България-Корпоративен Рай

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

България-Корпоративен Рай

Мнение от Mielle »

С най-ниската corporate tax от 10% България се превръща в корпоративен рай.
Google стартира с 1500 работни места!
Честито!
http://www.economic.bg/bg/news/4/google ... ariya.html"
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: България-Корпоративен Рай

Мнение от Koko »

Mielle написа:С най-ниската corporate tax от 10% България се превръща в корпоративен рай.
Google стартира с 1500 работни места!
Честито!
http://www.economic.bg/bg/news/4/google ... ariya.html"
Ниският корпоративен данък е необходимо, но недостатъчно условие за да се превърне България в корпоративен рай. Вярно е че в последните няколко години бизнес климата в България бележи подобрение, но има още доста неща които трябва да се подобрят и подобни новини - че фирма като Гугъл ще открива офис в България - трябва да престанат да бъдат новини, а да са нещо нормално, за да се превърне страната в корпоративен рай.
А иначе новината наистина е хубава и дай боже повече подобни новини. Къде видя цифрата от 1500 работни места, пък и за каква точно работа става дума? Да не се окаже че откриват кол център?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: България-Корпоративен Рай

Мнение от Mielle »

Koko Цифрата от 1500 работни места още не е обявена в каквато и да е преса,но HR-ите вече си дърпат хора от къде ли не.Българите,работещи тук за Google ми го казаха.Тук в Gooogle например за част от позициите им се налага буквално да нощуват в офиса и хората имат вече предложение за БГ.Та от тях го знам.
Едва ли накуп ще бъдат назначени 1500 човека ,но в рамките на 2-3 години да.Така стартираха и мобилните оператори със около 100-ина човека и за няколко години достигнаха до 1000 и нагоре.
И call centre да е няма лошо,все пак е работа.При това за доста хора много добър вариант.Имам познати,които не виждат например алтернатива да заминават в чужбина,но приветстват подобен вариант за България.
Последно промяна от Mielle на Съб Мар 14, 2015 4:48 pm, променено общо 1 път.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: България-Корпоративен Рай

Мнение от myhata II »

Бош лаф работа, няма ли производство и индустрия забравете....
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: България-Корпоративен Рай

Мнение от Mielle »

Нещата няма как да се случат с магическа пръчка.То и хора на които им се работи трябват,за да заработят тези производства.И си се движат нещата.В Пловдив се отварят 2-3 завода тази година,щаба на НАТО ще бъде в Горна Малина.Пловдив е обявен за 6 най-желан град за живеене по редица показатели в Европа.А Google са толкова големи,че реално могат да са навсякъде.Но са избрали именно България.Офисът им засега бил срещу Руската Църква.Всеки ден виждаме как се затварят офиси и се пренасочват капитали .Защо аутсорс компаниите да са в Индия?Защо това да не е България?Аз лично се радвам!
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: България-Корпоративен Рай

Мнение от yahoo »

И 10% да е само данъка ще е добре за България да може да го събира, а не като руските фирми които всички излизат накрая на нула при което се оказва че не са там заради ниския данък.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: България-Корпоративен Рай

Мнение от ivandaman »

Няколко цитата от статията, които според моето скромно мнение опровергават амбициозното заглавие на темата "Корпоративен Рай"

Да започнем със спекулативното под-заглавие.
Има вероятност технологичната компания да се включи в проекта Sofia Tech Park
На 10 март вече е била регистрирана фирма “Гугъл България”, като началният й капитал е в размер на 100 хил. лв
основната дейност на компанията за Европа минава през други държави – Полша, Швейцария, Германия, Великобритания и др., предаде в. „Преса“.
Тук вмъквам и един цитат на Mielle..
Mielle написа:А Google са толкова големи,че реално могат да са навсякъде.Но са избрали именно България.
Въпрос към Mielle. Ти прочете ли статията която цитираш??
Наблюдатели предполагат, че е възможно американският гигант да се подготвя за участие в бъдещия Sofia Tech Park
Надяваме се да има новини около Google, но все още е рано“, коментира изпълнителният директор на Sofia Tech Park Елица Панайотова
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: България-Корпоративен Рай

Мнение от Mielle »

ivandaman Да,статията съм я чела много добре .В случаят лично аз виждам само положителни неща и най-важното ще има работа.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: България-Корпоративен Рай

Мнение от grozdan »

Гугъл - мугъл.
Духовното е важно - ядене, пиене, кеш! Другото е бош лаф работа.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: България-Корпоративен Рай

Мнение от ivandaman »

Mielle написа:ivandaman Да,статията съм я чела много добре .
Браво, тогава защо твърдиш че Гугъл са избрали именно България заради "корпоративният рай", при положение че е в статията ясно пише че основната дейност на компанията е в други европейски държави..

