Детска градина в Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Детска градина в Монреал

Мнение от Bistra »

Да така е. Малко са хората, които виждайки първия си пейчек на бяло и трескаво пресметнали какъв би бил дохода им на черно за момента...да си кажат: "Е, това е временно."... и да продължат напред, въпреки временния спад в "стандарта" им от България. (сложила съм стандарт неслучайно в кавички, защото имам по-скоро предвид - навици на живот. Заплащането въобще не коментирам)...Та така. ;) Радвам се все пак, че бях от малцината.
Социaлът разваля хората. Губи ценни години от живота им. Ако можете да го избегнете, направете го! :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Детска градина в Монреал

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа: Като по този начин мързеливците-социаладжии крадат от паничката на работещите с благословията и с помощта на правителството.
Няма как да го разберете, но не крадете от мен. Аз моите 36% си ги давам на държавата все едно. Или ако не искам да ги давам се местя в Албърта или на юг.
Проблема е че крадете от себе си. Годините доброволно прекарани на социал НИКОГА няма да се върнат и както писа по-гире, това е невероятна загуба на време и енегрия.
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Детска градина в Монреал

Мнение от Mark_2013 »

Bistra написа: Социaлът разваля хората. Губи ценни години от живота им. Ако можете да го избегнете, направете го! :)
Зависи от хората, но да се върнем на темата най добре за градините ;)

Аз казвах, че детето може да е на градина от 25$, но родителите да плащат 7$ при някои условия. Разликата спонсорирана директно от CLE.

Питайте на място как, не питайте мен :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Детска градина в Монреал

Мнение от Bistra »

Родителите плащат винаги 25 $, ако това е цената. После обаче при подаване на данъчна декларация държавата им прави refund в зависимост от доходите. Поне по мое време беше така. Hе вярвам да се е променило. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Детска градина в Монреал

Мнение от yahoo »

Bistra написа:Родителите плащат винаги 25 $, ако това е цената. После обаче при подаване на данъчна декларация държавата им прави refund в зависимост от доходите. Поне по мое време беше така. Hе вярвам да се е променило. :)
Пишеш преди да прочетеш какво ти казват. Имало варианти при които при определени условия се покрива (вероятно) изцяло разликата и за хора без доходи. Ако имаш доход е ясно и съм дал линк към калкулатор да си сметнеш колко ще ти върнат в зависимост от дохода. Обаче е интересен да се знае и случая за хора без доход.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Детска градина в Монреал

Мнение от Bistra »

Хе-хе-хе...като нямаш доход си стоиш в къщи и си гледаш детето.
Не е казано, че на Кофи трябва да ходите по едно и също време за да се крепите. Може и да се редувате. :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Детска градина в Монреал

Мнение от Mark_2013 »

Детската градина се спонсорира директно от CLE също в случай, че родителя учи на пълно време в университетска програма, предписана от CLE.

Пример за такава програма е интеграция на инженери от чужбина.

http://www.polymtl.ca/etudes/cppm/cheminement/perf.php
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Детска градина в Монреал

Мнение от yahoo »

Bistra написа:Хе-хе-хе...като нямаш доход си стоиш в къщи и си гледаш детето.
Първосигнална реакция на която и аз се хванах в началото. Ако си стоиш в къщи и си гледаш детето са изгубени 6 години за едно дете през които е можело да се изучиш и да започнеш да имаш доход междувременно, а не чак след това. Ако децата са повече ситуацията става още по-сложна.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Детска градина в Монреал

