Съединението ...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Andi
Мнения: 63
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:46 pm
Местоположение: Toronto

Съединението ...

Мнение от Andi »

Интересувам се защо в началната страница на новия портал е допусната същата грешка, която виси толкова години вече и на фасадата на Народното събрание. "Съединение" е химически термин. По-правилно би било да се каже "съединяването" или по-добре "обединявянето прави силата" ... навсякъде, даже и в Канада :D
Your dreams may be closer than you realize !
Plamen

Мнение от Plamen »

Защо ли наистина...аз бих казал, че идеята не беше да правим граматически правилен лозунг, а да направим аналогия и с нещо да обвържем България и Канада. И след като лозунга на народното събрание е такъв, значи и нашия ще е същия. Освен това със сигурност съединение не е само химически термин...използва се и в църковните ритуали...съединение /или единение- корена е същия/с бога...
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Re: Съединението ...

Мнение от vladi »

Изображение
Andi
Мнения: 63
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:46 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Andi »

Пламене, не го приемай толкова лично, целта на въпроса ми не е да се заяждам, най-малко с теб . И все пак има "малка" разлика между "единение" и "съединение" , но това могат да го обяснят най-добре лингвистите, а не инженерите :P
Your dreams may be closer than you realize !
Plamen

Мнение от Plamen »

Andi написа:Пламене, не го приемай толкова лично, целта на въпроса ми не е да се заяждам, най-малко с теб . И все пак има "малка" разлика между "единение" и "съединение" , но това могат да го обяснят най-добре лингвистите, а не инженерите :P
Нямаш си на идея колко си права...между другото този лозунг беше измислен от мой приятел дето си вади хляба като приказва...и пише...въобще с езика...а аз съм толкова зле, че жената постоянно ме хока поне запетайките да слагам на място...а една друга позната, фен на сайта, ме попита- Пламене, защо не използвате пълния член по темите...той още не е отпаднал...та такива ми ти работи.
Аватар
α & &#84
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:10 am
Местоположение: Canada

Мнение от α & &#84 »

Plamen написа: Нямаш си на идея колко си права...между другото този лозунг беше измислен от мой приятел дето си вади хляба като приказва...и пише...въобще с езика...а аз съм толкова зле, че жената постоянно ме хока поне запетайките да слагам на място...а една друга позната, фен на сайта, ме попита- Пламене, защо не използвате пълния член по темите...той още не е отпаднал...та такива ми ти работи.
Това за приятеля, дето си вадел хляба ... с езика ... а и другото - за члена ... и за слагането ... :oops: Абе, интересни неща се споделят понякога тука :lol: :beer:
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

α & &#84 написа: Това за приятеля, дето си вадел хляба ... с езика ... а и другото - за члена ... и за слагането ... :oops: Абе, интересни неща се споделят понякога тука :lol: :beer:
Аааа, я да видим кой за кво си мисли :lol:
Plamen

Мнение от Plamen »

Сега като чета...и се замисля май си много прав...ама той наистина си вади хляба с езици от типа на английски, френски и български...не с другия...и не така като си мислиш... :wink: пък и е женен...сериозен мъж демек... :P
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

No, Godis, kato si pomislish, zvuchi dosta erotichno urok po bulgarski za palen i nepalen chlen. Az imah edna sauchenichka umirashe ot radost momicheto kato chueshe takiva neshta. :lol: ama i nie se byahme sabrali edna grupichka na poslednite chinove... :P
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Canuck написа: ama i nie se byahme sabrali edna grupichka na poslednite chinove... :P
:lol: :lol: Ми то да ти кажа....във френската не ни беше кой знае колко целомъдрена компанията :wink:
Andi
Мнения: 63
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:46 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Andi »

Eй, мръсници :oops:
Your dreams may be closer than you realize !
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Ha ha, Andi, razsmivash me tuk. :P Ti gledal li si Sunday Night Sex Show Live po kanadskata televiziya sas Sue Johanson da vidish koy e mrsnik. :lol: Ey chestno vi kazvam hora, gledayte go tova show nyakoy pat shte padnete ot smyah. Sue e edna babichka seksolog, pone na 70 godini i dava saveti na zriteli, koito se obajdat v efir. I to kakvi saveti im dava. :oops: Predi dve sedmici se prosalzih ot smyah na slednoto. Obajda se nyakakvo momiche ot Vancouver, na 16 godini i pita kade e skrotumat. Babichkata vadi ilyustraciya na majkata polova sistema i nagledno obyasnyava, ey tuk vika e skrotumat! Razbra li sega, moeto momiche, poradlajava tya usmihnato, a za domashno da namerish kade sa testisite. Ey, kato go izcepi tova takav smyah mu drpnah. :lol:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Andi
Мнения: 63
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:46 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Andi »

Hi Canuck, v novia forum, vijdam se pishe po-razkreposteno :wink:
Neka da e liato ! Nie pqk tia dni obikaliame ezerata, ama gi niama tia goli macki deto sa navsiakade po bg plajovete :( Taka 4e - navaksvaite pone tuk :beer:
Your dreams may be closer than you realize !
Заключено