Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizenship

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от ivandaman »

Marto написа:Иване, изглежда не си напълно запознат с подробностите. Жената е махнала булото за да се легитимира/идентифицира пред имиграционния офицер. Нито е имала проблем да си открие лицето, ако церемонията и́ е била пред жена, в отделна стая (както е било правено много пъти преди приемането на новия правилник от декември, 2011). Проблемът и́ е бил, че на церемонията е имало мъже, които могат да видят лицето и́.
Прав си... въобще не съм запознат с подробностите. Предполагах че тя напълно отказва да си покаже лицето (ако не ме лъже паметта имаше подобни случаи)..

В такъв случай може да се направи нещо да ги отделят като са толкова чувствителни и да не ги гледат мъже, макар че и това е малко екстремно.. ама щом вече има фитнес центрове само за жени що да няма ситизеншип церемонии само за жени..

Все пак МРто по принцип е прав.. Искаш да станеш ситизен на най-добрата (според него) държава но почваш с претенциите още преди да си станал такъв. Доста нагло ама както съм го казвал и друг път положението вече е изпуснато и май няма връщане назад.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от optics »

След време като станат болшинство ще кажат - айде сега всички да се забулите че инак е грехота.
:o
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от ivandaman »

optics написа:След време като станат болшинство ще кажат - айде сега всички да се забулите че инак е грехота.
:o
Нямам и грам съмнение че точно това е крайната цел.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от 7George »

optics написа:След време като станат болшинство ще кажат - айде сега всички да се забулите че инак е грехота.
:o
Точно така, съдията ще е забулена, охраната с чалми, и новите граждани ще ги гледат накриво, че са гологлави примерно... дано да не позная. Някое друго бедствие ще ни издуха сигур дотогава...
Embrace your climate change!
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от Павел »

ivandaman написа:
optics написа:След време като станат болшинство ще кажат - айде сега всички да се забулите че инак е грехота.
:o
Нямам и грам съмнение че точно това е крайната цел.

Всеки нормален човек не би трябвало да се съмнява в това, сал един Марто още вярва във Великденското зайче. Само се чудя, наистина ли е инфантилно наивен или е супер чувствителен, щото е женен за китайка и трябва като рицар да защитава изгъзиците на всички малцинства.

Ванка, това че не си се запознал конкретно с този случай не означава, че разсъждаваш погрешно. Постоянно четем за мюсюлманки, които непрекъснато се оплакват, че са им нарушавани правата. А върха на дебелоочието им е - за да ги признаят за бежанци и приемат в Канада, всички пишат в молбите си, че в техните държави са били репресирани и карани на сила да се забулват. Та тръгнеш да съдиш държавата, която те е приела е все едно да съдиш осиновителя си, който те е измъкнал от някоя клоака на края на света.

http://www.presstv.ir/Detail/2015/02/28 ... dy-hearing"

Горната мюсюлманка (ЖИВЕЕЩА НА УЕЛФЪР) явно не изпитва срам, че отрочето кара кола с отнета книжка. По-важното за нея е да се издърви на съдята. Точно такива бунтовни натури са най-опасни и подлежащи на радикализиране. Пуснали го в стаята, то бърза да се качи на кревата.

Не веднъж съм казвал, колко ме дразни обратната дискриминация, която се забелязва навсякъде, но малцина се осмеляват да говорят за нея. Когато полицията във Фъргюсън застреля един черен престъпник, глух за командата СТОП, черните подпалиха половин Америка. Когато оня ден в същия град един черен простреля двама полицаи, колко бели и черни се вдигнаха на протести и в колко града? Къде са Джеси Джаксън и Ал Шарптън да поведат шествието? Върха на политическата коректност беше, че почти никоя медия не посмя да напише, че стрелеца е черен. От пет източника които прочетох, само един каза, че африкан-американ е стрелял.

След като конституцията в Канада е писана преди появата на ислямски терористични организации и преди масовото преселение на мюсюлманските народи, може би наистина е време да бъде променена. Щом в Щатите е възможно "амендване", защо тук да не е?
След като за някои хора изостанали символи на репресия са по-важни от всичко останало, защо наистина не се върнат откъдето са дошли и да гледат отново света през две мрежички с по един см2 всяка?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от ivandaman »

Павка, много хора плюят по Стивън Харпър ама като го гледам май е един от малкото политици които са директни и казват нещата така както са.
За съжалението лобито на политически коректните е много силно и ще е много трудно нещо да се промени.

For the record не всички мюсулмани са такива. Сина ми има един съученик родителите му са млада симпатична двойка от Пакистан и тъй като децата се разбират много добре понякога и ние родителите се събираме. Не говорим много на религиозни теми но ясно се вижда че се опитват да се интегрират.. Дори на новогодишното парти в училището малкият мюсулманин ентусиазирано пееше "We wish you a merry Christmas" и бащата гордо му правеше видео запис. Чудя се как ли ще реагират роднините в Пакистан като/ако го видят това видео.

Държа да кажа че срещу такива мюсулмани нямам абсолютно нищо против, но тези наглите които идват тук с претенции да превръщат Канада в талибанска държава са ми доста антипатични.
Последно промяна от ivandaman на Сря Мар 18, 2015 12:17 am, променено общо 1 път.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от miteto »

Marto написа:Между другото, когато ти си дошъл в Канада, Хартата на правата и свободите вече е била в сила и всякаквите му там акомодейшънс от които се оплакваш вече са били закон.
Между другото, наясно ли си твоя кумир Дик Чейни какво е наредил да се направи с някои мюсюлмани в Гуантанамо, без да има Харти или Марти :D
Или както ти красноречиво се изразяваш "Не може хем така, хем иначе" - не може хем в Канада да си голям фен на Хартата на правата и свободите, хем в Америка на enhanced interrogation techniques ;)
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от Marto »

Добре, американците бият негрите. Да съм защитавал положението в Гитмо някъде?

