Скоро може да махнат визите за Канада

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Скоро може да махнат визите за Канада

Мнение от Bistra »

Ама аз не съм казала, че някой е имал проблеми. :$
Просто си минаваш по етапния ред. Това е! За запълване на дупки на пазара за работна ръка и дума не може да става. И слава богу! Колкото по-малко маймуни на клона, толкова по-добре!
Не знам циганите как са успели да се промъкнат и то с ван? Вероятно с фалшиви документи, което само по себе си е вече криминално престъпление.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Скоро може да махнат визите за Канада

Мнение от optics »

На самата "кабинка" те разпитват къде, защо и за колко време ще ходиш
Това е процедура и за канадски граждани когато минават за към Щатите.
Същото разпитване се прилага и от Канадския контрол към Американските граждани.

Като влизахме в Аляска, офицера беше заспал, стресна се, зададе 2-3 въпроса след което явно съобрази, че ги е задал в просъница и каза - ох, извинете ама ще почна отначало. И почна пак от първия въпрос. Сладур.
При минаване на юг знаете подпитват много енергично, например как тъй ще ходиш за 23 дни без никаква резервация. Единия път дори ни заговориха на развален български (При все че сме дали канадски паспорти!). Чудя се дали от предишни минавания там им пише кой какъв е и дали заговарянето на български или друг език е част от процедурата.
При преминаване едно време с Български паспорт ме заговориха на руски и то не тоя дето задава основните въпроси, а някъв друг извикаха, който знаел руски и се кефел да си го упражни. След което намериха в колата нещо увито в български вестник от рода на "Жълт шок" зеха да се кефят на изобилието от голи цици и сега да не стане раздувка, но ако помня добре, май даже им го подарих.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Скоро може да махнат визите за Канада

Мнение от grozdan »

Bistra написа:A, ako ни блъсне утре бързият влак София-Мездра? :fubar:
Интересно кой ще ги наеме в Канада на работа без документи? За помощи като "койоти" и дума не може да става! В Щатите е друго. Там са семействата им, освен това е топло и дават отвреме-навреме амнистия за мексиканците, защото повечето се препитават работейки. Казах ти, издиша ти теорията. Освен това наши цигани няма да тръгнат и по друга причина - по-неоправни са от румънските си колеги. :D
Казах ти и преди - не е лошо, че не знаеш нещо. Лошото е когато държиш да го покажеш!
Според тебе в Щатите е топло навсякъде. Викаш нема разлика между Минесота и Флорида, между Върмонт и Тексас.
От време на време давали амнистия за нелегалните имигранти - пак врели-некипели. Има една единствена такава - 1985 от Рейгън когато са озаконени 2 или 3 млн.
Айде утре ако съм на кеф ще ти развия една-две примерни схеми как нелегалните биха могли да се препитават и тук.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Скоро може да махнат визите за Канада

Мнение от Bistra »

grozdan написа: Айде утре ако съм на кеф ще ти развия една-две примерни схеми как нелегалните биха могли да се препитават и тук.
Ма недей, молим ти се, да си на кеф! Озо им дава достатъчно личен пример. :rofl:
Викаш, циганите ще бият доброволно път до заледен Кебек и няма да направят после refugee claim? :rofl:
Не съм казала, че в Щатите е топло навсякъде, но имат относително повече топли участъци, докато ний сал един Ванкувър. Аз затова и натам ги насочих. :$ :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Скоро може да махнат визите за Канада

Мнение от grozdan »

Bistra написа: Викаш, циганите ще бият доброволно път до заледен Кебек и няма да направят после refugee claim? :rofl:
Не съм казала, че в Щатите е топло навсякъде, но имат относително повече топли участъци, докато ний сал един Ванкувър. Аз затова и натам ги насочих. :$ :lol:
Идвам само набързо да нахвърлям две груби схеми по въпроса за сичкото сиганин у Кебек.

Схема 1 - refugee
1. Манго пристига в Мексико. Виза нема;
2. с помощта на събратя минава северната граница (това е тази със САЩ, да не се объркаш);
3. купува стара кола за $500 "за новопристигнали";
4. кара на север и се озовава в Канада. Граничен пункт не се минава. Манго има голям избор от входни точки, не е само Кебек;
5. вече в Канада Манго отива до най-близкия мол или по-голям магазин;
6. мучи нещо неразбираемо и хората викат полиция;
7. идва полицията и прибира Манго на топло (т.е. дали е заледен Кебек или не, Манго не го касае);
8. намира му се преводач;
9. Манго се обявява за бежанец;
10. следва една дълга процедура по време на която Манго е в Канада, хранят го, поят го, може и некъв документ да му изкарат и е в бизнеса.

