Федерална или Квебекска процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Федерална или Квебекска процедура

Мнение от Daisy2 »

lili85 написа:Здравейте на всички настоящи и бъдещи емигранти.Ние с моето семейство сме още в началото и се двоумим кой път да хванем-Федерална или Квебекска процедура.Аз бях твърдо за Федералната, защото английския съм го учила така да се каже цял живот и ще ми е по-лесна подготовката, а също и на съпруга ми.Пък и си мисля, че за детето ми ще е по-лесно да научи английски език. Но после започнаха да ни обясняват, че в Квебекската е по-лесна емиграцията и живота, имаме много близък там и вече започнах да се съмнявам...Но в списъка с желаните професии от миналата година, професията на моят съпруг е включена, но даваше 0 точки :( Аз не мога да съм водещ кандидат, защото след завършване на магистратурата ми не съм работила, водила съм се само фиктивно на работа в съвсем друга сфера и съм била по майчинство.Чак сега детето тръгна на ясла и започнах да си търся работа.Така че, моята професия няма да ми даде точки ако нямам стаж.Има ли списък с точки по Федералната процедура?По каква сума трябва да се декларира на човек при заминаване?Благодаря за съдействието и Честит Трети Март!!!!!
Вече няколко пъти тук е писано, че федералната програма все още не е отворена с новите си изисквания. Така че нямате информация за нея в момента, за да направите избор.

От друга страна, ако професията на съпруга ви носи 0 точки, това означава, че не е желана за Кебек, освен другото, не знае френски, от там шансът да съберете необходимите точки за Кебек е много нисък, от там пред вас изобщо не би трябвало да стои въпрос за Кебек. Освен другото, в момента за Кебек апликации за професии с 0 точки не се приемат, а за професии с 6 точки има квоти. Потърсете си в сайта на CIC релевантната информация.

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ceipt.html"

При такива посочени от вас параметри вие нямате шанс за Кебек и не би трябвало изобщо да вземате под внимание тази опция. Пак казвам, при така поднесаната информация. За вас в случая не би трябвало да има значение дали в Кебек е по-лесно или по-хубаво, след като във вашата позиция за вас тази опция в момента е невъзможна.

Има опции за бизнес-имиграция или за уредена работа в Кебек (както и за другите провинциални програми), можете да си видите условията за тях.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Федерална или Квебекска процедура

Мнение от tonich »

emilcho написа:Да, аз съм циганин (рефюджи), гей, мюсюлманин и на социал...?
Проусна да добавиш "от арабски произход"... ;)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Федерална или Квебекска процедура

Мнение от ivalin »

Daisy2 написа:Вече няколко пъти тук е писано, че федералната програма все още не е отворена с новите си изисквания. Така че нямате информация за нея в момента, за да направите избор.
От друга страна, ако професията на съпруга ви носи 0 точки, това означава, че не е желана за Кебек, освен другото, не знае френски, от там шансът да съберете необходимите точки за Кебек е много нисък, от там пред вас изобщо не би трябвало да стои въпрос за Кебек. Освен другото, в момента за Кебек апликации за професии с 0 точки не се приемат, а за професии с 6 точки има квоти. Потърсете си в сайта на CIC релевантната информация.
При такива посочени от вас параметри вие нямате шанс за Кебек и не би трябвало изобщо да вземате под внимание тази опция. Пак казвам, при така поднесаната информация. За вас в случая не би трябвало да има значение дали в Кебек е по-лесно или по-хубаво, след като във вашата позиция за вас тази опция в момента е невъзможна.
Аз мисля, че въобще няма никакво значение дали федералната програма е отворена или не, за да избере къде да се засели в Канада! А по коя програма ще кандидатстват е от ясно по-ясно след като не са учили френски, защото по новите изисквания вече не е достатъчно да се подготвят само за интервю, а да са покрили изискванията на сертификат В2 май беше, ако не се лъжа...
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
bobchentse
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2011 1:17 pm

Re: Федерална или Квебекска процедура

Мнение от bobchentse »

ivalin написа:защото по новите изисквания вече не е достатъчно да се подготвят само за интервю, а да са покрили изискванията на сертификат В2 май беше, ако не се лъжа...
кои нови изисквания :^)

Има изискване да представиш сертификат по френски и/или английски, ако искаш да вземеш съответстващите точки в графата за езици. Официален минимум от ниво B2 няма, всичко зависи от това колко точки от другите графи събираш.

