам да се запозная с хора,които мислят като мен !
manuf
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Юни 28, 2008 2:59 pm

документите

Мнение от manuf »

Здравейте!Искам да попитам при изчисляване на точките за годините какво се смята -навършените години или тези които ти предстои да навършиш.Аз съм в края на година, документите може да ги пусна по рано.Благодаря предварително!
S@sel4e
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 4:48 pm
Местоположение: София ->Colorado

Re: документите

Мнение от S@sel4e »

manuf написа:Здравейте!Искам да попитам при изчисляване на точките за годините какво се смята -навършените години или тези които ти предстои да навършиш.Аз съм в края на година, документите може да ги пусна по рано.Благодаря предварително!
Навършените години в момента на подаването. Така каза жената, която водеше информационната сесия в София.
Публикувай отговор