България-Корпоративен Рай

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: България-Корпоративен Рай

Мнение от joro »

Преди две години работих няколко месеца в Чехия. Там освен българи имаше много румънци, словаци, поляци, унгарци, и всички работеха по 12 часа на ден за някакви си 600-700 евро. Представете си каква е ситуацията в другите страни от Източна Европа, щом идват да работят в Чехия за 600 евро. Един поляк в Прага ми се оплакваше, че в Полша безработицата е ужасна, в малките градове и села няма никаква работа и поляците масово емигрират към Германия и Англия. Един румънец пък ми се изсмя, като го попитах наистина ли румънците са много напреднали в икономиката. А пък един македонец с български паспорт от Струмица ми каза, че в техния град работят и получават заплати само кмета и секретарката му. В Литва, Латвия и Естония безработицата е над 25 %. Ако си мислите, че България е много зле, отидете в другите страни от Източна Европа да видите как е там. Може да пишат за какви ли не инвестиции и икономически напредък, но в действителност ситуацията е трагична.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: България-Корпоративен Рай

Мнение от Bistra »

joro написа:
Bistra написа: Всеки циганин може да те пребие по светло за 70 лв....
И в Канада може да те пребият за 70 долара, само че там няма да пишат във всички вестници за това :D :D :D
Жоро, ти бил ли си в Канада? Понеже се изказваш като експерт. :wasntme:
Ако те пребият, ще пишат, ама няма пребити. :sweat:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: България-Корпоративен Рай

Мнение от grozdan »

joro написа:Преди две години работих няколко месеца в Чехия. Там освен българи имаше много румънци, словаци, поляци, унгарци, и всички работеха по 12 часа на ден за някакви си 600-700 евро. Представете си каква е ситуацията в другите страни от Източна Европа, щом идват да работят в Чехия за 600 евро. Един поляк в Прага ми се оплакваше, че в Полша безработицата е ужасна, в малките градове и села няма никаква работа и поляците масово емигрират към Германия и Англия. Един румънец пък ми се изсмя, като го попитах наистина ли румънците са много напреднали в икономиката. А пък един македонец с български паспорт от Струмица ми каза, че в техния град работят и получават заплати само кмета и секретарката му. В Литва, Латвия и Естония безработицата е над 25 %. Ако си мислите, че България е много зле, отидете в другите страни от Източна Европа да видите как е там. Може да пишат за какви ли не инвестиции и икономически напредък, но в действителност ситуацията е трагична.
Да сравняваш Полша, Чехия, Словакия, че дори Унгария с България е много неточно. Да припомним, че Словакия тръгна от нищото 1993г. Няма индустрия, няма икономика, една кръгла нула. Къде са те сега и защо? Че ние дори с една Хърватска не може да се мерим.
10-те % данък не са лошо нещо. 2009-та имаше плосък данък, но аз не го усетих. Взимаха ми 36% от заработеното под формата на разни други данъци, осигуровки, добавки и какво ли още не. В момента пак ми взимат 36%.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: България-Корпоративен Рай

Мнение от myhata II »

Bistra написа:
joro написа:
Bistra написа: Всеки циганин може да те пребие по светло за 70 лв....
И в Канада може да те пребият за 70 долара, само че там няма да пишат във всички вестници за това :D :D :D
Жоро, ти бил ли си в Канада? Понеже се изказваш като експерт. :wasntme:
Ако те пребият, ще пишат, ама няма пребити. :sweat:
В Канада са ми чупили стъкло предно пасаж. за 1 кутия цигари и чейндж около 3 долара
Равносметката 2 работни дни изгубени и стъкло с поставяне 250 долара.
Сега като седне човек , по убаво да те пребият за 70 долара :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: България-Корпоративен Рай

Мнение от Bistra »

Да бе стъклото са ти го оправили за 250$ - бълха те ухапала. Виж, ако си нещастник е друг въпрос. Моите съболезнования!
Толкова не ми струва дори месечната поръчка за козметика. |(
А в България затриха младо момиче за 70 лв. Поклон пред малоумното ти твърдение! :fubar:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: България-Корпоративен Рай

Мнение от Павел »

Bistra написа:Да бе стъклото са ти го оправили за 250$ - бълха те ухапала. Виж, ако си нещастник е друг въпрос. Моите съболезнования!
Толкова не ми струва дори месечната поръчка за козметика. |(
А в България затриха младо момиче за 70 лв. Поклон пред малоумното ти твърдение! :fubar:
Съдейки по снимките, които с такава гордост :rofl: сама поместваш, или козметиката ти е фалшива или трябва да почнеш да харчиш поне по 700 на месец.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: България-Корпоративен Рай

Мнение от Bistra »

Павеле, да не са те уволнили от работа?
Не бих се учудила, с такава bad attitude. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: България-Корпоративен Рай

