Телефонни разговори с България - цени без конкуренция

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Телефонни разговори с България - цени без конкуренция

Мнение от analgin »

Bulgaria Fixed - $0.020
Bulgaria - Cellular (vivatel) - $0.082
Bulgaria - Cellular (mobiltel) - $0.065
Bulgaria - Cellular (globul) - $0.072
тук
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Телефонни разговори с България - цени без конкуренция

Мнение от c200 »

Имам нещо като хоби - да броя стотинките на телекомите и да минавам колкото може по-тънко. При днешните цени става дума сигурно за 10 стотинки икономия на месец, но хобито е по-силно от мен. Колегата е посочил твърде културни цени, обаче ако ви се занимава с ВОИП има и още по-голям гювеч :)

zadarama.com - https://zadarma.com/en/intertel/price/?l=b"

Bulgaria 0.014 0.017 0.017 0* 0.017
Bulgaria - mobile 0.04 0.05 0.05 0.05 0.05
Bulgaria GLOBUL - mobile 0.04 0.05 0.05 0.05 0.05
Bulgaria MOBILTEL - mobile 0.04 0.05 0.05 0.05 0.05
Bulgaria VAS - mobile 0.312 0.39 0.39 0.39 0.39
Bulgaria VIVATEL - mobile 0.04 0.05 0.05 0.05 0.05
Bulgaria WIMAX 0.072 0.09 0.09 0.09 0.09
Bulgaria, Alternatives 0.014 0.017 0.017 0.017 0.017
Bulgaria, Sofia 0.014 0.017 0.017 0* 0.017
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Телефонни разговори с България - цени без конкуренция

Мнение от analgin »

Tук става въпрос за smartphone app, не инвестираш във VOIP адаптер и винаги ти е под ръка работи с 3/4G и WIFI.
Нямам никакви финансови облаги от споделянето му.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Телефонни разговори с България - цени без конкуренция

Мнение от optics »

Мерси и на двамата!
Регистрирах се в аналгиновия но за съжаление ми искат мобилен номер а ако ще е апп, ми е по-интересно да върви на таблет (или телефон на който няма сим карта). Ся... дали може да се измами като се даде един номер пък после се ползва на телефон без номер - не знам още, но със вайбър например не можах да направя такова нещо.

На Ц200 също го рагледах, даже чатих с некав руснак Антон от съпорта. Исках да разбера колко е минималната сума за зареждане. Оказа се че е различна за различните методи, за пейпал е $5, което ме изненада приятно (очаквах да чуя $20-25)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Телефонни разговори с България - цени без конкуренция

Мнение от c200 »

analgin написа:Tук става въпрос за smartphone app, не инвестираш във VOIP адаптер и винаги ти е под ръка работи с 3/4G и WIFI.
Нямам никакви финансови облаги от споделянето му.
Това е вярно и за който и да е ВОИП доставчик. Андроидите имат вграден ВОИП клиент поне от версия 4.0 насам, освен това има CSipSimple и още тонове приложения.
Аз лично я карам на андроидския телефон с CSipSimple, на който съм настроил домашния си телефон (от Voip.MS) плюс zadarma.com за всякакви long distance разговори. За Windows Phone има LinPhone, за Windows desktop я карам с MicroSIP. За iPhone също има много решения, но там не съм в час.

Всъщност и netTalk на analgin-a може да се настрои да работи с прoизволен SIP клиент, но малко заобиколно, изглежда нарочно искат да минава всичко през техния app.

P.S. Сега се сещам за една екстра на ВОИП - т.нар. callback. Много е удобно когато няма интернет - аз например все още се опъвам да платя какъвто и да било дата план.
За Voip.ms може да се настрои с вътрешен номер, подробно е описано в тяхното Wiki. Другарите от Задармата (българи между другото) предлагат няколко варианта, от които най-смешния е:
- звъниш в Лондон или Рига
- отсреща ти затварят, т.е. нище не плащаш
- веднага ти звъни един московски (няма майтап) номер
- ти вдигаш, операторът те подканя да набереш каквото искаш
- осъществяваш връзката като плащаш 2 разговора - до твоя номер и до този, който си набрал, но предвид дребните стотинки е все тая.