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html"

Това за процедурата конкретно. Естествено колкото повече знае човек френски, толкова по-добре, ако е избрал да живее в Квебек, но това е отделно...или може би не съвсем... :)
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Федерална или Квебекска процедура

Мнение от Daisy2 »

ivalin написа: Аз мисля, че въобще няма никакво значение дали федералната програма е отворена или не, за да избере къде да се засели в Канада! А по коя програма ще кандидатстват е от ясно по-ясно след като не са учили френски, защото по новите изисквания вече не е достатъчно да се подготвят само за интервю, а да са покрили изискванията на сертификат В2 май беше, ако не се лъжа...
Въпросът на Лили тук и заглавието на темата не са къде да се заселят, а по коя програма да кандидатстват. Темата се нарича "Федерална или Квебекска процедура" и Лили казва: "Ние с моето семейство сме още в началото и се двоумим кой път да хванем-Федерална или Квебекска процедура."

И моят отговор касае тази тема, а не това къде да се заселят.

Колкото до езика, това в момента им е по-малкият проблем за Кебек, защото ако наистина професията на мъжа й носи 0 точки, това значи, че на тях в момента изобщо няма да им приемат документите за Кебек с него като водещ. Пише си го в линка на кебекската процедура. Затова казах, че тази процедура не би трябвало изобщо да им е опция.

Федералната трябва да е отворена, за да могат да направят някакъв избор за коя процедура да кандидатстват. Защото без информация избор няма как да направят, а тя като не е отворена, информация за нея в момента няма. Освен другото, още в първото си мнение Лили пита "има ли списък с точки по федералната процедура" - списък имаШЕ, сега ЩЕ има нов списък, който още не е известен. За федералната програма си пише " Applicants who prepare their application before this information is announced do so at their own risk. Applications that do not meet the criteria that will be announced in April will not be processed."

Затова написах това в червеното - няма смисъл да оценяваш и избираш без информация.

Но при положение, че за Кебек няма как да подадат заради професията, не виждам да стои изобщо някакъв въпрос от сорта на зададения в темата. Което и казах.

Да обобщя своето мнение: в момента при така зададения казус Лили не е елиджибъл и не може да подаде за Кебек, и не е ясно дали ще може да подаде за федералната.
Последно промяна от Daisy2 на Вто Мар 05, 2013 5:15 am, променено общо 4 пъти.
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Федерална или Квебекска процедура

Мнение от Daisy2 »

bobchentse написа: Има изискване да представиш сертификат по френски и/или английски, ако искаш да вземеш съответстващите точки в графата за езици. Официален минимум от ниво B2 няма, всичко зависи от това колко точки от другите графи събираш.

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html"

Това за процедурата конкретно. Естествено колкото повече знае човек френски, толкова по-добре, ако е избрал да живее в Квебек, но това е отделно...или може би не съвсем... :)
Така е. Но ако професията ти е в списъка с 0 точки, апликации по нея не се приемат за Кебек в момента. Тази промяна е от 29 юни 2012. Според нея, трябва да е поне с 6 точки, като за тях има годишна квота.

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ceipt.html"

В този смисъл не виждам да стои изобщо въпрос пред Лили. Моята чуденка е защо тя не го вижда :)
vlaleva
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 8:06 am
Местоположение: Бургас

Re: Федерална или Квебекска процедура

Мнение от vlaleva »

"Според нея, трябва да е поне с 6 точки, като за тях има годишна квота.

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c" ... ceipt.html "
Квотите бяха в началото,после ги махнаха.Сега няма квоти по Квебекската програма.
IELTS-01.12.2012-5/4,5/5/5,5
TCFQ-31.01.2013- B1/A1;B1/B1
DCS Montreal-22.03.2013 - върнати документи
DCS MontreaL - 28.06.2013(повторно изпращане)
март 2014-искане за подновяване на чека
акюзе-04 април 2014(по имейл)
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Федерална или Квебекска процедура

Мнение от Daisy2 »

vlaleva написа:" http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c" ... ceipt.html "
Квотите бяха в началото,после ги махнаха.Сега няма квоти по Квебекската програма.
Това къде го пише, че не го намирам - линка нещо е счупен. vlaleva, вие сте от тези с 6 точки за професия на водещия кандидат, къде четете това, че вече няма квота за тази група?