Мнение от Bistra »

yahoo написа:
Bistra написа:Хе-хе-хе...като нямаш доход си стоиш в къщи и си гледаш детето.
Първосигнална реакция на която и аз се хванах в началото. Ако си стоиш в къщи и си гледаш детето са изгубени 6 години за едно дете през които е можело да се изучиш и да започнеш да имаш доход междувременно, а не чак след това. Ако децата са повече ситуацията става още по-сложна.
Дете или деца от двама души ли се гледат?
Аз първата година не започнах работа точно по тази причина. Виж обаче съпругът ми нямаше този проблем. ;)
Пак казвам...Ако бяхме избрали да сме на социaл щяхме да взимаме повече пари в този начален етап. Да, ама не избрахме и не съжалявам, че сме се ограничавали известно време.
Да не говорим, че изкарването на всички дотирани от правителството програми по всички възможни университети не е достатъчно условие за успешно намиране на работа и успешна интеграция в обществото. Аз имам приятели и в България, които са с по 3 дипломи виcше и не стават даже за чеп за каца - зеле. :D
А пардон!...Aристократстват на гърба на родителите си, ама това е друга тема.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Детска градина в Монреал

Мнение от yahoo »

Всеки сам решава как да го направи най-добре, но и моя съвет е да се възползвате максимално от създадените програми за подпомагане защото те точно за това са създадени (ако решите че са ви от някаква полза). После цял живот ще плащате за да продължи да ги има без значение дали сте ги ползвали.
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Детска градина в Монреал

Мнение от Mark_2013 »

yahoo написа:Всеки сам решава как да го направи най-добре, но и моя съвет е да се възползвате максимално от създадените програми за подпомагане защото те точно за това са създадени (ако решите че са ви от някаква полза). После цял живот ще плащате за да продължи да ги има без значение дали сте ги ползвали.
Точно казано.
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Детска градина в Монреал

Мнение от Mark_2013 »

Bistra написа:Ако бяхме избрали да сме на социaл щяхме да взимаме повече пари в този начален етап. Да, ама не избрахме и не съжалявам, че сме се ограничавали известно време.
Други избират сигурния доход от социала, комбиниран с работа по подготовка на бъдещата реализация, всеки сам си решава кое го кара да се чувства по-добре.
Някои са прекалено горди, други говорят срещу него а го взимат ;)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Детска градина в Монреал

Мнение от miteto »

yahoo написа:Всеки сам решава как да го направи най-добре, но и моя съвет е да се възползвате максимално от създадените програми за подпомагане защото те точно за това са създадени (ако решите че са ви от някаква полза). После цял живот ще плащате за да продължи да ги има без значение дали сте ги ползвали.
Абсолютно. Тук виждам залитания в двете възможни крайности "не ползвайте социал в никакъв случай" и "направте всичко възможно да вземате социал максимално дълго, щото е голяма далавера".
Аз лично не виждам как да бъхтиш в някой склад за минимална заплата ще ти повиши шансовете в бъдеще за квалифицирана работа, вместо да изкараш прилично местно училище за същото време. Canadian experience - bullshit - боли го някой фара, че си носил кашони в Le Tabarnac Mobilier, когато кандидатстваш за инженер или финансист.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Детска градина в Монреал

Мнение от pumpy »

miteto написа:Canadian experience - bullshit - боли го някой фара, че си носил кашони в Le Tabarnac Mobilier, когато кандидатстваш за инженер или финансист.
Боли го мите, боли го, но когато започнеш да наемаш хора и да им плащаш заплатата от джоба си и да ти напускат съответно ще разбереш за какво говоря. А за ученето се взима заем и/или стипендия, завършва се и си готов. Другото са небивалици с малки изключения...
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Детска градина в Монреал

Мнение от Joya »

В момента парите, които изплаща правителството за детска градина (във вид на помощ) са ежемесечно.
Подават се документи, в които лично аз съм копирала последните 2 (май) чека от работата ми, а за мъжа ми само съм отбелязала че учи, не съм прилагала документи.
След подаване се чака около 40 дена грубо и след това започват да си текът ежемесечно според зависи от годишният доход. До 50 000 $ на година спонсорират около 70-80% от сумата, с нарастване на дохода, сумата намалява прогресивно.
След това документи се подават всяка година по това време края на октомври, началото на ноември. Ако има някакви разлики в дохода, който все пак е прогнозен за следващата година, се изравнява с данъчната декларация.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Публикувай отговор