Mielle написа: .В случаят лично аз виждам само положителни неща .
То и аз виждам само положителни неща, само че ти виждаш и неща които не са споменати в статията и се опитваш да ни пробуташ и налагаш някакви твои си силно преувеличени интерпретации като факти. Дори пък ни и честитиш. За съжаление заключения базирани на предположения, изказвания на този и онзи в пресата и лични мнения не са факти.

Подвеждащи и сензационни заглавия във форумни теми, според мен показват неуважение към събеседниците и подценяване на техните умения да достигат до собствени заключения..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: България-Корпоративен Рай

Мнение от Mielle »

ivandaman Нито се опитвам да налагам мнение,нито твърдя,че трябва да ме четеш.
Аз пък усещам в твоето изказване гняв!
Гняв към сънародниците ти,които искат да работят именно в България.
Ами колкото искаш си псувай ,но Бълагрия е определена като РАЙ от много инвеститори,пенсионирани западняци,които купуват къщи и т.н.Плодвдив е на 6-о място за най-желан град за живеене,пък ти си критикувай на воля.
А щом темата не е желана,то има и кой да я премахне.простичко.
Тук може да вкараш една тема за шкембе чорба,кебапчета и четворка белот,предполагам ще удари 50 страници от воле.
И все пак пиша в темата България,не ти развалям рахата в канадските теми.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: България-Корпоративен Рай

Мнение от ivandaman »

Mielle написа:ivandaman Нито се опитвам да налагам мнение,нито твърдя,че трябва да ме четеш.
Аз пък усещам в твоето изказване гняв!
Гняв към сънародниците ти,които искат да работят именно в България.
Ами колкото искаш си псувай ,но Бълагрия е определена като РАЙ от много инвеститори,пенсионирани западняци,които купуват къщи и т.н.Плодвдив е на 6-о място за най-желан град за живеене,пък ти си критикувай на воля.
А щом темата не е желана,то има и кой да я премахне.простичко.
Тук може да вкараш една тема за шкембе чорба,кебапчета и четворка белот,предполагам ще удари 50 страници от воле.
И все пак пиша в темата България,не ти развалям рахата в канадските теми.
Твоите усещания са пак само твои интерпретаци... ти освен журналистка и психоаналитичка ли си?

Къде ме видя да "псувам"?

В безсилието си да извадиш валидни аргументи пак опираш до "усещания" и "заключения" пък и гледам навлизаш в "dangerous territory" с лични нападки?

Сигурна ли си че искаш да продължиш в тази посока?
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: България-Корпоративен Рай

Мнение от Mielle »

По принцип подхода ми беше много кротък,но няма как да те впечатля явно.Не това ми е целта-пререканията!
Нито пък си позволих да подчертавам и тълкувам която и да било статия някъде тук из другите теми.
Но специално ще натътртя в тази статия долу "Уолстрийт Джърнал".Ако и това не ти е достатъчно,търси на друго място проблем,но не и в България :y:
И ти ли прочете РАЙ?Все пак Уолстрийт Джърнал са го казали,не аз.
http://www.segabg.com/article.php?id=739138"
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: България-Корпоративен Рай

Мнение от Koko »

Mielle написа:По принцип подхода ми беше много кротък,но няма как да те впечатля явно.Не това ми е целта-пререканията!
Нито пък си позволих да подчертавам и тълкувам която и да било статия някъде тук из другите теми.
Но специално ще натътртя в тази статия долу "Уолстрийт Джърнал".Ако и това не ти е достатъчно,търси на друго място проблем,но не и в България :y:
И ти ли прочете РАЙ?Все пак Уолстрийт Джърнал са го казали,не аз.
http://www.segabg.com/article.php?id=739138"

Това е оригиналният материал от Уолстрийт джърнал, не видях в него да се споменава думата Рай, отделен е въпроса че публикацията всъщност разглежда държавите от гледна точка къде Expats плащат най-малки данъци. А това от което наистина има нужда България е сериозни чужди инвестиции, и съответно откриването на нови работни места - в това отношение новината че Гутъл открива офис е хубава, но това е малка капка в морето на фона на икономическата и демографската ситуация в страната.

http://blogs.wsj.com/expat/2015/02/09/t ... or-expats/"

Бих добавил и това че за големите мултинационални компании не е толкова необичайно да имат местни офиси в доста държави, но основната работа да е концентрирана само на няколко места където реално се върши работата.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: България-Корпоративен Рай

Мнение от Mielle »

Koko Съгласна! :y: Още повече,че ти си близо до финансите.Може пък да доживеем да видим хубавите неща в България!
Публикувай отговор