Много внимавайте с агентите по недвижими имоти

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Много внимавайте с агентите по недвижими имоти

Мнение от ablood »

YOUPPI написа:Четвъртото жилище, което видяхме стана наше. Агентът ни уреди и срещата в банката, и инспектора, и нотариуса
Само 4 срещи + бенефит от свой от нотариус, моргидж и инспектор.

Вие сте клиенти мечта. Изкарани над $1'000 на час.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Много внимавайте с агентите по недвижими имоти

Мнение от Павел »

ablood написа:
IRA написа:При блокове всички тези нужди от ремонти и направени ремонти ги има регистрирани в минутите от кондо срещите. Там се записва всико, на кой му протекал прозореца, кой дигал шум и т.н...
На тези срещи не ти казват, че догодина покривът ще протече, или пукнатините на облицовката ще се разширят, или плочата на едикойси етаж ще почне да се рони, или, че някои балкони са започнали да провисват, или че почвата под блока ще продължи да хлътва, или, че през зимата ще се напукат плочките на входа, или, че твъбопроводът наближава края на живота си, или, че напролет басейнът ще осъмне напукан...... Все едно да си купиш кола и да питаш след колко хиляди колометра ще ти дефектира трансмисията. :fubar:

Там ти казват това което е констатирано до момента и евентуално (но едва ли) какво подозират за в бъдеще. В деня преди събранието плащаш Х на месец, а след събранието може да плащаш Х+$2000 на месец.
Аз когато купих мойто кондо, блока беше на една година; твойта къща на колко беше? Плюс това е хай-райз и съотношението площ на покрива/брой на апартаментите е моя полза, ако евентуално протече след 20-тина години. Също така няма плочки за падане - цялата фасада е "окачена', както казват в Бг - само стъкло.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Много внимавайте с агентите по недвижими имоти

Мнение от IRA »

ablood написа:
IRA написа:При блокове всички тези нужди от ремонти и направени ремонти ги има регистрирани в минутите от кондо срещите. Там се записва всико, на кой му протекал прозореца, кой дигал шум и т.н...
На тези срещи не ти казват, че догодина покривът ще протече, или пукнатините на облицовката ще се разширят, или плочата на едикойси етаж ще почне да се рони, или, че някои балкони са започнали да провисват, или че почвата под блока ще продължи да хлътва, или, че през зимата ще се напукат плочките на входа, или, че твъбопроводът наближава края на живота си, или, че напролет басейнът ще осъмне напукан...... Все едно да си купиш кола и да питаш след колко хиляди колометра ще ти дефектира трансмисията. :fubar:

Там ти казват това което е констатирано до момента и евентуално (но едва ли) какво подозират за в бъдеще. В деня преди събранието плащаш Х на месец, а след събранието може да плащаш Х+$2000 на месец.
Напротив пише какви бъдещи ремонти ще се правят. В бюджета се залага какви ще са плащанията за следващата година, а допълнителните плащания се планнират за 3-4 години напред. При нас така събирахме 4 години за пълна подмяна на покрива.В момеnта е планирана за следващата година да се правят допълнителни плащания за пълна смяна на прозорците след 5 годни. Тия плащания са 3 пъти в година в рамките на 3 години.Ремонтите в нормалните кондоминиуми се планират предварително,не се чака последната минута. .Кога за последно е ремонтиран блока , какво е казала инспекцията на покрива на блока и какви са препоръките за следващ ремонт се записват пак там. За пукнатини,ако има такива се вика инспектор и той дава доклад. Хубавото ,че разботи с тясни специалисти и се правят по прицизни проучвания. Не вика някой за 500 долара всестранно развит .....
Точно когато търсехме кондото в такъв доклад прочетох ,че блока пропада и необходимо ремонт на основите, съответно не взехме апартамента.По това какво се планира човек може да се ориентира как се поддържа сградата. Сестра ми когато купуваше кондото знаеше ,че трябва да дадат по 10 000 за подмяна на окачената фасада, съседа под нея не бил разбрал при покупката,че ще трябва да плаща. Тя беше без агент,а той с агент.... Ако човек знае какво да гледа можа и сам да се оправи.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Много внимавайте с агентите по недвижими имоти

Мнение от ablood »

IRA,
Дано да продължавате дълго само с планувани ремонти.

Павле, попитах те кое наричаш моя квартал?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Много внимавайте с агентите по недвижими имоти

Мнение от Странджата »

Павле, попитах те кое наричаш моя квартал?[/quote]
Момче,дали е квартал,село,град...С този процент ,който споменаваш за отстъпка,Павел се явява като един Хамлет,а ти като жител на Гнила Дания!
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Много внимавайте с агентите по недвижими имоти

Мнение от Kpetrov »

Аз въобще не си представям как агент ще ми намери жилището. Намерихме си го сами първото и единственното на което отидохме след, като го харесахме в нета. Вече имаше оферта преди нас, и агента се опита да ме влачи насам натам да гледам други. Е обиколихме още имоти ей така от куртоазия, но си знаехме какво и къде искаме.
Агента беше само проформа за нас, като така или иначе продавачите имаха такъв. С моя агент спестих нотариуса, оформяне на документация и уреждане на среща с продавача. Нищо повече не съм и мислел да получа от него.
Иначе за намиране никога не съм и мислил да се осланям дори и на най-добрият, работлив и почтен агент.
Още като му видиш снимките в нета и квартала от въздуха в гооглето и е ясно дали има смисъл въобще да хабим бензин.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Много внимавайте с агентите по недвижими имоти

Мнение от roumensp »

