Федерална или Квебекска процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
lili85
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Фев 16, 2013 3:08 am

Федерална или Квебекска процедура

Мнение от lili85 »

Здравейте на всички настоящи и бъдещи емигранти.Ние с моето семейство сме още в началото и се двоумим кой път да хванем-Федерална или Квебекска процедура.Аз бях твърдо за Федералната, защото английския съм го учила така да се каже цял живот и ще ми е по-лесна подготовката, а също и на съпруга ми.Пък и си мисля, че за детето ми ще е по-лесно да научи английски език. Но после започнаха да ни обясняват, че в Квебекската е по-лесна емиграцията и живота, имаме много близък там и вече започнах да се съмнявам...Но в списъка с желаните професии от миналата година, професията на моят съпруг е включена, но даваше 0 точки :( Аз не мога да съм водещ кандидат, защото след завършване на магистратурата ми не съм работила, водила съм се само фиктивно на работа в съвсем друга сфера и съм била по майчинство.Чак сега детето тръгна на ясла и започнах да си търся работа.Така че, моята професия няма да ми даде точки ако нямам стаж.Има ли списък с точки по Федералната процедура?По каква сума трябва да се декларира на човек при заминаване?Благодаря за съдействието и Честит Трети Март!!!!!
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Федерална или Квебекска процедура

Мнение от tonich »

Май не съм единствения с усещане за дежа-вю, а? :^)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Федерална или Квебекска процедура

Мнение от optics »

tonich написа:Май не съм единствения с усещане за дежа-вю, а? :^)
Не си само ти, но ти носиш отговорността, че я отказа от Ванкувър.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
lili85
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Фев 16, 2013 3:08 am

Re: Федерална или Квебекска процедура

Мнение от lili85 »

Не съм се отказала от Ванкувър просто искам да направя най-добрия избор.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Федерална или Квебекска процедура

Мнение от optics »

Когато става дума за преселване в друг град/държава няма такова нещо "най-добър избор". Няма и най-лош.
Само може да се предполага на основата на чужд опит/наблюдения дали "А" е по-добре от "Б".
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Федерална или Квебекска процедура

Мнение от agent Ozo »

Аз бях твърдо за Федералната, защото английския съм го учила така да се каже цял живот и ще ми е по-лесна подготовката, а също и на съпруга ми.Пък и си мисля, че за детето ми ще е по-лесно да научи английски език. Но после започнаха да ни обясняват, че в Квебекската е по-лесна емиграцията и живота, имаме много близък там и вече започнах да се съмнявам...
Интересно как така ви обясниха, че в Квебек ще ви е по-лесен живота без да знаете и грам френски?
Или просто вашият близък ви е обяснявал как на него му е много лесно и вие сте решили, че и за вас ще е така?
Може и да е, ама ако сте с неговите характеристики - образование, стаж, езици, семейно положение, лични качества и т.н.
Едно към едно ли ви е всичко изброено?
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Федерална или Квебекска процедура

Мнение от optics »

Ozo,
обикновено приятелите са не толкова умни колкото нас 8)
Някой от тях като раздува какво е направил и си викаме - ъ, че той тоя нито миЙ на образованието нито на акъла.
Проблемът е, че успехът не е директна функция на образованието, нито дори на акъла.
:$
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Федерална или Квебекска процедура

Мнение от agent Ozo »

Прав си Оptics, аз затова казах, че всичко трябва да им е 1:1, а не само отделни показатели.
Ако пък близкият им не може да им стъпи и на малкият пръст, то не би я имала тази тема във форума. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Федерална или Квебекска процедура

Мнение от apple »

Е цоциала е един и същ за всички у табарнашко, може от това да изхождат като начална точка ;) Що да не е 1:1 в този случай? :?:
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Федерална или Квебекска процедура

Мнение от agent Ozo »

За "цоциала" не знам, може и да е един и същ, но финансовите помощи са различни според това дали става дума за семейство, за сам човек, за самотен родител, за жени, за видимите малцинства, за студенти и т.н. И не всички видове помощи са от типа "социална солидарност" т.е. за хора останали без никакви пари и доходи. Повечето са за учащи и работещи.
Но това са дребни подробности и без всякакво значение за заядливците, особено на тези от другите провинции.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Федерална или Квебекска процедура

