comp. programa za Frenski - proofreading, grammar

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

comp. programa za Frenski - proofreading, grammar

Мнение от KolioBalkanski »

zdrasti,
ima li niakoia programa koiato da proveriava grammar, spelling itn?
triabva mi specialno za quebecarskia frenski.
shte sam vi blagodaren ako znaete takava i mi ia kajete.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Kole, programata e "Antidote". Ima korektor, re4nik, otdelno sinonimi, sprejenia na glagolite i gramatika. Mnogo e udobna, organizirana e taka, 4e da ia polzwa6 kato korektor + wsi4kite drugi extri, kato caka6 w/u dumata w teksta si.
anete
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Юни 14, 2004 5:11 pm

Мнение от anete »

Здравейте ! Тази програма и на мен ще ми свърши работа. Откъде да си я сваля ? Благодаря предварително !
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Ne znam, samo ot magazin sam ia wijdala, no moje da se potarsi sigurno iz neta.
Обичам да преча
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

еMule
ed2k://|file|Antidote%20%20FR%202004.ISO|404865024|F48752710FA9296EDE19B24AE91E094A|/
Аватар
darksoul
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 3:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от darksoul »

Програмката AntiDotе е хубава, но ако имате Office2003 Ви трябва последната версия.. мисля, че е за 2004година иначе няма да се интегрира.
Проблемно също така е, че винаги се зарежда в паметта на компютъра и не я приемам като интегрирано средство, а като външна програма.

За пълна интегрираност в пакет офис препоръчвам Microsoft Proofing Tools като за всеки офис пакет си има отделен такъв диск.
Това е сбор от всички езици по света, само трябва да маркирате желаният от вас (дори българският е много добър) и се интегрира напълно в офиса- изобщо не може да се разпознае, че е там, защото е част от самия офис, а не добавка. За съжаление не мога да коментирам разликите в качеството на двете различни програмки....

Ето линк към AntiDote 2004 за хора ползващи торент:
--- вече линка не работи и го махнах... :(

Колкото до Microsoft Proofing Tools: той е цяло СД и е огромен за теглене - около 600МВ.
Последно промяна от darksoul на Чет Фев 10, 2005 3:17 pm, променено общо 1 път.
пътят в живота е едно огромно, равно поле оградено с непристъпни планини някъде там зад хоризонта.
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

az тъй като съм ползвала както спелинга на офиса - оригинален с всичко си, така и АнтиДот смея да твърдя, че разлика има и то голяма!
Анти Дот има много повече опции и е по-коеректен и с обяснения и спрежения и тн...
Аватар
darksoul
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 3:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от darksoul »

sara написа:az тъй като съм ползвала както спелинга на офиса - оригинален с всичко си, така и АнтиДот смея да твърдя, че разлика има и то голяма!
...
За да не стане грешка искам да спомена, че вграденият в офис пакет софтуер за корекция е различен от този който споменах... Microsoft Proofing Tools се продава отделно и е с много по-богати възможности.... цената му е колкото на самият офис, някъде към 400 щатски долара ако си спомням правилно. Надявам се Sara, че е ползвала този софтуер, а не вграденият в самият офис :?
пътят в живота е едно огромно, равно поле оградено с непристъпни планини някъде там зад хоризонта.
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

darksoul написа:...

Ето линк към AntiDote 2004 за хора ползващи торент:
http://www.torrentreactor.net/download.php?id=5000813

...
Tozi link e kam fajl 30 MB, a Antidote e niakolko pati powe4e kato obem :roll:

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Мнение от pomiar »

Ima hora gotovi da braniat istinata dokato ot neia ne ostane nishto. (J.R.Openhimer)
Аватар
clio
Модератор
Мнения: 301
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 8:23 am
Местоположение: Mtl, Canada

Мнение от clio »

Въпрос към Ариес относно Антидот - дай и някаква регистрация, ако си намерил? Аз нещо не успях.

А към администратортите - слозжете темата в полезни връзки, че 5 минути я търсих там преди да се сетя, че може и да е тука :roll:
Съществува една теория, според която, ако някой някога открие какво представлява Вселената, то тя моментално ще изчезне и на нейно място ще се появи нещо още по-загадъчно и необяснимо. Съществува още една теория според, която това вече се е случвало.
Заключено