Дали да се захващам...?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
kukuvica
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 9:01 am
Местоположение: За сега София ;)
Обратна връзка:

Дали да се захващам...?

Мнение от kukuvica »

Здравейте! :P
Току-що се регистрирах... Чудесна дата 31.03.2005, ден преди да падне голямото надлъгване...

Случайно попаднах на този сайт... Накара ме да се замисля, дали да не си пробвам и аз късметчето зад граница...

Аз съм от хората борещи се за въздух всеки ден от своя живот. Остават ми няколко месеца до завършване на висшето си образование, винаги съм била много ангажирана, като малка тренирах, като по-голяма работих през летните ваканции, а след завършването на 12 клас на постоянна работа та до сега...
Давам си сметка, че за тези години трудов стаж би трябвало да съм постигнала повече... да, платих си образованието, помагам на родителите си, разполагам с разни модерни електронни устройства у дома..., но... какво от това...

Вярно, тепърва ще си търся пътя в живота, едва сега започвам да навлизам в него, та аз още не съм направила 25, но като се огледам какво е положението в България ми настръхват косите. Имам брат, който е много добър програмист, работи в банка, взима уж добри пари, но...
Той скоро се обрече на 20 годишно изплащане на една гарсиониера, която беше в трагично състояние... Сега със съпругата му живеят с по-малко от 150 лева за храна на месец ?!?!?

... няма значение...

Мога да изпиша 10 тома негативни истории, но от друга страна тук и камъчетата, които ме препъват си ги обичам...

Аз искам да знам, да се захващам ли с идеята Канада и дали това няма да е бягство и вид предателство към тази земя пропита с кръвта на прадедите ми...

Мисля си - от там също бих могла да помогна да се възроди духа на хората, да се оправи икономическото и моралното им състояние... и т.н., и т.н., но дали като отида там вече ще ми се иска... ?

Дано да успея да си отговоря на хилядите мисли въртящи се в главата ми с подкрепата на този великолепен сайт и хората, които всеки ден го обогатяват... :)

За сега добре заварили...
Да се захващам ли? :wink:
Всичко в последната минута... не и този път!
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

Живота си е твой така, че решението можеш да го вземеш само ти и никой друг така, че нямаш право да ни питаш такива неща.
Ако все пак вземеш решение ние можем да те посъвтваме и да ти помогнем за някои неща.
Успех
NO PAIN NO GAIN
Аватар
AleksandrAI
Мнения: 857
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:47 am

Мнение от AleksandrAI »

Захващай се, какво чакаш, действай.
Ние летим след месец и нито за миг несъжалявам че ще се махна.

Успех.
Аватар
kukuvica
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 9:01 am
Местоположение: За сега София ;)
Обратна връзка:

Успех и на теб Били!

Мнение от kukuvica »

Bily T написа:...нямаш право да ни питаш такива неща....
Правото на гласно изразяване на мислите и въпросите ми, не бих желала да коментирам :) , но благодаря за евентуалната виртуална помощ, която ми предлагате...! В крайна сметка за това се и регистрирах... :)

Успех и на теб Били! :P
Всичко в последната минута... не и този път!
Аватар
kukuvica
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 9:01 am
Местоположение: За сега София ;)
Обратна връзка:

Благодаря!

Мнение от kukuvica »

AleksandrAI написа:Захващай се...
Благодаря! Може и да взема да го направя! :P
Пожелавам ти бързо интегриране и постоянен успех, AleksandrAI! :P
Всичко в последната минута... не и този път!
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Мнение от mirkaa »

ти сама можеш да прецениш кое е най-доброто, НО
ти си още много млада, така че
1. Какво губиш ако не отидеш? - много опит, който не можеш да придобиеш в БГ (моля песимистите да не коментират това); среща с най-различни култури от цял свят, та било то дори и от Джибути, всяка от които ти дава по нещо; научаване на 1-2 езика свободно (да ме извинят тези от езиковите, но перфектен език се научава само на мястото, където се говори същият) които биха ти били полезни в бъдеще; възможност да завършиш нещо, което се признава в цял свят; възможност да работиш в "световна" фирма; и т.н. и т.н....
2. Какво печелиш ако останеш? Не знам. Единствено знам, че никого не са задържали там насила, та да не може да се върне отново тук.

