Въпроси за документите за Сидни, Нова Скотия

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от inn4o »

[quote="plamen"]Може би има някоя институция в Бг, която може да извади справка, кога си пътувал извън страната. Аз също нямам спомени. Поне 5 пъти съм излизал до Гърция и Румъния, но няма начин да си спомня кога е било. Дори единия път минахме без да ни погледнат документите на излизане от Бг. МВР или МВнР дали не могат да ни издадат такава справка? Може би гранична полиция. ще се поинтересувам.

Имаме същото питане.Може ли някой да даде съвет? Благодаря предварително :rock:
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
nivea
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Мар 07, 2011 8:13 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от nivea »

Здравейте, справка за извънграничните пътувания ( точно така се казва) можете да си вземете от КАТ, при гишетата за международните паспорти. Обикновено имат образец на молба, която попълвате и изписвате периода, за който ви е необходима справката. Естествено след 2007 данните са непълни или липсват и това е изрично упоменато в справката. Но пък има би могла да Ви припомни някое забравно пътуване. На нас определено ни беше от полза. Успех! :y:
DCS Vienne - 19.11.2010
Entrevue - 13.03.2012
Visas - 05.12.2012
-------------------------------
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от domino »

Nivea, благодаря много за информацията!

Не, че не са ни ясни сроковете след получаване на сертификата, но ето ги и в този линк:

http://www.canadavisa.com/quebec-skille ... times.html"

Букурещ: - 12 месеца!

Колумбия: Богота - 51 месеца!
Последно промяна от domino на Нед Окт 21, 2012 5:53 am, променено общо 2 пъти.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от inn4o »

nivea написа:Здравейте, справка за извънграничните пътувания ( точно така се казва) можете да си вземете от КАТ, при гишетата за международните паспорти. Обикновено имат образец на молба, която попълвате и изписвате периода, за който ви е необходима справката. Естествено след 2007 данните са непълни или липсват и това е изрично упоменато в справката. Но пък има би могла да Ви припомни някое забравно пътуване. На нас определено ни беше от полза. Успех! :y:
Хиляди благодарности,Nivea :rock: :handshake:
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
ttonybul
Мнения: 54
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2010 5:55 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от ttonybul »

Здравейте,
Незнам за КАТ?! Но със сигурност тази услуга е на Гранична полиция, която също рабира се е към МВР. Ние си извадихме справката от бул. Мария Луиза 46, където се помещават, входа е до паспортното... За съжаление справката която ми извадиха от там беше меко казано комична... по тяхната справка се оказа, че съм излизал от страната примерно 3 или 4 пъти без да съм се връщал... просто невероятна система:) бях излизал през Калотина примерно след 2 месеца излетял за Брюксел и след още месец бях ходил и в Турция.... попитах ги как така се е случило и дали не са пропуснали нещо, но те само вдигат рамене и казват че само с това разполагат.... Това няма как да се изпрати в Канада и да се очаква ,че хората няма да се усъмнят и да си докараме главоболия в и без това дългата процедура. Именно за това положих доста труд този документ да придобие автентичен вид... Отворих паспорти стари нови, разпитвах приятели, кога сме ходили там или на друго място, разпечатвах хистори от wizzair и други, които сме ползвали.... изобщо ужас.
Написах всичко това за да си дадете ясна представа че документа от МВР почти никаква работа не върши особено ако последните 10 години често сте излизали от Бг. Само дето събират и също толкова незначителна такса, колкото им е и информацията. А до колкото ми обяснихатози документ е доста важен за имиграционните и ако пропуснеш някое излизане, биха могли да го сметнат като опит да скриеш нещо, което би довело до нови проблеми.
В моя случай едно ходене до Тунис също не фигурираше в тая справка....

Просто дори да си направите тази справка, опитайте се да си спомните и за излизания които не фигурират в нея.
11.11.2010 - Документи до Виена
21.03.2011 - Акюзе
13.03.2012 - Интервю - успешно
11.06.2012 - Баркодове
07.08.2012 - Медицински прегледи
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от borkoo »

Много се впрягате за тези пътувания извън страната.Пишете по памет и толкоз.Важното е да опишите тези които са били с визи.Безвизовите пътувания няма как да бъдат проверени.Особенно тези в ЕС.В посолството в Букурещ,никой не може да направи такава проверка,повярвайте ми.Познавам хора,които са пътували и в ЕС и извън ЕС и не описаха нищо в апликейшън формите,тоест за пред канадците не бяха излизали в чужбина.Същите тези хора,отдавна живеят щастливо в Канада.Други приятели пък "услужливо" забравиха да впишат кратък нелегален 8 месечен престой в Холандия и те са от година в Канада.Така,че давайте смело,тези неща са проформа.
Mirka75
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 5:29 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от Mirka75 »

Здравейте! Като ми връчиха сертификата за Квебек чак в къщи забелязах,че в графата за име съм вписана само със собствено и фамилно име,бащиното липства .При съпруга и детето всичко е наред, с трите имена са.Смятате ли ,че това е проблем за следващия пакет документи?Има ли и други като мен? Пишете ,моля,благодаря предварително
17.10.2012г./10,30ч.-интервю
24.11.2012г.-изпратени документи до Нова Скотия
29.11.2012г.-получени
09.01.2013г.-осребрен чек
16.01.2013г.-баркодове
19.02.2013-покана за медицински
terra nova
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Фев 03, 2012 6:01 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от terra nova »

