Мерни единици в Канада !

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Мерни единици в Канада !

Мнение от 7George »

ablood написа:Тези дни сменях свещите и спирачките на Сибринга на жена ми и с изненада установих, че всички болтове и гайки са по метричната система.

Имаше Made in Canada части.
Обикновено в комплектите с инструменти има и от 2-та вида ключове, като се строшат едни, зимаш от другите, те повечето си имат почти пълно съответствие отсреща.
Embrace your climate change!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Мерни единици в Канада !

Мнение от ablood »

7George написа:
ablood написа:Тези дни сменях свещите и спирачките на Сибринга на жена ми и с изненада установих, че всички болтове и гайки са по метричната система.

Имаше Made in Canada части.
Обикновено в комплектите с инструменти има и от 2-та вида ключове, като се строшат едни, зимаш от другите, те повечето си имат почти пълно съответствие отсреща.
"Почти" пълното съответствие ти гарантира превъртане на главата, ако говорим за болт, излаган на влага и неотвинтван от няколко години.

Превъртяната глава трябва после да се реже, разпробива, нарязва нова резба... ако е на закучено място (а то обикновенно е) е на практика невъзможно.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Мерни единици в Канада !

Мнение от Kpetrov »

ablood написа: "Почти" пълното съответствие ти гарантира превъртане на главата, ако говорим за болт, излаган на влага и неотвинтван от няколко години.

Превъртяната глава трябва после да се реже, разпробива, нарязва нова резба... ако е на закучено място (а то обикновенно е) е на практика невъзможно.
Обикновенно са заварява гайка на повреденото място, обикновенно скъсан болт и в повечто случай работи. Пробвай ако ти се наложи някой път.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Мерни единици в Канада !

Мнение от ablood »

Това също е вариант, но нанася страховити щети на всичко не-стоманено наоколо.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Re: Мерни единици в Канада !

Мнение от Дякон Игнатий »

7George написа:
Marto написа:
rolyd написа: Бензина се продава в литри
Повечето канадци мерят разхода на гориво в мили/галон. Допълнително, канадският (английският) галон е доста повече от американския.
Повечето канадци мерят разхода в "зареждам Х пъти на седмица/месец моята кола" и ги е страх да изчислят реалния разход, или не им трябва да го правят. 8)
Да , така е , ами и повечето нашенци ги слушам по шебекарски : питам го как му харчи колата ? А те: миииии ( с подрапване по врата) 30 $ на седмица
Да ги питаш к'ви бръмбари им бръмчат из кратуните....

Все едно : колко струва хляба ? Отговор - една синя хартийка.....баси...
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Мерни единици в Канада !

Мнение от ivanko13 »

Познавам такива дето на всяко зареждане смятат и записват ама и това не помага да ти падне разхода :D
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Мерни единици в Канада !

Мнение от Kpetrov »

ivanko13 написа:Познавам такива дето на всяко зареждане смятат и записват ама и това не помага да ти падне разхода :D
Да, но помага да разбереш кога имаш проблем с автомобила.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Мерни единици в Канада !

Мнение от ablood »

Един майстор на трансмисии ми разправя за една женица, която карала месеци без да разбере, че трансмисията и е блокирала перманентно на втора.
Чак когато тръгнала извън града и прегряла двигателя разбрала, че нещо не е наред.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Мерни единици в Канада !

Мнение от optics »

ivanko13 написа:Познавам такива дето на всяко зареждане смятат и записват ама и това не помага да ти падне разхода :D
И аз съм от тях. Отнема секунди да вкараш данните в програмата, но пък е интересно да гледаш графиките после. Естествено, че не помага да спадне, трябва да свикнеш с мисълта кога е по-висок.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Мерни единици в Канада !

Мнение от ablood »

Аз докато плащам вадя телефона и за няколко секунди деля литрите на километрите.

Ако не съм на кеф деля километрите на литрите и си самовнушавам, че тръка харчи като некой събкомпакт.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Мерни единици в Канада !

Мнение от pumpy »

optics написа:
ivanko13 написа:Познавам такива дето на всяко зареждане смятат и записват ама и това не помага да ти падне разхода :D
И аз съм от тях. Отнема секунди да вкараш данните в програмата, но пък е интересно да гледаш графиките после. Естествено, че не помага да спадне, трябва да свикнеш с мисълта кога е по-висок.
Аз правя същото - в кря на месеца извлечението се "самовкарва" в програмата о ми дава някаква идея, от която нищо не се променя. От както смених едната кола за хибрид, вноската се учеличи, бензина намаля, баланса е 50-60 кинта по-малко на месец и к'во от т'ва - за съжаление трябва да се ходи на работа и колата е единствения начин за това....
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Мерни единици в Канада !

Мнение от optics »

мога да пусна една хистограма от предишната кола тука ама довечера.
Има данни за около 70,000 км, ясно се вижда кога е градско, кога е екскурзия, кога е зима (в различна провинция), кога лято.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Мерни единици в Канада !

Мнение от Rall »

Нищо не смятам, лятото сипвам за 20 кинта на седмица, зимата 40. Това без значение колко струва литър. Разбира се ако се ходи некъде уикенда се досипва, но нямам никаква идея колко харчи колата и хич не ме интересува.
Dead Eyes See No Future
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Мерни единици в Канада !

Мнение от Pointzero »

Тук, в Канада, пак е добре, че в повечето случаи имат някакъв SI еквивалент.
Та с малко калкулации можеш да си го "преведеш" на разбираем език.
Аз си я карам по европейската: литри на 100 км, цена за килограм, разстояние в милиметри/сантиметри/метри/километри.
палците(пусовете)/инчовете си ги обръщам по 2.54 см/инч
паундите/либрите грубо ги смятам като 1/2 кг (за по-точно ползвам .454 кг)

За голямо щастие температурата е в градус целзий, та не ми се налага да смятам сложни формули :D
Ама приятели от щатите като вземат да ми говорят колко студено било, т.к. е 50 градуса навън.. се озорям :lol:
(щото и като си го сметна, то прави към 10 целзии, та се чудя, тези пък що им е студено :rofl: и почвам да се съмнявам в сметките си)
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Мерни единици в Канада !

Мнение от ivandaman »

@Pointzero

В Щатите е много дразнещо че използват Фаренхайд и Мили вместо километри..

Като живеех там и ме трепеха с прогнози от рода на: "Температурата утре ще е между 60 и 75 градуса" Трудно ми беше за интерпретация..

Иначе приблизителната формула доколкото си спомням е следната:

Температурата във Фаренхайд минус 30 делено на две.
Например:

100F = 35C
80F = 25C
60F = 15C

И т.н.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Публикувай отговор