Естествено мобилните оператори бягат като от чума от тез важни сервизи и току блокират обажданията. Последният ми опит е, че Мтел блокира московския номер, но пък в Канада и прочее си работи. Неудобството е, че caller ID е някаква дивотия +7хххх, на която нормален човек няма да отговори :)
Както и да е, продължавам да се упражнявам...
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Телефонни разговори с България - цени без конкуренция

Мнение от analgin »

Ако това ти е хоби, те разбирам напълно.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Телефонни разговори с България - цени без конкуренция

Мнение от c200 »

Хоби зер, аматьор съм. Професионалистите както винаги са братушките, читайте по русски и цъкайте, тц,тц :)

http://www.razgovory.com/ru/forum/viewt ... 31&t=61987"
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Телефонни разговори с България - цени без конкуренция

Мнение от roumensp »

В днешно време почти всички имат компютри, мобилни телефони и интернет, дори и повечето възрастни родители, и традиционните телефонни разговори все повече се изместват от Скайп, Вайбър и др. подобни. Лично аз говоря с повечето ми познати, а също и с родителите си предимно чрез софтуери и подобно нещо едва ли би ми спестило повече от 2-3 долара на месец. За emergency имам по 10-ина долара кредит в Скайп и Вайбър, но почти никога не ми се налага да прибягвам до тях.

Между другото, netTALK го ползвах навремето, когато предлагаше неограничени безплатни разговори в Канада и САЩ, т.е. напълно безплатен VOIP. Но това свърши още преди 2-3 години ...

Оптикс, аз нямах проблем да подкарам Вайбър на Андроид таблет, но това е възможно само след като си го инсталирал и отворил акаунт на мобилен телефон.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Телефонни разговори с България - цени без конкуренция

Мнение от optics »

roumensp написа:Оптикс, аз нямах проблем да подкарам Вайбър на Андроид таблет, но това е възможно само след като си го инсталирал и отворил акаунт на мобилен телефон.
Аз също нямах проблем на Андроид таблет. Проблемът ставаше на айфон който няма сим карта. Опитвах да получа пина на друг телефон и после да го вкарам на тоя но нещо се закучваше, не помня точно какво.

При zadarma всичко мина гладко обаче. Мисля че в основата на проблема е това, че във Вайбър се идентифицираш с телефонния си номер, а при задарма с клиентския си номер който няма нищо общо с клиентския хардуер.
Це-200 написа:За iPhone също има много решения, но там не съм в час.
Не знам колко са много, но повечето на които аз попаднах са с пари (гледах от списъка на препоръчани от voip.ms).
Накрая се спрях на един безплатен - "3CXPhone for 3CX Phone System" - работи и за zadarma и за voip.ms. Внимание, заинтересованите читатели - не се подвеждайте да инсталирате "3CXPhone for 3CX Phone System 12" <--- той НЕ СТАВА !
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Телефонни разговори с България - цени без конкуренция

Мнение от c200 »

Мда, братушката също страдал и накрая платил :)

"С айфоном намучился, все что работало с Android не работало на айфоне. На той же сети и с теми же настройками, протоколами. На разных аккаунтах, конечно, один аккаунт на устройство.
Основная проблема на айфоне - полудуплекс. Звук идет только в одну сторону. С Акробитс заработало, но она платная ($8)."

Обаче той искал въобще да елиминира телефонията, да получава и входящи на СИП клиента. Мисля че само за изходящи може какъв да е СИП клиент.
3СХ съм го ползвал на Windows Desktop, работи добре. Абе упражнението е важно, стотинките дето ги спестяваме в края на месеца са нищо. Правилната тактика е да се инвестира в акции на телекомите с цел offset на телефонните тарифи :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Телефонни разговори с България - цени без конкуренция

Мнение от analgin »

5 стотинки на минута без разлика към мобилен или стационарен телефон в България.
Предоставят ти и български номер, може да се пoлзва от PC, таблет, мобилен телефон или VOIP адаптер.

justcall.bg

Нямам участие в тази компания, но предоствавям линка за тези които се нуждаят. За първи път чувам за 5 стотинки крайна цена към български мобилен номер. Баща ми го ползва и е доволен от качеството с VOIP адаптер, настройките за него са написани в сайта.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Телефонни разговори с България - цени без конкуренция

Мнение от analgin »

Oще един български доставчик на VOIP който също предоствя и безплатен български номер и няма месечна такса. Може да се използва през мобилен телефон, РС или VOIP адаптер, а също и да получавате входящи обажадания.

vmobile.bg

Фиксирани мрежи в България - 0.02 лв.
Мобилен номер в България - 0.07 лв.
ЕС фиксирани мрежи, САЩ, Канада - 0.05 лв.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Телефонни разговори с България - цени без конкуренция

Мнение от optics »

