Интервю Октомври 2012г.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Misho76 »

karelia79 Не е точно така!
И да има проблем със системата,това не е проблем на КАНДИДАТА!!!
Ако става за въпрос на предишни инфо сесии са се провеждали и телефонни разговори от емиграционните офицери в момент на интервю.Имаше емиграционен ,който носеше специален уред за вярност на печатите.Назначавали са се и служебни интервюта в друг ден.Варианти има.Тук са 3 седмици все пак.Не ги ласкайте толкова!Нали на инфо-сесиите обясняваха как им трябват европейци???

Имам нещо впредвид,но ще го споделя след като кандидатите от днешният ден си получат отговорите.Не искам да влизам в излишни спорове и без това си е жива мъкааааа :envy: да се добереш дори до интервю.
Но пак ви казвам:Там са ВАШИТЕ досиета и ВАШИТЕ пари,искайте обяснение най-малкото.
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
stoikova
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 3:24 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от stoikova »

С днешния екшън,пак седнах да смятам точки.
Махам за специалност,намалявам за език-станах калкулатор.Извъртях няколко хипотези и сценария.
Главата ми се омота тотално.
Сипвам си едно и да става каквото ще.Съвсем ще ми залепи релето от притеснения и неизвесности.
Пожелавам успех на утрешните участници.Проблемът с компа дано се е оправил.
Очакваме включване с добри новини.
Маргарет,кураж и гледайте да не се нервирате,знам че е трудно изпълнимо.
Виена 31.03.2011
Интервю 23.10.2012
Нова Скотия 12.11.2012
Медицински формуляри 04.03.2013
Покани за визи 07.08.2013
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от karelia79 »

А всъщност днес целия ден ли ебил каръшки?! Нали би трябвало да са минали 6 кандидатури? Няма ли някаква информация от останалите семейства?
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Aelia
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Апр 07, 2009 5:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Aelia »

Ние лично оригиналите на дипломите си няма да дадем! Ако иска да ги проверява нещо, ще трябва да използва копията - там всичко е достатъчно за проверка. Как пък не си давам дипломите изкарани с толкова труд на някакъв да ги влачи кой знае къде! Утре може да ми потрябват за друга работа, за друга страна и т.н., може да се загубят и въобще това е безобразие, което минава всякакви граници.
И образование изкарано ЗАРАДИ кандидатурата в Квебек. :rofl: Ама моля ви се, колко му е човек да се бъхта 4-5,5 години, за да може да представи диплома на мосюто :fubar:
Маргарет, съчувствам ви. Дано всичко да завърши добре и то по-скоро!
Стойкова, получи ли ми съобщението, че нещо не съм сигурна дали го изпратих успешно? :$
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Misho76 »

Имам един въпрос към вече явилите се:Поиска ли ви сертификати за език?
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
mare_sr
Мнения: 121
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 3:24 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от mare_sr »

pierrot_bg написа:
cantare написа:
pierrot_bg написа:Дефакто изгоряхме с едни 70 лева за преводи на атестасиони и бележки от НАП.
Пиерот, това означава ли, че не поиска изобщо да види документите, които сте носили относно стажа? Или имате предвид, че не ви ги е взел?
И едното и другото: нито ги разгледа, нито ги взе :^)
Амиии, аз малко ще коригирам тука моя човек :) Тъй като задачката с документите беше възложена на мен, и аз давах каквото поискваше, та също така когато поиска доказателство за работата, освен трудовата книжка му дадох удостоверението от настоящия работодател, че в момента работи еди къде си и на еди каква си длъжност, а за предишната му работа дадох документа (нещо като атестация) където беше написана от кога до кога е работил там, какво и какви са му били задълженията. (всичко това с копията на преводите които си пазим от първия пакет докс).
Когато стана въпрос за моя трудов стаж, му дадох тр. книжка и веднага и документа от работодателя че работя все още там към момента, на еди каква си позиция и какви са ми длъжностите там, както и бележка от счетоводството за последната година за доходите.
Единствено бележките от НАП не ни влезнаха в употреба въобще. Но така или иначе всичко върна, нищо не взе.
Aelia написа: Имам няколко въпроса към преминалите - кое ниво на езиците сте писали в документите, защитихте ли го? Бяхте ли с търсени професии? А възрастта ви каква е?
Иначе преди интервюто сме решили да пийнем по една малка водка - да ни вървят езиците, че от стрес човек понякога и дума не може да обели.
Нивото на езика ни в първоначалните документи сме си писали за мен А2/А2 за мъжа ми В2/В2 за френски, за английски на него В2/В1 а на мен С1/С1. Като още тогава пратихме сертификат DELF за него (който бе ниво В1, но от пред една година от подаването ни на документите). По късно, към края на годината пратихме сертификати TCFQ за В1/В1 за мен и В2/В2 за него.
За годините аз съм на 27 ама почти 28 де, а той на 29 вече пълни. Ееей остаряхме ;)
Ами дали сме с търсени професии не-знам. Аз съм учила туризъм, той органична химия, а магистратура преработка на нефт и газ.
Стаж, аз съм работила в туризма, но в последните 2,5г. съм в една строителна фирма, нищо общо с туризма. А той откакто е завършил бакалавър работи си по професията а именно в химически заводи.

