След колко време получихте поканата за визи?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Siluet
Мнения: 76
Регистриран на: Нед Ное 16, 2003 2:23 am
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

След колко време получихте поканата за визи?

Мнение от Siluet »

Станаха 2 месеца откакто имаме ОК на медицинските и вече се изнервихме да чакаме, не че веднага ще тръгнем но неможем да продаваме нищо докато не получим визите. Искахме до края на април да сме заминали а сега незнам дали ще успеем да се приготвим въобще до тогава.
Бихте ли сподели след колко време получихте вашата покана. Благодаря!
ivok
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Ное 06, 2003 10:34 am
Местоположение: Port Coquitlam BC Canada
Обратна връзка:

Мнение от ivok »

Здравей
Май чакането е повечко.Ние бяхме на медицински преглед на 28.09.2006.Обадихме се в МОМ на 18.10.2006 и ни казаха ОК на медицинските.Самата покана за визи доиде на 06.02.2007.Така че около 4 месеца при нас.Някаде в писмото за медицинските пишеше , че окончателното решение след медицинските може да отнеме до 6 месеца.Дано е по-кратко при вас :)
Търпение :roll:
Успехи
The Truth Is Out There
Noji4kA
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 9:55 am
Местоположение: Mississauga, Canada
Обратна връзка:

Мнение от Noji4kA »

на мен ми отне близо 6 месеца чакането, ама това беше преди 3 години и половина. сега не знам дали има промяна....
There will always be tomorrow!
Galaxy
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Окт 28, 2006 11:30 am

Мнение от Galaxy »

Пращайте веднага е-мейл, не се притеснявайте да им пишете щом са минали два месеца. :roll: Ние бяхме на същия хал и ако не бяхме пратили мейл сигурно още щяхме да си чакаме! :lol:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Мойта не знам дали е добра за сравнение щото чаках извън БГ преди 17 години ма си спомням че беше ужас, много дълго и се скапах и получих няква апандиситна криза от притеснение и тва е ...
Верно е че трябва да ги юркате, може и да се събудят малко.
Успех -:)
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Мнение от drifter »

Ако ще наддаваме, не знам някой да е чакал почвече от нас :)
Грубо две години и три месеца от първото ОК на медицинските.
Тук преди време имаше някаква статистика. Мисля, че средното време беше 4 до 6 месеца.
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
pufa
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 7:17 am
Местоположение: BG

Мнение от pufa »

Ние имахме ок. на медицинските декември , а поканата за визи дойде чак началото на май.Визите вече пристигнаха края на май.
Аватар
Siluet
Мнения: 76
Регистриран на: Нед Ное 16, 2003 2:23 am
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от Siluet »

Благодаря ви за отговорите, в понеделник мислим да им изпратим един е-мейл ама още се чудя какво да им пишем, като знам че срока е до 6м от Ок на медицинските. Като идея ми идва да им пишем че съм си закрил фирмата поради очакваното скорощно заминаване и съм без работа, че сме си запазили апартамент или нещо свързано с работа там. Тези от вас които сте писали е-мейл каво им писахте, какво бихте ме посъветвали? Благодаря ви!
Galaxy
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Окт 28, 2006 11:30 am

Мнение от Galaxy »

Пратих ти ЛС, успех!!! :wave:
Аватар
Siluet
Мнения: 76
Регистриран на: Нед Ное 16, 2003 2:23 am
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от Siluet »

Писахме им е-мейл и след половин час ни отговориха да пратим нова банкова референция с повече пари 18900 CAD заради допълнителния член от семейството ни. След 4 дена днес им пратихме референцията по е-мейл сканирана, след 3 часа най после получихме е-мейл да си изпратим паспортите за визи. Утре стават 3г. откакто ни е заведено досието в Букурещ по федералната процедура, забавиха ни повече от половин година заради раждането на второто ни дете и допълнителни медицински изследвания. Това е! Благодаря на всички във форума за отговорите ви и за помоща ви! Специални благодарности на Жана, която за съжаление спря да пише след като замина за Канада! Също на Ели Стоянова!
Заключено