За спонсорството...зная, че е писано вече, но имам въпроси

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Vili_7
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 13, 2013 8:37 am

За спонсорството...зная, че е писано вече, но имам въпроси

Мнение от Vili_7 »

Здравейте всички :) Ще се опитам накратко да обясня и да ви помоля за малко помощ. Мъжът ми (нямаме брак) е канадски гражданин. Преди 5 години се върна в БГ за да живеем заедно. По ред причини, предимно мой предпочетохме България. Сега нещата при нас много се промениха и колкото и да не ми се вярва искаме да отидем в Канада. Той е живял там повече от 10 години. И сега да ви попитам няколко неща, зная че ще ме пратите да чета, но вярвайте ми от дни чета всичко из форума и официалният сайт, много ми се иска да чуя мнение на някой вече преживял това. Та така, брак нямаме, оставете това, но и нямаме доказателства, че сме живяли заедно в смисъл четох, че искат обща адресна регистрация, обща банкова сметка или кредитна карта, общ наем или лизинг....ние ги нямаме.Остава последната възможност снимки, тях ги имаме в изобилие и декларация от съседи, че наистина живеем заедно. Ако някой помогне каква е тази декларация, свободен текст ли е, предполагам, че трябва да се завери и при нотариус и изобщо има ли тежест. Ние живеем в малък жилищен блок и всички съседи знаят, че от 5 години живеем заедно, не би било проблем да се подпишат. Също така искаме да подаде документите за спонсорство от тук, много сме привързани един към друг и не искаме той да замине , пък аз да остана почти година. Моля за съвет от хора преживяли това и предварително ви благодаря. Той наистина има осигурена работа в Канада и не лъжем за абсолютно нищо.
Идва ми да зарежа всичко и да стана принцеса :)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: За спонсорството...зная, че е писано вече, но имам въпро

Мнение от Koko »

Vili_7 написа:Здравейте всички :) Ще се опитам накратко да обясня и да ви помоля за малко помощ. Мъжът ми (нямаме брак) е канадски гражданин. Преди 5 години се върна в БГ за да живеем заедно. По ред причини, предимно мой предпочетохме България. Сега нещата при нас много се промениха и колкото и да не ми се вярва искаме да отидем в Канада. Той е живял там повече от 10 години. И сега да ви попитам няколко неща, зная че ще ме пратите да чета, но вярвайте ми от дни чета всичко из форума и официалният сайт, много ми се иска да чуя мнение на някой вече преживял това. Та така, брак нямаме, оставете това, но и нямаме доказателства, че сме живяли заедно в смисъл четох, че искат обща адресна регистрация, обща банкова сметка или кредитна карта, общ наем или лизинг....ние ги нямаме.Остава последната възможност снимки, тях ги имаме в изобилие и декларация от съседи, че наистина живеем заедно. Ако някой помогне каква е тази декларация, свободен текст ли е, предполагам, че трябва да се завери и при нотариус и изобщо има ли тежест. Ние живеем в малък жилищен блок и всички съседи знаят, че от 5 години живеем заедно, не би било проблем да се подпишат. Също така искаме да подаде документите за спонсорство от тук, много сме привързани един към друг и не искаме той да замине , пък аз да остана почти година. Моля за съвет от хора преживяли това и предварително ви благодаря. Той наистина има осигурена работа в Канада и не лъжем за абсолютно нищо.
Според мене решението на проблема ви е се свежда до това да сключите официално брак.
Недейте забравяйте че имате работа с чиновници, които ще гледат документи и ако нямате приемливи доказателства че сте семейство - е доста вероятно да ви откажат. А поне според мене декларация подписана от съседите че сте живели заедно едва ли е ще има особена тежест.

Другият проблем пред който се изправяте - след като той е живял 5 години в България - дали канадските имиграционни ще го одобрят да бъде спонсор, защото и за това има определени изисквания. Ако той наистина има предложение за работа в Канада, това би трябвало да реши проблема, но и за това е необходимо да имате подготвени добре и изпипани във всяко едно отношение документи.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Vili_7
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 13, 2013 8:37 am

Re: За спонсорството...зная, че е писано вече, но имам въпро

Мнение от Vili_7 »

Много благодаря за бързият отговор. Нямаме проблеми да сключим брак, въпреки че и на двамата не ни се иска да стане по този начин.Общо взето сме против подписа, койно едва ли не е знак, че се обичаме. Пък ние се обичаме и без подпис. И наистина той има осигурена работа в Канада, може би ще трябва някъкво писмо от съдружника му, за да го докажем. Почти бях сигурна, че ще получа такъв отговор, но трябваше да се уверя . Наистина много благодаря и весел понеделник :)
Идва ми да зарежа всичко и да стана принцеса :)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: За спонсорството...зная, че е писано вече, но имам въпро

