Работа

Купувам-Продавам.Обяви за работа. Квартири.
Публикувай отговор
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Работа

Мнение от Bistra »

Никаква работа, но която носи пейчекове. За първи път чувам за такова нещо. :D
Е, предполагам, че все пак е работа, не - лежане. :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Работа

Мнение от scoubidou »

pumpy написа:
scoubidou написа:
grozdan написа:
scoubidou написа:Личи си че не си работил с тази агенция, аз като работих с тях нямаше много работа, пратят те някъде, разтовариш за два часа и надника ти за деня е $16. На месец я вържеш $1000 я не. На това му викам мечешка услуга, по-добре на публисак или пица, хем е по-удобно ако учиш нещо.
Вярно, не съм работил нито с тази, нито с която и да е друга агенция. Смятам обаче за ненужно и безполезно нападането на който и да е предлагащ работа. Въпрос на принцип.
Преди време имаше обяви за чистене на къщи (ама те били еврейски), обща работа (ама тя не била на струг, а в склад), разнасяне на публисак (ама то не било публисак, а вестници) и прочие. Сега обяви за работа почти не се виждат.
По-добре да се предлага некачествена работа отколкото никаква. След това всеки си преценява сам.
За мене работата от тази агенция (за общ работник) клони към "никаква". Имам един познат който започна от същата агенция, но работата беше с местно образование, езици и т.н. - така става.
Когато и 16 започне да клони към нула, тогава пак ще си говорим, защото в момента математиката ни е различна....
Нека да не 16, да го направим на месец $1000х2( за семейство). За наем $800, храна $600-700, детска градина х 2 $300, ток+телефон+ т.н. и си вече на минус. За мен не само че клони към нулата, ами отива и под нея.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Работа

Мнение от ivalin »

grozdan написа:Смятам обаче за ненужно и безполезно нападането, на който и да е предлагащ работа. Въпрос на принцип.
Преди време имаше обяви за чистене на къщи (ама те били еврейски), обща работа (ама тя не била на струг, а в склад), разнасяне на публисак (ама то не било публисак, а вестници) и прочие. Сега обяви за работа почти не се виждат.
По-добре да се предлага некачествена работа отколкото никаква. След това всеки си преценява сам.
Никакъв проблем да има обяви за работа и да се предлага тук в този форум, но да са истина, а не кьорфишеци и зелен хайвер. ablood трябва само да пише, че работата е много подходяща за новодошли, като в обявите за продажба на най-различни боклуци, "ама стават за новодошли". Иначе най лесно е да се цепите "Всеки има акъл в главата си..." а вие можете да ги бълвате всякакви... :@
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Работа

Мнение от Bistra »

Аз пък не виждам никакъв проблем да отидеш и попиташ. Ако не те устройва заплащането и условията, не си задължен да приемеш. Трябва да знаеш как обаче. На български или руски не ставa. :lol: Ама да тръбиш наляво-надясно, че жената на А-блъд е измамничка, ами меко казано е обидно! :fubar:
Всеки един от нас е започнал на по-ниски позиции и след това постепенно е напредвал. Ако не си от тази група, търси повредата в твоя телевизор! |(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Работа

Мнение от grozdan »

scoubidou написа: Нека да не 16, да го направим на месец $1000х2( за семейство). За наем $800, храна $600-700, детска градина х 2 $300, ток+телефон+ т.н. и си вече на минус. За мен не само че клони към нулата, ами отива и под нея.
А на социал как се връзват нещата?
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Работа

Мнение от ablood »

ivalin написа:ablood трябва само да пише, че работата е много подходяща за новодошли, като в обявите за продажба на най-различни боклуци, "ама стават за новодошли".
Защо пък за новодошли?!? Мнозинството от работниците през тази скапана агенция хич не бяха новодошли.