Още преди години трябваше да се сетят да направят ап за евтини разговори в България. Най-вече заради милионите българи в чужбина. Този е именно такъв тъй като цените му за навън, въобще не пеят в градския хор. Например как ще давам аз цели 58 стинки когато се обаждам на банкера ми на Каймановите острови ??? :lol: Но за България - супер. Тъй като виждам, че нагло искат ЕГН, обадете ми се ако не искате да предоставяте истинския си ЕГН. Едно неприятно впечатление остава, след като цъках тук и там по сайта - не видях нищо за "метод на плащане". Имам чувството че българските фирми, тоя еУемент не го имат за важен та да е обяснен на видно място.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Телефонни разговори с България - цени без конкуренция

Мнение от analgin »

optics написа:Още преди години трябваше да се сетят да направят ап за евтини разговори в България. Най-вече заради милионите българи в чужбина. Този е именно такъв тъй като цените му за навън, въобще не пеят в градския хор. Например как ще давам аз цели 58 стинки когато се обаждам на банкера ми на Каймановите острови ??? :lol: Но за България - супер. Тъй като виждам, че нагло искат ЕГН, обадете ми се ако не искате да предоставяте истинския си ЕГН. Едно неприятно впечатление остава, след като цъках тук и там по сайта - не видях нищо за "метод на плащане". Имам чувството че българските фирми, тоя еУемент не го имат за важен та да е обяснен на видно място.
ЕГН-то е заради "АЛО ИЗМАМНИЦИТЕ" по този начин се стремят да ограничат ползването на услугата от тях. По закон в България всички телефони трябва да са регистрирани на някого и по този начин си "връзват гащите". На justcall.bg можеш да платиш с кредитна карта.
Имаш и друг избор => кликаш върху подписа на Балби и си плащаш една камара пари за настройка и адаптер + 3$ месечна такса, те ще ти доставят абсолютно същота услуга,(в съкратен вариант само за VOIP адаптер) но цените са: 4 ст към домашен и само 25 ст към мобилен ... линк
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Телефонни разговори с България - цени без конкуренция

Мнение от optics »

analgin написа:
optics написа:Още преди години трябваше да се сетят да направят ап за евтини разговори в България. Най-вече заради милионите българи в чужбина. Този е именно такъв тъй като цените му за навън, въобще не пеят в градския хор. Например как ще давам аз цели 58 стинки когато се обаждам на банкера ми на Каймановите острови ??? :lol: Но за България - супер. Тъй като виждам, че нагло искат ЕГН, обадете ми се ако не искате да предоставяте истинския си ЕГН. Едно неприятно впечатление остава, след като цъках тук и там по сайта - не видях нищо за "метод на плащане". Имам чувството че българските фирми, тоя еУемент не го имат за важен та да е обяснен на видно място.
ЕГН-то е заради "АЛО ИЗМАМНИЦИТЕ" по този начин се стремят да ограничат ползването на услугата от тях. По закон в България всички телефони трябва да са регистрирани на някого и по този начин си "връзват гащите". На justcall.bg можеш да платиш с кредитна карта.
Ехехехе, това е смешно. Първо аз не си купувам никакъв телефон от тях, че да го регистрирам. Второ - това е изключително неефективен метод за отсяване на "измамници". Честно не разбирам какво имаш предвид. Кого ще мамят "измамниците" и как ? Значи, доставчикът иска да знае кой съм аз че ако стане беля (каква например - фалшиво обаждане за бомба, заплахи и др ???) услужливо да го предостави на мевере. Добре, но аз ако съм не чак толкова тъп, и ще правя зулуми ще се представя за друг нали ? А наивниците дето нямат намерение да правят зулуми ще си дадат истинските данни. Доставчикът ще има един голям списък от истински лични данни, който е безполезен за официалната си цел, но вероятно полезен за неофициалната.
Трето - конкуренцията - задарма например - не събира лични данни. Четвърто - ще им платя с кредитна карта ако комбинацията от два фактора е минала критично ниво - колко съм на зор и колко им вярвам. Накратко - лош ход е че няма пейпал.
Относно Балби - така както те усещам нещо си му набрал, но не е ясно от лична загуба ли, от завист ли или нещо друго. Аз лично съм много доволен от него, питал съм го като съм имал нужда, той ми отговори безкористно и нататък си свърших сам настройките. Но не всеки може сам да се оправи с дадена инсталация. Аз например не мога да си правя водопроводната инсталация сам. Имам поне двама приятели българи които могат сами, въпреки че не им е професия. Но аз не мога и като ми трябва си викам спец и си плащам (темата за лицензи и застраховки е друга опера). Аналогично и не всеки може да си инсталира воайпи адаптор. Криво ми е, че трябва да пиша очевидни неща, особено за интелигентен човек като теб.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор