Pomosht - problem v rabotata!II URGENT!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Pomosht - problem v rabotata!II URGENT!

Мнение от Леля Екимка »

Taka sa postaveni neshtata, che niamam s kogo da spodelia prez denia, osven s vas...
Please daite nekakuv savet, poneje v rabotata stava mnogo interesno...
Nakratko - cel jivot sum rabotila merchandiser v textila - vodish poruchki nai-obshto kazano (ot surovinata do vnosa na gotovia produkti i iznosa mu ot sklada pri dostavka na klient). Tuka me vzeha v edna firma, ama nemashe svoboden post i me nabutaha Quality control - 10 meseca veche se skapvam ot skuka...I tova ne e vajno. Kolejkata, koiato vodi vsichki poruchki za Bulgaria(!!!) napuska sled 2 sedmici i mi predlojiha neinia post!!!
Sega - imam nekolko problema:
1. Zaplatata shteli da mi ia povishat chak mesec juillet!!! na men tova mi se tsruva neseriozno i opit za realizirane na drebni ikonomii za moia smetka
2. Az septemvri otivam v universiteta, shtoto v textila vse shte nameria rabota, ama mi se shte da si osiguria oshte edna profesia...T.e. nachaloto na avgust smetam da si zamina za BG kato za tova shte napusna rabota...A sled tova stavam uchenichka, za dobro ili za zlo!
3. Firmata e chudesna, no kogato se zagovori za pari ne sa osobeno korektni i az ne moga da ochakvam kakvoto i da bilo po-taka...Nabludavame i neshto interesno tazi sedmica - uvolniha vsichki, koito sa na po-visoki zaplati (predpolagam ot 40K nagore) :-) Na men sega ne mi puka, no ne iskam edin den da si treperia za miastoto. T.e. pri vsichki sluchai sled 3 meseca napuskam.
Aide sega izkajete se - struva li si da priema posta, pri uslovie, che niama da mi dadat vednaga zaplatata, koiato otgovaria na tozi post? I pri uslovie, che sled 3 meseca si trugvam (ama te oshte ne znaiat!)... osven, za da si go napisha v CVto edin den, druga prichina ne vijdam...A, da - i shte mi e po-interesno, zashtoto opredeleno obojavam da vkarvam danni v komputura po cel den...[/b]
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

neshto sigurno ne vi stigat nervi da go izchetete...
Ima produljenie - sega doide ediniat ot big bossovete da me pozdraviava za novia post, a prekiat mi shef pak doide da me pita dali me interesuva predlojenieto!!!
Eba si - imam chuvtsvoto, che se opitvat da me izkarat po-prosta, otkolkoto vsashtnost sum...Nai-me drazni sluchakata sus zaplatata...
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Pravi im politika i kato im kajesh, che shte napuskash poiskai da ti napishat referencii. Tova moje da ti svarshi mnogo dobra rabota po-natatak. A za parite niama kakvo da govorim, sled kato shte otivash da uchish.
Az sum vijdal kak kolega go praviat nachalnik i mu vdigat zaplatata samo s 50 centa/chas. V Canada i tova go ima.

:beer:
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Мнение от drifter »

Щом ти е скучно на сегашната позиция, какво губиш ако приемеш? Може да си изкараш ползотворно следващите три месеца.
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

T.e. da napravia "geste" i da sklonia, makar i bez povishenie kakto si mu e redut! I posle kato napuskam da iztukna semeini problemi v BG i che triabva za dulgo da zamina, ta za po-korektno prosto osvobojdavam posta i da iskam referencii...Hm...
Vse pak ne mi e priatno da me praviat na maimuna - zaplatata si e zaplata, po diavolite! ne che mi puka za 1 dolar otgore - taka ili inache shte go platia v danaci i krainiat rezultat niama da e znachitelen...
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

greshka
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Pipi Dalgoto Chorapche
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 5:08 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Pipi Dalgoto Chorapche »

H Elia,
За заплатата не се ядосваи. Може да се окаже че след увеличението ще взимаш по-малко заради данаците. По-важно е да получиш повишението и това ще изглежда много добре в резюмето ти. А може пак да си харесаш новата работа и да се откажеш да учиш. Ако компанията е добра си струва да опиташ. А за парите - те всички са стиснати и не приемаи като лична обида че сега не ти дават повече. При нас например си имат политика че само веднаж ж годината около датата в коиато са те назначили менажера ти ти прави Review дали се справяш с работата си и тогава решават дали ще ти дадат още 1 долар на час :lol: Та всичко става бавно но важното е че при теб все пак става нещо и то в по-добра посока.
Преценчваи сама и успех каквото и да решиш.
Easy come...Easy go
Аватар
darklady
Непокорна
Мнения: 2132
Регистриран на: Пон Дек 06, 2004 8:25 am
Местоположение: Под звездите