Всъщност тук пише, че изискването за професиите (че не приемат апликации с 0 точки за професия) е заедно с това за квотата за професии с точки 6 - Група 2 (14 300) и двете са валидни до 31 март 2013. Тоест, и двете все още са валидни заедно.

http://www.stevenmeurrens.com/2012/03/q ... migration/"
http://www.canadianimmigration.net/immi ... ation.html"
http://www.eaglelegal.ca/canadian-immig ... TXVEDBTbTo"

А след това какво?

Ха-ха - май целият свят си задава същия въпрос :D

Tout le monde se pose la question. C'est pourquoi il faut foncer et essayer d'etre parmi les dossiers de Fev ou Mars...

http://www.forum.immigrer.com/topic/123 ... mars-2013/"

Доколкото чета, и в тази програма за селекция (за Кебек) към пролетта на 2013 (каквото и да значи това) има решение да има сериозни промени:

Orientation 5
Transformer l’organisation pour accroître sa performance

Indicateur : Transformation des processus complétée
Sélection des travailleuses et travailleurs qualifiés
Cible : Printemps 2013

А между другото - за 2013 акцентът на Кебек по план определено е Африка - от планирани 40 000 имигранти близо 20 000 да са от Африка, а от Европа - 8 700
Аватар
bobchentse
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2011 1:17 pm

Re: Федерална или Квебекска процедура

Мнение от bobchentse »

Daisy2 написа:В този смисъл не виждам да стои изобщо въпрос пред Лили. Моята чуденка е защо тя не го вижда :)
Изводът: в момента не може да подаде по нито едната от двете, както всъщност освен Лили, не могат и много други хора. След няколко месеца ще видим промените и в двете, засега само гадаем :)
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Федерална или Квебекска процедура

Мнение от Daisy2 »

bobchentse написа:
Daisy2 написа:В този смисъл не виждам да стои изобщо въпрос пред Лили. Моята чуденка е защо тя не го вижда :)
Изводът: в момента не може да подаде по нито едната от двете, както всъщност освен Лили, не могат и много други хора. След няколко месеца ще видим промените и в двете, засега само гадаем :)
Да бе, то това ясно :) Ама току изникнат едни теми и въпроси..... :lol:
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Федерална или Квебекска процедура

Мнение от ivalin »

bobchentse написа:Има изискване да представиш сертификат по френски и/или английски, ако искаш да вземеш съответстващите точки в графата за езици. Официален минимум от ниво B2 няма, всичко зависи от това колко точки от другите графи събираш.
В процеурата за Квебек няма и/или задължително е да имаш и двата сертификата, но за френския е важно и нивото на владеене вече не се признават сертификати от най-различни курсове, а само DELF и DALF, което ще рече:
DELF и DALF са официални дипломи, издавани от френското Министерство на Образованието за удостоверяване на уменията по френски език на чуждестранни кандидати. DELF и DALF се състоят от 6 независими дипломи, съответстващи на шестте нива според Европейската езикова рамка. Шестте дипломи, които съставляват DELF и DALF са напълно независими, така че кандидатът може да се запише направо за изпита по свой избор, в зависимост от нивото си. На всяко ниво се оценяват четири типа умения: разбиране на устна реч и изразяване на устна реч, разбиране на писмена реч и изразяване на писмена реч. Изпитните сесии са два пъти годишно – през януари и през юни. TCF за Квебек е тест, признат в целия свят и който удостоверява нивото на владеене на езика от кандидата.
DELF B2 Кандидатът може да разбира основното съдържание на конкретни или абстрактни теми в сложен текст, както и в дискусия на професионални теми по своята специалност. Може да общува в известна степен спонтанно и непринудено при разговор с носител на езика, без напрежение за двете страни. Може да се изразява ясно и подробно по широк кръг от теми, да изказва мнение по актуални теми и да излага предимствата и недостатъците при различни възможности.
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Федерална или Квебекска процедура