Mirka75 написа:Здравейте! Като ми връчиха сертификата за Квебек чак в къщи забелязах,че в графата за име съм вписана само със собствено и фамилно име,бащиното липства .При съпруга и детето всичко е наред, с трите имена са.Смятате ли ,че това е проблем за следващия пакет документи?Има ли и други като мен? Пишете ,моля,благодаря предварително
И при нас е така - само име и фамилия. Няма проблем, не са ни върнали документите. Ние минахме на 15.03.2012
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от inn4o »

Здравейте!
Имам нужда от съвет относно попълването на формуляр "Renseignements additionnels sur la famille - Допълнителни данни за семейството".
Секция С братя и сестри (вкл. полу-братя и полу-сестри) имам следния проблем:
Баща ми е напуснал майка ми преди да се родя и нямам никаква (официална) информация за него. Предполагам, че имам полу-братя или полу-сестри, но аз лично нищо не знам за това. Ако направят проверка с името на баща ми предполагам, че тези деца ще излязат. Какво бихте ме посъветвали? Как да постъпя?
Благодаря предварително :rock:
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
mare_sr
Мнения: 121
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 3:24 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от mare_sr »

Привет,
Имам въпросчета :)
- Абе хора трябва ли да се изпраща документ от преводачката, че е заклет преводач? Че първия пакет докс. ни ги превеждаше преводач към техните организации и въобще не се замисляхме за това. Ама сега колкото чета и разбирам, май трябва?

- Втория въпрос е за пътуванията формуляра, при мен доста сложно се получава, тъй като съм с две гражданства от 2010г. Но в последните 9 години живея в бг, в началото като студент, после вече с постоянно пребиваване. Като така пиша излизания и връщане в БГ, ама има един период когато съм идвала в бг а не излизала от БГ.(е то е било за 1 ден или за 3 дена). Ама е в точно този период от 10-те години. Абе не знам дали ме разбрахте, то и аз не мога да се разбера :D
Написали сме една справка, ама искам да видя и други ако има подобни на моя случай как са постъпили.
dimman
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 4:40 pm
Местоположение: alberta,canada

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от dimman »

За декларацията от преводача - трябва да има! Съответно преведена и подпечатана. А за другото-
казусът е интересен, а федералните със сигурност проверяват , но то и за бащата тр.да. се попълва
инфорация.Ако нямаш такава най - добре в тези графи да впишеш S.O.
документи до Виена 12,11,2010г
акюзе 21,02,2011г
интервю 08,03,2012г
баркодове 11,07,2012г
мед.формуляри 17,09,2012г
направени мед. 24,09,2012г
визи 10.04.2013г
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от Jidja »

Каква е тази декларация от преводач :tmi:
Нали на преводите си пише, че долуподписаният... еди кой си отговаря за достоверността на превода и отделно си има печат, име на фирма, контакти и адрес на преводача. Може ли официално инфо към това изскване за декларация от преводач.
Благодаря предварително :)
mare_sr
Мнения: 121
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 3:24 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от mare_sr »

Jidja написа:Каква е тази декларация от преводач :tmi:
Нали на преводите си пише, че долуподписаният... еди кой си отговаря за достоверността на превода и отделно си има печат, име на фирма, контакти и адрес на преводача. Може ли официално инфо към това изскване за декларация от преводач.
Благодаря предварително :)
Translation of documents

Any document that is not in English or French must be accompanied by:

the English or French translation; and
an affidavit from the person who completed the translation; and
a certified copy of the original document.

Note: An affidavit is a document on which the translator has sworn, in the presence of a commissioner authorized to administer oaths in the country in which the translator is living, that the contents of their translation are a true translation and representation of the contents of the original document. Translators who are certified members in good standing of one of the provincial or territorial organizations of translators and interpreters of Canada do not need to supply an affidavit.



Traduction de documents

Tout document qui n’est ni en français, ni en anglais doit être accompagné :

de sa traduction française ou anglaise; et
d’une déclaration sous serment du traducteur et
d’une copie certifiée conforme du document original.

Note : Une déclaration sous serment est un document dans lequel le traducteur prête serment du caractère véridique de la traduction et de la représentation du contenu du document original. Cette déclaration se fait en présence d'un commissaire autorisé à faire prêter serment dans le pays où réside le traducteur. Les traducteurs qui sont membres agréés en règle d'une des organisations provinciales ou territoriales de traducteurs du Canada ne sont pas tenus de fournir une déclaration sous serment.
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от Jidja »

:y:
Благодаря :)
r_nina
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Дек 03, 2010 3:31 pm

Re: Документи за Сидни, Нова Скотия - 2012 г. !

Мнение от r_nina »

Здр, да ви питам някой знае ли дали личните карти трябва да се заверяват при нотариус и да се превеждат или само копие е достатъчно.
Публикувай отговор