Мнение от joro »

grozdan написа: Да сравняваш Полша, Чехия, Словакия, че дори Унгария с България е много неточно. Да припомним, че Словакия тръгна от нищото 1993г. Няма индустрия, няма икономика, една кръгла нула. Къде са те сега и защо? Че ние дори с една Хърватска не може да се мерим.
10-те % данък не са лошо нещо. 2009-та имаше плосък данък, но аз не го усетих. Взимаха ми 36% от заработеното под формата на разни други данъци, осигуровки, добавки и какво ли още не. В момента пак ми взимат 36%.
Напротив, съвсем точни са сравненията. Полша, Чехия, Унгария и през 1993 г бяха по-напред от нас. Хърватска и Словения бяха най-богатите републики в Югославия още от времето на Тито. Словакия едва ли са били кръгла нула, не разбирам какво те кара да мислиш така. Да не забравяме и географското положение- Чехия и Полша на запад граничат с Германия, а ние с Македония и Сърбия. Това също се отразява на икономиката и на инвестициите. Много по-лесно е за германците да инвестират в съседните държави, отколкото някъде далеч на Балканите, където постоянно има етнически конфликти, кризи, омраза между отделните държави. Освен това държавите от Централна Европа много по-бързо си направиха реформите и влязоха преди нас в ЕС. Затова заедно с румънците продължаваме да сме на опашката.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: България-Корпоративен Рай

Мнение от myhata II »

Bistra написа:Да бе стъклото са ти го оправили за 250$ - бълха те ухапала. Виж, ако си нещастник е друг въпрос. Моите съболезнования!
Толкова не ми струва дори месечната поръчка за козметика. |(
А в България затриха младо момиче за 70 лв. Поклон пред малоумното ти твърдение! :fubar:

Само да добавя до 2006 година в моя съзнателен живот в България не ми бяха разбивали стъкло за 3 лева и кутия цигари :^)

А дали е било само за 70то лева на момичето или е искано и нещо друго от него времето и следствието ще го покаже, не виждам нищо общо обаче по темата :^)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: България-Корпоративен Рай

Мнение от Guinness »

Bistra написа:Павеле, да не са те уволнили от работа?
Не бих се учудила, с такава bad attitude. :D
Павка,моите съболезнования - вече не си в игнор листа на стрина Кремона! :lol: :lol: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: България-Корпоративен Рай

Мнение от Bistra »

На мен ми го разбиха 2003 година, крадейки ми чистачките, които бяха стари и дори не струваха 3 лева.
Не е само момичето. Виж само, колко убити старци има по селата и нито времето, нито следствието показва, каквото и да е било...Като държавата е абдикирала от задълженията си... |(
Общото по темата е, че не можеш да привличаш нормални инвестиции, където законите не се спазват.
Или можеш, ама няма да е "корпоративен рай", а "гангстерски"- такъв.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: България-Корпоративен Рай

Мнение от def34 »

На мен ми го разбиха 2003 година, крадейки ми чистачките, които бяха стари и дори не струваха 3 лева.
За пръв път чувам да се разбива стъкло за да ти откраднат чистачките!
Не е само момичето. Виж само, колко убити старци има по селата и нито времето, нито следствието показва, каквото и да е било...Като държавата е абдикирала от задълженията си... |(
Убийствата на глава от населението в България са колкото и в Канада, така че реално погледнато шансът да те убият и в двете държави е еднакъв.Всичко друго е плод на вътрешно усещане къде се чувстваш по-сигурен.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: България-Корпоративен Рай

Мнение от Bistra »

def34 написа:За пръв път чувам да се разбива стъкло за да ти откраднат чистачките!
Винаги има първи път за всяко нещо. :D Стъклото го разбиха, пускайки металното лостче снабдено с пружинен механизъм, към което са прикрепени чистачките. Предполагам, че алармата ги е подплашила. |(
А това е пресно от вчера.
Откраднаха лекарство за дете с хемофилия
Какво по дяволите ще правиш с нещо, което не може да се продаде, нито ползва от друг човек? :x
Mielle написа:То разбирам,че тук рядко пишат дами,ама хеле пък като са красиви и умни какво става !
Мерна ми се сякаш тази новина, нашата "умница" я сподели в друга тема, ама не ви следя много детайлно. ;)
Последно промяна от Bistra на Вто Мар 17, 2015 12:39 pm, променено общо 1 път.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: България-Корпоративен Рай

Мнение от ivandaman »

Mielle вече пусна новината (за лекарството) в темата "Гинем като гниди" или нещо от сорта..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: България-Корпоративен Рай

Мнение от joro »

Чак в Русия и Украйна ни разбраха :D :D :D
http://www.newsbg.ru/proisshestvija/103 ... ansko.html"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Публикувай отговор