Към БГ и обратно

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Botzo написа:
И аз след 4 години си отидох за 2ри път (предния пак след 4 години) - СУУУУУУУУПЕР Е!!

Имах кошмари, че са ми съкратили времето за престой в БГ, а сега блаженно си лягам, защото понякога сънувам, че съм още в БГ.
Е тва имамв предвид.
ами оставям го на теб да го разгадаеш - не е сложно, а ти ми се виждаш умно момче.
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Botzo

Мнение от Botzo »

Тука нещо форума забива и не можахда вмъкна цитата в първия ми постинг. Искам само да спомена 4е не съществува място по света кадето като идеш с пари да не ти хареса. И сега се глася да си ходя по коледа (селд пове4е от 6 г. навън) и съм 100% убеден 4е 6те изпадна в луди оргазми от кеф. Е да максимум за месец ....... 4е от работа пове4е не може да се оцъства. Ама 4истата истина е 4е след като това е възможно ........ това озна4ава 4е там е пълна мизерия.

Само да спомена 4е днеска говорих с брат ми по телефона ........ това дето ми го наговори просто нямам сили да го пусна тук.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

A koe ne e dalavera i koy e mashinista i kak tuk ya karat na chisto ,che ne mi e yasno.Vsashtnost v Canada koy ima pari da si kupi imot casch osven bankite.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Botzo написа: убеден 4е 6те изпадна в луди оргазми от кеф.
Bоцко, внимавай с оргазмите :lol: че българките са опасни :wink: аз пък се чудя монреалеца да не би да е ходил без жена си в българия, вижда ми се малко превъзбуден :wink:, привиждат му се инвестиции, 20 кратни увеличения на апартаменти. абе даник, ти да не си бил в някоя друга държава :wink: :beer: я се стегни и стани предишния форумен експерт по данъци :evil: че на тебе се надяваме...
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

bgmontreal написа:Не знам къде си купувате апартаментите, но преди 9.5 години, баща ми взе (по мое настояване разбира се :)) над 100м2 в квартал Витоша - срещу дипломатическия корпус (в блока където живеят Ритонците) за 11,000 ДЕМ,
:shock:
Ми ти си бил голям гявол. Или с мноооооогоооооо луд късмет.
Точно през въпросната 1994 година наша комшийка, заминаваща в Канада :) при децата си продаде 92 кв.м. апартамент за скромната сума от 30 000 долара. Сега подобен струва 30000 евро. Разликата изобщо не е зашеметяваща.
Ама ти си намерил някой ахмак, който ти е продал доста по скъп апартамент (при еднакво съотношение на цените оценката на този имот, който е купил баща ти би трябвало да струва около 60000 долара по онова време).
Или е бил голям ахмак, или не сте му оставили друг избор. И в двата случая примера ти е неадекватен, защото прилича на това, че си пускал тото и сега си ударил печалбата. :D
По бих ти повярвал, ако беше казал, че този номер е станал през 2000-2001 година, когато наистина имаше огромен спад на цените на имотите (същите апартаменти от 92 квадрата вървяха по около 12-15 000 долара) и който имаше пари и инвестира в тях спечели доста.
Само че, инвестицията в имоти прилича на тази в ценни книжа - и при двете цените могат както да се покачат още, така и да се сринат.
При недвижимите имоти не се печели от бъдещо нарастване на цената, а от сегашно по-ниско закупуване. С имота трябва да си на печалба още в момента, който го купуваш. Иначе няма смисъл.
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Хм, сещам се и за още една възможност да вярваш, че цитираната цена на въпросния апартамент е била 11000 марки - просто ти е била спестена по някаква причина истината (а това което пише на нотариалния акт :lol: всички знаем как се пести от държавни такси)
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

abe Aries, стига си го затапвал човека :lol: само му понижаваш самочуствието. той съзнава изцепката си, ама пустата гордост и спазването на принципа, че никога не говори глупости му играят лоша шега в момента.... :beer:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
alexa
Мнения: 180
Регистриран на: Сря Авг 13, 2003 5:29 am

Мнение от alexa »

Haide ako ima niakoi koito VECHE e investiral v Bg da spodeli svoia chelen opit, che neshto mnogo izbi na teoriia.
Moeto mnenie e da ne si gubite vremeto s prazni nadegdi .Ako puk niakoi iska da mu okaga prakticheska pomosht i konsultacii v sferata na "investicionnata deinost "v Bg -shte mu sudeistvam :wink: -sreshtu skromen % :D /za kogoto triabva/
Ура-а-а-а!!!Най-после разбрах как става
Bako
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Ное 19, 2003 5:09 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Bako »

Za sajalenie i az mislia che inache tozi razumen chovek BG Montreal malko e bil v plen na euforiata. Naistina cenite na apartamentite skochiha, no v golemite gradove. Po moreto se stroi zdravo, no v nashia kvartal ulicite sa kato bombandirani. A vsiako liato gledame po TV-to kak na proizvoditelia ot Harmanli mi izkupuvat dinite za smesni pari a idvat v Sofia na veche evropeiski ceni.
Imam poznati s apartament v Liulin - 15000 EUR primerno - deto zaedno vzimat 350 leva i samo parnoto zimata im e 90-100 leva. E ako sa go kupili predi 10 god. za 6000 leva znachi li che sega sa mnogo bogati?
aleksandar
Мнения: 82
Регистриран на: Съб Май 15, 2004 5:23 am
Местоположение: New Westminster, BC

Мнение от aleksandar »

V BG si e palna mizeria.
Az bachkah okolo 3 god. v USA - truck driver. Pospehtih niakoi lev, varnah se v BG, kupih si apartament v Sofia i edna kola. I kakvo ot tova?
Sega bachkam za 300 ( trista ) leva. Smetkata za parnoto mi e 150 leva.
Darjava, v koiato polovinata ti zaplata otiva za otoplenie e idiotska darjava. Na vsiakade e mrasotia, dupki po patishata ( na mesez po 3 pati hodia da balansiram gumite na kolata, poslednia pat propadnah v edna shahta i izkrivih djanta),kvartalite sa se prevarnali v geta,vsichki hora sa stanali gadni ,nachumereni i zavistlivi. Ne vijdam i sled 20 godini da se opraviat neshtata. Saveta mi kam mladite e da zaminavat navan i da si urejdat jivota tam.
Da ne se zaricham, no jivot i zdrave da se mahna ot tuk, sigurno poveche niama da si doida dori i na ekskurzia.

Pozdravi,
Sasho
bate ivan
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Юни 28, 2004 6:45 am

Мнение от bate ivan »

В София било супер, а по морето-да не ти говоря.Нямало пустеещи земи.А да не говорим за инвестици-всичко било ОК, само да ти се бачка и да имаш идеи?! :lol: А бе този човек да не е говорител на управниците, които точно в това постоянно убеждават редовия гражданин.Или пък да му е платил някой да ни разкаже тия чудесии, дето сам ги е видял?! :wink: Защото това не е някакъв нормален емоцианален разказ, а чиста проба политическа пропаганда предназначена за неинформирани наивници. :?
Колко чужди инвеститори има в Бг ? – имаше един Ровър”, ама той май избяга и изобщо колко от автомобилните производители са в Бг ? –даже и румънците правят Рено – Дачия, а тук – никой. Колко от големите японски и корейски/ южно/ фирми като Сони, Панасоник , Самсунг , Хюндай, които заляха другите бивши соц. страни са в Бг – никоя! Кой строи хотели по морето – Мултигруп, Емил Кюлев и тем подобни “мастити бизнесмени”.Аааа да не забравя- на министърчето на финансите брат му и баща му строят комплекс, не хотел, а комплекс, с 3000 /три хиляди / стаи на морето, някъде около Обзор.Браво, а , способни са хората , защо да не напредват?! :lol:
bate ivan
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Юни 28, 2004 6:45 am

Мнение от bate ivan »

А колко плащат гръцките “инвеститори” на шивачките из Пиринско за работа по 12 часа на ден - по 30-40 лева, ама на месец . А тая фирма за чистотата дето правела богаташи шофьорите на кого е? Та това си е една от най големите далавери на хилещия се кмет – и трите фирми са на едни и същи мутри, бивши сик-аджии / или вис-аджии, няма значение, то е едно и също/. Такъв им е договора, че ги напълниха с пари, а София е най мръсната столица в Европа. Ами халите, дето сега са го подгонили кмета за тях – софиянци били доволни, че имали един хубав магазин/ според кмета/ Да, ама къде отиват парите от огромните наеми от този магазин- в общината, за запълване на дупките и за детските градини ли- не в Израел.А продадените лъскави магазини , над 70 в центъра на София, колко пари е взела общината от тях- почти нищо, защото са дадени за жълти стотинки, а и те заплатени с компесаторки, на “правилните” хора. Ами всичките други приватизирани но печеливши предприятия в цялата страна, къде им отива печалбата?
bate ivan
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Юни 28, 2004 6:45 am

Мнение от bate ivan »

А някои станали богати, че са се вдигнали цените на апартаментите, а че това е чак с 10 пъти, изпадналия в еуфория описвач на “чудото Бг” да има много здраве от всички такива “ богаташи”. А някой да е чувал за проблемите на докараните до отчаяние, наистина честни и инициативни хора? И за последно , за да се види каква глупава държава е нашата, да ви припомня само един крещящ пример- може би сте чували за гениалния български инженер-конструктор Румен Антонов, който след многобройни опити най накрая е успял да избяга във Франция преди 10.11.89. Изобретил е уникална скоростна кутия и я внедрил в едни от най-известните световни фирми производители на автомобили. Той искал да организира в Бг производството на луксозни ретроавтомобили по поръчка. Приемали са го кой ли не от управниците и ?- нищо!Това може да стане само в една глупава, по-точно глупаво и престъпно управлявана държава!
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Добре, навихте ме!

Не зная колко ми струват апартаментите и за колко са продадени сходни сега.
Не съм видял явно добре нито София, нито Пловдив, нито Варна - те били мръсни и грозни за разлика от Монреал и ТОРонто.
Не съм си държал кафето отворено в колата (нещо което в Монреал от дупките е невъзможно).
Явно земите не са били обработени, а така се самонасаждат.
Не знам за колко отиде да работи като шофьор в Диц мой приятел от детинство.
Не знам за колко работи моя роднина като камериерка на морето и явно не съм знаел колко много връзки и пари имала.

Абе мани много съм заблуден, сигурно и хубавото прекарване (и на мен И НА ЖЕНА МИ) явно сме го сънували.

Когато някой в БГ каже, че не става явно трябва да му се вярва, а не да се ходи и оправя проблема. Щом не става, значи не става и хленча му е мамата.

Нататък замълчавам (следвайки съвета на батето) и оставям Стоян да доразвие темата която започна. Нека и той разкаже съня си.
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
bate ivan
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Юни 28, 2004 6:45 am

Мнение от bate ivan »

Ako ne e drugoto, tozi e wryh na infantilnostta :D
Заключено