Някой кара ли колело в Норт Йорк? Или поне недалече...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Някой кара ли колело в Норт Йорк? Или поне недалече...

Мнение от AsicsFan »

Привет,

Неотдавна си купих колело и аз малко да се върна в детството. Търся си хора да покарваме, може и бавно за кеф, може и екскурзионно (засега обаче максималната ми постигната дистанция за ден е 45км вкл почивки на светофарите).

Ей писна ми - пусках по форумите, ама Норт Йорк се пада на гадната граница между северя и юга и народа или е в центъра или в Маркам/Ричмънд Хил или още по-лошо - Мисисага. И по вело-форумите просто никой не се обажда.

Затова питам и тука - някой кара ли в района? Може и в Центъра, не ми е проблем да се смъкна, но на север до Ричмънд Хил са ми 18км и ако се вдигам до там може да караме само бавно.

Иванко, вие поне ви знам сте спортно семейство, взимай по един байк да чупим асфалта.

Желаещи?
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
stoyan
Мнения: 37
Регистриран на: Съб Авг 09, 2003 4:40 am
Местоположение: Toronto

Re: Някой кара ли колело в Норт Йорк? Или поне недалече...

Мнение от stoyan »

Карам колело когато има време,имам и малък сервиз също за велосипеди.
Аз съм на Yonge&Finch, може да направим и по-дълги турове напр. до 70-100км ако желаете.
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Някой кара ли колело в Норт Йорк? Или поне недалече...

Мнение от AsicsFan »

stoyan написа:Карам колело когато има време,имам и малък сервиз също за велосипеди.
Аз съм на Yonge&Finch, може да направим и по-дълги турове напр. до 70-100км ако желаете.
Става, аз съм на Bathurst & Sheppard. И дай да говорим на "ти". 100км са ми много, максимално съм правил по 45 (карам от месец все пак) но до 70км ако няма много и не особено стръмни хълмове мисля че ще мога. Естествено за такъв маршрут ще трябва цял ден, демек ще да е уикенд и все пак да правим по-къси и леки за начало - 50-60км при средна скорост 13-15км/ч за да им свикна.

Иначе вечер понякога излизам като се стъмни за 10-20км по околните улици, та ако имаш време кажи. Телефон ще ти оставя на лична.

Други желаещи?

Дайте да направим група. А ако някой има опит с треньорска дейност може и отбор.
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Някой кара ли колело в Норт Йорк? Или поне недалече...

Мнение от ivanko13 »

AsicsFan написа:
Иванко, вие поне ви знам сте спортно семейство, взимай по един байк да чупим асфалта.
Това отдавна го мисля а и Милена все ме врънка, и сега като се прибера от Халифакс сигурно ще взема нещо :)
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Някой кара ли колело в Норт Йорк? Или поне недалече...

Мнение от AsicsFan »

ivanko13 написа:Това отдавна го мисля а и Милена все ме врънка, и сега като се прибера от Халифакс сигурно ще взема нещо :)
Айде че лятото свършва :)
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
g_hanson
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Мар 25, 2012 5:45 pm

Re: Някой кара ли колело в Норт Йорк? Или поне недалече...

Мнение от g_hanson »

мОмци, и съм ЗА.
карам планинска бегачка.подготвен съм и за дълги и за къси турове. в Ийст Йорк живея, но според уговорката се дигам,където се разберем..
до скоро (надявам се...)
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Някой кара ли колело в Норт Йорк? Или поне недалече...

Мнение от AsicsFan »

g_hanson написа:мОмци, и съм ЗА.
карам планинска бегачка.подготвен съм и за дълги и за къси турове. в Ийст Йорк живея, но според уговорката се дигам,където се разберем..
до скоро (надявам се...)
Е, то Ийст Йорк ей го къде е. Където и да си там не е проблем. Пуу сега видях дават някакви дъждове за неделя, ама разсеяни. Айде ще изчакам до петък да видя по-точна прогноза, иначе температурите са добри. В събота обикновено се мотаем пеша из центъра, кафе това онова, ама в неделята ако сте навити може да дръпнем по кръгче от сутринта до късния следобед, евентуално привечер. Маршрут ще уговорим допълнително, според времето. Ако из по-централните паркове го дават дъжд, дърпаме нагоре или на страни. Може да дръпнем по баклава при гърците преди тръгване на обратно ако ходим в изтока. Има едно кафенце "Леонидас" пише, там ми е благо че ми напомня за БГ-кафенцата, баклавата не е лоша и е на прилична цена.