Освен това, възможността един ден да кажеш - ето, отидох, видях, поне не мога да кажа, че не опитах - е нещо страхотно. :D

Да видим сега това поредната тема-караница ли ще се стане... :roll: :roll:
Аватар
sneja
Мнения: 144
Регистриран на: Пет Мар 04, 2005 8:45 am
Местоположение: Varna-Sofia

Мнение от sneja »

AleksandrAI написа: Ние летим след месец и нито за миг несъжалявам че ще се махна.
Още ти е рано да съжаляваш, но ти пожелавам да го кажеш това и след година в Канада. :thumbsup: :wink:
Аватар
kukuvica
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 9:01 am
Местоположение: За сега София ;)
Обратна връзка:

"Поне не мога да кажа, че не опитах... "

Мнение от kukuvica »

Винаги съм мислила, че чрез разговор се стига до истината или поне до тази, която ни удовлетворява...
mirkaa написа:....Освен това, възможността един ден да кажеш - ето, отидох, видях, поне не мога да кажа, че не опитах - е нещо страхотно. :D...
Това ме кара да погледна алтернативите!
Ще го запомня! Благодаря! :P
Всичко в последната минута... не и този път!
Аватар
kukuvica
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 9:01 am
Местоположение: За сега София ;)
Обратна връзка:

Мнение от kukuvica »

...
Всичко в последната минута... не и този път!
Аватар
Valdi
Мнения: 569
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 7:48 am
Местоположение: Montreal - Laval

Мнение от Valdi »

Колкото по-рано го направиш, толкова по-добре! Но не мисли че бягаш от България! Тези, дето от Мало Бучино се местят в София предатели ли са за малобучиновци!? Просто се местиш да живееш на по-добро място! Нали пак ще си на Земята - не предаваш човечеството! :wink: Успех!
За да направиш прерия е нужно - пчела и детелина и една мечта голяма. Ако мечтата е достатъчно голяма, може и без пчела и детелина!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Дали да се захващам...?

Мнение от Koko »

kukuvica написа:Здравейте! :P

Случайно попаднах на този сайт... Накара ме да се замисля, дали да не си пробвам и аз късметчето зад граница...


Да се захващам ли? :wink:
Първо – наистина е строго индивидуално и всеки трябва да решава сам за себе си.
Затова приеми написаното от мен просто като споделен опит, но ти ще трябва сама да решиш какво да правиш.

Въпроса всъщност трябва да се раздели на две части
- заслужава ли си човек да напусне България? – за мен отговора на този въпрос, колкото и непратиочно да звучи е – Да. Колкото и да е труден процеса на имиграция, възможностите за реализация на млад и образован човек навън не са лоши, но трябва да си наясно че тръгваш по дълъг и труден път.
- В Канада ли точно да имигрирам? – Не е задължително, има и други варианти. Все пак трябва да отчиташ че в момента май Канада има ясна имиграционна процедура, която дава шанс на млади и образовани хора. Резултата от това е че в Канада има голям прилив на имигранти и съответно това прави конкуренцията много по-голяма, затова и във форума можеш да прочетеш доста негативни неща за Канада.
Като заключение – Да, заслуава си, но най-добре проучи и провери всички възможни варианти за имиграция, Канада е един от тях, но не е единствения.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
womanEZ
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 4:26 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от womanEZ »

Valdi написа:Нали пак ще си на Земята - не предаваш човечеството!
Много добра философия. А също я споделям. Интересно ми е дали ти помага когато вече си извън БГ.
Botzo

Re: Дали да се захващам...?

Мнение от Botzo »

kukuvica написа:...Давам си сметка, че за тези години трудов стаж би трябвало да съм постигнала повече......
Виждам този пасаж и ще ти кажа че само заради него си се ориентирала много добре. Въобще не се съмнявай и почвай ....... никога нищо не се знае. Не забравяй че от Канада по-хубаво на света няма независимо от това какво ще ти каже някой и друг дето обаче не ще да да я напусне.
Давай смело ние сме тук да ти помогнем. С малко късмет до година и половина а може и две ще те посрешаме на летишето :wink:
Аватар
kukuvica
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 9:01 am
Местоположение: За сега София ;)
Обратна връзка:

"С малко късмет до година и половина .."

Мнение от kukuvica »

Valdi, Koko - blagodaria za nasokite i milite dumi... :P
Тук има толкова много благосклонно настроени хора, че чак не ми се вярва :roll: !
Всички вие ми помагате да започна малко по малко да се самонавивам!
Botzo написа:...С малко късмет до година и половина а може и две ще те посрешаме на летишето :wink:
Много благодаря, Botzo, само да не си там като кацна :wink: !
Всичко в последната минута... не и този път!
carol
Мнения: 46
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 12:28 pm

Re: "Ñ ìàëêî êúñìåò äî ãîäèíà è ïîëîâèíà .."

Мнение от carol »

Prisaediniavam se kam mnenieto na Koko, i sashtevremenno se izkushavam da kaja "ok, opitai". Ne za drugo, prosto da ima njakoi za uprekvane sled vreme ako sluchaino ostanesh razocharovana. :wink:

Sledvai mechtite si, njama da zgreshish. :D
Последно промяна от carol на Чет Мар 31, 2005 9:48 pm, променено общо 1 път.
Заключено