Проблеми с отоплението...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
chavdar_71

ток

Мнение от chavdar_71 »

АЗ пък ЩО си мислех че там не говорите за ток и подобни БГ дреболии.

И колко е малко това дете че да го гледате на 22'С ? Моят е на 6 1/2 и на повече от 20'С не е бил, а пък и предните са прави, че в Канада все пак е доста по-студено и трябва да не ги изнежваш.

Е, ако мислиш, че си прав и оная се прави на интересна, винаги можеш да я пречукаш, а китайците да я направят със сладко-кисел сос, но според мен живей като Канадец и не мисли за ток, прехрана и тъ нъ (т.н.).

Нали в Канада бедните се различава от богатите по това че мечтаят за втора, а не 20та кола и за 3 1/2 вместо 33 + piscine

Не се ядосвай, на по-студено и луканките ти ще са по-хубави.

Поздрави от Пловдив
pomiar
Мнения: 728
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 11:12 am
Местоположение: ulitsa Sezam, vtora kofa, v liavo
Обратна връзка:

Мнение от pomiar »

Iv, stava i s po-debeli odeala. Pri nas e OK, no edni priateli vsiaka zima go prilagat toia metod, shtoto otoplenieto si e tiahna rabota i si go plashtat ot djoba. Ama na tova z mu vikam mizeria :?
Ima hora gotovi da braniat istinata dokato ot neia ne ostane nishto. (J.R.Openhimer)
dionis
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Яну 12, 2004 10:40 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dionis »

I nie taka mryznahme minalata godina, i sega veche sme na novo miasto. Tova e nai-dobroto reshenie, premestete se. No na dumi lesno...
V site-a na rejito sa opisali kakvo da se pravi v takyv sluchai. Nie napravihme pyrvo podpiska s jivushtite che v bloka e studeno i che temperaturite v 3 poslednovatelni dni biaha mejdu 15-18. Napisahme i oficialno pismo do sobstvenika da proveri i opravi parnoto. Interesnoto beshe che v edni apartamenti e mnogo studeno v drugi mnogo toplo i to na vseki etaj imashe ot dvete grupi. Sled koeto gi vyrchihme na concierge-a da gi podpishe che gi e poluchil i da gi predade na sobstvenika( po dve kopia ednoto ustana u nas) i mu kazahme che ako do 10 dni niama razvitie shte otidem v rejito. Za niama 24 chasa nabuzi parnoto. Loshoto e che sled 3 semdici pak vze da se pravi na lud.... Tuk na dumi samo shikalkaviat ama kato vidiat che trygvash s podpisi i da deistvash po procedurata se plashat malko...
Po princip shtom v edni apartamenti e toplo a drugi ne nai-veroiatno triabva da se produhat trybite. Kaji im da ti go napraviat na pyrvo vreme. Ako otkajat si izvikai niakoi da go napravi i si iskai faktura za da si go prispadnesh ot naema.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

aбе много проблеми там в Монреал с това парно :shock: ами така е, кат плащане нисък наем :D виж ние тука кат кихаме по 1000$ за двустаен смеят ли да направят тоз номер :evil: направо ги унищожавам :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
St.Anger
Some Kind of Monster
Мнения: 712
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 11:26 am
Местоположение: Montreal

Мнение от St.Anger »

Иване, тя щото ти е свършила бирата, затова ти е студено! :P Я притичай до най-близкия депаньор да видиш как ще се оправят работите! :beer:
To Live Is To Die
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

sasho71 написа:aбе много проблеми там в Монреал с това парно :shock: ами така е, кат плащане нисък наем :D виж ние тука кат кихаме по 1000$ за двустаен смеят ли да направят тоз номер :evil: направо ги унищожавам :lol:
Sa6e, az s 1000$ si pla6tam 2 1/2 naema za 3 1/2 tout inclu i moga da si naprawia parnoto da umirgam. 8)
Mai ne zawisi ot naema...
Обичам да преча
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

St.Anger написа:Иване, тя щото ти е свършила бирата, затова ти е студено! :P Я притичай до най-близкия депаньор да видиш как ще се оправят работите! :beer:
То с бира нЕма да стане, трябва да пробвам с ракийка! :D
Засега нещата ще останат така, пък после...ще видим...
:D :D :D
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

Zimata ne e razumno, no naprolet smeniaj kustata. Naseto otoplenie e na tok i e vklucheno v naema. Ima termostat vav vsiaka staia, taka che mojem da si pravim kakvato temperatura si iskame, e maximum 28. Za men pone, 22 gradusa e normalno, no pod 21 stava nekomfortno da stoish po potnik.
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

При нас се върти около 20 - 22 градуса...
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
bijou
Мнения: 101
Регистриран на: Пон Окт 20, 2003 2:36 am

Мнение от bijou »

