Избегнете загубване на багаж

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
lordspace
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Дек 02, 2005 11:29 am

Избегнете загубване на багаж

Мнение от lordspace »

Здравейте,

Пътувах от Канада за България на 09.Септ. 2007 г.
Торонто -> Прага -> София и
един от куфарите ми се загуби.

За да намалите риска от загубване на вашия багаж слагайте си адрес, телефон на лист (ламиниран), стикер, визитка и др. на всеки куфар, може отвън или отвътре за да може в случай, че куфарът се отклони от крайната дестинация служителите по летищата да могат да ви открият.

P.S.: предполагам, че доста хора го правят това, но се почувствах длъжен да споделя урока, научен по трудния начин.

Светльо
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Re: Избегнете загубване на багаж

Мнение от Veliko »

lordspace написа:Здравейте,

Пътувах от Канада за България на 09.Септ. 2007 г.
Торонто -> Прага -> София и
един от куфарите ми се загуби.

За да намалите риска от загубване на вашия багаж слагайте си адрес, телефон на лист (ламиниран), стикер, визитка и др. на всеки куфар, може отвън или отвътре за да може в случай, че куфарът се отклони от крайната дестинация служителите по летищата да могат да ви открият.

P.S.: предполагам, че доста хора го правят това, но се почувствах длъжен да споделя урока, научен по трудния начин.

Светльо
За да избегнете горецитираното, не пътувайте с чехите.
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Аватар
digit
Мнения: 120
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 4:08 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от digit »

Ние нямахме никакъв проблем с чехите - освен това загубата на багаж не зависи от компанията - при нас всички чанти пристигнаха и освен това нищо не беше счупено от вътре - а имаше чаши, чинии и др.

Бяхме си опаковали чантите с опаковъчното фолио на летището и там слагат някакъв етикет.
Торонто - 02.09.2007
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

digit написа:Бяхме си опаковали чантите с опаковъчното фолио на летището и там слагат някакъв етикет.
тия там още ли опаковат срешу 6 кинта с ярко-розовите найлони?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
(iliyana)
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 7:57 am
Местоположение: Варна

Мнение от (iliyana) »

здравей Lordspace, за съжаление този случай е доста често явление при пътуване с чехите!!!и още по-лошо е, че дори не връщат изгубения багаж :( Все пак ти желая успех с намирането на багажа, направи опити да се свържеш с тях, може би ще те обезщетят по някакъв начин. :D
lordspace
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Дек 02, 2005 11:29 am

Мнение от lordspace »

Аз между другото очаквах от чехите да ми загубят багажа, защото преди време се случи същото с една моя позната.
Аватар
(iliyana)
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 7:57 am
Местоположение: Варна

Мнение от (iliyana) »

Би било добре, ако всеки един сподели от коя авиокомпания е най-доволен от обслужването и цените на билетите. :D
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

(iliyana) написа:здравей Lordspace, за съжаление този случай е доста често явление при пътуване с чехите!!!и още по-лошо е, че дори не връщат изгубения багаж :( Все пак ти желая успех с намирането на багажа, направи опити да се свържеш с тях, може би ще те обезщетят по някакъв начин. :D

Проблема изобщо не е с чехите. На два пъти се губи багаж, сега втория път беше на леля ми, която пътува с Бритиш! Предния път с Луфханза!
Така, 4е загубването както и по-горе са споменали не зависи от авиокомпанията!
jess
Мнения: 195
Регистриран на: Вто Май 02, 2006 12:15 pm
Местоположение: canada

Мнение от jess »

Един път ми се е случвало да остане чанта за следващ полет-пътувах тогава с Малев и имах само 30 мин.престой на Будапеща,та чантата ми се забави с 24 часа.Имат обаче страхотен сървис на Софийското летище-на следващата вечер ми я докараха на крака на една вила в Стара планина.
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Всички компании губят багаж, на мен ми се случи с КЛМ. След три дена пристигна. :o
Let it go...
Аватар
7George
Мнения: 9668
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Вярно е, всички могат да ти загубят багажа.

Затова, има си застраховка загубен или забавен багаж, даже понякога те се екстри към здравната застраховка, ако си я направиш още от БГ.
По-добре да не става, щото някои неща са просто невъзстановими, с никакви пари...
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

нелоша идея е и да няма вътре нетрайни храни...мой познати имаха такъв проблем ....като има върнаха на 3тия ден куфара вътре бешеее :shock:
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Аватар
digit
Мнения: 120
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 4:08 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от digit »

sasho71 написа:
digit написа:Бяхме си опаковали чантите с опаковъчното фолио на летището и там слагат някакъв етикет.
тия там още ли опаковат срешу 6 кинта с ярко-розовите найлони?
Хи хи - ми още опаковат, ама вече е срещу 7 лв - иначе има и други цветове, ама наште точно в розово ги бяха опаковали - въобщеее от километри си личеше, че Бай ганьо е тръгнал на път :lol: :lol: :lol:
Торонто - 02.09.2007
Аватар
(iliyana)
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 7:57 am
Местоположение: Варна

Мнение от (iliyana) »

sasho71, digit много готино и точно сте написали за опаковането на багажите
:lol: :thumbsup:
тези чехи са страшни :lol: :lol:
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

Ivet написа:Всички компании губят багаж, на мен ми се случи с КЛМ. След три дена пристигна. :o
....но пристигна, а с чехите забрави
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Публикувай отговор