Мнение от ivandaman »

Да добавя:
Фактът че живее извън Канада не би трябвало да има значение за спонсорство (Щом е Канадски гражданин) . Аз не живея в Канада от 13 години и ме одобриха. за нула време "No questions asked"
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Vili_7
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 13, 2013 8:37 am

Re: За спонсорството...зная, че е писано вече, но имам въпро

Мнение от Vili_7 »

Иван, благодаря, че отговори! Само кажи колко ти е нула време... 3 месеца, 6 ...година ? :) И двамата заедно ли заминахте ? От тук ли подаде документите, а после ще имам и други въпроси...вярвай ми стар досадник съм :)
Идва ми да зарежа всичко и да стана принцеса :)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: За спонсорството...зная, че е писано вече, но имам въпро

Мнение от ivandaman »

Значи процедурата има два основни етапа.

Единият е одобряването на Спонсора (мъжът ти/ гаджето)

Вторият е ододбряването на Спонсорираният (твоя милост)

Одобряването на спонсора обикновенно се разглежда в Канада и става за 2-3 седмици..

Одобряването на спонсорирания отнема различно в зависимост от регионалният виза офис. в Букурещ отнема около 12 месеца поне така пише на страницата на СIC , но сега има разни стачки та може да отнеме и повече..

Да обобщя:
Пригтвят се два комплекта документи (има си чек-лист на страницата на емиграцията) единият за спонсора другият за спонсорираният.. документите се пращат в Мисисага Онтарио там ще разгледат документите на мъжът ти а твоите ще ги пратят в Букурещ. Пратете доказателство за платени такси (около 1040 канадски долара) и после чакате..

Важно и да попълните правилният пакет с документи за спонсора. Във вашият случай е "Canadian living EXCLUSIVELY outside Canada"

Горе долу това е
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Vili_7
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 13, 2013 8:37 am

Re: За спонсорството...зная, че е писано вече, но имам въпро

Мнение от Vili_7 »

Иван, ако още веднъж ти благодаря ще започна да се повтаряам :) Наистина помагаш ! Мъжът ми също чете отговорите и вече горе-долу сме наясно какво да правим. И първото , което е да се оженим. Днес си пуснахме медицинските изследвания за брак, те ще са готови до дни и до две седмици ще сме официално женени, не че до сега не сме били, но щом трябва ще идем да им подпишем тъпият документ. Много ни улесняваш с това, че каза по коя програма и кой формуляр точно да попълваме, защото поне за мен в сайта е малко объркващо. Още веднъж ти благодаря ! Пък сега да питам аз, това че ще сключим брак би ли улеснило процедурата. Да не вземе пък да им се стори, че бракът е фиктивен, само за виза, при нас не е така, но кой знае колко са се напатили там. И защото церемонията ще е съвсем скромна, мислим ние и кумовете да отидем в делничен ден, без много шум, добре ли е да снима фотограф за да имаме снимка от "великото събитие" ?
Идва ми да зарежа всичко и да стана принцеса :)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: За спонсорството...зная, че е писано вече, но имам въпро

Мнение от ivandaman »

Е ми честито на младоженците тогава :handshake:

Да, процеса е малко "overwhelming" в началото И на мен така ми се струваше не само на вас. Номера е да се следват инструкциите и да се попълвят формулярите.. И всичко трябва да се направи за не повече от седмица защото иначе забравяш какво си правил и може да се омотаеш в бумащини..

Някои форумци тук твърдят че попълването на документите е най-малкото иможем да направим за да "заслужим" привилегията да живеем в Канада и по принцип мисля че имат право..

Питайте ако има нещо друго, аз тези дни съм малко на път и няма да мога да отговарям но следващата седмица се надявам да имам повече време.