Iv,i pri nas be6e studeno minalata zima!Okolo 17 gradusa qnuari i fevruari,napravo umrqhme ot stud.Kupihme si 2 duhalki i kato gi pusnahme grumna bu6ona.Tui kato bloka e durven za da se zastrahova ot pojar sobstvenika e napravil glavniq bu6on 30A.Kazahme mu,4e ni estudeno i iskame da se toplim s pe4ki,a toi ni kaza da sme puskali samo ednata :shock: Представяте ли си каква наглост?Засега е топли4ко,но незнам като стане минус 20 градуса.Ре6или сме да пражим подписка сас съседите от блока!6те видим,дано не се налага!
rr123
Мнения: 59
Регистриран на: Пет Юли 02, 2004 12:45 pm
Местоположение: "в рая"

Мнение от rr123 »

A бре Иване, защо така започваш с псувните. Нали като беше в БГто, знаеше толкова много за рая тук и искаше да живееш спокойният живот мирно и по братски с евреи, печки и др. подобни, а сега започваш и са попсуваш. Лош, много лош пример значи.
Всъщност, въпроса ми е : защо хората у нас виждат толкова хубави неща докато са там, а дошли веднъж тук- започват да псуват???
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

rr123 написа:A бре Иване, защо така започваш с псувните. Нали Всъщност, въпроса ми е : защо хората у нас виждат толкова хубави неща докато са там, а дошли веднъж тук- започват да псуват???

мдааа, аз тук се напсувах както никъде другаде. :? еее , той Иван е пресен още, има време :wink:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

rr123 написа:A бре Иване, защо така започваш с псувните. Нали като беше в БГто, знаеше толкова много за рая тук и искаше да живееш спокойният живот мирно и по братски с евреи, печки и др. подобни, а сега започваш и са попсуваш. Лош, много лош пример значи.
Всъщност, въпроса ми е : защо хората у нас виждат толкова хубави неща докато са там, а дошли веднъж тук- започват да псуват???
Ами то е толкова просто, че не сметнах за нужно да го обяснявам.
Но специално за теб - ще обясня. :D
Естествено, че искам да си живея спокойния живот мирно и по братски с евреи, печки, жълти, индийци, индианци и всякакви други. Това обаче не означава, че някой трябва да ми сере в устата, да ми бърка в джоба или да ме прави на по-тъп, отколкото съм. Без значение дали е евреин, холандец или българин.
Освен това не съм знаел чак толкова много за райския живот тук.
Рай има само на едно място - в Рая, така че да не бъркаме понятията.
Канада, Квебек, Монреал - не е идеалното място за живеене, но това е въпрос на избор - както пишеше един съфорумец, ако не ти харесва мястото, на което си - премести се, не си дърво!
А на всъщностния ти въпрос - хората тръгват от България за Канада не защото много обичат да пътуват, а за да имат по-добро бъдеще. Разбира се, тук далеч не всичко е идеално, но идеално място не съществува, така че...
И не си спомням да съм псувал, пък и никога не съм се давал за пример...
Е, ако искаш да се заяждаш - винаги можеш да извъртиш нещата...
Що така бе човек - какво се опитваш да покажеш???
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
goliama mechka
Син на Великата Мечка
Мнения: 2082
Регистриран на: Нед Окт 05, 2003 4:20 am

Мнение от goliama mechka »

IvHaydu написа:
rr123 написа:A бре Иване, защо така започваш с псувните. Нали като беше в БГто, знаеше толкова много за рая тук и искаше да живееш спокойният живот мирно и по братски с евреи, печки и др. подобни, а сега започваш и са попсуваш. Лош, много лош пример значи.
Всъщност, въпроса ми е : защо хората у нас виждат толкова хубави неща докато са там, а дошли веднъж тук- започват да псуват???
Що така бе човек - какво се опитваш да покажеш???
ami na teb pyk не ти ли ясно,че това е някой от тези,с многото никове,който го е страх да си каже мнението със името,дето го знаем,хитреци много....Стоян беше казал,че ще се извадят имената на тези,които ползват по повече от 1 ник,защо не го прави още?
ivandi
Мнения: 631
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2003 2:28 pm
Местоположение: Quebec City

Мнение от ivandi »

rr123 написа: Всъщност, въпроса ми е : защо хората у нас виждат толкова хубави неща докато са там, а дошли веднъж тук- започват да псуват???
Zastoto ot BG se vijda samo reklamata: Ca e v purvite 10 po standart na jivot, ikonomicheski pokazateli i t.n. I ot tuk kato gledam infoto za BG polojenieto ne izglejda zle. Kolkoto i da go duvchem tozi vapros vse ste se nameri niakoj da se ziade.
"Всяка глупост има си време да стане малка правда дори" - Ахат
Заключено