Мнение от Daisy2 »

ivalin написа:
bobchentse написа:Има изискване да представиш сертификат по френски и/или английски, ако искаш да вземеш съответстващите точки в графата за езици. Официален минимум от ниво B2 няма, всичко зависи от това колко точки от другите графи събираш.
В процеурата за Квебек няма и/или задължително е да имаш и двата сертификата, ....:
....
Няма изискване за френски като условие за елиджибилити за Кебек. Има изискване да представиш САМО определени сертификати (не кои да е), за да ти зачетат точки в зависимост от резултата. Но ако събираш точките без тях, можеш да кандидатстваш и без тях. В този смисъл ако имаш професия с 12 точки, образование ПиЕйчДи - 12 точки, опит 8 точки, възраст 16 точки, за английски напреднал - 6 точки (доказани с ИЕЛТС), роднини в кебек - 3 точки - правят общо 57 точки (праг 49 точки за сингъл), тоест можеш изобщо да не търсиш точки за френски. И апликацията ти е ок, ще я приемат. Сега, на интервюто ще трябва да покажеш и френски, но ако точките за него не ти трябват, нямаш нужда да се явяваш на изпити.

Ето цитат от официлания сайт на програмата:

Les candidats Travailleurs qualifiés (requérants principaux et conjoints) qui souhaitent obtenir des points pour leurs compétences linguistiques en français doivent démontrer celles-ci en joignant à leur demande d’immigration le résultat d’un test d’évaluation du français délivré par un des deux organismes reconnus par le Ministère, soit :

Само ако искат точки за език. Не е условие за елиджибилити.

Attribution des points

Pour les fins de l’évaluation de la demande d’immigration, les points aux connaissances linguistiques seront dorénavant accordés uniquement en fonction des scores confirmés sur les attestations de résultats transmises par les candidats.

Les candidats qui ne soumettent pas de tests linguistiques doivent le spécifier en cochant la case prévue à cet effet dans leur Demande de certificat de sélection (DCS).

Не прилагат тест, не искат точки за език. Ако им стигат - стигат :)

Това с езика е защото преди е можело само да декларираш ниво на език и да ти дадат точки за него на база декларацията ти САМО, и да ги доказваш на интервю, а сега още при изпращане на апликацията искат доказателство - сертификат, и то не какъв да е.

А сега - ако професията ти е с 0 точки и това не ти дава право да изпратиш апликация, както е в момента, какво те интересува какъв френски искат и на какво ниво го искат? Тогава просто ти връщат апликацията, защото не си елиджибъл към момента.

Това е към момента. След 31 март 2013 не е ясно как ще е.
Аватар
bobchentse
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2011 1:17 pm

Re: Федерална или Квебекска процедура

Мнение от bobchentse »

ivalin написа:В процеурата за Квебек няма и/или задължително е да имаш и двата сертификата, но за френския е важно и нивото на владеене вече не се признават сертификати от най-различни курсове, а само DELF и DALF
айде пак да сложа едно :^) защото това просто не е вярно.

обяснението на Daisy2 е изчерпателно, но все пак да добавя, че признаващи се изпитите са:

- TEFAQ
- TCFQ
- TEF
- TCF
- DELF
- DALF

взето оттук http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html"
FeFlina
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 7:40 am

Re: Федерална или Квебекска процедура

Мнение от FeFlina »

Само ще си позволя да добавя, че е важно изброените дипломи да не са по-стари от 2 години, иначе не ги признават.
Що се отнася до това какво ще се случи след 31 март т.г. в една от информационните сесии онлайн (през февруари) човекът, който обясняваше не можа да даде конкретен отговор, но подчерта, че е възможно да списъкът с диполомите да се промени малко според пазара на труда и неговите нужди.
Как точно - ще стане ясно след време.
bobchentse написа:
ivalin написа:В процеурата за Квебек няма и/или задължително е да имаш и двата сертификата, но за френския е важно и нивото на владеене вече не се признават сертификати от най-различни курсове, а само DELF и DALF
айде пак да сложа едно :^) защото това просто не е вярно.

обяснението на Daisy2 е изчерпателно, но все пак да добавя, че признаващи се изпитите са:

- TEFAQ
- TCFQ
- TEF
- TCF
- DELF
- DALF

взето оттук http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html"
«Avoir la foi, c’est monter la première marche même quand on ne voit pas tout l’escalier» – Martin Luther King
Публикувай отговор