Кандидатстване за английската,а отиваш във френската

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
crimson.rose
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 4:59 pm

Кандидатстване за английската,а отиваш във френската

Мнение от crimson.rose »

Четох тема за това,че няма проблем да кандидатстваш за френската част,а да идеш в английската...това става ли и по обратния начин и по-друдно ли е да се получи виза за английската част,каква е разликата в процедурата?
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Кандидатстване за английската,а отиваш във френската

Мнение от demococcus »

Тези които кандидатстват по федералната процедура ще дадат детайли, но ето няколко общи положения от мен:

1. Няма виза за английска и виза за френска част - и по двете процедури получаваш само един вид виза - за Канада. И макар да има спорове за това къде трябва да се кацне първия път, то няма спор че веднъж дошъл можеш да живееш където си пожелаеш в Канада - няма ограничения и разделения като например в Австралия.

2. Получаването на виза по процедурата на Квебек.. имаш известно предимство, ако знаеш френски. Ако отговориш на критериите, поставени от тази провинция, тя ти дава един документ с който пак кандидатстваш, но получаването на виза вече е в кърпа вързано. Докато по общата процедура си кандидастваш на общи основания.

3. Също така Квебек не е едиствената провинция, която има право да одобрява кандидати по лични критерии.. но по една или друга причина нейната програма е най-популярна в БГ.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Кандидатстване за английската,а отиваш във френската

Мнение от mortigur »

Ако кандидатстваш по Фед, а отидеш във Френската ще имаш не само проблема с езика но и с липсата на така наречения Сертификат за селекция. Без този сертификат не можеш да се възползваш от социалните придобивки на Кебек. Като почти безплатни детски градини, COFE или както там му казват и подобни истории.

Въпреки това ако издържиш една година ти го дават и вече можеш да ползваш тези придобивки.

Поздрави!
Taxation is theft.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Кандидатстване за английската,а отиваш във френската

Мнение от demococcus »

mortigur написа:Ако кандидатстваш по Фед, а отидеш във Френската ще имаш не само проблема с езика но и с липсата на така наречения Сертификат за селекция. Без този сертификат не можеш да се възползваш от социалните придобивки на Кебек. Като почти безплатни детски градини,....
Това за детските градини не го знаех - сигурен ли си?
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Кандидатстване за английската,а отиваш във френската

Мнение от mortigur »

demococcus написа:
mortigur написа:Ако кандидатстваш по Фед, а отидеш във Френската ще имаш не само проблема с езика но и с липсата на така наречения Сертификат за селекция. Без този сертификат не можеш да се възползваш от социалните придобивки на Кебек. Като почти безплатни детски градини,....
Това за детските градини не го знаех - сигурен ли си?
Без сертификат за селекция се плаща 30-36 на колкото си е извън Квебек. Със сертификат за селекция се плаща 7 на час другото до колкото знам го поема Quebec Government-a. Самата сума от 7 на час за мен е безплатно. Това съм го проверил 2010 година когато размислях дали да кандидатствам в McGill и се чудех дали има смисъл.

Нещо с часовете и ставката може да се бъркам.
Taxation is theft.
crimson.rose
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 4:59 pm

Re: Кандидатстване за английската,а отиваш във френската

Мнение от crimson.rose »

Значи за английската част френският не играе толкова голяма роля?Защото той ми е проблем..трябва тепърва да го почвам.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Кандидатстване за английската,а отиваш във френската

Мнение от bp_de »

crimson.rose написа:Значи за английската част френският не играе толкова голяма роля?
В англииската част доста хора казват - бе аз съм канадаец ,що трябва да ме занимавате с някакв си френски........
По ред причини допреди време(сега не е така ) доста от искащите да идат в Канада мианваха по квебекското одобрение и после беж да ги няма отиват другаде.... това е движението в масовия случаи .
Не че няма и обратното но по скоро е базирано на часни случи отколкото масова практика.

Вземи прочети и се поосведоми ......
hopeless
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Мар 22, 2012 7:52 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Кандидатстване за английската,а отиваш във френската

Мнение от hopeless »

bp_de написа:
crimson.rose написа:Значи за английската част френският не играе толкова голяма роля?
В англииската част доста хора казват - бе аз съм канадаец ,що трябва да ме занимавате с някакв си френски........
По ред причини допреди време(сега не е така ) доста от искащите да идат в Канада мианваха по квебекското одобрение и после беж да ги няма отиват другаде.... това е движението в масовия случаи .
Не че няма и обратното но по скоро е базирано на часни случи отколкото масова практика.

Вземи прочети и се поосведоми ......
Това трябва ли да значи че критериите за федералната и квебекарската процедури за напълно изравнени и съответно шанса за виза???
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Кандидатстване за английската,а отиваш във френската

Мнение от demococcus »

hopeless написа:
Това трябва ли да значи че критериите за федералната и квебекарската процедури за напълно изравнени и съответно шанса за виза???
Не, иначе какъв смисъл да са две процедури? Но разликите намаляват прогресивно :) Съответно и шанса се изравнява.

Факторът френски е най-голямата разлика. А професиите са динамична величина и трябва да си провериш конкретно за твоята - тази година може да не се търсят водопроводчици по федералната, но за Квебек все още са в топ листата и дават макс точки. Това само като пример де, иначе незнам дали още дават точки за водопроводчици.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Кандидатстване за английската,а отиваш във френската

Мнение от prace »

Провери ли добре последните промени по федералната?
Чух по радиото преди месец, че са отказали над 150 000 апликейшъна и даже са им върнали парите.
Цедката е станала от ситна, по-ситна.
Май едно учене на френски ще се окаже по-лесно и постижимо от това да покриеш критериите по федералната...
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Кандидатстване за английската,а отиваш във френската

Мнение от demococcus »

prace написа:Провери ли добре последните промени по федералната?
Ужас! Не знаех...
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Кандидатстване за английската,а отиваш във френската

Мнение от mortigur »

demococcus написа: Не, иначе какъв смисъл да са две процедури? Но разликите намаляват прогресивно :) Съответно и шанса се изравнява.
Аз имам по друга теория по въпроса, но не искам да разлайвам "кучетата" с ненужни спорове. Чудех се даже дали да пусна тема но после се отказах.
Taxation is theft.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Кандидатстване за английската,а отиваш във френската

Мнение от demococcus »

mortigur написа: Аз имам по друга теория по въпроса, но не искам да разлайвам "кучетата" с ненужни спорове. Чудех се даже дали да пусна тема но после се отказах.
Аз пък бих се радвал да споделиш. Рядко някой има поглед по двете процедури и ще е полезно. Вече съжалявам че се изказах без да съм в час с новостите по федералната процедура и се извинявам за това.
Колкото до споровете.. да се надяваме че няма да има спорове само за спорта, без да са аргументирани.. пък ако се започнат такива, нали има модератори ;)
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Кандидатстване за английската,а отиваш във френската

Мнение от bp_de »

Ами няма кинти ....редовно по CBC има реване как нямало кинти ,даже бяха публикували какви разходи направили по незнам си какви хотели разни правителствени люде....малко Бг работа , ама уж Канада е много развита страна за разлика от Бг ....
Отделно в тва безпаричие се усетиха че като взимат хора селектирани по критерии нямащи нищо общо с деиствителноста ,мнозина от тия хора не са съгласни да се преквалифицират вотредената им роля на риначи на лаи*а и стават безработни като съответно висят като воденичен камък на бюджета...
Потвръждение на горенаписаното ...ето източника ,от това по официално потвръжддение ...здраве му кажи..все пак човека е министър на имиграцията....
Е тука е цялата статия
http://www.winnipegfreepress.com/canada ... 40955.html"

Posted: 04/10/2012 11:49 AM
Minister of Immigration Jason Kenney delivers a speech to the Economic Club of Canada in Ottawa on Wednesday, March 7, 2012.
A new immigration program is being created to get skilled trades into Canada faster.
Kenney says the new stream for workers in fields such as construction and manufacturing should be set up later this year.
THE CANADIAN PRESS/Sean Kilpatrick

Някои цитати на министъра...
"Let's be honest — we don't need more people coming to Canada with advanced degrees that end up driving taxi cabs and end up working in convenience stores. That's a waste of human capital," he said

"Frankly, we've been selecting a lot of people through our skilled worker program who end up unemployed and underemployed while businesses have skill shortages," Kenney said.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Кандидатстване за английската,а отиваш във френската

Мнение от IRA »

mortigur написа:
demococcus написа:
mortigur написа:Ако кандидатстваш по Фед, а отидеш във Френската ще имаш не само проблема с езика но и с липсата на така наречения Сертификат за селекция. Без този сертификат не можеш да се възползваш от социалните придобивки на Кебек. Като почти безплатни детски градини,....
Това за детските градини не го знаех - сигурен ли си?
Без сертификат за селекция се плаща 30-36 на колкото си е извън Квебек. Със сертификат за селекция се плаща 7 на час другото до колкото знам го поема Quebec Government-a. Самата сума от 7 на час за мен е безплатно. Това съм го проверил 2010 година когато размислях дали да кандидатствам в McGill и се чудех дали има смисъл.

Нещо с часовете и ставката може да се бъркам.
Ми това с детските градини не е баш така. Има спонсорирани градини, които плащаш 7 на час и никой не ти иска сертификат . 7 долара е сумата, която даваш, няма връщане. В градините които не са спонсорирани , там плащаш повече и зависимост от дохода правителството ти връща нещо, не знам дали там искат сертификат, ама ме съмнява....
Сертификата ти трябва ,ако искаш да се запишеш да учиш..Май това е единствената полза от сертификата и Кофи то евентуално...
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор