Телефонни разговори с България - цени без конкуренция

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Телефонни разговори с България - цени без конкуренция

Мнение от analgin »

optics написа: Ехехехе, това е смешно. Първо аз не си купувам никакъв телефон от тях, че да го регистрирам. Второ - това е изключително неефективен метод за отсяване на "измамници". Честно не разбирам какво имаш предвид. Кого ще мамят "измамниците" и как ? Значи, доставчикът иска да знае кой съм аз че ако стане беля (каква например - фалшиво обаждане за бомба, заплахи и др ???) услужливо да го предостави на мевере. Добре, но аз ако съм не чак толкова тъп, и ще правя зулуми ще се представя за друг нали ? А наивниците дето нямат намерение да правят зулуми ще си дадат истинските данни. Доставчикът ще има един голям списък от истински лични данни, който е безполезен за официалната си цел, но вероятно полезен за неофициалната.
Щом не си купуваш телефон не даваш данни - елементарно
Незная колко е ефективно, но в България всеки ден има потърпевши възрастни хора от телефонни измамници. В България не мошеш да получиш телефон без да предоставиш нужните по закон данни. Убеден съм съм, че ако някой направи фалшиво обаждане личните му данни ще бъдат предадени на полицията и смятам, че така е редно.
Не желаеш да бъдеш с в списъка с лични данни (безполезен/полезен), съответно не се записваш в него
optics написа:Трето - конкуренцията - задарма например - не събира лични данни. Четвърто - ще им платя с кредитна карта ако комбинацията от два фактора е минала критично ниво - колко съм на зор и колко им вярвам. Накратко - лош ход е че няма пейпал.
По-нагоре съм написал, че нямам нищо общо с посочените компании и не вижадам никакъв проблем да използваш конкуренцията им. Защо си мислеш, че пейпал на момента няма да изпее личните ти данни на заинтересованите лица (полиция, прокуратура ...) , но ако ползваш предплатена (анонимна) кредитна карта от Канада пост ми се струва, че ще си по-защитен, а сумата от 10$ не ми изглежда толкова голяма загуба в случай че нещо се провали.
optics написа:Относно Балби - така както те усещам нещо си му набрал, но не е ясно от лична загуба ли, от завист ли или нещо друго. Аз лично съм много доволен от него, питал съм го като съм имал нужда, той ми отговори безкористно и нататък си свърших сам настройките. Но не всеки може сам да се оправи с дадена инсталация. Аз например не мога да си правя водопроводната инсталация сам. Имам поне двама приятели българи които могат сами, въпреки че не им е професия. Но аз не мога и като ми трябва си викам спец и си плащам (темата за лицензи и застраховки е друга опера). Аналогично и не всеки може да си инсталира воайпи адаптор. Криво ми е, че трябва да пиша очевидни неща, особено за интелигентен човек като теб.
На никого не съм набрал, просто много мразя когато е един българин мародерства друг българин, който е в неизгодно положение (ново пристигнал в случая). От 18 годишен, а и от преди това живея извън България и повярвай ми доста съм видял. За конкретният индивид, то не са комисионни от квартири, емиграция, ..... Погледнах в crc.bg и там компания с името GD.com не открих, погледах и сайта им и там не видях host name, което ме навежда на мисълата, че те просто препродават нещо на цена в пъти по-висока от реалната на принципа на бившият Балкантурист щом е за хора извън България да им съдерем кожите. Тази е причината в сайта им да не е обявено:host name и че можеш да ползваш и съответен ап, а воип адаптер не е задължителен или и двете да работят едновременно. Настроиката на воип адаптер отнема 5 минути (при положение, че доставчика на услугата ти е предоставил цялата неоходима информация) справка ютуб.

Явно доста хора предпочитат да получават услугите в пъти по-скъпи и с цел да не подбивам "бизнес", моля админа да изтрие тази тема която явно не е интересна/полезна за никого.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Телефонни разговори с България - цени без конкуренция

Мнение от optics »

Темата си е много полезна. Даже предложих на форумци които искат да се запишат за предложената от Аналгин услуга да им помогна ако не искат да си дават истинското ЕГН. Пишете ми и ще ви пратя валидни ЕГН-та.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Телефонни разговори с България - цени без конкуренция

Мнение от Bistra »

optics написа:Темата си е много полезна. Даже предложих на форумци които искат да се запишат за предложената от Аналгин услуга да им помогна ако не искат да си дават истинското ЕГН. Пишете ми и ще ви пратя валидни ЕГН-та.
Какво значи подчертаното?
Това някаква измама ли е? :^)
Като се има предвид кой предлага услугата, смятам да се въздържа, както и от твоето любезно съдействие. Благодаря за опита все пак! :handshake:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Телефонни разговори с България - цени без конкуренция

Мнение от scoubidou »

Bistra написа:
optics написа:Темата си е много полезна. Даже предложих на форумци които искат да се запишат за предложената от Аналгин услуга да им помогна ако не искат да си дават истинското ЕГН. Пишете ми и ще ви пратя валидни ЕГН-та.
Какво значи подчертаното?
Това някаква измама ли е? :^)
Като се има предвид кой предлага услугата, смятам да се въздържа, както и от твоето любезно съдействие. Благодаря за опита все пак! :handshake:
Първите шест цифри съответстват на датата на раждане (ГГММДД). Тъй като за годината на раждане са отделени само две цифри, могат да се кодират единствено годините между 1900 и 1999. Останалите години се представят по следния начин:
##за родените преди 1 януари 1900 г. към месеца се прибавя числото 20,
##за родените след 31 декември 1999 г. до 31 декември 2099 г. към месеца се прибавя числото 40.

Следващите три цифри (седма, осма и девета) са информация за областта в България и поредността на раждането като деветата е четна, за момче и нечетна за момиче. Седмата и осмата са случайно генерирани според града, като повторенията на 00 и 88 са невъзможни.

Десетата цифра е контролна и се изчислява по следния алгоритъм:
1.Всяка цифра се умножава със съответното ѝ тегло (виж таблицата)
2.Получените произведения се сумират
3.Сумата се дели на 11
4.Ако остатъкът от делението е по-малък от 10, тогава той се взема като контролна цифра, иначе – 0

Тегла на отделните цифри в ЕГН


Позиция
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Тегло
2 4 8 5 10 9 7 3 6

Пример: 6101047500 - Мъж, с дата на раждане 04.01.1961 г.
Забележка: ЕГН е коректен, но такова лице не съществува.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Телефонни разговори с България - цени без конкуренция

Мнение от optics »

Bistra написа:
optics написа:Темата си е много полезна. Даже предложих на форумци които искат да се запишат за предложената от Аналгин услуга да им помогна ако не искат да си дават истинското ЕГН. Пишете ми и ще ви пратя валидни ЕГН-та.
Какво значи подчертаното?
Това някаква измама ли е? :^)
Колегата скубиду е обяснил по-горе с големи подробности теорията.Казано на простоцарски - ако просто си измислиш 10 цифри, първите 6 от които са рождена дата, с по-голяма вероятност така полученото ЕГН няма да е валидно.

Обяснявам какво значи червеното така че и Бистра да ме разбере.
- Ако форумец ми напише любезно, че желае да му предоставя валидно ЕГН, аз ще му предоставя валидно ЕГН. Даже може да пожелае дали да е за мъж или за жена и за дадена рождена дата.
Измама няма, тъй като тази "услуга" я предлагам абсолютно безплатно. Не е непременно във връзка с коментираната тема. Мисля, че никакви онлайн регистрации за телефонни и други услуги не бива да изискват ЕГН и затова съм склонен да помагам на хора които искат да се регистрират, а нямат желание да си дават истинските данни. Описаните от Скубиду подробности са достъпни на официалната страница на съответният държавен орган и всеки (теоретично) би могъл да си генерира валидни ЕГН-та. Просто предлагам да ви улесня, тъй като имам програма за целта.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Телефонни разговори с България - цени без конкуренция

Мнение от Bistra »

Мерси за отговора! :y: Както и да е няма да го ползвам!
Предплатени карти се продават навсякъде, което ми спестява излишни главоболия. Освен това съм свикнала, а аз не съм човек, който си сменя лесно стереотипите.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Телефонни разговори с България - цени без конкуренция

Мнение от grozdan »

optics написа: - Ако форумец ми напише любезно ...
Ти така и "Благодаря" ще искаш да чуеш ;)
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Телефонни разговори с България - цени без конкуренция

