Ставали ли сте жертва на престъпление в Канада?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
mama_kenga

Ставали ли сте жертва на престъпление в Канада?

Мнение от mama_kenga »

На нас са ни крали колело и още първия месец едни 4 младежа изскочиха от един джип, свалиха един друг младеж на земята и го заритаха. Ние бяхме с ддетето и аз бая се потресох, мъжът ми отиде да ги разтървава като ги псуваше на български ( поради незнание на френски :D ). те направо се стъписаха, поваленият младеж си плю на петите - онези нещо се опитаха да ни се репчат - аз набрах пред тях 911 и те се ометоха. Мисля, че и псувните изиграха роля в добрия завършек на случката. :D
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Ставам тази сутрин и си взимам вестника отвън, вместо да си отворя на клюките и да си пия кафето попаднах на криминалната хроника, аман от тези джамайки :evil:, стреляха се, биха се, трепаха се, съдят ги и пари пръскат, после и в затвора ги храним, аман.
Четох за една ужасна 19-годишна пикла, с кражби, бременна, оплагала се че гаджето и я бил, после не се явява в съда :shock:. Арестували я за да даде показания най после, а сега вой до небето, издевателствали над бременна жена. Друг някакъв убиец, пръснали над 1 млн. за адвокати, да го защитават, защото той си прехвърлил имотите на жена си и се правил на беден.
Няколко пъти съм виждала да се бият на пътя, роуд реидж. Единия път един слезе, отиде и наби една китайка през прозореца на шофьорското място. Другия път една жена слезе от джипа и с един велосипедист се гониха, ритаха и плюха по средата на улицата докато не дойдоха ченгетата.
Но си мисля че живеейки в бг, по улиците, по тв и вестници щяхме да сме изложени на много повече бяс, насилие и простотия, отколкото тук. Не знам къде е идеалното място, може би Куба :), там много слушат.
Циганите - на Сатурн !
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Къде живеете вие бе?
Аз в моя град от дипломатически обноски вече ще взема и аз дипломат да стана. :lol:
Най тежкото престъпление което съм виждал в моя град е човек да изяде на друг шоколада. По лошо от това не съм виждал.:)
Друго по леко престъпление някой да отнеме на друг предимството на пътя ама това е рядкост.
Като излиза някой от драйв уайа с колата си този на главния път спира и му дава път с ръка, другия и той с ръка дава път и така по 5-6 пъти докато накрая някой изчерви бузите от срам и тръгне първи. Същото и на паркинг лотовете пред шопинг мола, същото и на марината като си приставаш яхтата.:)
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

Да :cry:
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Забравих - била съм жертва и на agression sexuelle simple, но беше нужно да уча криминология, за да разбера този факт. А случката е, че на паркинга на една плаца един си показа оная работа, после се качи на колата си и избяга. Вече ще си отварям очите и ако пак стана такава жертва - звънкам в полицията и му ебавам майката на кретена. Бях с една колежка, ама и тя не знаеше, че е станала жертва.
Иначе Торонто в центъра и аз се уплаших - заведохме свеки и тя да види свят - ами братче, за 20 минути една кола блъсна един велосипедист, оня така се разбесня, че джасна кафето си върху стъклото на колата, след което взе колелото си и захвана да громи предното стъкло на колата. Ние се ометохме веднага ( с дете и свеки) , другите минувачи и те не забелязах да се спираха. После едни негри се преследваха, ама не разбрах защо. После пък двама души лежаха на земята в несвяст и около тях се суетяха пожарникари - вече бяхме дресирани и изобщо не се и загледахме даже. Торонто хич не ни се стори спокойно, а уж бяхме на Парламент стрийт, центъра демек се пада.
Последно промяна от mama_kenga на Съб Апр 12, 2008 6:03 pm, променено общо 1 път.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

бе кви престъпления в тая полицейска държава,на всеки ъгъл камера и на всеки метър секюрити гай ти диша във врата.както навремето ястребовски ги беше наредил на сватбата-роднина -милиционер-милиционер-роднина.
единственното заключение от цялата ситуация което мога да направя ,че тука яко се краде и хората в отчаянието си в безпомоща си да се справят с улината престъпност са наредили даже и в най бедняшкия дюкян камера-секюрите-секюрите-камера.
леле и апашите са тук за да се случват такива абсурди :lol:
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Според статистиката най-престъпен район е центъра, после е Centre-Sud (Papineau - Ontario) и Hochelaga - Maisonneuve.
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Кражба на трети месец след пристигане