Схема 2 - нелегален;
Точки 1, 2, 3, 4 и 5 са същите като Схема 1;
6. в мола Манго се завърта както си знае и джоби двама-трима;
7. Манго е окуражен от лесната плячка и се придвижва към Монреал;
8. приет е при събратя (или спи в метрото докато се ориентира);
9. Манго прави редовни набези в моловете и метрото. В свободното си време мие стъкла на коли по светофарите;
10. Манго си намира квартирка, плаща кеш, никой не задава въпроси;
11. първата година е песен, Манго е сам, нема конкуренция. После обаче урежда и родата и става сложно.

Най-много унгарски цигани искат убежище. Има настроение и гонения срещу тях в Унгария. След това са румънските им събратя. Въпрос на време е наш'те да се усетят.

Схемите са същите и за индийци, шриланковци, бангладешци и други идващи с кораби. Не само ги прибират тук, ами ги настаняват в съответните учреждения, лекуват ги, хранят и поят.

Пък ти си живей в идеалния свят, дето птичките пеят и котета мъркат.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Скоро може да махнат визите за Канада

Мнение от Bistra »

Е хубу де, ама аз съм в идеалният свят, дето птичките пеят и котетата мъркат. :)
Като миеш стъклата на колите по кръстовищата си винаги уязвим, че може следващата кола да е полицейската. Имам познат, който патрулира на острова. Пък и при -20, това не е най-приятното изживяване, вярвай ми!
То ти гледаш май нещата през стъкло гроздова, ама както и да е!
За чехите въведоха повторно визи след отмяната. Причина - чешките цигани.
Съжалявам, ако други наши сънародници бъдат потърпевши от това, но това е реалността, още преди да има отмяна. Принципът е, че гнилото рано или късно се открива и връща...Да не говорим, че покрай гнилото заминава понякога и читавото, ама такъв е животът.
По принцип нашите цигани нямат основателен мотив да искат политическо убежище, а с кражби могат да се препитават из Европа също. По-близо им е. Да не говорим, че са неграмотни и без пари, а за да протакаш делата трябва да си окомуш и да знаеш какво да лъжеш. Така че съм спокойна. С визи или без визи статуквото е непроменяемо. ;)
Прав е 7George, че Канада няма никогаж да е на загуба. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Скоро може да махнат визите за Канада

Мнение от newcomer »

[По принцип нашите цигани нямат основателен мотив да искат политическо убежище, а с кражби могат да се препитават из Европа също. По-близо им е. Да не говорим, че са неграмотни и без пари, а за да протакаш делата трябва да си окомуш и да знаеш какво да лъжеш. Така че съм спокойна*]

не бъди чак толкова спокойна.
те само да отпаднат визите веднага отварям една консултантска фърст мангос хелп ейджънси в монтреал
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Скоро може да махнат визите за Канада

Мнение от Bistra »

Докато това се случи, Батка, аз ще съм някъде на топло. A ти, ако искаш и агенция "Джам уош уит фрийзинг темричърс" открий, все ми е тая! :y:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Скоро може да махнат визите за Канада

Мнение от the_coach »

optics написа:
На самата "кабинка" те разпитват къде, защо и за колко време ще ходиш
Това е процедура и за канадски граждани когато минават за към Щатите.
Същото разпитване се прилага и от Канадския контрол към Американските граждани.

Като влизахме в Аляска, офицера беше заспал, стресна се, зададе 2-3 въпроса след което явно съобрази, че ги е задал в просъница и каза - ох, извинете ама ще почна отначало. И почна пак от първия въпрос. Сладур.
При минаване на юг знаете подпитват много енергично, например как тъй ще ходиш за 23 дни без никаква резервация. Единия път дори ни заговориха на развален български (При все че сме дали канадски паспорти!). Чудя се дали от предишни минавания там им пише кой какъв е и дали заговарянето на български или друг език е част от процедурата.
При преминаване едно време с Български паспорт ме заговориха на руски и то не тоя дето задава основните въпроси, а някъв друг извикаха, който знаел руски и се кефел да си го упражни. След което намериха в колата нещо увито в български вестник от рода на "Жълт шок" зеха да се кефят на изобилието от голи цици и сега да не стане раздувка, но ако помня добре, май даже им го подарих.
Всеки път ме отбиват каубоите за допълнителни въпроси, вече си планирам времето с два часа повече. Вчера и на мен ми се случи да се опитват да ми задават въпроси на руски, може би им приличам на "лошия руснак" :D
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Скоро може да махнат визите за Канада