Мнение от optics »

Еми то за едното благодаря работим ;-)

По въпроса за предплатените карти - хич не ги обичам и последния път като съм ползвал беше преди над 10 години. Що - щото имат или скрити такси (за свързване ?!?!) или някаква месечна която си върви независимо дали ползваш картата или пък експирясват след известно време или комбинация от тия мръсотии. Предпочитам сървис който не ме чарджи нищо като не говоря, приема пейпал, приема сравнително малки суми за зареждане (примерно $5-$10) и не взема никакви допълнителни суми освен обявената цена за минута. Имаше един хермесфон навремето не знам дали го помните, то още го има но не е конкурентен. В началото можеше от градски телефон да се обадиш до Канада или Щатите за по-евтино отколкото другите хора да се обадят градско. Как - ами просто нямаше нужда да пускаш 25 сента, щото отначало въртиш 800 номер, после си вкарваш паролата и набираш накъдето си пожелаеш включително и до България. Аз по него време нямах нито мобилен нито домашен телефон. Добре обаче наглите копелета от БЕЛ (и техните "конкуренти" дето имат улични телефони ... и на тях да им...) се усетиха че по този начин хермес ги прецаква, щото може да си говориш и градско без да пускаш пари в автомата и то по доооста по ниски тарифи. И съответно са натиснали нещо и тая благина отпадна. Почнаха да чарджат някаква начална сума при ползване на уличен автомат, примерно 80 цента. Ще кажете - ма те така са обявили, а не е ясно истината каква е, дали аслъ Бел е натиснал или тия Хермес сами са се изхитрили да прибират повече а да ни пробутат да псуваме бел. Ениуей, ;-) Белл си е по принцип за псуване, тъй че нямам угризения :lol:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Телефонни разговори с България - цени без конкуренция

Мнение от balbi »

analgin написа: Имаш и друг избор => кликаш върху подписа на Балби и си плащаш една камара пари за настройка и адаптер + 3$ месечна такса, те ще ти доставят абсолютно същота услуга,(в съкратен вариант само за VOIP адаптер) но цените са: 4 ст към домашен и само 25 ст към мобилен ... линк
Аналгине вземи прочети хубаво на сайта ;)
Има разлика между $3 и 3лв ми се струва. Още повече, че аз с месечни такси не се занимавам. Това могат да го кажат и клиентите, които имам ;)
А за теб шот си Тома Неверни можеш да видиш в megafon.bg :)
Както Оптикс вече е отбелязал аз си плащам като имам нужда от ВиК услуга или механик за колата ми, логично е някой да има нужда от моите услуги.
Със здраве Аналгински ;)
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Телефонни разговори с България - цени без конкуренция

Мнение от balbi »

analgin написа: На никого не съм набрал, просто много мразя когато е един българин мародерства друг българин, който е в неизгодно положение (ново пристигнал в случая). От 18 годишен, а и от преди това живея извън България и повярвай ми доста съм видял. За конкретният индивид, то не са комисионни от квартири, емиграция, ..... Погледнах в crc.bg и там компания с името GD.com не открих, погледах и сайта им и там не видях host name, което ме навежда на мисълата, че те просто препродават нещо на цена в пъти по-висока от реалната на принципа на бившият Балкантурист щом е за хора извън България да им съдерем кожите. Тази е причината в сайта им да не е обявено:host name и че можеш да ползваш и съответен ап, а воип адаптер не е задължителен или и двете да работят едновременно. Настроиката на воип адаптер отнема 5 минути (при положение, че доставчика на услугата ти е предоставил цялата неоходима информация) справка ютуб.

Явно доста хора предпочитат да получават услугите в пъти по-скъпи и с цел да не подбивам "бизнес", моля админа да изтрие тази тема която явно не е интересна/полезна за никого.
:)
Явно имаш връзки с новодошли българи. Дай един пример, в който съм взел "комисионни от квартири, емиграция" :), защото аз мога да ти дам много примери, в които никакви комисионни от квартири и емиграции не са вземане :)
Останалите неща няма да коментирам, защото си набълвам сто кила глупости като изключим последното ти изречение - темата ти е полезна, така че това се надявам да ми е последното писание в нея ;)
Както по-горе казах - със здраве!
Публикувай отговор