Едно нещо дето не съм тествал е пътя дето води кажи-речи от нашия (Ърл Бейлс парк) до центъра през парковете. Има някаква вело-алея. Другия вариант е лека-полека на запад до Тера Кота, казаха че е много красиво там. Но преди всичко прогнозата и тогава ще кажа по-окончателни идеи.
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Някой кара ли колело в Норт Йорк? Или поне недалече...

Мнение от leaf »

g_hanson
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Мар 25, 2012 5:45 pm

Re: Някой кара ли колело в Норт Йорк? Или поне недалече...

Мнение от g_hanson »

Асиксе,
всичко хубаво,ама дай да не започваме с баклавичките,че може и да го откараме там следобеда:)

за неделя, иначе, съм ок. по маршрута нямам никакви възражения.
малка забележка имам обаче към карането привечер и по тъмно.не съм оборудван добре със светлини и предпочитам основното каране да стане по светло. не ми се иска да ме отнесе някой заспал китаец...

ми, това е.. другото е Божа работа.ще чакаме прогнозата.
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Някой кара ли колело в Норт Йорк? Или поне недалече...

Мнение от AsicsFan »

g_hanson написа:Асиксе,
всичко хубаво,ама дай да не започваме с баклавичките,че може и да го откараме там следобеда:)

за неделя, иначе, съм ок. по маршрута нямам никакви възражения.
малка забележка имам обаче към карането привечер и по тъмно.не съм оборудван добре със светлини и предпочитам основното каране да стане по светло. не ми се иска да ме отнесе някой заспал китаец...

ми, това е.. другото е Божа работа.ще чакаме прогнозата.
Добре, за баклавичките приемам :)

Колкото до тъмното - специално в неделя и аз не искам, че да сме отпочинали за работа в понеделник. Иначе до толкова доколкото си около мен няма да те отнесат и в полунощ. Имам пълна нощна екипировка, е без отразителна жилетка. Карам си както е по закон - преден бял, заден червен фар, втори бял фар на шлема с 480 лумена само той и ако случайно китаеца е заспал - тромбата ми е с мощноста на камион (не преувеличавам).

Чакам утре да видя каква ще е последната прогноза за неделя.

Само едно не разбрах - Стояне, ти с какъв байк си? Не че ще правим офф-роуд някъде (аз съм и без окачване), ма ако падне някоя пътека да знам. Ако си с бегач обаче сме само на асфалт.

Leaf, мерси за инфото за картата, аз я имам от 2 месеца ма още не съм я отгръщал много. Впрочем който се интересува - тая карта я раздават безплатно. Гледайте по флайер-щендерите на вело-магазините. А и разни интересни флайери без друго се намират там.

Хенсън, дай телефон на лична. Стоян има моя, пратил съм му лична.

Сега гледам облачно за неделя, но дъжд не дават. Дано да се запази сухо. Не че сме от захар, ама преди 2 седмици един дъжд ме хвана, уж беше лек, стигнах подгизнал.

Хенсън, в коя част на И.Йорк си - кажи най-близкото голямо кръстовище до вас за ориентир.
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
g_hanson
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Мар 25, 2012 5:45 pm

Re: Някой кара ли колело в Норт Йорк? Или поне недалече...

Мнение от g_hanson »

Асиксе,

това за светлините и закона е ново за мен. ще помисля, какво да направя за да съм "редовен" и аз:)
иначе,за майтап пък, имам само жилетка от изброените екстри :D

изпратих ти желаната информация на лични.

времето май ще е хубаво,така че до скоро...
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Някой кара ли колело в Норт Йорк? Или поне недалече...

