Относно няколко резервации за сам. билети

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
gogotogo
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Юни 11, 2005 2:54 pm

Относно няколко резервации за сам. билети

Мнение от gogotogo »

Имам следната ситуация:

Направих резервации за полети в няколко агенции за да видя какви цени ще дадат и тогава да реша коя ще ползвам.
Но не щеш ли обаждат ми се от една и казват - в интернет регистъра се виждало че имам наколко резервации за един и същ полет.
И ме сплашиха да си оставя само една да не вземат от компанията да анулират всичките.

Може ли някой да каже нещо по въпроса - възможно ли е да е истина или си играят игрите да се откажа от конкуренцията и да отида само при тези дето се обадиха. Дали има такава опасност да анулират всички дублажи до един. Иначе има още три месеца до полета.
:roll:
Ще съм благодарен, ако някой има информация по въпроса.
Аватар
em
Мнения: 87
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2004 5:02 pm

Мнение от em »

конкретно за въпроса ти прочети това

http://www.mtt.bg/pravila/reservation.htm

това е от една тема на ХОРНЕТ ето и цялата му тема - доста е образователана относно самолетнте пътувания :D

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=12849
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Не трябва да имаш близки резервации в една компания, а камо ли за един и същи полет ! Понякога системата автоматично канселира всички резервации или оставя само първата, не знам със сигурност, но това е риск. И защо трябва да правиш резервации за да ти дадат цена? Дават ти цена и тогава решаваш дали резервираш :roll: .
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Имах на времето цял тефтер с резервации за Монреал. В различни агенции, за различни авиокомпании. Общо взето, бях обхванала по резервация за всяка седмица (че и по-нагъсто) за период от няколко месеца. Никой никога не ми е направил проблем. Нямах представа кога ще получа визата и какъв срок ще имам между получаването и и крайната дата за напускане. Както всъщност се и получи-имах само 2-3 седмици на разположение. Ако бях тръгнала да резервирам след получаване на визата,нямаше да намеря точно никога билет.

Вярно,че за един и същ полет не съм имала дубъл-резервации... :roll: Не ми е минавало и през ум. :roll:
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Когато ние тръгвахме, ни предупредиха, че не трябва да имаме повече от 1 резервация с една и съща компания, та дори и за различни дати.
Обичам да преча
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

JOY написа: В различни агенции, за различни авиокомпании.
Е това е де, и аз сега съм така, май само за саудитските и украинските авиолинии не си направих :lol: ( ми не ми се ходи в Киев )... Ама само по една. Лошото е че важат само за 3-4 дена. А са едни - хвани едната - удари другата :evil: . Или трябва да вися 8 часа в Рим, или трябва да бягам от работа по-рано за да хвана самолета, или да тръгна 3 дена по-късно и да прехвъплям летища в Лондон .... , мъка :cry: ...
Заключено