Няколко въпроса

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Няколко въпроса

Мнение от bp_de »

demococcus написа:
bp_de написа:Каквото беше –беше преди кризата ....
Тук Канада, повикване до САЩ.. ало!.. объркали сте честотата.. .ъъ тоест така де, форума. Барем континента сте уцелили, че имаше наскоро и от Англия дето обясняваха кое как е на пристигащи в Канада :)
:D :D :D
Тука в USA има 100 пъти повече работа и плащат и повече - та след като знам какво е положението тука - няма нужда да съм в Канада за да знам че е по зле.

При мене има поне 30 човека канадци дето пътуват всеки ден по незнам си колко км през границата само и само да вземат някои лев повече .

c200 - като знаеш какво е положението за местата дето са под покрив и т.н - как ще го вземат на позиция за проект менижър след като тои няма диплома .....ако понякакъв начин прескочи секретарките - да речем ОК...ама в големите фирми требе да имаш карабни въжета не връзки за да ги прескочиш.
Иначе апликеишана му се наражда на голямата купчина с една камара местни канадци, индици,пакистанци ,китаици и т.н дето са с бакалавър,магистър,докторати ......
matanasov
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 7:46 am

Re: Няколко въпроса

Мнение от matanasov »

Значи това за пакистанците,индииците и канадците е верно, само че е верно същото твърдение и за САЩ, особена в района на Калифорния където над 80% от квотата за H1B отива в Индия, а тоя филм в Канада го няма:

1. Най-ценената професионална квалификация в Управление на Проекти е Project Management Professional Certificate - което доказва работа по проекти + образование или достатчна работа по проекти без висше образование.

2. Колкото е трудно намирането на работа в София, толкова е трудно и за Канада; прост пример 500 ИТ обяви в София, за всяка кандидастват между 300-500 човека; Монреал около 300-400 обяви на същия брой население; та извода ми е че лесно няма.

Целта ми е да осигуря спокойна среда на семейството си, да дам равен старт на сина ми с неговите връстници в нормалните държави, а не след 20г да му се налага да пише по форумите как да емигрира.

В България работа има, но от всичко останало ми е дошло до гуша просто има твърде много неща които ме дразнят.
Последно промяна от matanasov на Вто Май 08, 2012 10:55 am, променено общо 1 път.
http://www.datravel.net" onclick="window.open(this.href);return false; - евтини самолетни билети до САЩ и Канада
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Няколко въпроса

Мнение от mufc »

bp_de,

за периода преди кризата когато жевеех в САЩ 2003-2007 бях свидетел точно на обратното, как американците бягаха нагоре включително и мои познати като мен се отказаха от зелените си карти и напуснаха щатите
Идеята ми е , че не е хубаво да се генерализира и да се смята че всички са залетели за щатско.
Аз се махнах от щатите защото заплащането беше по-ниско в сравнение с Англия.

(Ако коментара ти е само за компютърджиите, тогава е друг въпрос)
Manchester United Football Club
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Няколко въпроса

Мнение от mufc »

matanasov написа:Значи това за пакистанците,индииците и канадците е верно, само че е верно същото твърдение и за САЩ, особена в района на Калифорния където над 80% от квотата за H1B отива в Индия, а тоя филм в Канада го няма:

1. Най-ценената професионална квалификация в Управление на Проекти е Project Management Professional Certificate - което доказва работа по проекти + образование или достатчна работа по проекти без висше образование.

2. Колкото е трудно намирането на работа в София, толкова е трудно и за Канада; прост пример 500 ИТ обяви в София, за всяка кандидастват между 300-500 човека; Монреал около 300-400 обяви на същия брой население; та извода ми е че лесно няма.

Целта ми е да осигуря спокойна среда на семейството си, да дам равен старт на сина ми с неговите връстници в нормалните държави, а не след 20г да му се налага да пише по форумите как да емигрира.

