От началото до заминаването

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
gyndi
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Апр 12, 2008 11:36 am
Местоположение: София

От началото до заминаването

Мнение от gyndi »

Пускам я тази темичка,за да можем с мераклийте,който още не зцнаят откъде да започнат да си помагаме взаимно!Разбрах,че с френски става по бързо процедурата,тепърва ще записвам,защото не го знам.В сайтовете стигам донякаде,където всичко е на френски и това ме спъва.Който,иска да заповяда на скайпа ми gyndi_82
Надявам се,да предизвика интерес темата 8)
Betty L.
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Авг 23, 2008 4:52 am

Мнение от Betty L. »

И аз мислех да пускам такава тема. Ние сме съвсем в началото. Просто сме взели решение, че искаме да емигрираме. Дори не знаем френски. Аз започнах да го уча, но ми трябва нещо по-сериозно - учител или курсове. При мъжа ми ще бъде още по-трудно. Той няма никакво отношение към езиците, но ще му се наложи да придобие. Идея си нямам до какво ниво трябва той да овладее езика. В онлайн теста той мина и с начално ниво. Ще започна да събирам необходимите документи. Направихме си кредитна карта, за да посрещаме разходите. Засега сме до тук. Има ли и други като нас?
Jekov35
Мнения: 96
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 5:38 am

Мнение от Jekov35 »

С радост чета постингите ви. Помня как преди година започнахме ние- с голямо вдъхновение и твърда убеденост ,че в Квебек ще продължим живота си. Бяхме на абсолютната нула- никакъв френски , тепърва събирахме документи....Обръщам се назад и се чувствам горда от това което постигнахме -понастоящем очакваме баркодовете си и формулярите за медицински изследвания.... Усещането ,че реализираме плановете си е страхотно! НА ВСИЧКИ ВАС желаем кураж ,упоритост и успех !!! :thumbsup:
gyndi
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Апр 12, 2008 11:36 am
Местоположение: София

Мнение от gyndi »

Jekov35 написа:С радост чета постингите ви. Помня как преди година започнахме ние- с голямо вдъхновение и твърда убеденост ,че в Квебек ще продължим живота си. Бяхме на абсолютната нула- никакъв френски , тепърва събирахме документи....Обръщам се назад и се чувствам горда от това което постигнахме -понастоящем очакваме баркодовете си и формулярите за медицински изследвания.... Усещането ,че реализираме плановете си е страхотно! НА ВСИЧКИ ВАС желаем кураж ,упоритост и успех !!! :thumbsup:
Здрасти,не те познавам,но виждам,че си на финала,ако си от сф да се срещнем предлагам :)
saimans
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 3:25 pm
Местоположение: BG

Мнение от saimans »

Здравейте на всички! И ние сме в началото, нула по френски,след 15 дни ни започва курса, гласим документи и ни е много трудно, преполагам както и на всички останали, но дай боже всичко да се нареди както искаме, поздрави на всички и успех на начинаещите!!!!
Betty L.
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Авг 23, 2008 4:52 am

Мнение от Betty L. »

Здрасти! Станахме трима на старта!
И ние тия дни започваме с уроците по френски. Малко по малко се ориентирам вече. Свързахме се с учителка. За няколко дни толкова!
Късмет!
danielle

Мнение от danielle »

Ако срещате трудности с попълването на документите, Ви съветвам да помолите за помощ у4ителя Ви по френски. Ние, навремето, така направихме, тъй като бяхме на почти нулево ниво от владеенето му. Надявам се ,че Вашите преподаватели не биха имали нищо против да Ви помогнат. При все пак, че след изкарването на някакво ниво на Френския, точно те са хората, които подготвят и за интервюто. Поне така беше при нас. Успех на всички начинаещи :wink:
elk
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 7:07 am
Местоположение: Монреал

Мнение от elk »

Привет на новобранците и "дъртите кучета",

Ние също стартирахме с френския (от нулата) и скоро ще се захванем с подготвянето на документите. Успех и кураж на всички!
tora2007
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 4:04 pm
Местоположение: Русе

от началото до заминаването

Мнение от tora2007 »