Аз съм върло против идеята, че някои квартали, коли, работни отрасли и подобни били много подходящи за новодошли. Сякаш белите квартали, по-новите коли и работата фул-тайм на бяло са непрепоръчителни. Повечето (не всички) новодошли имат по-ограничени възможности, но това не значи, че изкуствено трябва да си ограничават избора.

Ние например се настанихме в близост до посрещачите си по тяхна препоръка. След няколко месеца разбрах, че се готвят да се изнасят към белите предградия. И за какво тогава ни препоръчаха да се нанесем в Cote des neiges, където бяхме единствените бели хора на етаж с 12 апартамента?!? Защо не ни казаха, че кварталът е гаден и възнамеряват да се спасяват? Пребиваването ми в това гето бяха най-гадните 20 месеца в живота ми.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Работа

Мнение от pumpy »

ivalin написа:
grozdan написа:Смятам обаче за ненужно и безполезно нападането, на който и да е предлагащ работа. Въпрос на принцип.
Преди време имаше обяви за чистене на къщи (ама те били еврейски), обща работа (ама тя не била на струг, а в склад), разнасяне на публисак (ама то не било публисак, а вестници) и прочие. Сега обяви за работа почти не се виждат.
По-добре да се предлага некачествена работа отколкото никаква. След това всеки си преценява сам.
Никакъв проблем да има обяви за работа и да се предлага тук в този форум, но да са истина, а не кьорфишеци и зелен хайвер. ablood трябва само да пише, че работата е много подходяща за новодошли, като в обявите за продажба на най-различни боклуци, "ама стават за новодошли". Иначе най лесно е да се цепите "Всеки има акъл в главата си..." а вие можете да ги бълвате всякакви... :@
Как ъв е критерия за "истинска работа" ?
Такава която носи кинти или такава на бюро ?
От носене на вестници, работа в завод през нощта, учене, работа в офис, коя точно се квалифицира като "истинска" за да знаят пускащите обявите какво се търси в нашия форум.
Аз веднъж си позволих да пусна обява и въпросите които получих бяха предимно "колко плащаш" . Никой не ме попита за каква работа става дума, какво предлагат, колко могат и искат да работят.....не, въпроса беше "колко плащаш"
Е оттогава не пускам обяви за работа тук :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Работа

Мнение от pumpy »

scoubidou написа: Нека да не 16, да го направим на месец $1000х2( за семейство). За наем $800, храна $600-700, детска градина х 2 $300, ток+телефон+ т.н. и си вече на минус. За мен не само че клони към нулата, ами отива и под нея.
Виж сега, сметката така направена, аз мога да ти покажа как 22к не ми стигат на месец, но не това е въпроса.
Въпроса е че се предлага работа за 8 кинта на час. Ако не ти харесва и не ти стига на теб, не значи че на някой друг няма да му стигат, но като оплюем пускащите обяви, лишаваме тези, които са хепи на 8 кинта на час от възможност. Тези, които искат по 50 кинта на час, най-вероятно не си търсят работа в този форум
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Работа

Мнение от miteto »

ablood написа:Ние например се настанихме в близост до посрещачите си по тяхна препоръка. След няколко месеца разбрах, че се готвят да се изнасят към белите предградия. И за какво тогава ни препоръчаха да се нанесем в Cote des neiges, където бяхме единствените бели хора на етаж с 12 апартамента?!? Защо не ни казаха, че кварталът е гаден и възнамеряват да се спасяват? Пребиваването ми в това гето бяха най-гадните 20 месеца в живота ми.
Аз те разбирам, но какво точно щеше да направиш ако ти бяха казали? Щеше да си купиш къща на втория месец? Или щеше да вземеш под наем апартамент в хубав бял квартал за $1200-$1500 на месец?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Работа

Мнение от miteto »

pumpy написа:
scoubidou написа: Нека да не 16, да го направим на месец $1000х2( за семейство). За наем $800, храна $600-700, детска градина х 2 $300, ток+телефон+ т.н. и си вече на минус. За мен не само че клони към нулата, ами отива и под нея.
Виж сега, сметката така направена, аз мога да ти покажа как 22к не ми стигат на месец, но не това е въпроса.
Въпроса е че се предлага работа за 8 кинта на час. Ако не ти харесва и не ти стига на теб, не значи че на някой друг няма да му стигат, но като оплюем пускащите обяви, лишаваме тези, които са хепи на 8 кинта на час от възможност. Тези, които искат по 50 кинта на час, най-вероятно не си търсят работа в този форум
Аз мисля, че информацията, която scoubidou даде е доста полезна - а именно, че тези работи не гарантират пълен работен ден, а тук-там по 2-3 часа.
То сега някой може да се интересува и от $5/час и да си мисли че ще му стигат, обаче аз примерно бих му казал че минималната заплата в Квебек и в Онтарио вече е над $10/час - да има предвид и да си прави по-точно сметката.
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Работа

Мнение от scoubidou »

pumpy написа:
scoubidou написа: Нека да не 16, да го направим на месец $1000х2( за семейство). За наем $800, храна $600-700, детска градина х 2 $300, ток+телефон+ т.н. и си вече на минус. За мен не само че клони към нулата, ами отива и под нея.
Виж сега, сметката така направена, аз мога да ти покажа как 22к не ми стигат на месец, но не това е въпроса.
Въпроса е че се предлага работа за 8 кинта на час. Ако не ти харесва и не ти стига на теб, не значи че на някой друг няма да му стигат, но като оплюем пускащите обяви, лишаваме тези, които са хепи на 8 кинта на час от възможност. Тези, които искат по 50 кинта на час, най-вероятно не си търсят работа в този форум
Виж сега, ти например имаш магазин и получаваш стока един път седмично. В тоя случай нямаш нужда от хора за това на заплата. Обаждаш се в една такава агенция и те ти пращат хора. Това е работа за малко часове на ден не всеки ден. Заплащането не е толкова от значение, колкото постоянната работа, а такава от такива агенции излиза рядко.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Работа

Мнение от ablood »

Мите,

Щях да си взема апартамент в по-бял квартал, макар и по далече от центъра. Кола така или иначе веднага купихме. Нещата и без това се завъртяха към училище и работа извън Монреал.

Аз и днес стигам до St-Laurent много по-бързо, отколкото когато живеех в гетото. Разликата е, че общественият транспорт е рядък и неудобен.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Работа

Мнение от miteto »

pumpy написа:Аз веднъж си позволих да пусна обява и въпросите които получих бяха предимно "колко плащаш" . Никой не ме попита за каква работа става дума, какво предлагат, колко могат и искат да работят.....не, въпроса беше "колко плащаш"
Е оттогава не пускам обяви за работа тук :)
pumpy, no offence ама на обява която дори не уточнява "за каква работа става дума" и колко часа трябва да се работи на ден - какви отговори очакваш?
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Работа

Мнение от scoubidou »

grozdan написа:
scoubidou написа: Нека да не 16, да го направим на месец $1000х2( за семейство). За наем $800, храна $600-700, детска градина х 2 $300, ток+телефон+ т.н. и си вече на минус. За мен не само че клони към нулата, ами отива и под нея.
А на социал как се връзват нещата?
Супер се връзват, ама ако искаш да се дърлим за него, отвори си друга тема.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Работа

Мнение от ablood »

miteto написа:Аз мисля, че информацията, която scoubidou даде е доста полезна - а именно, че тези работи не гарантират пълен работен ден, а тук-там по 2-3 часа.
Това е така, ако го приемеш за чиста истина.

Факт е, че тези агенции делят работниците на категории:

Качествените изпращат на пълна заетост при най-важните клиенти.
Посредствените използват пълноценно, но при по-непретенциозни клиенти.
Проблемните раборници държат като последна резерва и им се обаждат само когато са на зор.

Естествено въпросният човек е много квалифициран, но по някаква необяснима причина е дискриминиран от гадната "агентка".
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор