Само за стари кучета от казармата...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

Мерси на всички.
Тя дни чух за познати че ги викали запас в бг и се сетих че не съм се занимавал с отписване от военните. Т.е. ако случайно на шапкарите им скимне да ме викат и ако не отида могат ли да ми търсят някаква отговорност.

И аз смятам, като повечето от компанията тук, че като сме емигрирали легално нищо не могат да ни направят.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

от 1986г/когато насила ме натикаха в школата за запасни офицери след казармата/ в последващите 10 год. постоянно ме тормозеха да ходя на преквалификаци и повишаване в офицерско звание,но като един Васл Левски ме хванаха за царвулите и все още сам си жив.спомням си ,че имше заплахи,особенно по комунистическо,след това омекнаха и явно са ми затрили досието по папките,така че свободно служба няма.
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Re: Само за стари кучета от казармата...

Мнение от goliama mechka »

pomiar написа:
fart написа:
goliama mechka написа:
LaRue написа:
Ognen_led написа:Каква е процедурата и има ли някакви проблеми ако не си се отписал?
Процедурата е отиваш във военното управление и си връщаш военната книжка.
точно такава е процедурата,и аз напражих тъй
ЛаРю е старо куче, поне на мен ми беше :wink:
само да добавя че искат копие от визата. По-точно на мене ми искаха. След като си върнеш книжката ти дават един дорумент че си я предал и че ако се върнеш в БГ за постоянно до 30 дни требе да се зачислиш отново
Вярно,че беше тъй,дадоха ми една бележка,и ми казаха същото :lol: Копие от виза май не съм давал,това не помня
Мечката се мие, чисти
в потоците сребристи.
Има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

bateto написа:от 1986г/когато насила ме натикаха в школата за запасни офицери след казармата/ в последващите 10 год. постоянно ме тормозеха да ходя на преквалификаци и повишаване в офицерско звание,но като един Васл Левски ме хванаха за царвулите и все още сам си жив.спомням си ,че имше заплахи,особенно по комунистическо,след това омекнаха и явно са ми затрили досието по папките,така че свободно служба няма.
ave Bate,
досега щеше да си станал генерал в БГ и да си свиркаш, щеше да имаш поне 2-3000 роби които щяха да ти се подмазват за отпуска или уреждане на готино местенце. :D
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Абе аз бях от шибаняците от запаса ,не бях редови.Ех ако бях... и имах малко по вече власт....ъъъ...
Аватар
Papi
Мнения: 545
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 11:32 am
Местоположение: Hochelaga

Re: Само за стари кучета от казармата...

Мнение от Papi »

Ognen_led написа:Въпроса е към всичкото братя запасен аскер от бг.
Та като тръгвахте за Canada отписвахте ли се от военните служби? Каква е процедурата и има ли някакви проблеми ако не си се отписал?

Трябва да, отиваш в окръжието, където си зачислен запас и им казваш, че вдигаш гълъбите, те знаят, отписват те за 5, или 10 години, после пак требе да идеш да потвърдиш, че си все още навън.
todoto

Мнение от todoto »

Аз си върнах книжката във военното управление и им дадох паспорта да си изкопират визата, която се прилага към досието ви.
Не помня но ми се струва, че ме отписаха за 2 години, после май става служебно.

А към мераклийте да бягат като Васил Левски (се ми се чини, че примера е доста неудачен точно с Левски) от служба в армията един въпрос:
Ако на Канада и се наложи да ви призове в редиците на канадската армия да защитавате домовете си - тогава на Луната ли ще емигрирате :?

Не твърдя, че точно армията ни е цвете за мирисане ама доколкото ми е известно едно от най-древните мъжки задължения(ако не и най-древното) е войниклъка и има един известен лаф:

Народ дето не храни собствена армия - храни чужда!!!

С всички последствия за свободата на вашто слово за което толкова бленувате в тоя форум.
Иначе САЩ трябваше вече отдавна да са се отказали от армия.
Пък те ужким най-демократичните а с най-мобилната и най-платентата армия в света. Или глупаците ще ходат да мрат за наште демократични свободи а ние ше си местим демократичния ... от левия крачол в десния.
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Re: Само за стари кучета от казармата...

Мнение от pomiar »

Rainmaker написа: kakuv e smisula :)
ot 15tina godini nikoi ne me e tursil

osven sega da me izvikat tuk zapas, sled kato sme v nato :beer:
незнам. Обаче сам се научил че когато става въпрос за администрация и документи никога не търся смисъла. Просто следвам правилата каквито и да са те. Чувал сам и сам виждал такива странни неща че ми настръхва косата. Един мой близък се кандидатира за кмет. Откъде и как беха намерили някакъва бележка че не си е оправил някаква глоба и го изкарах че криел данъци. А той дори не я бил виждал тая бележка (обаче беше истинска и после много време трябваше да обяснява че няма сестра...)
Ima hora gotovi da braniat istinata dokato ot neia ne ostane nishto. (J.R.Openhimer)
Заключено