Интервю Октомври 2012г.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от inn4o »

Като допълнение на казаното от Misho76-не знам дали ще ни дадат заветните сертификати и дали ще заминем за Квебек, но се научих на търпение и слязох от облаците на които се бях настанила преди да се захвана с процедурата. Раздавам го спокойно и с малко доза непукизъм, каквото има да става ще стане.
Успех на всички :y:
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
bgvlado
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Мар 07, 2012 2:45 pm
Местоположение: MTL

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от bgvlado »

Misho76 написа:Zacks Отговарям чак сега,защото имах доста напрегнат ден.Определено мислих доста дали въобще да отговарям поради факта,че мразя лични нападки на ниво форум,но явно човек цял живот се учи да бъде толерантен ,прощавам ти тона.
Понеже на няколко пъти четейки пък аз постовете ти хващам,че започваш с въпрос да ти кажат конкретни хора дали имат роднини в Квебек и въобще въпроси свързани с образование,изпити,документи......не мисля,че е уместно! Едва ли всеки ще сподели лична,конфиденциална информация,не мислиш ли?Отделно да се появи някой от нищото,защото дори нямаш в подписа дата на изпратени/получени документи,акюзе и т.н.и започваш с нападки,ровене на инфо и т.н. едва ли някой би споделил открито.А и да ти кажа честно като чета колко често питаш за роднини в Квебек,ти да не събираш случайно инфо кой има роднини там,неясно с каква цел?
..................!
Браво за поста :)
Аз също искам да благодаря за всички знайни и незнайни съфорумци, който споделят доста полезна и важна информация и правят пътя ни по лек и обвит с надежда :)

P.S.Misho76 до кой имеил изпратихте запитването (може да съм го пропуснал ако си писал вече :) )
DCS Виена 12.2010 / ADR 7.2011
лист чакащи - 18.06.2013
Интервю 09.09 08:30
Сидни - 7.10.2013
Баркодове - 27.11.2013
Медицински - 12.2.2014-18.2
Покана Визи - 1.04
Виза - 25.04
Полет 23.6
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от balbi »

inn4o написа:Като допълнение на казаното от Misho76-не знам дали ще ни дадат заветните сертификати и дали ще заминем за Квебек, но се научих на търпение и слязох от облаците на които се бях настанила преди да се захвана с процедурата. Раздавам го спокойно и с малко доза непукизъм, каквото има да става ще стане.
Успех на всички :y:

Много ясно, че ще стане и много ясно, че ще заминеш за Квебек!
Нали трябват и още люде да ругаят текущите властимащи - либералите ;)
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от inn4o »

balbi написа:
inn4o написа:Като допълнение на казаното от Misho76-не знам дали ще ни дадат заветните сертификати и дали ще заминем за Квебек, но се научих на търпение и слязох от облаците на които се бях настанила преди да се захвана с процедурата. Раздавам го спокойно и с малко доза непукизъм, каквото има да става ще стане.
Успех на всички :y:

Много ясно, че ще стане и много ясно, че ще заминеш за Квебек!
Нали трябват и още люде да ругаят текущите властимащи - либералите ;)
Охххх,аз трети ден се боря с НАП и НОИ.Днес даже скандал вдигнах вече и пак нищо!!! Някой успя ли да извади таз велика бележка в София?
В крайна сметка ако не стане ще им дам разпечатка от Интернет от сайта на НАП и ПИК кода ми ако искат да си проверят достоверността й лично. Днес ми показаха заповед на Министъра (от 10.2011), че издаването на такава бележка е забранено и те нищо не могат да направят. :^) :doh: :fubar:
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Misho76 »

bgvlado Разбира се,че ще споделя.Писахме и на мейла от който идват поканите за интервютата октомври ,този с Biq.Vienna.....,както и на този от официалната страница.Това в четвъртък миналата седмица.Получаваме отговор от този:
renseignements@micc.gouv.qc.ca не е подписано от конкретен човек но има официалното лого на MICC.Интересно за мен беше часът на получвана 03.30 БГ време.Иначе от другият мейл този на Виена освен стандартен автоматичен отговор ,а именно:
Notez que nous avons reçu votre message et que le traitement de votre demande suit son cours. En raison de la fermeture du Bureau d'immigration du Québec à Vienne et du rapatriement des activités à Montréal, le délai de réponse sera plus long au courant des prochains mois. Soyez assuré que tout sera fait pour traiter les dossiers dans un délai raisonnable dès que possible.

N'oubliez pas de tenir compte des délais postaux de votre pays avant de communiquer avec nous pour effectuer un suivi. Votre envoi peut souvent prendre plusieurs semaines à nous parvenir.

Pour nous joindre

Direction de l'immigration économique – International
Service Europe de l'est, Amérique, Asie et Moyen-Orient
Ministère de l'Immigration et des Communautés culturelles
285, rue Notre-Dame Ouest, 4e étage
Montréal (Québec) H2Y 1T8
CANADA

друго до сега не сме получавали.Каква е връзката между двата електронни адреса и дали се помещават на едно и също място няма как да узнаем.Факт е обаче,че има хора и те бачкат. :handshake:
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от jasmin_veni »

Misho76 написа:Zacks Отговарям чак сега,защото.....
Всеки ще дочака своят звезден шанс!Важното е пак казвам на сесиите да сме 100% успешни.
Не разпилявайте енергията си хора в излишни спорове и дразги,ще ви е нужна!
:y: :y: Мишо, пий :beer: сега след тежкия ден и разпусни.

Точно това си мислих днес, че с покани, без покани, със сертификати или без, каквото и да стане, се запознах покрай форума със страхотни хора - виртуално и наживо:)
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от martatabs »

Колеги, това че са ме допуснали на интервю не значи нищо, само може да ме радва. Ако сте запознати ще се сетите, че на всяка сесия има определен брой хора, които трябва да получат заветния сертификат, за тази цел се викат повече хора...., така че нищо не се знае, в момента само си пишем да върви темата. 2010 имаше голямо рязане на кандидати, и понеже се бяха увлекли на следващата (2011) имаше в пъти по-малко скъсани, за 2012 е оскъдна статистиката, но по памет се сещам за 3-4 семейства скъсани.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от karelia79 »

И аз се присъединявам към бирата... :P Останалото само ще се нареди... ;)
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от balbi »

Туй е приказка вече! ;)
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от inn4o »

:beers: :beers: Аз вече пия биричка и чета Apprendre le Quebec :tmi: :rofl: :lol:
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от NightMartini »

inn4o написа:
balbi написа:
inn4o написа:Като допълнение на казаното от Misho76-не знам дали ще ни дадат заветните сертификати и дали ще заминем за Квебек, но се научих на търпение и слязох от облаците на които се бях настанила преди да се захвана с процедурата. Раздавам го спокойно и с малко доза непукизъм, каквото има да става ще стане.
Успех на всички :y:

Много ясно, че ще стане и много ясно, че ще заминеш за Квебек!
Нали трябват и още люде да ругаят текущите властимащи - либералите ;)
Охххх,аз трети ден се боря с НАП и НОИ.Днес даже скандал вдигнах вече и пак нищо!!! Някой успя ли да извади таз велика бележка в София?
В крайна сметка ако не стане ще им дам разпечатка от Интернет от сайта на НАП и ПИК кода ми ако искат да си проверят достоверността й лично. Днес ми показаха заповед на Министъра (от 10.2011), че издаването на такава бележка е забранено и те нищо не могат да направят. :^) :doh: :fubar:
Привет

Не съм от София, но процедурата е еднаква независимо за кое териториално поделение на НАП става дума. Остави ми и мейл за да ти изпратя документите там. Просто трябва да знаеш какво да попиташ и към кого да се обърнеш. Забрави за ПИК. Тази разпечатка няма силата на официален документ, защото е без подпис на Директор и без зелен печат. За другото си прав. С писмо на министъра от 19.10.2011 тази практика на НОИ е преустановена. Пак в твоя подкрепа ще кажа, че след тази дата депозирах молба в министерството, но се наложи да стигна почти сам до истината.

Това приятно напрежение, което поражда очакването е най-вълнуващата част от процедурата. Интересно е докато се бориш, след като победиш всичко става скучна рутина.
deteli777
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:11 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от deteli777 »

Здравейте отново,
бихте ли ме посъветвали на кой e-mail да пиша,

lisa.schreiber@micc.gov.qs.ca
renseignements@micc.gov.qc.ca
на страницата на сайта
или на някой друг адрес който съм пропуснала във форума?