Мнение от DIMELBE »

Нас ни обраха на третия месец след като пристигнахме. Живеем в Outremont, супер спокоен квартал, за кражби в нашата част не бяха чували от 10 години, а в блока ни не си спомниха някога да е имало. Работата е там, че точно няколко дни преди кражбата купихме чрез форума нещо от един българин и той дойде до в къщи да ни го донесе. Влезе вътре, защото трябваше да се пробва покупката... Съвпадение или не - кой знае, нищо не казвам, но имайте си едно наум и се пазете. :roll: :?: :shock: :lol:
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Kaто живеехме в Мтл , хубав , слънчев , съботен ден , добре че вратата към балкона беше отворена , та една млада чернилка , аха да скокне на балкона да гепи дрехите на детенцето ( на 3-4 годинки беше) обаче и аз скокнах , ревнах, и оня като ме виде по без потник изфуча като Бен Джонсън маа му черна :evil:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Гледам дават едно клипче за сексуалните агресии по англофонските и франкофонски телевизии. Там се казва, че всяка трета жена в Канада е била жертва на сексуално нападение :shock:
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Ако на фирмено парти някой колега се понапие и ти мацне някоя целувка, дори по бузата или ако танцувате и те опипа, или те плесне по дупето и други такива - всичко това е агресион сексюел семпл и тук властите обръщат сериозно внимание. да не говорим някой да си показва оная работа, не дай боже да има и дете свидетел - жална му майка просто. Веднага ще се озове в кауша и добива едно прекрасно досие, което го съпътства завинаги.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Това не мога да го повярвам, че толкова много жени са били жертви. Тук толкова ги е страх да не се оплачеш че даже очите не си вдигат. Само един руснак ми промърмори нещо на плазата оня ден :), в смисъл че добре изглеждам днес, но далеч не може да се сравни с пошлостта и наглостта на която бяхме подложени всеки ден в бг. За колеги да не говорим, това е немислимо. На мъжа ми на крисмас партито шефа се понапи и понападна една служителка - закръглена полякинка на 20-тина години, но не си позволи никакви пипания, само ужасно и досади и тя си тръгна :lol:.
Мамо Кенга, твоята случка е забавна :D. Аз като ученичка на 4-тия километър - езиковата гимназия в пловдив на толкова съм се нагледала, нямат брой. Като се започне от легендарния Харалампи дето обикаляше общежитиета отвън с години, през разни чичковци минаващи на велосипеди, дошли уж за трева (смях ви казвам, кара колело и си го показва едновременно :lol:), та до циганина в тъпканата четворка, който толкова се ексайтвал, че чак оплескал ученическата манта на моята съученичка Анна. Туй не го видах, бях на 2 метра, но четворката беше тъпкана :rotfl: ...
Толкова бяхме претръпнали че веднъж един младеж с червен анцуг започна представлението, в четворката пак :roll:, и нашето Доре като го почна - "Може ли такова нещо бе момче, млад човек си, запо не вървиш да си намериш някакво гадже ами си тръгнал по рейсовете ..." Онзи се стъписа, загащи се и избяга :lol: ...
Абе кво да говорим :?.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Нас ни обраха преди 1-2 месеца, на 11-ия ни месец тука. И аз не знам съвпадение или не, но тъкмо си купихме кола и две седмици по-късно ни посетиха.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ау,ама това не е възможно.това не е нашата канада ,вие живеете на луната .тук такива работи няма ,не се случват и никога няма да се случат,това да не ти е българия дето комшията под теб си вари наркотици докато ти си мислиш ,че е шкембе чорба.
и ви препоръчвам следващия път като ви оберат и се оплачете на арменския поп да си трате за да не разваляте хатъра на ;новите мераклии;
поне не за друго,ам да следвате правилата на тоя форум и на козирките които го ръководят,дет се казва за умрял или самохубаво или нищо,щото ;нови мераклии; четат и попиват и никак не са ентилигентни тия работи дето ги разправяте.
айде много ПоЗдрави от Патето :wink:
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Пате...жълто , тва е положението и за стари , и за нови мераклии , по -убаво у Куба , въпросът е след.... 8......... дни ти какво ще откриеш в Патарания :lol:
Публикувай отговор