Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
des29
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Авг 07, 2012 2:04 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от des29 »

Здравейте,
Ние сме със сертификат от последното интервю през Октомври. В сертификата на съпругата, която си е сменила фамилията след брака, коя фамилия е редно да е вписана в полето "Nom a la naissance"? Тази преди брака или след?

Благодаря и късмет на всички :) :y:
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от martatabs »

Пише си "Име при раждане", тоест моминското и име.
des29
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Авг 07, 2012 2:04 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от des29 »

Става въпрос за сертификата, който г-н Алсид ни даде на интервюто. В него той е написал в полето "Nom a la naissance" фамилията след брака. Така е станало и с Double Trouble. Въпросът ми е към други кандидати с получени сертификати, при тях къде е записана фамилията след брака - в полето "Nom a la naissance" или в "Autre nom ou prenom". Така ли трябва да остане или трябва да се смени сертификата?

Благодаря Ви :)
Аватар
Double Trouble
Мнения: 225
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:57 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от Double Trouble »

des29, ние се бяхме притеснили от този факт, но се оказа, че явно така си ни водят, с фамилията след брака, защото по паспорт сме с нея и съответно визата трябва да получим пак с името след брака. Ние разпитахме и хора от миналата сесия, които вече са с визи - и при тях е така, с фамилията след брака, която е записана в полето на фамилия по рождение в сертификата. Аз нали се върнах да се разправям с мосю Алсид по този въпрос и той ми показа моя деманд, където бяха заградили с молив фамилията след брака и една стрелка водеше към полето "фамилия при раждане", а отстрани бяха написали "passeport".
Така че спокойно, грешката е вярна ;)
Ако беше лесно, всеки щеше да го прави. Трудното го прави велико. (A league of their own)
DSC Виена - 06.04.2011
Accusé - 12.08.2011
Писмо изчакване - 19.06.2012
Интервю - 25.10.2012 - Успешно!
Док. до Сидни - 08.11.2012
Мед. формуляри - 29.01.2013
des29
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Авг 07, 2012 2:04 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от des29 »

Double Trouble написа:des29, ние се бяхме притеснили от този факт, но се оказа, че явно така си ни водят, с фамилията след брака, защото по паспорт сме с нея и съответно визата трябва да получим пак с името след брака. Ние разпитахме и хора от миналата сесия, които вече са с визи - и при тях е така, с фамилията след брака, която е записана в полето на фамилия по рождение в сертификата. Аз нали се върнах да се разправям с мосю Алсид по този въпрос и той ми показа моя деманд, където бяха заградили с молив фамилията след брака и една стрелка водеше към полето "фамилия при раждане", а отстрани бяха написали "passeport".
Така че спокойно, грешката е вярна ;)
Double Trouble много благодаря за отговора и успокоението, че не сме единствените сгрешени :) Няма да ни се налага да се обясняваме и доказваме коя фамилия от къде ни е и защо ни е :D Дано всичко с документите е наред и занапред.
Късмет и дано по-скоро получим и баркодове :) :y:
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от Jidja »

stoikova написа:Мили хора,
Никой да не се лъже да си праща документите по Спийди!
Вече втора седмица не могат да ми кажат,дали са получени и изобщо никаква обратна информация.Да не споменавам,че най-нагло ме лъжат по телефона и си ме прехвърлят един на друг.
Обаждах им се над 15 пъти за последната седмица.
Просто думи нямам да се изкажа.
Чудя се какво да направя вече,то бива наглост и безочие,но тяхното прехвърля всички граници.
Подозирам,че накрая ще се сдобият с посещение на живо и такъв скандал,че дълго ще го помнят.
Здравей :) Исках да ви попитам дали получихте инфо от Спийди за документите. Като прочетох това доста се притесних понеже ние също бяхме изпратили документите със Спийди. Аз изпратих запитване и исках инфо относно това кой е приел документите ни и пристигнали ли са вече. Ако нямате инфо пишете на http://www.speedy.bg/begin.php?page=spd_Opinions" . Няма как да не ви отговорят, а и писмено е по-силно според мен отколкото разговор по телефона :). Нашите документи ги изпратихме на 21.11.2012 и са пристигнали на 28.11.2012.
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от domino »

Опитахте ли да проверите в Canada Poste http://www.canadapost.ca/cpo/mc/languageswitcher.jsf" Оказа се, че български пощи проследяват пратката само до изпращането и. След това няма никаква информация. Ако искате да проверите движението на пратката след това, трябва да го проследите в Canada Post - там информацията е от пристигането на пратката на канадска земя до получаването и на адреса.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
nikolinka
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 3:07 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от nikolinka »

Здравейте,

Ние минахме прегледите във Вита в края на Септември. Документите ни са минали втора лекарска комисия в Бурурещ. Преди 3 дни получихме e-mail от Букурещ и ни искат следните документи да бъдат изпратени в срок от 30 дни:

- Contrat Relatif a la Capacite d'Autonomie Financiere - изпращали сме го. Ще го изпратим отново.
- Police Certificate from Luxemburg - съпругът ми е учил и живял там 1998-1999г. На някой налагало ли му се е да си изважда Свидетелство за Съдимост от друга държава, в която е учил, работил или живял? Ако да - как процедирахте?
- да попълним отново Personal History - Schedule A, Question 8.

Моля Ви за съдействие! Има ли подобни случаи?

Благодаря и успех на всички!!!

Поздрави,
Николина Тодорова
sahida
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Юли 13, 2012 4:59 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от sahida »

Здравейте,

Хора, вие имахте ли проблеми с принтенето на някои от формулярите? Ние напр. след като валидираме формуляра imm008 , после дава грешка при принтенето, изписва, че има грешка при селектирането. Вие как се справихте с това?
Както и този IMM 0008DEP ( personnes à charge additionnelles/ déclaration) успяхме 1 път да изпринтим и после пак отказа, ужас...?? Може ли на ръка да се попълне...???

Благодаря ви предварително!
Аватар
bobchentse
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2011 1:17 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от bobchentse »

nikolinka написа: - Police Certificate from Luxemburg - съпругът ми е учил и живял там 1998-1999г. На някой налагало ли му се е да си изважда Свидетелство за Съдимост от друга държава, в която е учил, работил или живял? Ако да - как процедирахте?
започни оттук:
http://www.guichet.public.lu/en/entrepr ... index.html"

а също така, при търсене в Гугъл вторият резултат всъщност е точно този:
http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... mbourg.asp"

успех!

:)
sahida написа:Ние напр. след като валидираме формуляра imm008 , после дава грешка при принтенето, изписва, че има грешка при селектирането.
директно от сайта ли го печатате (от браузера) или първо запазвате самия *.pdf файл на компютъра си?
stoikova
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 3:24 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от stoikova »

След лудо викане по телефона,защото успяха да ме изкарат извън кожата ми,писане на мейл до международен отдел и до отдела им за рекламации,разгеле получих писмо как видите ли то писмото било тръгнало на 16.11 и е пристигнало на 23.11.Пратили са ми една табличка с движението му, от която изобщо не е видно къде точно е пристигнало,защото се дава появата му в депото им в Ниагара и после било излязло за доставка и получено.Та след като им написах нов мейл да вземат да ми потвърдят, че е стигнало в Сидни,чак тогава имам отговор, че действително е стигнало на дадения адрес.
Без коментар са. Така не бях се нервирала, да те правят на идиот и директно да те лъжат ми е любимо отношение.
Да питам и друго, някой получавал ли е писмо от емиграционните, с което ви канят да участвате в пилотна програма за интеграция и обучение за нея по нета?
Онзи ден го получих и още му се чудя.
Виена 31.03.2011
Интервю 23.10.2012
Нова Скотия 12.11.2012
Медицински формуляри 04.03.2013
Покани за визи 07.08.2013
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от Jidja »

Стойкова не знам защо при вас така се е получило. Ужас!
Ние също ги изпратихме със Спийди и за 7 дни са пристигнали. Изпратени на 21.11 - пристигнали 28.11. Писах във формата от сайта да ми изпратят Инфо дали документите са пристигнали и името на човека, който ги е приел. Нямате ли инфо за човека, който ги е приел? Нашите документи са приети от Glen. Надяваме се, че всичко е наред. Пишете като имате инфо за осребрен чек или теглене от карта, при нас все още няма никакво движение.
mare_sr
Мнения: 121
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 3:24 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от mare_sr »

stoikova написа: Да питам и друго, някой получавал ли е писмо от емиграционните, с което ви канят да участвате в пилотна програма за интеграция и обучение за нея по нета?
Онзи ден го получих и още му се чудя.
Да, ние получихме такова писмо, и ММ се регистрира и вече му върнаха отговор че е приет, защото пише че само първите 500 които изпратят имейл с желанието да се включат към пилотната програма ще получат достъп.

По отношение със Спиди, техните международни пратки се проследяват най-напред на техния сайт, докато са в БГ и след това трябва да ви дадат тракинг номер за сайта на DPD http://www.dpd.com/tracking_bg" ето този и от тук следите за пратката.
Аз със следенето не съм имала проблем, друг е случая, че когато пращах в Канада ги умотаха и им трябваше бая време да пристигнат, но поне пристигнаха и ги виждах постоянно къде са и така реагирах по на време.
Иначе аз вече пращам с DHL, малко са по-скъпи по принцип, но аз имах отстъпки там, та платих 75 лв. за документи около 0.350 кг. преди месец за Н.Скотия. Иначе без отстъпка не повече от 100 лв.
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от cantare »

mare_sr написа: Да, ние получихме такова писмо, и ММ се регистрира и вече му върнаха отговор че е приет, защото пише че само първите 500 които изпратят имейл с желанието да се включат към пилотната програма ще получат достъп.
Този имейл от имиграционните в Монреал ли е или от Сидни?
Последно промяна от cantare на Сря Дек 12, 2012 10:46 am, променено общо 1 път.
Vouloir, c'est pouvoir!
mare_sr
Мнения: 121
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 3:24 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от mare_sr »

cantare написа: Този имейл от имиграционните в Монреал ли е или от Синди?
sielregistraire@micc.gouv.qc.ca ето от този!

Ето текста от имейла:

Aux personnes détentrices d’un certificat de sélection du Québec (CSQ)

Le ministère de l'Immigration et des Communautés culturelles du Québec (MICC) vous invite à participer gratuitement à la prochaine session du projet pilote du Service d'intégration en ligne (SIEL) qui débutera le 7 janvier 2013 et se terminera le 29 mars 2013 (12 semaines).
TRÈS IMPORTANT!
Pour participer à ce projet pilote, vous devez :
- être disponible pendant douze semaines (du 7 janvier au 29 mars 2013, inclusivement), à raison d'environ trois heures par semaine, selon l’horaire qui vous convient.
- nous envoyer les informations demandées qui se trouvent au point 2 de la page 2 du document ci-joint;
- disposer de l'équipement informatique décrit à la page 2 du document ci-joint.

Pour plus d’informations sur le projet SIEL, veuillez s’il vous plaît cliquer sur le lien suivant

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html"

Premier arrivé, premier servi!
Salutations,

Le registraire du service d’intégration en ligne (SIEL)
Ministère de l'Immigration et des Communautés culturelles du Québec
sielregistraire@micc.gouv.qc.ca


А има ли тука от миналите интервюто да са се записала на FEL - SIGAL и да са започнали там обучението? Ако има можеби е добре да си оформим такава темичка, или не знам в коя ще е уместно да пишем за това.
Публикувай отговор