Мнение от def34 »

Поне на мен не ми се струва малко вероятно ако отпаднат визите, Канада да бъде залята от мургави наши сънародници.
За разлика от ЕС където всеки Български гражданин може да живее и работи и почти няма граничен контрол, в Канада пристигащите с цел туризъм също подлежат на проверка.Ако, и когато отпаднат посетителските визи за България и Румъния гражданите на тази държави сигурно ще бъдат внимателно проверявани с каква цел идват в Канада.Някак си не си представям някой от България да даде близо $2000 за билет, да трябва да докаже налични средства за престой в Канада и да бъде пуснат ей така защото просто е от visa exempted country и иска да види Ниагарският водоопад.
Искането за refugee status при кацане на Канадска територия също ще бъде силно затруднено.През октомври 2014 година Румъния получи статут на Designated country of origin, предполагам че същото скоро ще стане и за България. Тези държави се предполага че не генерират голям приток от рефюджита и поради това исканията за такъв статус се разглеждат в ускорен срок (месец, месец и половина) като отказът не може да се обжалва.
Влизането през Мексико, Щатите-Канада е също силно нереалистично.Мексиканците също не пускат някой просто ей така, щото бил от държава за която не се искат визи.Те също имат засилен граничен контрол.Пътуването до там също изисква налични средства и то значителни, да не говорим плащането на пари на каналджии за преминаването на Мексикано-Щатската граница.И цялата тази "операция" за да се добереш до Канада, като можеш преспокойно да ги извозват с автобуси до Германия, Белгия и т.н и да си взимат там социалните помощи и да крадат.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Скоро може да махнат визите за Канада

Мнение от Marto »

fighter написа:
optics написа:
На самата "кабинка" те разпитват къде, защо и за колко време ще ходиш
Това е процедура и за канадски граждани когато минават за към Щатите.
Същото разпитване се прилага и от Канадския контрол към Американските граждани.

Като влизахме в Аляска, офицера беше заспал, стресна се, зададе 2-3 въпроса след което явно съобрази, че ги е задал в просъница и каза - ох, извинете ама ще почна отначало. И почна пак от първия въпрос. Сладур.
При минаване на юг знаете подпитват много енергично, например как тъй ще ходиш за 23 дни без никаква резервация. Единия път дори ни заговориха на развален български (При все че сме дали канадски паспорти!). Чудя се дали от предишни минавания там им пише кой какъв е и дали заговарянето на български или друг език е част от процедурата.
При преминаване едно време с Български паспорт ме заговориха на руски и то не тоя дето задава основните въпроси, а някъв друг извикаха, който знаел руски и се кефел да си го упражни. След което намериха в колата нещо увито в български вестник от рода на "Жълт шок" зеха да се кефят на изобилието от голи цици и сега да не стане раздувка, но ако помня добре, май даже им го подарих.
Всеки път ме отбиват каубоите за допълнителни въпроси, вече си планирам времето с два часа повече. Вчера и на мен ми се случи да се опитват да ми задават въпроси на руски, може би им приличам на "лошия руснак" :D
Баси, 100 и кусур години и нищо не се е променило:
Пътниците от първите два класа се поканват в салона на I клас, гдето митническите чиновници извършват някои неотегчителни формалности.

Приближих се и аз до чиновника. Той ме попита как ми е името. Като чу фамилията с окончание на "оff ", той избърбори: "Вие сте русин?"

- Не, аз съм българин.

- ?!

- Българин съм, от България.

- ??!!

- Бългериен! - извиках аз по-натъртено, понеже почна да ме сърди невниманието на този американец. Глух ли е? - Бългериен!
joro
Мнения: 6478
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Скоро може да махнат визите за Канада

Мнение от joro »

Един хакер от България се опитал да влезе в Канада.
- Ама вие сте хакер, направили сте хиляди поразии и не може да влезнете в Канада. Има ви данните в централния компютър, я какво става- вече ги няма.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Публикувай отговор