Kpetrov написа:Аз въобще не си представям как агент ще ми намери жилището. Намерихме си го сами първото и единственното на което отидохме след, като го харесахме в нета. Вече имаше оферта преди нас, и агента се опита да ме влачи насам натам да гледам други. Е обиколихме още имоти ей така от куртоазия, но си знаехме какво и къде искаме.
Агента беше само проформа за нас, като така или иначе продавачите имаха такъв. С моя агент спестих нотариуса, оформяне на документация и уреждане на среща с продавача. Нищо повече не съм и мислел да получа от него.
Иначе за намиране никога не съм и мислил да се осланям дори и на най-добрият, работлив и почтен агент.
Още като му видиш снимките в нета и квартала от въздуха в гооглето и е ясно дали има смисъл въобще да хабим бензин.
За мен агентът е нещо като секретарка, върши част от работата, която и сам бих могъл да свърша, но нямам време и желание. Можеш и без него, но в общия случай е полезен.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Много внимавайте с агентите по недвижими имоти

Мнение от ablood »

roumensp написа: За мен агентът е нещо като секретарка, върши част от работата, която и сам бих могъл да свърша, но нямам време и желание. Можеш и без него, но в общия случай е полезен.
:y:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Re: Много внимавайте с агентите по недвижими имоти

Мнение от thehellgirl »

Има доста полезни съвети и инфо в темата, аз мога да споделя моя опит.

Първо да ви кажа, че ако нямате агент, а продавача има, вие нищо не печелите, просто продаващия агент опъва цялата комисионна и няма кой на теория и на практика за защити вашия интерес и да ви каже - вижте къщата е имала азбест но е изчистен, трябва да поискаме док ... и това е дребен пример.
Добрият агент работи за добрата сделка и доволния клиент който ще му доведе други потенциални клиенти. Добрият агент няма да ви натресе инспектор. Той ще ви каже да си изберете такъв, може да ви даде няколко фирми. Добрият инспектор е ЗАСТРАХОВАН и работи за ВАС не за агента ви. Той не печели ако вие купите къщата, а губи ако после тръгнете да се съдите.

Ние също гледахме къщи и ровихме из всички сайтове. И пак агента намираше такива който бяхме пропуснали. На нас агента ни спести много време, нерви, телефонни обаждания. Всичко ни беше наготово - оферти, контраоферти, документи - ние си работим и си живеем и обикаляме къщи когато можем - агента урежда посещенията, адреси всичко ... и друг имот пак ще купя с агент и то същия!
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Много внимавайте с агентите по недвижими имоти

Мнение от Mark_2013 »

thehellgirl написа:
.... ако нямате агент, а продавача има, вие нищо не печелите, просто продаващия агент опъва цялата комисионна и няма кой на теория и на практика за защити вашия интерес ...

... Добрият инспектор е ЗАСТРАХОВАН и работи за ВАС не за агента ви. Той не печели ако вие купите къщата, а губи ако после тръгнете да се съдите....
Ако нямате агент може да спечелите по-ниска цена на къщата, ако продавача разчита и вярва 100% на агента си.

....

Съдене на инспектора - доколкото се сещам, когато го наемате има един дълъг договор, в който накратко пише, че те нищо не гарантират и за нищо не са отговорни ...
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Много внимавайте с агентите по недвижими имоти

Мнение от yahoo »

thehellgirl написа:Ние също гледахме къщи и ровихме из всички сайтове. И пак агента намираше такива който бяхме пропуснали.
Това си е ваш пропуск. При толкова подробни търсачки по всевъзможни критерии няма как да не намериш това което търсиш. Отнема няколко минути на ден за да провериш какво се е появило. Няма скрити имоти за продаване. Има само такива които не виждаш няколко дена след публикуването им, а агента вече ги вижда, но отдавна минаха времената когато изгоден имот се продаваше до 2-3 дена от обявяването му и всеки час имаше значение.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Много внимавайте с агентите по недвижими имоти

Мнение от ablood »

Ъ?
Какво им се е променило на времената?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Много внимавайте с агентите по недвижими имоти

Мнение от yahoo »

Не съм чувал напоследък предложенията да са толкова изгодни че имотите да си намират купувач до седмица за да е от значение факта че агента ги вижда няколко дена по-рано.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Много внимавайте с агентите по недвижими имоти

Мнение от ablood »

yahoo написа:Не съм чувал напоследък предложенията да са толкова изгодни че имотите да си намират купувач до седмица за да е от значение факта че агента ги вижда няколко дена по-рано.
О!
Не очаквах събеседникът ми да има такива задълбочени познания за скоростта и цената на която са се сключвали сделките "преди" (?!?) и сега.
Значи днес всички имоти са еднакво изгодни и няма никакво (!!!) значение ако има и други купувачи за перфектна къща в избран район. Тя нас ще чака.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Re: Много внимавайте с агентите по недвижими имоти

Мнение от thehellgirl »

Mark_2013 Ти сам го каза - може да спечелите ... ама може и да не ... освен това има много детайли по договорите на които продаващият агент не иска и няма да ви обърне внимание. Той вижда че харесваш къщата и иска да я продаде без много да губи време и да сваля цената. Моят агент преговаря за цената до последно, дори свали и след инспекцията която беше чудесна.

yahoo Това си е твое мнение, много повече от няколко минути е да търсиш в 3-4 квартала, все пак ние не търсихме на 1 улица ... а за добрите сделки нямам намерение да споря - изгодните къщи винаги са се продавали бързо и ще продължава да е така ... особено на острова. Сега било различно от преди - нашия опит друго показа, просто такива имоти не излизат всеки ден. А ние пропуснахме къща която се продаде с оферта на първия ден от пускането от 2 посетител, ние бяхме трети и се поколебахме.
Ти си рови сам, моето време е ценно.
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
Публикувай отговор