Мнение от AsicsFan »

g_hanson написа:Асиксе,

това за светлините и закона е ново за мен. ще помисля, какво да направя за да съм "редовен" и аз:)
иначе,за майтап пък, имам само жилетка от изброените екстри :D

изпратих ти желаната информация на лични.

времето май ще е хубаво,така че до скоро...
Ах, кой не е чел закона :) Споко ще обясня в следващото съобщение.

А за утре, гледам времето бива, мислих въртях го, ама дестинациите дето бях намислил са далечко за само с колела. Включвам и допълнително каране докато се намерим и става дълга и широка (поне аз като изкарам колелото на ТТЦ - ТЦ! :) иначе защо имам колело).

В крайна сметка предлагам дестинация: Beaches Park. Гугъл го дава между 21 и 25км в едната посока. А пък там ще направим малка почивка. Също не съм измислил къде да ядем, ама по изтока ме няма. Може да харесаме нещо в движение или ако някой има идеи къде да обядваме да каже. В краен случай като за един път и "Пица-Пица" става тамън ще се паркираме на някоя пейка.

Предлагам 10:00 среща аз и Стоян на Батърст и Шепард. Причината за локацията не е щото аз съм там, а защото да слезем по Батърст до Еглинтън - така минаваме безопасно под 401. Безопасно в смисъл че там няма платна които да идват от 401 и да се сливат. Не за друго ами идващите от 401 идват на доста висока скорост, един път минавах в тоя участък от Йонг и го избягвам, просто стреса е повече. Та от нас тръгваме надолу по Батърст до Еглинтън, Оттам тръгваме към тебе Хенсъне. Лерд Драйв го знам къде е. Чакаш ни на самия Лерд Драйв кръстовището. Ще ни отнеме приблизително 50мин да дойдем. Така че плс бъди на линия в 10:55. Ще тръгнем по Лерд Драйв надолу, минаваме реката и на Конър дърпаме източно до Коксуел, а оттам надолу до Парковете (Уудбайн Парк) и се мотаем в парка, по пътеките дърпаме на изток до Beaches Park. А ако искате няма да ходим на изток а надолу в Ашбридж Парк до края на носа. Без друго в тоя район никъде не съм бил.

Колкото до разчета на времето - считано от нас би било към макс 2ч до долу, предвиждам мин 1ч почивка за ядене и приказки. После още към 2ч нагоре. Хенсъне не знам в колко часа трябва да си в Норт Йорк, но ако кажеш ще дръпнем обратно по-рано. Но по мой груб разчет ще сме в НЙ към 15:00 (16:00 ако се мотаем повече).

Това измислих аз. Сега понеже стана късно ще ви звънна и на двамата по един телефон да съм сигурен че всички са известени.

Това го оставям ако някой реши да се присъедини, да използва някое от двете кръстовища и посочени часове да ни намери.

Аз съм със шлем на синьо и бяло, карам черен хибриден байк с тъмно-зелени дисаги на багажника.

Ако все пак предложението за локация не ви харесва, отворен съм и за други.

До утре. Ако някой в последния момент се откаже, да пише СМС до 10:00.
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Някой кара ли колело в Норт Йорк? Или поне недалече...

Мнение от AsicsFan »

Последни промени: 14:30 среща на Батърст и Шепард, за да вземем Хенсъна от Шел-а на Шепард и Бейвю в 15:00.

Другото - без промени.
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Някой кара ли колело в Норт Йорк? Или поне недалече...

Мнение от AsicsFan »

Отчетени за деня: 56.02км
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Някой кара ли колело в Норт Йорк? Или поне недалече...

Мнение от becks »

Браво за организацията. Пишете кога ви е следващото каране.

Само един въпрос - защо карате по улици и то от най-натоварените - Батърст и Еглинтън?
От Батърст/Шепърд до Бийчес 80% от маршрута ви може да мине през паркове с велоалеи, без грам автомобили - от Сънибрук Парк до Ашбриджес Парк e минимум 15 км велоалеи.
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Публикувай отговор