Дърводелска работилница търся

Купувам-Продавам.Обяви за работа. Квартири.
Публикувай отговор
el Tabernaco
Мнения: 65
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 9:22 pm

Дърводелска работилница търся

Мнение от el Tabernaco »

Търся дърводелска работилница където ще са съгласни да нарежат плоскости от дървесни частици(ПДЧ) които аз ще им занеса. Ако се говори български в работилницата ще е number one. Преди време използвах автомобилен сервиз на самообслужване(сам си ремонтираш колата с инструментите на гаража) - търсих такива дърводелски работилници в нета, не намерих. Ако някой знае, да помага.

:beer: :beer: :beer:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Дърводелска работилница търся

Мнение от optics »

Не ти помагам, но темата ми е присърце. Понеже си върша някои дърводелски неща и си купих mitre saw и jigsaw. Table saw нямам, но гледам да компенсирам липсата като в такива случаи ги карам да ми режат в магазина като купувам материала.
Подозирам че в твоя случай ти вече имаш плоскостите отнякъде си (вероятно не са купувани или поне не скоро).
Като се замислиш колко време и бензин ще отиде за ходене до някоя такава работилница... и много важно - какво става ако като се върнеш се сетиш, че още нещо трябва да се реже/коригира -- не е ли по-добре да си купиш инструмента ? Ако пък е еднократно - да го наемеш. Но сравнението ти с авто-работилницата внушава, че няма да е еднократно.

:beer:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
el Tabernaco
Мнения: 65
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 9:22 pm

Re: Дърводелска работилница търся

Мнение от el Tabernaco »

Благодаря за отговора.
Плоскостие са от Икеа - само те имат черно-кафяв цвят. Ще ги използвам за вратички за шкафчета. За съжаление размерите са нестандартни и се налага рязане. Пробвах в банята :crazy: - голяма пушилка и голямо читсене после.
el Tabernaco
Мнения: 65
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 9:22 pm

Re: Дърводелска работилница търся

Мнение от el Tabernaco »

Благодаря за отговора.
Плоскостие са от Икеа - само те имат черно-кафяв цвят. Ще ги използвам за вратички за шкафчета. За съжаление размерите са нестандартни и се налага рязане. Пробвах да режа в банята :crazy: - голяма пушилка и голямо читсене после(ако има следващ път ще се опитам да включа прахосмукачката в триончето). Питах в рено депо - отказаха да режат чужди материали.

Всъщност аз плоскостите още ги нямам, но ходе през три-четири дни в Икеа да търся(в раздела за преоценени стоки). Мисле ще след седмица две ще ми писне и ще взема една голяма врата за гардероб и ще я нарежа). Така ще ако има работилница която предлага същата гама ПДЧ да идвам и да режем.


Лек ден. :beer:
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Дърводелска работилница търся

Мнение от seeker »

el Tabernaco написа:Благодаря за отговора.
Плоскостие са от Икеа - само те имат черно-кафяв цвят. Ще ги използвам за вратички за шкафчета. За съжаление размерите са нестандартни и се налага рязане. Пробвах да режа в банята :crazy: - голяма пушилка и голямо читсене после(ако има следващ път ще се опитам да включа прахосмукачката в триончето). Питах в рено депо - отказаха да режат чужди материали.

Всъщност аз плоскостите още ги нямам, но ходе през три-четири дни в Икеа да търся(в раздела за преоценени стоки). Мисле ще след седмица две ще ми писне и ще взема една голяма врата за гардероб и ще я нарежа). Така ще ако има работилница която предлага същата гама ПДЧ да идвам и да режем.


Лек ден. :beer:
И да включиш прахосмукачка пак ще се напълниш с прах. Отделно ръчните инструменти не дават добра точност при рязането.
el Tabernaco
Мнения: 65
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 9:22 pm

Re: Дърводелска работилница търся

Мнение от el Tabernaco »

За точността съм абсолютно съгласен. Засега скъсих едно шкафче само, и резултата ме удовлетвори на 100 процента.

Ако има някой с работилница да си признава, че и едни кутии за тонколони ми се въртят в главата от около 2 месеца. :devil:
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Дърводелска работилница търся

Мнение от dea »

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 35&t=45123"
Това сигурно е добър вариант
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Дърводелска работилница търся

Мнение от optics »

seeker написа: И да включиш прахосмукачка пак ще се напълниш с прах. Отделно ръчните инструменти не дават добра точност при рязането.

Онзи ден имах "близка среща от 3-ти вид" с един "спец" от Хоум дипо. В интерес на истината - първия толко некадърен резач на който попадам там. Вземам си аз една дъска дълга 8 фута и му викам - искам да ми я резнеш на две еднакви парчета шейвнати красиво и от двата края. Втората половина на молбата той въобще не я разбра (зле му беше английския), а първата му даде зор. Направи първоначалния разрез взе парчетата, сложи ги на земята едно до друго - то веднага се видя че имат 5 мм разлика. За мое удивление тоя рече - ами ето, готово - тва достатъчно еднакво ли е ? Аз му викам - не, не е. И почвам да обяснявам - ще ги сложиш заедно, ще подравниш от другата страна и вземаш малко и от двете. Той сви рамене и направи физиономия - демек - ми добре щом тъй искаш. Подравняването и рязането бяха изършени толкова некадърно (явно мръднаха нещо) че отново не бяха равни. Той отново хич не беше притеснен.
Мисълта ми е - инструмента е важен ама човека е по-важен. И с фотографията е същото.

Но историята не свършва дотук.

Викам - глей ся - паднал е прайс тага, трябва да ми напишеш бележка, за касата. Той вика - аха добре. Заведох го при дъските показах му от кои е, едната дъска беше $7.52. Той написа цената и кода и аз отидох на касата с бележката. Там една кака вкара кода в касата и вика - ах, няма такъв код. Аз викам - е, поне цената е вярна. Тя пак рови, мери ширината с рулетка с цел да разпознае дъската в списъка. Не става. Вика - да не би да е 5 фута тази дъска за 5 долара и нещо? Викам - не - тази беше 8 фута и се шегувам - ама нямам нищо против да платя цената за 5 фута. Тя пак рови, вече почна да се препотява, а иззад мене опашката наднича какво става. Накрая ми вика - еми тва е не мога да го намеря, ще я пишем 5 фута.
И така -- след неточното рязане бях възнаграден ;) с два долара.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
jimtoni
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Май 07, 2009 2:50 pm
Местоположение: montreal

Re: Дърводелска работилница търся

Мнение от jimtoni »

Може и да ти се уреди рязането,зависи за колко плоскости става въпрос и каква големина , ако още те интерсува обади се на лични.
A. Todorov
Аватар
janyz
Мнения: 719
Регистриран на: Пет Фев 27, 2004 11:32 am
Местоположение: Montreal

Re: Дърводелска работилница търся

Мнение от janyz »

Ето телефона на мебелна работилница на българи , където говорят И български. ;)
514 - 463 3016
Щом детайлите са за мебелни вратички , не е без значение на каква машина ще ги отрежеш , освен ,ако не са за някой шкаф за бараката на двора !
"По -добре да пренапишем живота си,отколкото да се мьчим да го слепим"
el Tabernaco
Мнения: 65
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 9:22 pm

Re: Дърводелска работилница търся

Мнение от el Tabernaco »

Благодаря на всички включили се в темата и на лични.
Вратите са за спалнята т.е. те ще ме гледат а не аз тях(важното е аз да съм "убавец :$ ).

Весел уикенд на всички! :beer:
Публикувай отговор