В Канада мюсюлманите са около 3 процента. От тях някакъва нищожна част си закриват лицето (дори в арабския свят е под 10%). Значи искате да ми кажете, че нула цяло и нищо процента от населението някой ден ще накарат всичките да се обличаме като нинджи?
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от speedy »

pumpy написа: Тез канадци най акомодиращите се на света излязоха....
По-принцип е така, иначе и ние може би нямаше да сме тук. В Канада могат да се видят следните картинки








Може да изглежда смешно или странно.

По принцип, това че мнозинството от хората са съгласни или искат нещо, не означава, че е правилно. Хитлер е бил избран от мнозинството германци или поне неговата партия е събрала най-голяма подкрепа.

Мнението, че след време мнозинството ще иска жените да са забулени е меко казано несериозно.

Иначе и на мен ми е странно че някоя жена ще се омотае от глава до пети. Като излезеш иззад някой ъгъл и се сблъскаш с нещо такова изцяло в черно, може сериозно да се стреснеш.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от Marto »

def34 написа:
И кои точно от изброените неща е отказала да направи въпросната жена?

Между другото, когато ти си дошъл в Канада, Хартата на правата и свободите вече е била в сила и всякаквите му там акомодейшънс от които се оплакваш вече са били закон. Така че, всъщност ти си този, който иска да промени законите на страната след идването си тука. Откъде накъде ;)
И къде в Канадската харта се казва или че тя трябва да си покрива лицето когато следва да бъде идентифицирана? В Хартата е посочено че всеки има право на свободно вероизповедание. Никой не е забранил да има джамии, да ходят да се молят и т.н
Между другото бурката и производните му не са религиозен символ, има милиони мюсюлмански жени които са религиозни, но не си покриват лицата.
1. Целта на хартата не е да изброи всички неща, които можеш да правиш.
2. Не се прави на чукча, жената никъде не е отказвала да се идентифицира
3. Ти не си този, който решава какво точно може дa вярва някой. Аз лично бих предпочел никой да не вярва в каквито и да е вълшебни човечета и пророците им. Никъде в библията не пише, че трябва да се празнува коледа, нито пък че трябва да има папа или че поповете не могат да се женят. Има много християни, за които коледа е ерес и още повече, които са против вярванията на католиците. Но всички имат право да си вярват каквото искат.

Спийди вече го спомена, но има и нещо друго. Иронията тука е че някои хора се притесняват какво ще им гласува един ден новото мнозинство, но не виждат никакъв проблем сегашното мнозинство да наложи собствената си воля над малцинството мюсюлмани.

Някой ако обича да ми каже какво означава УЕЛФЪР, че английския малко ми куца ;)
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от agent Ozo »

Marto написа:Добре, американците бият негрите. Да съм защитавал положението в Гитмо някъде?

В Канада мюсюлманите са около 3 процента. От тях някакъва нищожна част си закриват лицето (дори в арабския свят е под 10%). Значи искате да ми кажете, че нула цяло и нищо процента от населението някой ден ще накарат всичките да се обличаме като нинджи?
Не те ще ни "накарат", Марто, а увеличаващото се число ортодоксални християни-демократи със свръхвисоко ниво на толерантност.
Този Лари Милър от примера ти да не би нинджите да го накараха да се извини? Или го е направил от страх пред тях? Не.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от ivandaman »

Marto написа:[
Някой ако обича да ми каже какво означава УЕЛФeЪР, че английския малко ми куца ;)
Fixed :)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от Marto »

agent Ozo написа:
Marto написа:Добре, американците бият негрите. Да съм защитавал положението в Гитмо някъде?

В Канада мюсюлманите са около 3 процента. От тях някакъва нищожна част си закриват лицето (дори в арабския свят е под 10%). Значи искате да ми кажете, че нула цяло и нищо процента от населението някой ден ще накарат всичките да се обличаме като нинджи?
Не те ще ни "накарат", Марто, а увеличаващото се число ортодоксални християни-демократи със свръхвисоко ниво на толерантност.
Този Лари Милър от примера ти да не би нинджите да го накараха да се извини? Или го е направил от страх пред тях? Не.
Да бе, след като узакониха гей браковете да не би някой ултратолерантен демократ да те е карал да правиш свирки на Гошо от съседния вход?
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от scoubidou »

Marto написа:
agent Ozo написа:
Marto написа:Добре, американците бият негрите. Да съм защитавал положението в Гитмо някъде?

В Канада мюсюлманите са около 3 процента. От тях някакъва нищожна част си закриват лицето (дори в арабския свят е под 10%). Значи искате да ми кажете, че нула цяло и нищо процента от населението някой ден ще накарат всичките да се обличаме като нинджи?
Не те ще ни "накарат", Марто, а увеличаващото се число ортодоксални християни-демократи със свръхвисоко ниво на толерантност.
Този Лари Милър от примера ти да не би нинджите да го накараха да се извини? Или го е направил от страх пред тях? Не.
Да бе, след като узакониха гей браковете да не би някой ултратолерантен демократ да те е карал да правиш свирки на Гошо от съседния вход?
Не, обаче пускат реклами и предавания по телевизора, с които обясняват на моя син че е нормално да прави свирки на Гошо от съседния вход :@
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Tory MP Larry Miller on women wearing niqabs at citizens

Мнение от agent Ozo »

И така ще се стигне до там - утре да се налага да се извинявам защото съм отказал свирка на Гошо от съседния вход. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор