Кандидатстване за английската,а отиваш във френската

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Кандидатстване за английската,а отиваш във френската

Мнение от mortigur »

Спонспрството от правителството се осигурява на база на това имаш ли въпросния сертификат за селекция.
Taxation is theft.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Кандидатстване за английската,а отиваш във френската

Мнение от IRA »

Спонсорират детската градина т.е парите отиват при тях, а не човека. Градината има определена бройка деца, за тях получават пари от правителството. Стига да си легален т.е да имаш официален документ за пребиваване, може да си запишеш детето в спонсорирана детска градина. Необходимите документи са като за записване в училище.
п.с. В понеделник ще питам в градината на дъщеря ми за по сигурно.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Кандидатстване за английската,а отиваш във френската

Мнение от ivalin »

IRA написа:Спонсорират детската градина т.е парите отиват при тях, а не човека. Градината има определена бройка деца, за тях получават пари от правителството. Стига да си легален т.е да имаш официален документ за пребиваване, може да си запишеш детето в спонсорирана детска градина. Необходимите документи са като за записване в училище.
п.с. В понеделник ще питам в градината на дъщеря ми за по сигурно.
Браво IRA! Много кратко, много ясно и много точно няма нужда да питаш каквото и да е в градината на дащеря си това е абсолютно достатъчно по този въпрос!
Аз не мога да разбера, защо се изказват толкова неподготвени и незапознати по въпроса има ли проблеми за емигранти минали по федералната и дошли направо тука в Кебек?! Ако някой има конкретни въпроси по тази тема може да ми пише на лични и каквото знам от личен опит ще споделя, за да са по-добре информирани хората, а не дезинформирани.
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Кандидатстване за английската,а отиваш във френската

Мнение от mortigur »

Защо все пак да не попита? Може друго да и кажат.
Taxation is theft.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Кандидатстване за английската,а отиваш във френската

Мнение от ivalin »

mortigur написа:Защо все пак да не попита? Може друго да и кажат.
Защото ние тука за Кебек знаем как е... няма да й кажат друго... друго няма!!! Виж за Алберта можем да предполагаме, но това си е ваш проблем все пак, не е наш все още...
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Кандидатстване за английската,а отиваш във френската

Мнение от ivalin »

mortigur написа:Ако кандидатстваш по Фед, а отидеш във Френската ще имаш не само проблема с езика но и с липсата на така наречения Сертификат за селекция. Без този сертификат не можеш да се възползваш от социалните придобивки на Кебек. Като почти безплатни детски градини, COFE или както там му казват и подобни истории. Въпреки това ако издържиш една година ти го дават и вече можеш да ползваш тези придобивки.
Това е пълна дезинформация... Проблеми с езика не можеш да имаш тука след като владеш добре единия от двата официални езика за цялата държава в случая става въпрос за английския виж обратното във федералната част само с френски ще имаш... А що се отнася до сертификата за селекция се оказва, че без него тука в Кебек почти няма проблеми, е някои екземпляри се опитват да те стресират и да ти ги създадат, но, ако не им се поддадеш всичко е наред. Той сертификата се оказва, че е по необходим за други ситуации и то извън Канада, но това е друга тема много дълга и широка и не е сега момента да се коментира...
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Кандидатстване за английската,а отиваш във френската

Мнение от mortigur »

Все пак добре беше да чуем какво са казали в градината. А твоите интерпретации ги разбрахме вече :)
Taxation is theft.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Кандидатстване за английската,а отиваш във френската

Мнение от demococcus »

mortigur написа:Все пак добре беше да чуем какво са казали в градината. А твоите интерпретации ги разбрахме вече :)
Тъй де, ако някой може да сподели личен опит или да цитира някакъв официален изгочник - добре. Иначе преливаме от пусто в празно и току виж на някой му изкипяло кафето :)
Аз за градина незнам, но на моя колежка в училището на сина й са й го търсили. Но не можа да ми отговори какво става ако го няма.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Кандидатстване за английската,а отиваш във френската

Мнение от IRA »

ох, забравих. Утре ще питам.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Кандидатстване за английската,а отиваш във френската

Мнение от ivalin »

mortigur написа:Ако кандидатстваш по Фед, а отидеш във Френската ще имаш не само проблема с езика но и с липсата на така наречения Сертификат за селекция. Без този сертификат не можеш да се възползваш от социалните придобивки на Кебек. Като почти безплатни детски градини, COFE или както там му казват и подобни истории.

