FSWP - 2014г.

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Koko »

Leda78 написа:Да да, прав си за това. А в Канада има достатъчно организации от всякакъв вид, които да подсигурят, че не вършиш нещо без да си подготвен по техните стандарти за това. Аз съм маркетинг - при нас е друго.

Я си направете този тест, който Коко казва -http://www.cic.gc.ca/ctc-vac/getting-started.asp
на мен твърдо ми излиза, че не съм подходяща за Федералната... сигурно аз бъркам нещо. Или съм пропуснала нещо супер генерално :o

Иначе е факт, че в тоя тест питат колко опит имаш и дали е по някоя от въпросните професии... но тоя тест, ако му вярвам, пак сме изхарчили едни стотици левове на вятъра :lol:
Бях останал с впечатление че сте си правили такава оценка и че покривате изискванията? Мисля че матрицата с критериите и точките за тях е ясна, но за съжаление точките не се събират лесно.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

3 пъти го правих теста и не виждам той да е адекватен и да покрива някъде каква специалност си учил. Доста е базова проверката и за да те одобри този тест най-вероятно трябва да си оферта за работа, с роднини в Канада или друга екстра.
Документите ми са оценявани няколко пъти от канадски адвокати и винаги са оценявали по начина по който си ги смятаме в гайда.
Тествайте с различни конфигурации, но не виждам какво точно може да покаже...
F*ck Google, ask me!
Аватар
EkaterinaSt
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 1:11 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от EkaterinaSt »

И на мен ми казва, че не съм подходяща, а като си смятам точките /само с годините стаж по конкретната професия, с която кандидатствам/ ми излизат 72... + имам роднина в Канада. А въпросът дали си слючил брак преди навършване на 22 години какъв смисъл има?
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

И моите точки излизат 72 без роднини в Канада и т.н., но по официалните изисквания в сайта и инстръкшън гайда, а не по теста. За мен това е някакъв туул за онлайн подаване на апликейшъни, който или не е довършен и не работи или има някаква уловка, т.е. за определени програми е, сред които, обаче не влиза Федералната... не знам. Писах им фийдбек, че е неефективен - повече от това няма какво да си направи. :)))
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от chegevara »

EkaterinaSt написа:И на мен ми казва, че не съм подходяща, а като си смятам точките /само с годините стаж по конкретната професия, с която кандидатствам/ ми излизат 72... + имам роднина в Канада. А въпросът дали си слючил брак преди навършване на 22 години какъв смисъл има?
интересно ми е как си ги сметна точките бе IELTS, без да си пратила за WES да видиш как са те приравнили?
Аватар
EkaterinaSt
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 1:11 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от EkaterinaSt »

chegevara написа:
EkaterinaSt написа:И на мен ми казва, че не съм подходяща, а като си смятам точките /само с годините стаж по конкретната професия, с която кандидатствам/ ми излизат 72... + имам роднина в Канада. А въпросът дали си слючил брак преди навършване на 22 години какъв смисъл има?
интересно ми е как си ги сметна точките бе IELTS, без да си пратила за WES да видиш как са те приравнили?
За IELTS си смятам минимума 4х4точки, а за дипломата проверих на сайта на WES. А за смятането на точките какъв е проблемът? Как иначе да преценя дали изобщо имам шанс?
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от chegevara »

EkaterinaSt написа:
chegevara написа:
EkaterinaSt написа:И на мен ми казва, че не съм подходяща, а като си смятам точките /само с годините стаж по конкретната професия, с която кандидатствам/ ми излизат 72... + имам роднина в Канада. А въпросът дали си слючил брак преди навършване на 22 години какъв смисъл има?
интересно ми е как си ги сметна точките бе IELTS, без да си пратила за WES да видиш как са те приравнили?
За IELTS си смятам минимума 4х4точки, а за дипломата проверих на сайта на WES. А за смятането на точките какъв е проблемът? Как иначе да преценя дали изобщо имам шанс?
дано са ти правилни сметките но до явяване и излизане на резултата както и обратното получаване от wes доста вода ще изтече.
в момента wes дават 20 работни дни за обработка + 5 отиване и връщане на пратката
Успех
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Кате, не се шашкай от тоя тест. Нали ти казвам, че той не отговаря на официалните условия в сайта... Има някакъв бъг или просто това е за онлайн подаване на документи, което или има някакви специални условия или още не работи... Поне аз не съм чула някой онлайн да е подал документи. По тоя тест никой не отговаря на условията, така че не се тревожи. Чети си официалния сайт и не се шашкай. На 24ти като ти върнат документите от фирмата, веднага ги пращаш към WES и би трябвало да се върнат горе-долу, когато ти излязат резултатите за IELTS - 23 юли... Дотогава си подготвяш всички други нужни документи (свидетелство за съдимост, копия на актове за раждане, писма от всички работодатели в последните 10 години и т.н. - ако имаш проблем със списъка - пиши) и направо прилагаш WES и IELTS последни и пращаш... :y:

Ако имам време днес ще го разцъкам тоя тест да видя при каква комбинация от инфо ти дава, че си за Федералната... Щото вече пробвахме какво ли не - а то или те насочва към провинциалните програми или към предприемаческите...
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Tigarche
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 1:06 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Tigarche »

Leda78, да те питам още нещо, свидетелството за съдимост също ли го завери при нотариус и после превод или само превод? Благодаря ти!
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Само превод.

Оригиналните документи на български са само с преводи, ако е копие на документ на български- тогава е с нотариална заверка и след това превод. (И както обяснявах по-горе и нотариалната заверка е под въпрос - имаше хоря пращали само с превод от лицензиран преводач).
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от spaneva »

Изобщо не е под въпрос. Много ясно е написано, че копията трябва да бъдат заверени. Това че някои хора по един или друг начин са минали между капките, в никакъв случай не трябва да е причина да се пренебрегват изискванията. Иначе някой ще реве после..
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

spaneva, права си! Намерих го в инструкциите - бях се заблудила от реални случаи, които са минали и само с превод и освен това в чек листа не пише за нотариално завереното копие - но в Instruction Guide го пише.

Така че - всички документи, които са на български - нотариално заверено копие + превод от легализиран преводач.

Сега пък леко се притесних - копията на личните ни документи не са нотариално заверени - т.е. имах и нотариално заверени, но пратих просто копие, защото коментирахме, че щом има английски текст, няма нужда от нотариална заверка, защото трбява да се прави превод на нотариалната заверка, която, разбира се, е на български... Копията на личните документи (лична карта и паспорт) как сте ги пращали?
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от spaneva »

За личните документи имам спомен, че трябваше само копие, без заверка, но не съм на 100% сигурна.
Аз искам да те питам какъв документ за налични средства изпрати?
В смисъл мога да взема бележка от банката, че на мое име да речем, депозит на еди каква си стойност. Но има ли значение в каква валута е? Примерно моят ако е в евро става ли?
В инструкцията пише: "provide proof for unencumbered and readily transferable funds in a convertible currency available for settlement in Canadа" :?:
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

Евро става, само гледай ако е директно на английски да пише типа валута и да има дата подпис и печат. Ако е на БГ превод и така.
F*ck Google, ask me!
Tigarche
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 1:06 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Tigarche »

За свидетелство за съдимост в чеклиста пише оригинал, което може да се тълкува, че не е нужно заверка при нотариус (той какво ще заверява като е оригинал, той заверява верността на копието?). Как мислите вие?
Публикувай отговор