Здравейте на всички
нека и ние се запишем към подготвящите се.Макар да кандидатстваме за втори път и ние си имаме притесненията и вълненията на всички.И ние си учим френския и мислим към 15-16 септември да пускаме документите.Ако някой има представа кога ще е долу-горе интервюто нека сподели .
Успех на всички.
zenman
Мнения: 185
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 11:12 am

Мнение от zenman »

Здравейте, пожелавам успех на всички. Тези, които сега започват процедурата и тези, които са вече на финала й. на тези, които сега се ориентират към езикови курсове или учители ще спомена само, че във Виена и после на интервюто гледат с добро око на сертификатите от Institut francais в София или сътветно от Alliance francaise в страната, където има. Проблемът е, че при тях курсовете не са толкова интензивни, едно ниво се минава за два месеца стандартно. Говоря за Institut francais, а това е твърде бавно, ако искате процедурата да не се проточи безкрайно. Мисля, че вече има и по-интензивни курсове, но не съм сигурен. Има вариант да ходите при учител или в други школи с по-интензивни занимания, а после само да се явите на изпит за сертификат в Института. Уточнявам само, че този сертификат НЕ Е задължителен, за да не настанат сега брожения към мнението ми, НО както казах, на този сертификат се гледа с добро око. както искате го разбирайте, не съм рекламен агент на института. И още един съвет, по-скоро мнение, ако ходите на учител, по-добре потърсете такъв, който паралелно да ви учи на френски и да ви подготвя за интервюто. Има такива в Сф, предполагам и в по-големите градове. Ще спомена едно име за Сф - Жана Николова ( да не се бърка с фирма ЖАНА Е) :) не съм ходил при нея, но съм чувал само добри отзиви. Ако поразровите из темите, ще намерите координатите й. Искам да кажа и за срещите, тъй като видях, че стана дума. Сега лятото позамряха, хората ги няма просто. Но се надявам, че от септември ще ги подновим. Всички са добре дошли, разбира се. Мястото и денят са известни - обикновено събота след 17 на дървеното в заимовата градина или както там се казва сега този парк :)
Betty L.
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Авг 23, 2008 4:52 am

Мнение от Betty L. »

Заформя се вече голям отбор!
Определено смятам да разчитам на учителка за попълването на документите. Просто няма как да стане иначе! Аз точно с Жана НИколова се свързах, предстои да се видим.
Tora2007, защо за втори път? Какво се обърка миналия път? Сподели, ако искаш.
Елк, колко време вече учите френски?
zenman
Мнения: 185
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 11:12 am

Мнение от zenman »

Betty аз имах предвид не само за попълване на документите да ползваш услугите на Жана, но ти си знаеш.
tora2007
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 4:04 pm
Местоположение: Русе

от началото до края

Мнение от tora2007 »

През 2003 кандидатствахме за пръв път през 2004 ни беше интервюто не ни достигнаха 2 точки понеже ни ги намалиха от езика .Трябваше да изкараме допълнително 200часа френски.Изкарахме ги изпратихме документите и ни назначиха второ интервю през 2005 но отново ни казаха че 2 точки не ни достигат не сме научили достатъчно френския.Така приключи нашата история и сега решихме пак отново.Голямо учене на този френски направо нямам думи надявам се този път да минем.
didi1979
Мнения: 196
Регистриран на: Чет Апр 17, 2008 8:21 am

Мнение от didi1979 »

Здравейте и от мен! Може да се каже,че първия етап с подаването на документите го минахме и сега чакаме дата за интервюто на зимната сесия! Zenman специално към теб и аз съм за да подновим срещите през Септември! Дайте да определим дата направо за някоя от съботите!
За учителка при която аз уча и съм много доволна - Ани Грозева,ако някой се интересува да ми пише на лични
zenman
Мнения: 185
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 11:12 am

Мнение от zenman »

За срещите, аз исках да предложа от следващата седмица да започнем пак да се събираме, тоест първата събота на септември. Но ако ако се организирате, нищо не пречи и тази събота да се съберете. Ние няма да можем да дойдем, ако е тази седмица, защото няма да сме в Сф, но от другата сме на линия. Ако някои имат възможност за тази седмица, пуснете отделна тема, за да не спамим тази.
Публикувай отговор