Въпреки това ако издържиш една година ти го дават и вече можеш да ползваш тези придобивки.

Поздрави!
Ето за тези инсинуации говоря... За проблемите с френския дали ще ги има и колко е строго индивидуално според това кой какви цели си е поставил за постигане и в какви ситуации ще попадне... може да живее сред англофони и да работи с такива и въобще да не му се наложи небходимост от френски, тука навсякъде се ползват и двата езика и на всички обществени места са задължени да обслужват и на двата за това мисля, че спора е безмислен...! Но това, че без сертификат не можеш да ползваш социалните придобивки на Кебек е 100% лъжа!!! Ние сме без сертификат (имаме и още 6-7 семейства наши познати, които също са по федералната процедура без сертификат тука и те не са имали никакви проблеми) и ползваме всичко, което ползват и тези със сертификат 1 към 1 от първия ден на пристигането си, а не след 1 г.
Ползваме и детските градини, и кофитито, и спонсорираните училища за францизация на общи основания като всички останали, и училища за децата ни и университети и т.н. и т.н. В началото се опитаха да направят проблем в университета на най-големия ми син, но това много зависи от лужителя, на който ще попаднеш (дали си е прочел урока или я кара хей така ургулишката) и ако предварително си се поразровил тук там в законите конкретно по този въпрос и си подготвен кяриш... напред... защото освен изискването за сертификат има още десетина изисквания, на които трябва да отговаряш и те заместват сертификата едно, от които е и да си живял 1 г. в Кебек и т.н.
Въпреки това ако издържиш една година ти го дават и вече можеш да ползваш тези придобивки.
Ето на кое аз викам лъжа! Тука не е много ясно какво ти дават след като "издържиш" 1 г., но си мисля, че човека е имал предвид сертификата за селекция?! Никой не ти дава нищо подобно нито след 1 г., нито след 101 г. Серификата се издава в Букурещ на базата на преминато интервю и това е единствения начин да го получиш!!! Всичко останало са кьорфишеци и, ако някой има някаква друга информация различна от посочената от мен, но достоверна с линкове, примери и всичко останало да се включи в темата ще бъде много полезно! Защото както казах и преди сертификата все пак е необходим при други условия и то извън Кебек. Примерно, ако решите вие или децата ви да учат във Франция един ден и те няма да могат да се възползват от договорените между двете държави преференции на кебекарите и т.н.!
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Кандидатстване за английската,а отиваш във френската

Мнение от mortigur »

Значи си признаваш че са ви правили проблеми? А линкове няма как да ти дам поради простата причина че всичките са на франсе.
Taxation is theft.
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Кандидатстване за английската,а отиваш във френската

Мнение от borkoo »

ivalin

Да дам и аз моите пет цента по въпроса :rofl: не,че е важно де,но има хора,които не са запознати и ги въвеждаш в едно малко заблуждение.Та става въпрос за този прословут CSQ или казано на български,СЕРТИФИКАТ ЗА СЕЛЕКЦИЯ.Въпросния сертификат не се издава от Букурещ,а ти го дават на самото интервю,ако интервюиращият служител прецени,че събираш минималните 63 точки за семейство,както е в нашия случай.Човека ви разпитва на френски и английски и двамцата и после смята.Накрая казва,че сте приети в Квебек и разпечатва така желания сертификат пред тебе,подписва го,няма печат или нещо подобно и толкоз.Дава ти 2 екземпляра.Един за тебе,който ще регистрираш в Квебек и един за имиграционните в Нова Скотия.Та това е чудото,което ти дава право да кандидатстваш за постоянно пребиваване в Канада и ти дава възможност да ползваш социалните благинки в Квебек.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Кандидатстване за английската,а отиваш във френската