А за стреса, оооо ние бая се бяхме ушашкали, ама въпреки това се опитвахме да не се вманиячаваме ами да си почиваме също, да излизаме с приятели на разходки, даже деня преди интервюто празнувахме рожден ден на един приятел :lol: (нали знаете: "Полят изпит, взет изпит" )
А и да си призная не можехме да спим последната седмица, та си пийвахме течен мента, валериан глог за отпускане и успокояване, ееее от време на време и по нещо твърдо вкарвахме :lol:
Аз в деня на интервюто също си глътнах достатъчно от течното валерианче, и преди да влезнем така се бях стаписала, но в момента в който влезнах в оранжевата стая, забравих за всякакви притеснения и с рогата напред и с усмивката разбира се :)


По отношение на документа от НАП, той е много обемен и трудно да смята всичко, та затова и май не върши особено работа, та затова ако имате време още има и един друг док, от НАП справка по ЕГН за всички актуално състояние на всички трудови договори, та е само един лист и сбита информацията на едно място.Та според мен това може да свърши повечко работа.
Той иска просто освен тр. книжка и с други документи да покажете си трудовия стаж. Така че, най добре ако можете от всичките место работи и най-важно от настоящата да си изкарате док. където пиеше от кога до кога сте работили или работите по настоящем, на каква позиция и с две три изречения какви са Ви били/ са Ви функциите.
veselqk
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 7:51 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от veselqk »

Явно субективният фактор винаги е налице, проблемът е, че има нещо, на което държат и ако се появи макар и малко съмнение за изрядността му, нещата се обръщат в кофти посока. Не знам точно кои са тези неща, но от разказите тук, а и от други коментари и събития, долавям, че са им наблегнали да внимават за фалшиви дипломи, трудови книжки и други документи... Не забравяйте в каква страна живеем - купуване на гласове, дипломи, място в листите за депутати ... (цял шеф на фонд "Земеделие" беше с фалшива диплома)... Канадците си имат съответното проучване и информация в тази насока, но все пак мисля, че са имали достатъчно време да направят всичко това преди интервюто... Успех на всички!!! Героите от днес, не унивайте!!! Има едно известно удължаване на напрежението, но съм сигурен, че всичко ще се подреди в положителна посока :y:
DCS-Montréal-25.07.2013
Accusé de réception-04.10.2013
CSQ по пощата - 09.09.2015
Втори пакет документи-Sidney, NS, Canada - 22.10.2015
Баркодове - 18.01.2016
Медицински - 26.02.2016
Покана за визи - 02.03.2016
Визи - 22.03.2016
stoikova
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 3:24 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от stoikova »

[/quote]Стойкова, получи ли ми съобщението, че нещо не съм сигурна дали го изпратих успешно? :$[/quote]
:y:
Виена 31.03.2011
Интервю 23.10.2012
Нова Скотия 12.11.2012
Медицински формуляри 04.03.2013
Покани за визи 07.08.2013
r_nina
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Дек 03, 2010 3:31 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от r_nina »

Здр и от нас, успех на всички ние сме на 18.10 на ринга.
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Montre »

margaret, благодаря за споделеното ! Сигурно изобщо не ти е до форума сега, а намери сили да пишеш:y:

Аз чак след твоя коментар стоплих, че Господина няма пред себе си досиетата, а влиза в някаква тяхна правителствена система. И всъщност е напълно логично. Все пак досиетата ни се обработват месеци наред и до интервюто са най-малко 80% завършени. Дори на инфосесията Пол Тротие каза нещо такова, цитирам по спомен: " ако сте извикани на интервю трябва да се чувствате защитени, защото това означава, че сте одобрени за имиграция. Просто на интервюто се уточняват тези точки, за които няма доказателства подкрепени с документи ( например езикови познания, адаптивност ) и ако се потвърди заявеното, действително получаваш сертификат..." Та самият офицер не ни обработва досиетата, той просто сверява и доуточнява детайли. И предполагам си имат база данни с нашите досиета, които се достигат само през системата от мерки за сигурност - веднъж за защита на нашите лични данни, веднъж за защита на офицера от обвинения в корупция и своеволия в обработването на документите. Все пак това е имиграционната политика на правителството на държава като Канада, обмисляна, планирана и прецизирана с десетки години. Не вярвам да си позволят и най-малкия повод от чужда страна за съмнения в некоректност. А за компютърната система, че бъгва съм склонна да вярвам. Тя обработва стотици хиляди заявления и сигурно е натоварена с много защити и редовни ревизии с цел предотвратяване на разни хакерски инвазии. Спомняте си миналата година, че САЩ анулираха цялата лотария за зелени карти заради бъг в системата и я проведоха наново по-късно.