Успех
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
BMO
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 4:13 pm
Обратна връзка:

Re: За спонсорството...зная, че е писано вече, но имам въпро

Мнение от BMO »

като прегледате формулярите ще видите, че се искат снимки от годеж, сватба, меден месец. Ако няма то трябва да се обяснява защо е нямало.
затова по добре направете всичко както го изискват.
Vili_7
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 13, 2013 8:37 am

Re: За спонсорството...зная, че е писано вече, но имам въпро

Мнение от Vili_7 »

Ами аз не зная как ще им изпратим снимки от годеж, като такъв реално нямаме. Просто след няколко седмици ще отидем и ще сключим граждански брак, щом това е толкова важно. Обаче реално сме семейство и вече 5 години живеем заедно. Заради моята любов към фотоапарата имаме страшно много снимки от екскурзии и места на които сме били. Това дали няма да помогне или снимките трябва да са точно от събитието. Аз в ритуалната зала дори няма да съм с булчинска рокля.
Идва ми да зарежа всичко и да стана принцеса :)
BMO
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 4:13 pm
Обратна връзка:

Re: За спонсорството...зная, че е писано вече, но имам въпро

Мнение от BMO »

Vili_7 написа:Ами аз не зная как ще им изпратим снимки от годеж, като такъв реално нямаме. Просто след няколко седмици ще отидем и ще сключим граждански брак, щом това е толкова важно. Обаче реално сме семейство и вече 5 години живеем заедно. Заради моята любов към фотоапарата имаме страшно много снимки от екскурзии и места на които сме били. Това дали няма да помогне или снимките трябва да са точно от събитието. Аз в ритуалната зала дори няма да съм с булчинска рокля.
Във формуляра има точка където трябва да отговорите кога сте правили годеж и ако не-защо. Ако приемат обясненията ви, не виждам да имате проблем
Vili_7
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 13, 2013 8:37 am

Re: За спонсорството...зная, че е писано вече, но имам въпро

Мнение от Vili_7 »

Благодаря ти :) Не зная дали един отговор, че годежът, както и бракът не влизат в разбиранията ни за съвместен живот би удовлетворил властите. Явно ще се наложи второто, то е ясно вече имаме и медицински, които са с давност 1 месец, така че до месец ще сме бракувани. Но да направим годеж ще е голям цирк просто не мога да си представя как събираме родата и той иска ръката ми от татко при условие, че вече им е зет от години. Даже честно казано би ми изглеждало подозрително, ако гледам снимки на някъкви хора, които са успяли да се сгодят, че и оженят в рамките на две седмици :) Ще трябва значи да мислим приемлива причина за липсата на годеж. А пък и то вече някой сгодява ли се...Още веднъж благодаря за отговорът. До колкото чета из форумът /а аз буквално го изчитам целият/ ти си в положение доста сходно с нашето. Успех ти желая от сърце !
Идва ми да зарежа всичко и да стана принцеса :)
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: За спонсорството...зная, че е писано вече, но имам въпро

Мнение от dea »

Обяснявате, че в България няма традиция да се прави годеж. Или ако това не ви харесва като обяснение, казвате че във вашето семейство не съществува такава традиция.
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Vili_7
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 13, 2013 8:37 am

Re: За спонсорството...зная, че е писано вече, но имам въпро

Мнение от Vili_7 »

Мерси Деа, нещо такова ще да обясняваме. Аз, както винаги съм сложила каруцата преди коня... То още не сме се бракували, а аз вече измислям обяснение защо нямаме годеж :) Абе луда работа, но ни бяхте много полезни, защото иначе щяхме да си пуснем документите, като живеещи на семейни начала. А както разбирам не е било изобщо добра идея.
Идва ми да зарежа всичко и да стана принцеса :)
Vili_7
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 13, 2013 8:37 am

Re: За спонсорството...зная, че е писано вече, но имам въпро

Мнение от Vili_7 »

Здравейте отново :) Вече може да ни честитите :) Семейство сме и даже се получи много хубаво тържество. Сега попълваме документите. Чакаме да стане готова новата ми лична карта и да ги изпратим. На едно място сме запънали, та ако може някой да даде съвет. Има едно поле за попълване на деца. Аз имам пълнолетна дщеря от предишен брак. Тя няма никакво намерение за сега да напуска БГ. Още малко й остава да завърши университет и има ясни планове за магистратура тук . И сега, какво да пишем в полето. Да го попълваме ли въобще ? Питах доста познати, но едни казват, че щом е пълнолетна не е нито + нито - да го попълним, т.е дори след време да реши да дойде при нас ще трябва да си кандидатства самостоятелно. Други ми казват, че това би помогнало, ако реши да идва. А трети ми казват, че ако го попълним това много ще утежни спонсорството за мъжа ми, въпреки че тя отдавна е минала 18 г. И се чудя какво да правя. Тя за сега си е твърдо за Бг. Има си преспективи за работа, но ако не го попълня и й дойде друг акъл. То пак съм сложила тигана преди рибата, ама много искам да попълним правилно всичко.Предварително благодаря !
Идва ми да зарежа всичко и да стана принцеса :)
Публикувай отговор