Мнение от mortigur »

borkoo написа:ivalin

Да дам и аз моите пет цента по въпроса :rofl: не,че е важно де,но има хора,които не са запознати и ги въвеждаш в едно малко заблуждение.Та става въпрос за този прословут CSQ или казано на български,СЕРТИФИКАТ ЗА СЕЛЕКЦИЯ.Въпросния сертификат не се издава от Букурещ,а ти го дават на самото интервю,ако интервюиращият служител прецени,че събираш минималните 63 точки за семейство,както е в нашия случай.Човека ви разпитва на френски и английски и двамцата и после смята.Накрая казва,че сте приети в Квебек и разпечатва така желания сертификат пред тебе,подписва го,няма печат или нещо подобно и толкоз.Дава ти 2 екземпляра.Един за тебе,който ще регистрираш в Квебек и един за имиграционните в Нова Скотия.Та това е чудото,което ти дава право да кандидатстваш за постоянно пребиваване в Канада и ти дава възможност да ползваш социалните благинки в Квебек.
Цък, по тоя въпрос трябва да се разбереш с Ivalin, той твърди че сертификата не ти дава никакво право на социални придобивки в Кебек. В крайна сметка не може ли някой да постне тук изискванията на една детска градина за да бъде детето спонсорирано от правителството?
Taxation is theft.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Кандидатстване за английската,а отиваш във френската

Мнение от ivalin »

borkoo написа:ivalin

Да дам и аз моите пет цента по въпроса :rofl: не,че е важно де,но има хора,които не са запознати и ги въвеждаш в едно малко заблуждение.Та става въпрос за този прословут CSQ или казано на български,СЕРТИФИКАТ ЗА СЕЛЕКЦИЯ.Въпросния сертификат не се издава от Букурещ,а ти го дават на самото интервю,ако интервюиращият служител прецени,че събираш минималните 63 точки за семейство,както е в нашия случай.Човека ви разпитва на френски и английски и двамцата и после смята.Накрая казва,че сте приети в Квебек и разпечатва така желания сертификат пред тебе,подписва го,няма печат или нещо подобно и толкоз.Дава ти 2 екземпляра.Един за тебе,който ще регистрираш в Квебек и един за имиграционните в Нова Скотия.Та това е чудото,което ти дава право да кандидатстваш за постоянно пребиваване в Канада и ти дава възможност да ползваш социалните благинки в Квебек.
Чудесно, че се вклюваш в темата, но аз мисля, че не е толкова важно, кой издава серификата служителя Иван или Драган, защото цялото ти досие и документите са в Букурещ... А защо не уточниш тогава къде се води на щат, въпросния служител, за кого работи и кой му плаща за тази му дейност?! Иначе казано... те могат да проведат интервюто в Карнобат, но това не значи, че е издаден от Карнобат и това, че провеждат интервюто в София за твое улеснение, а не те карат да ходиш в Букорещ не ме прави лъжец за незапознатите!!! Аз пак казвам, повтарям и потретвам, че вие заблуждавате хората с тези глупости
Та това е чудото,което ти дава право да кандидатстваш за постоянно пребиваване в Канада и ти дава възможност да ползваш социалните благинки в Квебек.
Не е това чудото за кандидатстване за постоянно гражданство в Канада, а ВИЗАТА и социалните благинки се ползват на общо основание от всички живеещи в Кебек със сертификат и без сертификат това трябва да стане ясно веднъж за винаги и точка по въпроса! Сертификата ти дава единствено и само право на виза за Канада... това е! Толкова ли е сложно да се разбере?! Моля не пишете глупости и не лъжете хората... не ги плашете... няма нужда... това е гадно... не бива!!! :(
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Кандидатстване за английската,а отиваш във френската

Мнение от mortigur »

ivalin написа: Сертификата ти дава единствено и само право на виза за Канада... това е! Толкова ли е сложно да се разбере?! Моля не пишете глупости и не лъжете хората... не ги плашете... няма нужда... това е гадно... не бива!!! :(
E аз нямам сертификат и имам виза за Канада! Чудно как.
Taxation is theft.
Публикувай отговор