Пожелавам ви до дни да се разреши казуса във ваша полза, както и на останалите потърпевши от системата!
Дано от утре нещата си влязат в нормални релси, че не им стига на хората напрежението ами накрая и да не знаят докъде са го докарали...
Стискам палци :y: :y: :y:
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
mare_sr
Мнения: 121
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 3:24 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от mare_sr »

Недейте толкова да се ядосвате за днешния ден. Кажете си само "Всяко зло за добро" :)
Той даже когато отваряше и нашето досие имаше малко проблем, но веднага се оправи.
Той имаше и някакви докс. за нас и на хартиен носител, сертификатите от TCFQ-оригиналите бяха при него както и някои други с мокрия печат от преводачката, но не можех да видя какъв точно.
А Все пък за някои това че не се е отворило досието може да е голям плюс, защото кой знае какво може да е било написано там и на какво да наблегне повечко и да Ви мъчи. А така сега когато си въвежда по-късно нещата може да му стане съвестно, че така се е получило със системата му и ако и да липсва някоя и друга точка да си затвори очите ;)
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Misho76 »

Montre Постът ти е чудесен и оптимистичен,но може би не си обърнал/а внимание на детайлите в поста на Марто ,а именно че дипломата му е прибрана за проверка и отговор ще получи/някога/ след приключване на сесията тук и ще му бъде върната по пощата Т.е. тази диплома ще замине някъде...?!Въпросът е Къде????Ти лично би ли си дала ей така задграничният паспорт примерно за проверка?
Именно защото има техника,обикновено документите се снимат,сканират и изпращат в момент в който техниката проработи.А ако дипломата му е необходима на Марто примерно както не беше в БГ известно време....какво прави тогава?
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
speca
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Фев 09, 2011 10:55 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от speca »

Привет,
поздравявям всички преминали успешно и стискам палци, за онези, кото още не си знаят резултатите. И имам един въпрос към всички тях. Дали няколко месеца преди датата на интервюто са им искали чрез и-мейл справки от НАП. Понеже при нас точно така се случи- поскаха ни ги с мейл от 15.05.2012 под предстекс ,че не ни е бил пълен комплекта с първоначално подадени документи. Ние тогава си извадихме тези обемни справки и ги изпратихме по пощата- оригиналите- преведени и нотариално заверени. След което получихме мейл, на 26.06.2012, че вече всичко ни е наред по документите и да се подготвяме за инетрвюто. И сега не знаем дали трябва отново да ги вадим тези справки и да ги превеждаме за деня на инервюто.
DSC - 11.01.2011
Accusé - 30.05.2011
Entervue - 15.10.2012
Montre
Мнения: 321
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 2:38 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Montre »

Misho76 това с дипломата го бях срещнала и в руския форум, на доста хора им ги бяха прибрали за проверка. Де да знам защо искат оригиналите, сигурно имат начини да проверяват достоверността на печата ( като при проверките за фалшиви банкноти ). Сигурно бих си дала дипломата ( макар и с яд, и със свито сърце, и на риск, че може да ми потрябва за нещо ). Но ако нямам доверие в тяхната имиграционна система, защо изобщо ще искам да им жевея в държавата?
А задграничния паспорт не вярвам някой да го поиска, поради причината, че той не носи точки и е малко вероятно (а и доста трудно ) да го фалшифицираш с цел имиграция по точкова система. Докато при дипломите и трудовия стаж си има голяма вероятност от поява на фалшификати.
Да, гадно е, но когато си имаш работа с правителството на чужда държава, което за първи път в живота си те вижда ( образно казано ) и не знае почти нищо за теб, е нормално да има всякакви ситуации. Не бива да сме песимисти, когато сме сигурни в това, което заявяваме като информация за нас. Това си е излишно напрежение на фона на всичко останало. Нека си проверяват, колкото искат.
Виена : 25.10.2011
Интервю : 04.11.2013 - CSQ
Нова Скотия: 04.12.2013
Баркодове : 30.01.2014
Покана за медицински : 24.04.2014/28.04.2014
Втора покана за медицински : 13.03.2015/17.03.2015
Покана за визи: 25.05.2015
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Misho76 »

Montre Съжалявам,че ще трябва да разсъждаваме на гърба на други хора ,но тук са важни Фактите.
Да видим кои са оставени на изчакване днес:А-хората с търсена специалност+стаж по нея и Б-Човека с брилянтната презентация по отношение на машините с които работи+стаж по това.Не се споменава да е изискан от тях документ за езикови познания TCFQ/IELTS ,нещо за което постоянно се апелираше от страна на емиграционните.Малко странно,не мислиш ли?
Сигурно има обяснение,сигурно има причина да е така,но за мен е доста объркващо и шокиращо защото вече и аз се обърках на кое точно държат.При положение,че всички тук сме наясно,че шанс да работиш с дипломата си от БГ като начало там е в сферата на въображението.
Друго нямам какво да добавя,освен,че много се надяваме на положителни резултати и то скоро!
:y:
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Публикувай отговор