Мнение от darklady »

Ами, при това положение, приеми. От една страна ще ти бъде по-интересно, от друга - ще го имаш в CV-то си. Един ден ще си държиш и на повишението на заплатата, ама сега като си тръгваш след някой и друг месец, не си струва да спориш.
Каквото и да решиш - успех! Важното е да се чувстваш добре в собствената си кожа! :lol:
Невъзможното е предизвикателство!
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

Elia, priemi.Posle shte si namerish rabota v druga firma za pone 5$ otgore.I po nikakav nachin ne davai da razberat che shte gi napusnesh.
"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
liliapeeva
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:42 am

Мнение от liliapeeva »

Zdravei,
Izpratih ti ЛС
Аватар
Mi-na
Мнения: 163
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 6:20 pm
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Мнение от Mi-na »

Pipi Dalgoto Chorapche написа:H Elia,
За заплатата не се ядосваи. Може да се окаже че след увеличението ще взимаш по-малко заради данаците.
Това не е възможно тъй като с по-висок данък се облага само горницата която е в следващата по-висока данъчна категория
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Merci, merci na vsichki. Da vi kaja - tochno tazi rabota vinagi me e karala da se chuvstvam mnogo dobre. Sigurno shte priema, no vaprosut sus zaplashtaneto e principen - prosto e malko tapo niakoi da se opitva da se vazpolzva ot kachetsvata ti, praveiki i ikonomii na vsichkoto otgore...
Za CV-to mi e mnogo vajno - zashtoto ne e iasno utre kakvo shte stane...
Znam, che shte mi haresa, no niama da se otkaja ot universiteta - zashtoto kakto edna kolejka kaza - ako mojesh da rabotish za durjavata - nepremenno triabva da napravish vsichko vazmojno tova da stane...V textila vinagi shte namerish miasto...Osobeno s experience...
Eba si! sluchvalo li vi se e, da ostavite da izleti pticheto, koeto e kacnalo na ramoto vi sled tolkova chakane? Na men pone ne mi e za purvi put...
V tova se sastoi progresat :roll:
Ot vsichko, koeto mi se sluchva edno e iasno - v Canada vsichko e vazmojno, vsichko stava - stiga da go iskash i da umeesh da chakash...
To be continued next year!
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Pipi Dalgoto Chorapche
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 5:08 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Pipi Dalgoto Chorapche »

Mi-na написа:
Pipi Dalgoto Chorapche написа:H Elia,
За заплатата не се ядосваи. Може да се окаже че след увеличението ще взимаш по-малко заради данаците.
Това не е възможно тъй като с по-висок данък се облага само горницата която е в следващата по-висока данъчна категория
Не искам да споря по този въпрос, но в Канада това е точно така. Тук данъците се изчисляват по различен начин от България. Ако минеш в по-горната таксова граница ти облагат с по-вискок % цялата заплата. :twisted:
Easy come...Easy go
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Елия,а какво ти пречи да съхраниш работата на частично работно време докато учиш? :roll: Вярно,че с някои програми е доста по-трудно от колкото с други, но доколкото дочувам, с повечето е възможно...

Разбира се, се съгласявай! Поне ще ти бъде интересно на новия пост ако не друго. Пък и поръчки за България на мен лично ми звучи многообещаващо. :roll:
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

JOY написа:Елия,а какво ти пречи да съхраниш работата на частично работно време докато учиш? :roll: Вярно,че с някои програми е доста по-трудно от колкото с други, но доколкото дочувам, с повечето е възможно...

Разбира се, се съгласявай! Поне ще ти бъде интересно на новия пост ако не друго. Пък и поръчки за България на мен лично ми звучи многообещаващо. :roll:
JOY, tochno puk na teb da ti obesniavam, che kogato programata v universiteta ti e na full time dosta trudno mojesh da ia suchetaesh s rabota...Tuk nikoi nema da me tarpi i da mi pravi evala na part time, oshte poveche dori ne ucha neshto svurzano s rabotata mi v momenta...
Za 10 meseca v tazi firma veche sus sigurnost znam edno - poruchki za BG ne zvuchi mnogoobeshtavashto - niama komandirovki v BG, niama nikva dalavera - daje korespondenciata s BG mi e na angliiski!!!
T.e. ne vsichko, koeto leti e zlato - az vzeh reshenie, koeto niama da mi poprechi septemvri da sum na uchenicheskata skameika!
Pozdravi na vsichki vas - i begaite da si pusnete danachnite deklaracii!!!:-)
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Заключено