Някой кара ли колело в Норт Йорк? Или поне недалече...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
stoyan
Мнения: 37
Регистриран на: Съб Авг 09, 2003 4:40 am
Местоположение: Toronto

Re: Някой кара ли колело в Норт Йорк? Или поне недалече...

Мнение от stoyan »

Неделя живот и здраве ще караме пак. Може и до Ниагара да се впуснем един ден :)

Навръщане минахме по велоалеите до Дон милс#Овърлеа и от там до Леард#Еглинтан и на север до Шепард

Дайте идея как да се казва вело-групата или клуба,в който всеки желаещ да върти педалите е добре дошъл.
- Мухи без глави :) (на Асикса )
- Балкански фурий или Печенеги :)
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Някой кара ли колело в Норт Йорк? Или поне недалече...

Мнение от AsicsFan »

stoyan написа:Дайте идея как да се казва вело-групата или клуба,в който всеки желаещ да върти педалите е добре дошъл.
- Мухи без глави :) (на Асикса )
- Балкански фурий или Печенеги :)
Един приятел си кръсти фотоалбума във Фейсбук "Велоклуб Няма Бензин". Паднах от смях. Може да го питам дали дава името.

Мен ми дойде и друга идея:

- Дарк Болкан Събджектс
:D
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
g_hanson
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Мар 25, 2012 5:45 pm

Re: Някой кара ли колело в Норт Йорк? Или поне недалече...

Мнение от g_hanson »

Aбе,пичове,не е ли рано да се институционализираме? :lol:


вчера се събрахме 3 човека,днес клуб ще правим:) и какво:

Асикса-председател, Стоян-зам. предстедател по спортната част, моя милост-ковчежник.добре,че Бекса ще се "излъже" да се присъедини и така ще стана първият редови член :rofl:

за да правим клуб трябва да изтъркаляме първо доста хилядарки,да се напием заедно няколко пъти и чак тогава да мислим име.

впрочем за име моите фаворити са "Балкански педали" и "Веселите курбели"..от една страна ще бъдем по-"интернешънъл" и уж много жизнерадостни. От друга пък някакси рискуваме да загубим женския интерес към организацията :rofl: ...абе,има време ще го измислим :)





пп

иначе,сериозно,хубаво каране стана.
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Някой кара ли колело в Норт Йорк? Или поне недалече...

Мнение от AsicsFan »

becks написа:Браво за организацията. Пишете кога ви е следващото каране.

Само един въпрос - защо карате по улици и то от най-натоварените - Батърст и Еглинтън?
От Батърст/Шепърд до Бийчес 80% от маршрута ви може да мине през паркове с велоалеи, без грам автомобили - от Сънибрук Парк до Ашбриджес Парк e минимум 15 км велоалеи.
Мерсаж! А пътищата - тях съм ги поразучил донякъде и се ориентирам. Впрочем понеже понякога си карам до работа и вече не ми правят и впечатление. По велоалеите нямам грам опит. А работата е че понеже аз предложих и аз трябваше да измисля маршрута, та го направих така че да се ориентирам аз. На връщане както Стоян каза, експериментирахме точно с тая велоалея и беше много гот с изключение на едно място където трябваше да слезнем от колелата да катерим стръмни стълби.

Аз досега толкова дълго не бях карал но за следващия път съм готов и на повече. Днес се чувствам супер, мускулни трески нямам, явно съм развил някаква издържливост че другите момци са бая карали и трябва да ги догонвам.

В тая връзка момци дайте да се разберем - колелата винаги ли ще са около нас като спираме? Щото вие вериги не носехте. Ако ще правим така мен много ме устройва щото колелото ми ще олекне с 10кг дето на нанагорнищата иначе ме мъчат леко а и както се носехме с кафетата ми беше трудно да бутам с една ръка тежкото колело.

Beksе, колкото до теб и другите евентуални дето четат, ако някой няма достатъчно издържливост не е проблем да поскъсим маршрутите или да увеличим почивките докато се уеднаквим всички. Още повече че сме и с различни колела. Ако някой дойде с градско колело с гуми малък диаметър тип Балканче, няма да му е така лесно. Да не говорим ако някой е с фикси (колело с една скорост). Той Стоян хубаво предлага до Ниагара и аз съм много навит ама това е над 100км, нещо за което аз лично още не съм готов и ако няма да е с преспиване не се и хващам, че бая време ще падне каране. А и в Торонто има достатъчно места за разучаване.
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Някой кара ли колело в Норт Йорк? Или поне недалече...