Мнение от apple »

agent Ozo написа:За "цоциала" не знам, може и да е един и същ, но финансовите помощи са различни според това дали става дума за семейство, за сам човек, за самотен родител, за жени, за видимите малцинства, за студенти и т.н. И не всички видове помощи са от типа "социална солидарност" т.е. за хора останали без никакви пари и доходи. Повечето са за учащи и работещи.
Но това са дребни подробности и без всякакво значение за заядливците, особено на тези от другите провинции.
Е, те по-инициативните правят повечко деца точно по тази причина, де! ;) А, то оставаше и по равно да дават на мързеливи стари ергени примерно спрямо семейства и самотни майки. Айде нема нужда да уточняваш, незаядливо! А кои са тия
видимите малцинства
:?: има ли и невидими???
Нали точно заради социалните ви помощи народа се е затърчал от години наедро, наедро към Квебек. Учиш, не учиш на другите места си плащаш и си бачкаш, а това некак си не харесва на нашенци дето са убедени, че Канада била най-социалната страна на света... Боже, колко заблуда има по тоя свят...
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Re: Федерална или Квебекска процедура

Мнение от emilcho »

apple написа: Е, те по-инициативните правят повечко деца точно по тази причина, де! ;) А, то оставаше и по равно да дават на мързеливи стари ергени примерно спрямо семейства и самотни майки. Айде нема нужда да уточняваш, незаядливо! А кои са тия
видимите малцинства
:?: има ли и невидими???
Нали точно заради социалните ви помощи народа се е затърчал от години наедро, наедро към Квебек. Учиш, не учиш на другите места си плащаш и си бачкаш, а това некак си не харесва на нашенци дето са убедени, че Канада била най-социалната страна на света... Боже, колко заблуда има по тоя свят...
A visible minority is a person or group visibly not one of the majority race in a given population. The term is used primarily in Canada, as a demographic category by Statistics Canada, in connection with that country's Employment Equity policies. The qualifier "visible" is important in the Canadian context where political divisions have traditionally been determined by language (English vs. French) and religion (Catholics vs. Protestants) - "invisible" traits. - Wikipedia

Относно социала - нещо ти пречи или просто те е яд че си цъфнала в грешната провинция?
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Федерална или Квебекска процедура

Мнение от apple »

Е, ти от видимите или от невидимите малцинства си? Относно социала орледелено е дразнещ мерака за го цуцаш с години и да бачкаш на черно в същото време. Форума го доказва в частта си молби и оферти за работа на черно. Много нашенско е някак си, но пък е и хубаво, че точно такива хора са напуснали БГ, защото този тип хитруване и тарикатлък е същия, който води народа ни надолу... И цуцането от две крави федерална и локална също е дразнещо. Никой не длъжен да ви рантути... Болезнено чувствителен си нещо на тази тема. Лично ли те засяга? :?:
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Re: Федерална или Квебекска процедура

Мнение от emilcho »

Да, аз съм циганин (рефюджи), гей, мюсюлманин и на социал, нещо против ли имаш?
А, освен това и работя на две работи на черно - едната федерална, а другата - локална.
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Федерална или Квебекска процедура

Мнение от Ninushevi »

Аз имам един простичък, но мисля достатъчно смислен, въпрос по повод на по-горните изказвания. Ако нещо можеш да го постигнеш по по-лесен или по-труден начин(по принцип, не в частни случаи), кой начин би избрал? Много се съмнявам, че ще са мнозинство тези, които биха избрали трудния начин. С две думи, моето лично мнение(което не държа да е меродавно) е, че в Квебек нещата стават относително по-леко и безболезнено и преходът на имигранта е малко по-"плавен". Не виждам защо трябва социалът да е самоцел и фактор за привличане на повече хора. Но си мисля, че самият факт, че имаш малко по-силна социална защита тук никак не е маловажен. Не смятам, че постигането на някаква цел по трудния начин е някакъв повод за гордост(въпреки, че при мен обикновено нещата не стават лесно, но то е въпрос на малко по-шантав характер). Аз също цял живот съм учил английски, а френски почнах със започването на процедурата, но това никак не ме събаря или демотивира. Факторът близки, познати, приятели наклони везните в полза на тази провинция и сега си "драпам" по пътечките. Имам много познати и приятели, живели и в "англофонска" Канада и в Щатите и всички ми казват все едно и също(поне имат някаква реална база за съпоставка)-тук е най-безболезнено и най подходящо за семейства с деца. Пак да уточня, че не е мое мнение, а само споделено такова. А за данъците и "хрантутенето"-това го има в цял свят и нищо няма да го промени. Не мисля, че е правилно да се подхожда по този начин, защото данъците винаги "хрантутят" едни или други. И винаги ще ги има. Тука пък тогава трябва да седнат да реват, че плащат по-високи данъци от други провинции. Те нещата си имат някакъв баланс и си има кой да се занимава с това. Със сигурност не сме ние! Поздрави и ви пожелавам по-позитивно настроение! Няма нужда от безсмислени заяждания и пререкания :) Губите от хубост, както обича да казва един приятел в такива случаи ;)
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Публикувай отговор