В България работа има, но от всичко останало ми е дошло до гуша просто има твърде много неща които ме дразнят.
Пробвал ли си да вземеш виза за САЩ (доста по-лесно се взима виза за Щатско)?
Или и на теб не ти се живее там?
Manchester United Football Club
matanasov
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 7:46 am

Re: Няколко въпроса

Мнение от matanasov »

mufc написа:
matanasov написа:Значи това за пакистанците,индииците и канадците е верно, само че е верно същото твърдение и за САЩ, особена в района на Калифорния където над 80% от квотата за H1B отива в Индия, а тоя филм в Канада го няма:

1. Най-ценената професионална квалификация в Управление на Проекти е Project Management Professional Certificate - което доказва работа по проекти + образование или достатчна работа по проекти без висше образование.

2. Колкото е трудно намирането на работа в София, толкова е трудно и за Канада; прост пример 500 ИТ обяви в София, за всяка кандидастват между 300-500 човека; Монреал около 300-400 обяви на същия брой население; та извода ми е че лесно няма.

Целта ми е да осигуря спокойна среда на семейството си, да дам равен старт на сина ми с неговите връстници в нормалните държави, а не след 20г да му се налага да пише по форумите как да емигрира.

В България работа има, но от всичко останало ми е дошло до гуша просто има твърде много неща които ме дразнят.
Пробвал ли си да вземеш виза за САЩ (доста по-лесно се взима виза за Щатско)?
Или и на теб не ти се живее там?
От къде от лотарията или от H1B, много рядко спонсорират ПМ за работна виза
http://www.datravel.net" onclick="window.open(this.href);return false; - евтини самолетни билети до САЩ и Канада
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Няколко въпроса

Мнение от mufc »

В момента ерген ли си или имаш вече семейство?
Manchester United Football Club
matanasov
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 7:46 am

Re: Няколко въпроса

Мнение от matanasov »

Женен, 1 дете на 3г
http://www.datravel.net" onclick="window.open(this.href);return false; - евтини самолетни билети до САЩ и Канада
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Няколко въпроса

Мнение от mufc »

Ако живот и здраве искате да си направите още едно дете и същевременно да вдигаш нивата на езиците мисля че ще имаш доста добри шансове на взимане на интервюто за Канада дори и без висше.
Manchester United Football Club
matanasov
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 7:46 am

Re: Няколко въпроса

Мнение от matanasov »

Аз процеса за Канада ужким съм го измислил ама да видим, по ме интересува джоб маркета и дали да се населя в Монреал или Торонто,.
http://www.datravel.net" onclick="window.open(this.href);return false; - евтини самолетни билети до САЩ и Канада
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Няколко въпроса

Мнение от mufc »

маркета е динамично понятие, нали знаеш... сега е едно, но след година две може да е друго.
Ако искаш се пробвай все пак за Щатите, би трябвало да стане по-лесно или пък знаеш че след година и половина падат ограниченията за Европа.
Възможности за махане има ;)
Manchester United Football Club
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Няколко въпроса

Мнение от c200 »

matanasov, с твоя профил освен за PM може (и трябва) да се гледа за Intergator, PCO (Project control officer) и разни други младши позиции, свързани с управлението на проекти.
Help Desk/Application Support по-скоро ги разглеждай като отделна писта, влезеш ли там после доста трудно може да се прехвърлиш към PM . Не че е лошо - и там има растеж, Team Lead, 3-о ниво и старши позиции, но просто е друга губерния.
Ако избереш Монреал, прати хабер, имам един-двама агенти в HP.
Успех!
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Няколко въпроса

Мнение от crusader »

matanasov написа:
2. Колкото е трудно намирането на работа в София, толкова е трудно и за Канада; прост пример 500 ИТ обяви в София, за всяка кандидастват между 300-500 човека; Монреал около 300-400 обяви на същия брой население; та извода ми е че лесно няма.
Населението на Монреал с околностите е доста по-голямо от това на София.

Освен това не забравяй, че винаги ще предпочетат кандидат с канадски опит, може дори да е по-малък от твоя.
И не на последно място кандидатите с местни препоръки и връзки са винаги пред теб.
matanasov
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 7:46 am

Re: Няколко въпроса

Мнение от matanasov »

Благодаря за отговорите, не съм си помислял изобщо че може да е лесно; но все пак мисля да направя 1 тест на джоб маркета в Монреал/Торонто за да видя примерно от 20 позиции на колко биха ме викнали на интервю
http://www.datravel.net" onclick="window.open(this.href);return false; - евтини самолетни билети до САЩ и Канада
Публикувай отговор