Мнение от AsicsFan »

g_hanson написа:Aбе,пичове,не е ли рано да се институционализираме? :lol:


вчера се събрахме 3 човека,днес клуб ще правим:) и какво:

Асикса-председател, Стоян-зам. предстедател по спортната част, моя милост-ковчежник.добре,че Бекса ще се "излъже" да се присъедини и така ще стана първият редови член :rofl:

за да правим клуб трябва да изтъркаляме първо доста хилядарки,да се напием заедно няколко пъти и чак тогава да мислим име.

впрочем за име моите фаворити са "Балкански педали" и "Веселите курбели"..от една страна ще бъдем по-"интернешънъл" и уж много жизнерадостни. От друга пък някакси рискуваме да загубим женския интерес към организацията :rofl: ...абе,има време ще го измислим :)

пп
иначе,сериозно,хубаво каране стана.
Няма лошо бре то така се почва :) Ама дай името да го държим леко по-малко закачливо че верно няма да има женски интерес.

А може и нещо чисто Българско да си сложим... примерно
- Велоклуб Хитър Петър
- Таралежи на колела (по аналогия от филма)

... а като заговорих за заимки от филми.......

- Велоклуб Детство Мое :rofl:

или
- Велоклуб Септемрврийче :rofl: :rofl: :rofl: мани майтапа ма се събрахме и Септември. Тъкмо за отличителен белег може да имаме по една червена връзка :rofl: :rofl: :rofl:

Айде предлагайте още, после ще гласуваме.
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Някой кара ли колело в Норт Йорк? Или поне недалече...

Мнение от AsicsFan »

Момчета аз съм на зъболекар до 11:00. Мога да карам след 12-13:00.

Иначе имам едни идеи до тук:

1. Ягодобер/малинобер в Wittamore's Farm (32km) - полезното с приятното. Колелата ще оставим на паркинга. Колкото до вериги, едната ми е по-дълга, мога да закатанча още едно колело. Мога да прикача до 1 кофа на багажника, на връщане ще караме по-внимателно. Има и зеленчуци. За деня ще имаме малко над 60км

2. Каране до Аурора на север (32km). Не съм бил там, не знам дали е интересно, гледах на картата че е зелено принципно. Пак ще имаме над 60км за деня.

3. Гледам най-големия парк в Торонто по карта е Rouge Park - можем да караме все по Шепард (22км), после да дръпнем надолу, да влезнем в парка, караме на горе, излизаме на Steeles и се прибираме по него. Мисля едно 50-60км ще се съберат за деня пак. Разликата с 1. и 2. е по-малко стрес, може да се помотаем там, не съм ходил. Все ще има къде да дръпнем и по кафе.

Който има други идеи да каже. Също пишете дали сте навити за утре.
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Някой кара ли колело в Норт Йорк? Или поне недалече...

Мнение от AsicsFan »

Маршрутите се отлагат за другата неделя. Свободен съм сутринта, до 15:00.

Бексе, теб ти стана интересно, ако си навит за нещо от тия идеи или имаш и ти нещо интересно, обаждай се. Че е позахладняло не е страшно.
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Някой кара ли колело в Норт Йорк? Или поне недалече...

Мнение от becks »

Аз съм навит стига времето да е хубаво и да се организираме поне няколко дни предварително.

Ето един лесен вариант от мен, при който не се кара по натоварени улици - 26 км от Форест Хил до Хъмбър Бей

http://goo.gl/maps/1iSEo"
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Някой кара ли колело в Норт Йорк? Или поне недалече...

Мнение от AsicsFan »

Маршрута е приятен. Но нещо не се чувствам добре, та утре няма да карам. Ако се сберете без мен - приятно каране.
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
valBG
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Юли 31, 2003 12:22 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Някой кара ли колело в Норт Йорк? Или поне недалече...

Мнение от valBG »

Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Някой кара ли колело в Норт Йорк? Или поне недалече...

Мнение от AsicsFan »

valBG написа:http://www.meetup.com
Мерси. Знам го това, ама там вело-групата си организира бая-дълги походи повечето случаи а и тръгват от места които са ми поне на 10км разстояние.
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Публикувай отговор