За спонсорството...зная, че е писано вече, но имам въпроси

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: За спонсорството...зная, че е писано вече, но имам въпро

Мнение от pumpy »

Аз не виждам как може да не попълниш дъщеря си ако има графа за такава ? Дали ще идва или не няма никакво значение в момента. Те, както и ти сте напълно наясно, че дъщеря ти не е член на твоето семейство, но това не я прави по-малко дъщеря. Информацията си е информация и те канадците това и искат - ИНФОРМАЦИЯ
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: За спонсорството...зная, че е писано вече, но имам въпро

Мнение от Koko »

Vili_7 написа:Здравейте отново :) Вече може да ни честитите :) Семейство сме и даже се получи много хубаво тържество. Сега попълваме документите. Чакаме да стане готова новата ми лична карта и да ги изпратим. На едно място сме запънали, та ако може някой да даде съвет. Има едно поле за попълване на деца. Аз имам пълнолетна дщеря от предишен брак. Тя няма никакво намерение за сега да напуска БГ. Още малко й остава да завърши университет и има ясни планове за магистратура тук . И сега, какво да пишем в полето. Да го попълваме ли въобще ? Питах доста познати, но едни казват, че щом е пълнолетна не е нито + нито - да го попълним, т.е дори след време да реши да дойде при нас ще трябва да си кандидатства самостоятелно. Други ми казват, че това би помогнало, ако реши да идва. А трети ми казват, че ако го попълним това много ще утежни спонсорството за мъжа ми, въпреки че тя отдавна е минала 18 г. И се чудя какво да правя. Тя за сега си е твърдо за Бг. Има си преспективи за работа, но ако не го попълня и й дойде друг акъл. То пак съм сложила тигана преди рибата, ама много искам да попълним правилно всичко.Предварително благодаря !
Как точно е формулиран въпроса за децата? (имаш ли деца въобще, деца които ще те придружават в Канада или пък деца под 18 годишна възраст)

Поне според мене няма причина да криеш че имаш дъщеря, а мисля че някъде из формулярите трябва ясно да се посочи че тя е пълнолетна и няма да те придружава в Канада. Ако пък въпроса е формулиран така - да се посочат само децата които ще те придружавта в Канада, това променя нещата.

От друга страна ако във формулярите има невярна информация, това може да предизвика проблеми в бъдеще. Представи си следната ситуация - минали сте процедурата за спонсориране и сте се установили в Канада, ти решаваш да поканиш дъщеря си на гости с посетителска виза, а пред канадските власти си посочила че нямаш деца - едно че на нея най-вероятно ще откажат виза, но и теб самата може да ти задът въпроса, защо си посочила невярна информация като си кандидаствала за ПР статут.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Vili_7
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 13, 2013 8:37 am

Re: За спонсорството...зная, че е писано вече, но имам въпро

Мнение от Vili_7 »

Точно това ни обърква - формулировката на въпроса. Естествено, че не искам да крия, че имам дете и не бих го правила. Но полето е само едно и е в частта, в която се описва семейството.Просто не мога да разбера деца под 18 годишна възраст ли се има предвид или просто деца. Позната живееща в Канада ми каза, че всяко пълнолетно дете се приема за отделно семейство, та Коко просто не зная как е по-добре. Ако живот и здраве заминем, естествено, че ще искам да може дъщеря ми да ни посещава, а този отговор ми се струва, че може да обърка доста неща.
Идва ми да зарежа всичко и да стана принцеса :)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: За спонсорството...зная, че е писано вече, но имам въпро

Мнение от Koko »

Vili_7 написа:Точно това ни обърква - формулировката на въпроса. Естествено, че не искам да крия, че имам дете и не бих го правила. Но полето е само едно и е в частта, в която се описва семейството.Просто не мога да разбера деца под 18 годишна възраст ли се има предвид или просто деца. Позната живееща в Канада ми каза, че всяко пълнолетно дете се приема за отделно семейство, та Коко просто не зная как е по-добре. Ако живот и здраве заминем, естествено, че ще искам да може дъщеря ми да ни посещава, а този отговор ми се струва, че може да обърка доста неща.
Добре, напиши как точно е даден на английски въпроса във формуляра.
Ако не ме лъже паметта - ако детето ще бъде включено в спонсорирането, за него се трябва да се даде доста повече информация, но не ми се рови сега из формулярите.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: За спонсорството...зная, че е писано вече, но имам въпро

Мнение от Marto »

Предполагам имаш предвид формуляр IMM6545, Family Information или IMM5406, Additional Family Information.

И в двата формуляря изрично пише: Include ALL sons and daughters, including ALL adopted and step-children, regardless of age or place of residence.

Не разчитай на пишман експерти като твоята позната. Още повече, че можеш да спонсорираш деца до 22 годишна възраст, стига да не са женени.
Vili_7
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 13, 2013 8:37 am

Re: За спонсорството...зная, че е писано вече, но имам въпро

Мнение от Vili_7 »

Благодаря на всички за отговорите :) Точно за Additional Family Information IMM5406 става въпрос. Снощи трябва съвсем да сме изперкали та да не сме видяли, че си е обяснено. Ошашавихме се, а това е само началото.
Идва ми да зарежа всичко и да стана принцеса :)
Vili_7
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 13, 2013 8:37 am

Re: За спонсорството...зная, че е писано вече, но имам въпро

Мнение от Vili_7 »

Здравейте пак. Забравихте за старият досадник :) При нас нещата се извъртяха в най-лошата за мен посока. Мислехме, тук да изчакаме процедурите и евентуално, ако всичко е наред да тръгнем заедно. Но ще се наложи мъжът ми да тръгне без мен. Трябва да започне работа и съдружника му много разчита на него. Оставете, че ми е тъпо, сега да си задам и тъпият въпрос. Имаме котак, огромен тлъст и лош, ама много си го обичаме и естествено искаме да си го вземем.Планът беше да летим тримата заедно, но сега нещата се промениха. Няма да е удобно да тръгнат двамата, защото първоначално мъжът ми ще спи при приятели и докато намери квартира няма как да им натресем и Злобил. Аз имам проблеми с паник атаки, ако живот и здраве тръгна и зная, че се лашка някъде в багажното ще се побъркам.Всичко прочетох зная, че трябва да му купим специална клетка, той е с чип и ваксини. Само не разбрах, някой изпращал ли е животинка без придружител и изобщо може ли ? И преди да ми се присмеете приемете, че това ни е приятелче и член от семейството.
Идва ми да зарежа всичко и да стана принцеса :)
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: За спонсорството...зная, че е писано вече, но имам въпро

Мнение от dea »

Бъди спокойна, решение за Мърко има. Аз когато търсех варианти за моята котка, се бях свързала с тази фирма, съответно ми изпратиха оферта:
http://skybridgenet.com/" (българския офис)
Запазила съм кореспонденцията с тях, но не мога да я публикувам защото не е на кирилица, ако искаш на лични ще ти пратя.
В крайна сметка, животинката пътува с нас в кабината и не сме използвали услугите на фирмата. :!: Ограничението (за кабината на самолета) беше 6 кг заедно с клетката. Една близка беше пренесла котарак с тегло над допустимиото без проблем, но вие преценете.
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Vili_7
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 13, 2013 8:37 am

Re: За спонсорството...зная, че е писано вече, но имам въпро

Мнение от Vili_7 »

Моля те Деа да ми изпратиш кореспонденцията. Предварително благодаря :)
Идва ми да зарежа всичко и да стана принцеса :)
Публикувай отговор