За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от ablood »

"Оформянето" на бъдещият крал на спарта започва сле 60-тата секунда от клипа:
http://www.dailymotion.com/video/xirlb2 ... shortfilms
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от myhata II »

Ти си 1 на милион,житейския опит показва друго Аблъд ! :)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от Bistra »

myhata II написа:,ми Бистра хубаво е правил баща ти ,направил те е човек !!!
А дали ме е направил? Хубаво е, че не живееш с мен, инак ще видиш какъв човек съм. ;) :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от pumpy »

ablood написа:Или да се унижават пред връстниците си за минимална заплата в местния Fast food за да не искат пари за дискотека от родителите. .
:?: :?: :?:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от optics »

ablood написа:
myhata II написа:Бистра хубаво е правил баща ти ,направил те е човек !!!
Сетих се за филма Meet the Spartans, където Леонидис млатеше и риташе зверски момченцето си, за да го подготвел да поема удари. :lol:
Не вирее.
В Kick-Ass Никълъс Кейдж стреляше в дъщеря си за да свикне. Препоръчвам го тоя филм !
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от ablood »

Знам, че звучи снобски на фона на заученото "няма срамен труд", но в различните общества има различни ценности. За тинейджъри/ки, обслужвани в McDonalds от техен съученик е нерядко повод да го подиграят и унижат.

Съвсем различна е ползата да вкараш тинейджъра да помага (не много) в семейния бизнес, който евентуално в последствие ще поеме.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от roumensp »

ablood написа:Знам, че звучи снобски на фона на заученото "няма срамен труд", но в различните общества има различни ценности. За тинейджъри/ки, обслужвани в McDonalds от техен съученик е нерядко повод да го подиграят и унижат.

Съвсем различна е ползата да вкараш тинейджъра да помага (не много) в семейния бизнес, който евентуално в последствие ще поеме.
Трябва ли да направим извода, че всички които имат тинейджъри, непременно имат и семеен бизнес? :D
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от ablood »

Гениална логика. :fubar:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от Rall »

:D Aз за бирата на тати бех в по-изгодна позиция, имах си "балканче" и каса "светло" се събираше точно на багажника...
ама сещате ли се, как се въртеше всяка бутилка от касата срещу светлината да видиш дали вътре, не плуват мишки, бубулечки и други боклуци... ;)
Dead Eyes See No Future
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от pumpy »

ablood написа:Гениална логика. :fubar:
От другата година синът ми започва да разклаща зъби(малка помощ в семейния бизнес), а аз ще ги вадя :rofl: :rofl: :rofl:

Или ще го разположа пред някое училище (близо до кабинета) да продава бонбони и сладолед...
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от scoubidou »

pumpy написа:
ablood написа:Гениална логика. :fubar:
От другата година синът ми започва да разклаща зъби(малка помощ в семейния бизнес), а аз ще ги вадя :rofl: :rofl: :rofl:

Или ще го разположа пред някое училище (близо до кабинета) да продава бонбони и сладолед...
Съ6то като хлапето на чарли чаплин :rofl:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от speedy »

ablood написа:Силно разпространено, но изключително погрешно е мнението, че децата ТРЯБВАЛО да бъдат гърчени "за да се научат на труд". Така мързеливите, или стиснати родители оправдават (понякога пред самите себе си) гърбенето на невръстните деца да им слугуват вместо да си играят. Или да се унижават пред връстниците си за минимална заплата в местния Fast food за да не искат пари за дискотека от родителите. Подигравките на коварните деца могат да са доста вредни.

Няма лошо да покажеш еднократно на детето, че бачкането не е лесно, но парите започват да биват ценени не като видят как се изкарват, а когато липсата им надвиши потребностите...
Това пък откъде го извади. Нямам познати, чиито деца в тийнеджърска възраст да не поработват малко. И не е само McDonald's. Нито пък на някое са му се подигравали, че работи.

Едно от най-важните неща, което научават, че че с такъв тип работа далече няма да стигнат и е по-добре да се хванат здраво за учене - колежи, университети или занаят.

А за гърченето в къщи, ако някое дете си подреди чорапите или извади чиниите от миялната машина, едва ли ще му се отнеме много от времето за игра. По-добре това, откоплкото втренчени в някоя видеоигра.

Родителите се "гърчат" много повече.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от Странджата »

Няма лошо да покажеш еднократно на детето, че бачкането не е лесно, но парите започват да биват ценени не като видят как се изкарват, а когато липсата им надвиши потребностите. Моите родители не са ме карали да правя нищо повече от оправяне на леглото, + получавах прилични джобни да водя мацките по кафенца, но когато излязох от казармата и си наех квартира се юрнах да бачкам по 10 часа не дан без никой да ме е учил.[/quote]
Брех Блъди,до казармата само леглото,ти си бил бетер Симеончо! :)
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от valioiko »

IFF написа:На дядо ми навремето са му взели 200 декара земя, не са много, ама не са и малко. Като му ги върнаха, му дадоха и някакви бонове,....
Кой взе земята на дядо ти и кой му я върна??? Туй, че сега управлението на страната ни не става на нищо (никога и не е ставало), и че на народа това му харесва са две различни неща.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от ivandaman »

Разбирам носталгията по детството...

Само че аз си спомням за онези години не толкова с умилиение колкото с тъга, заради това че живяхме в идиотска система, която ни осакати кажи речи за цял живот.. (мое мнение не го налагам )

Разбира се че младежката изобретателност и адаптивност си каза думата и дори и тогава намирахме начини да се веселим и изживеем деството си "пълноценно" доколкото това беше възможно в ония години..

Не отричам че и онова време имаше някои предимства, но според мен те не бяха салама и млякото а сигурноста, липсата на наркотици но пък най-големият недостатък беше липсата на свобода.

Най-досадното от онова време обаче беше нахалното налагане на идиотска идеология от полуобразовани "активни бойци" които размахваха пръст поучително при всяка възможност, и в училище и в работа и в квартала...

В училище някои от учителите бяха явни идеологически пропагандатори и понякога така изпростяваха че направо не се траеше...

Не знам... някой беше казал:

"Oh... The good old times... May they never return" ..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Публикувай отговор