тъй като и по моя случай ни вест ни кост.
Въпрос: има ли някой друг който е подал док Януари , февруари и да не са го търсили за интервю до сега, в статистиката виждам, че има, но все пак виждам че само юни, юли ... Пишат във този форум? да пишат просро за успокоение. :)

Изпратени док 25.03.2011
едно акюзе 20.10.2011
и пълно мълчание

Поздрави,
Zacks
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 10:05 am
Местоположение: Варна

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Zacks »

martatabs написа:Колеги, това че са ме допуснали на интервю не значи нищо, само може да ме радва. Ако сте запознати ще се сетите, че на всяка сесия има определен брой хора, които трябва да получат заветния сертификат, за тази цел се викат повече хора...., така че нищо не се знае, в момента само си пишем да върви темата. 2010 имаше голямо рязане на кандидати, и понеже се бяха увлекли на следващата (2011) имаше в пъти по-малко скъсани, за 2012 е оскъдна статистиката, но по памет се сещам за 3-4 семейства скъсани.
Марто, поздравявамте за изцяло споделената информация :clap: - това е верният път, за яснота по процедурата. Другото е само догатки.

п.с. Misho76 - прочел съм поста, взел съм си поуки и се ангажирам с бирата :drinks:
п.п.с - Няма да отговоря, за да спра тази полемика, просто сега когато не си афектиран влез, и прочети поста ми отново, и не обръщай внимание на тона, а на написаното в редовете.
Bau
mmp
Мнения: 84
Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 1:59 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от mmp »

inn4o написа:
balbi написа:
inn4o написа:Като допълнение на казаното от Misho76-не знам дали ще ни дадат заветните сертификати и дали ще заминем за Квебек, но се научих на търпение и слязох от облаците на които се бях настанила преди да се захвана с процедурата. Раздавам го спокойно и с малко доза непукизъм, каквото има да става ще стане.
Успех на всички :y:

Много ясно, че ще стане и много ясно, че ще заминеш за Квебек!
Нали трябват и още люде да ругаят текущите властимащи - либералите ;)
Охххх,аз трети ден се боря с НАП и НОИ.Днес даже скандал вдигнах вече и пак нищо!!! Някой успя ли да извади таз велика бележка в София?
В крайна сметка ако не стане ще им дам разпечатка от Интернет от сайта на НАП и ПИК кода ми ако искат да си проверят достоверността й лично. Днес ми показаха заповед на Министъра (от 10.2011), че издаването на такава бележка е забранено и те нищо не могат да направят. :^) :doh: :fubar:
Здравейте, преди нашето интервю през март, трябваше да си извадим бележка за осигурителния доход. В НОИ ударихме на камък, защото има официална заповед, забраняваща издаването на подобни бележки. Отидохме в НАП, подадохме молби за издаването на такива удостоворения , не се плаща нищо, получихме ги след една седмица, за целия осигурителен стаж към настоящия момент, понеже така искахме ние, всеки си пише за какъв период иска извлечение на дохода си. В тях пише абсолютно всичко, което ги интересува имиграционните, включително и осигурителя, с мокър печат и подпис, с изходящ номер и дата. Успех!
11.2009 - Виена
05.2010 - интервю-Неуспешно
10.2010 - Виена-ІІ път
03.2012 - интервю-УСПЕШНО!!!
04.2012 - док. Сидни, Нова Скотия
05.2012 - баркодове
07.2012 - мед.формуляри (получени 06.08 )
09.2012 - ОК на мед.
10.2012 - покана за визи
11.2012 - визи
stoikova
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 3:24 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от stoikova »

В наше село ни отказаха бележки с мотива,че фирмите били регистрирани в София /уж им е една системата,но си прехвърлят отговорността/.В края на месеца ще се разходя до НАП София,да видим дали ще ни издадат на нас такива бележки като самоосигуряващи се лица.В краен случай,ако не стане,предполагам едно удостоверение за липса на задължения от НАП и справки за осигурителен доход от фирмите ще свършат работа.
Поне имаме дали късмета или каръка да сме на края на сесията,та ще видим как е минало с прословутите бележки при другите.
Ако някой успее да се добере до заветните бележки,да сподели как я е свършил тази дейност.
Виена 31.03.2011
Интервю 23.10.2012
Нова Скотия 12.11.2012
Медицински формуляри 04.03.2013
Покани за визи 07.08.2013
Публикувай отговор